(■OEN.M HE CHERAMT. 1851. wsmssl m&mmmmm* MAANDAG 30 JU NI J. i 1 f'- BEKENDMAKING. -*V VS.... De uitgave de%er Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f J ,75 Franco per Post J,90. Gewone Advertentien worden a SO ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van .1—6 regels d J,S0 behalve hel Zegelregt, mmmm mmmmmmw, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES gezien hebbende het schriftelijk verzoek van JACOBUS JELLEMA en JACOBUS LUIJCKS, beide wonende te Bergen op Zoom, om het Schuurtje, staande in het Armenschotje binnen deze Stad, Wijk C. N°. 190. kadastraal sectie D. N°. 169, te mogen bezigen tot bergplaats van Beenderen. Gelet op het Koninklijk besluit van den 31 Januarij 1824, (StaatsbladN°. 19.) mitsgaders op het besluit van Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den 7 October 1842, N°. 17, (Provinciaal Blad N°. 98.) Overwegende dat tot het opmaken van Proces- Verbaal de commodo et incommodo gevorderd bij art. 4 van welgemeld Koninklijk besluit, de bewoners der naastgelegene huizen in hunne belangen moeten worden gehoord en dat het tevens nuttig kan zijn om een ieder in de gelegenheid te stellen zijne be zwaren aan het Stedelijk Bestuur kenbaar te maken. Brengen bij deze ter kennis van een ieder die daarbij belang kan hebben dat de adressanten benevens de eigenaren, bewoners en gebruikers der nabij gelegene eigendommen, zijn opgeroepen om op Zaturdag den J2 Jultj eerstkomende des namiddags ten een ure, voor Burgemeester en Wethouders, in hunne gewone vergaderkamerten Stadhuize te verschijnen ten einde ter zake voorschreve in hun belang te worden gehoord en dat te gelijker lijd aan een ieder die zulks mogt verlangen de gelegenheid zal gegeven worden om zijne bezwaren daartegen op te geven ten einde in het Proces-Verbaal vermeld te worden. En zal hieraan door insertie in de Stads-Courant publiciteit gegeven worden. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 28 Junij 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris Ph. VERVENNE, Nz. l.s. GOES, den 30 Junij. Eergisteren had alhier in eene plegtige zitting der Arrondissements-Regtbank, de installatie plaats van den Ed. Achtb. Heer Mr. FF. G. de Knokke van der Meulen, als Officier van Justitie bij dezelve Regtbank, tot Welke betrekking Zijn Ed, Achtb. onlangs door Z. M. is benoemd. Nadat de Ed. Achtb. Heer Mr. B. H. Janssen het 0. M. waarnemende de installatie had gerequi- reerd nam de voorzitter het woord en sprak in eene sierlijke rede den nieuw benoemden en de Leden der Regtbank aan. Z. Ed. Achtb. schetste daarbij, met de hem eigene welsprekenheid de nuttige loopbaan en de verdiensten van den overledenen wiens plaats thans vervuld werd niet alleen als mensch maar ook als kundig regtsgeleerde en ijverig Ambtenaar van het 0. M. herinnerde hoe hij als zoodanig bijna 34 jaren bij de Regtbank had gefungeerd en gedurende al dien tijd zich had onderscheiden zoo wel door zijn verlicht oordeel en zijne onpartijdigheid, als door zijnen heuschen en vriendschappelijken om gang met allen en bijzonder met de Leden der Regt bank. Daarna wenschte de Voorzitter den nieuw- benoemden geluk met zijne bevorderingbeval zich en de overige Leden der Regtbank in zijne vriend schap aan en verklaarde hem ten slotte als Officier van Justitie geïnstalleerd. De Heer de Knokke van der Meulen zich daarop naar zijne plaats begevende, nam hel woord en be antwoordde den Voorzitter. Gelijk dezebegon hij met eenige woorden te wijden aan de nagedachtenis van zijnen ontslapenen voorganger, daarbij met erkentelijkheid gedenkende aan de nuttige wenken van hem ontvangen en aan de hulp door hem aan spreker verleend vooral in den beginne toen hij zoowel met zijne meerdere prac- tische kennis en ervaring als met zijne bekendheid met de zeden en gewoonten van een land waarin spreker toen een vreemdeling washem menigwerf op zijde stond en tot leidsman strekte. Daarna herdacht hij zijne aankomst te dezer stede; hij herinnerde hoe hij nu ruim 4| jaar geleden bij deze Regtbank als Substituut-Officier geplaatst, door allen, zonder onderscheid, met de meeste welwillend heid en voorkomendheid was ontvangen en behandeld. Hij herinnerde hoe hij destijds op requisitoir van den overledenen was geïnstalleerd en verklaarde nooit te hebben kunnen vermoeden, reeds zoo spoedig den eer vollen zetel van zijnen bekwamen voorganger te zullen innemen. Spreker betuigde zijnen opreglen dank aan de Leden en Ambtenaren der Regtbank voor hunne medewerking en aangenamen omgang en gaf zijnen wensch te kennen dat voortaan diezelfde goede ver standhouding tusschen hen onderling mogt blijven bestaan belovende van zijnen kant alles te zullen aanwenden wat daartoe bevorderlijk zou kunnen zijn. Vervolgens het woord rigtende lol de Heeren Ad- vokaten en Procureurs bij de Regtbank, roemde hij de aangename wijze, waarop deze hunne werkzaam heden met het O. M. verrigtten en hem zijne taak bij de Regtbank gemakkelijk maakten hij dankte voor de wijze waarop zij daarbuiten hem het leven te dezer stede hadden veraangenaamd en beval zich ten slotte bij voortduring aan in hunnen vriendschap pelijken omgang en aangenaam verkeer. Jammer slechts, dat door eene onbegrijpelijke omissie (want opzettelijk verzuim mag hier niet wor den verondersteld) de Ad tok aten en Procnreurs tot bijwoning dezer plegtige zitting niet uilgenoodigd en mitsdien (ten minste als zoodanig) niet tegenwoordig waren zoodat deze hartelijke toespraak onbeant woord is moeten blijven. De dag tevens tot het houden eener gewone lereglzitting bestemd zijnde werd nu de plegtige zitting door den Voorzitter ge sloten en de zitting voor de behandeling van strai- zaken openbaar verklaard. Heden morgen had alhier een vreesselijk onge val plaats. Een meisje van ongeveer 10 jaren, doch tertje van den schoenmaker Mulderhad het onge luk, bij het langs den weg loopen met eene test met vuur, hare kleederen te zien vlam vatten waardoor zij op eene schromelijke wijze werd gebrand. Van den toestand van het kind kunnen wij op dit oogenblik niets mededeelen doch aan de armen en den hals schijnt zij vreesselijke brandwonden te hebben beko men. Bij Zijner Majest. besluit van den 27sten dezer,, no. 60, is met den eersten Julij aanstaande, onder meerderen, bevorderd tot luitenant ter zee der 2de klasse de adelborst der 1ste klasse L. M. de Laat de Kanter. Het onderstaande nemen wij over uit de Stoom post van Zondag 29 Junij: Wij vernemen dat de grootsche onderneming tot het graven van een kanaal door Zuid-Beveland het bedijken van een deel der afgestane schorren en het afdammen der Ooster-Schelde aan eene naamloozc Maatschappij zal worden afgestaan dat de statuten dier maatschappij reeds zijn vastgesteld en aan het hoofd daarvan zullen staan de heeren Mr. D. Donker Curtiusoud Minister van Justitie in Nederland Dechamps, Afgevaardigde, oud Minister van openbare werken en Buitenlandsche Zaken in BelgieRolin oud Minister van openbare werken in Belgie van Beek Follenhoven lid van de Eerste Kamer der Slaten-Generaal en Bankier te Amsterdam; en Del- mas oud Secretaris Generaal bij het Ministerie van Binnenlandsche Zaken in Frankrijk welke allen zijn voorgegaan met het nemen van aanzienlijke inschrijvin gen. Wij kunnen hier nog bijvoegen dat onze land- genoolen (de heeren Mr. D. Donker Curtius en van Beek Follenhoven) zich veel moeite hebben gegeven, met het geheele ontwerp en de waarschijnlijke uit komsten grondig te onderzoeken en dat het gevolg van dat onderzoek moet zijn dat zij de overtuiging hebben verkregen, datjdeze zaak even voordeelig vooi de deelnemers zal zijn, als ook voor den staat, die eene groote aanwinst van grond doet. Het is genoegzaam bekend dat onze Belgische buren groote voordeelen hebben behaald door het aankoopen en omdijken van gorssen en slikken aan de Schelde gelegen, en dat geen dezer ondernemingen nog is mislukt. Het zal te bezien staan of ook thans weder de winsten, hier te behalen, door eene belang rijke Belgische deelneming grootendeels, aldaar znllen worden ingeoogst, In de zitting van de Eerste Kamer der Staten- Generaal van den 27 dezeris hel ontwerp van ge meentewet nadat onderscheidene sprekers hel woord gevoerd hadden en deze door den Minister van Bin nenlandsche Zaken beantwoord waren met 28 tegen 7 stemmen aangenomen. Laatst). Donderdag zijn bij een geacht handels huis te Amsterdam ontvangen, twee gesnoeide rijks daalders; het randschrift was onbeschadigd gebleven, maar de munt is op eene behendige wijze verminkt, door uitsteken van het zilver tusschen de letters. Een ieder wachtte zich voor schade! en A.)

Goessche Courant | 1851 | | pagina 1