C0JRAM 1851. DONDERDAG SCI JUNIJ. mrnmm «nut»mtü». AANBESTEDING. biiiiil wmmsmwL li" I! i 111 (i<»> t De uitgave deter Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is J,7C> Franco pa Post .(.90. Gewone Advertentien worden 'a 20 cis. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- er. Doodberigien van J6 regels a J,20 behalve hét Zegelregt. De STAATSRAAD, COMMISSARIS des KONINGS in de provincie ZEELAND Verwittigt de belanghebbenden dat de eerste bijeenkomst der Zomer Vergadering van de Provin ciale Staten van dit Gewestzal plaats hebben op DINGSDAG DEN 1 JDLIJ aanstaande des voormid dags ten elf ure in de Concertzaal te Middelburg en dat de deur van het gebouw uitkomende op de Groenmarkt, voor het publiek zal worden open gesteld. Middelburg den 21 Junij 1851. De StaatsraadCommissaris des Konings voornoemd VAN VREDËNBURCH. GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZEELAND, Brengen ter kennis der belanghebbenden dat op Zaturdag den J2 July J85Jdes voormiddags ten 10 ure door ée'n hunner Leden daartoe door hen gecommitteerd in bijzijn van den Hoöfd-Iogenieur in het 11de district van den Waterstaat, in een der localen van het Gouvernement te Middelburg on der nadere goedkeuring, in 14perceelen, zullen wor den aanbesteed De noodzakelijke vernieuwingen en herstellingen aan de volgende PROVINCIALE WATERSTAATS-WERKEN EN WEGEN als 1. Aan de Veerdammen aan het Sloe. 2. Aan het Paalhoofd en den Steenendam bij het Fort Bath. 3. Aan de Contr'escarpen van Tholen langs de rivier de Eendragt. 4. Aan de Kaai- en Havenwerken te Vere. 5. Aan het Posthaventje te Gorishoek, 6. Aan de Havenwerken te Breskens. 7. Aan de Havenwerken te Philippine. 8. Aan den Straatweg van Zieriktee naar Zijpe en aan den Stijger aldaar. 9. Aan den Straatweg van den Grooten Weg, bij Breskens naar Groede. 10. Aan den Straatweg van Schoondijke naar Ijzen- dijkeen den Zandweg van IJzendijke naar het einde der Pontestraat. 11. Aan den Straatweg van Oostburg naar Zuid- tande. 12. Aan den Straatweg wederzijds de Stad Sluis. 13. Aan den Straatweg van Neuzen naar Accel. 14. Aan den Straatweg van Hulst naar Walsoorden. Daaronder begrepen alle vereischle Materialen eti het onderhoud tot J Julij .1852zoo als in het Bestek is omschreven. Deze Aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbodterwijl het bestek en de voorwaarden op de gewone plaatsen ter lezing liggen, Gedurende drie dagen vóór de besteding zullen de noodige aanwijzingen worden gedaanterwijl bij den Hoofa-Ingenieur te Middelburg voor de werken jn het algemeen en bij de Ingenieurs in de Arron dissementen voor de werken onder elks ressort be- hoorende, nadere informatien te bekomen zijn. Middelburg den 25 Junij 1851. Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve, S L E G T. GOES, den 26 Junij. Bij de Klassikale Vergadering gisteren gehouden, zijn, met groote meerderheid van stemmen, gekozen Voor het Provinciaal Kerkbestuur Lid Ds. FV L. van Oosterzee; Secundus, Ds. J. ab Utrecht Dresselhuis. Voor het Klassikaal Bestuur: Secundus van den Praeses Ds. J. van Leeuwen Secundus van den Assessor, Ds. J. Dagevos. Moderatoren: Lid, Ds. A. Niermeijer; Secundus, Ds. A. B. Overman Lid Ds. A. JJ. FVarnsinckSecundus Ds. Denier. Ouderlingen: Lid, Dr. G. T. Callènfels. Secundus, de Hr. van der Hoek. Bij besluit van 23 Junij jl., N°. 06heeft Zijne Majesteit goedgevonden te benoemen tot Bur gemeester der gemeente 's Heer-IJendrikskinderen c. a. J. Kermeule in plaats van wijlen P. A. Hannewijk. Men meldt ons uit Kruiningen randen 21 dezer De dag van heden was voor deze gemeente een ware feestdag, daar de eerste steen werd gelegd van een geheel nieuw, aan de eischen des tijds voldoend School lokaal. Door de goedgunstige medewerking der Hooge Regering en van Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie, was zij tol hel bouwen daarvan in staat gesteld, waardoor aan ecne reeds Jang gevoelde be hoefte kon yoldaan worden De eerste steen werd gelegd door den heer IFJ. Janssen, burgemeester dezer gemeente, in tegenwoordigheid van den gemeente raad en van vele ingezetenen, die door hunne tegen woordigheid hunne belangstelling aan den dag legden. ZEd. Achtb., na bedankt te hebben voor de eer aan hem toegekend ontboezemde daarbij den wensch dat het gebouw waarvan hij den eersten grondslag had gelegd onder den zegen des Allerhoogsten tot eene spoedige voltooijing mö'gt geraken; dut het een sieraad mogt worden in deze gemeente, maar bovenal, dat het heilrijke vruchten irrógt dragen voor het op komend geslacht. Men schrijft uit Numajisdorp van den 23 dezer Aangespoord door de verspreide geruchten, betref fende het kwaad dat zich in de Tarwe openbaartheeft men in den Hoekschen Waard en in de Reijerlanden, waargenomen dat dit veelal ontstaat op uitgebreide en te vroeg bezaaide landen, in vérband met het gemis van vorst gedurende den jóngst verloopen winter doch dat op die gronden, die, gelijk men het noemt, bij den schoof zijn het gewas eene voldoende uit komst belooft en rijk te- velde slaat. Den 16 junij waren te Wesel reeds rijpe aard appelen op het open veld met het geheime middel van den heer van der Trappen aldaar geteeld. Nu de groei dit jaar wegens het koude weder zoo zeer ten achteren is, zoude het te wensehelijker zijn, dat dit geheime middel weldra bekend gemaakt werd daar het vorige jaar reeds duidelijk gebleken is, dat de vrucht niet alleen spoediger rijp wordt, maar ook voor de ziekte bewaard blijft. Men schrijft uit Apeldoorn van 23 Junij Gisteren namiddag ten 6 uf'fe werd de aanvang van hel boogschuttersfeest door het geschut aangekondigd en den aangekomen schutterijen in, 's konings doelen de eerewijn aangeboden. Later werd op het gemeente plein alhier bij loting de volgorde van het schieten bepaald. Heden morgen ten 8 ure trokken de schutters in optogt naar den heer Bronkhorstom de prijzen af te halen, welke vervolgens door- 14 fraai uitge- doschte jonge lieden werden gedragen. In deze orde trokken zij naar het plein van het paleis, waar de koning de pligtplegiug ontving van de commissien dei- schutterijen, waarvan Z. M. bescherheer is, en waarna het schieten een aanvang nam. Het feest liet in fraaiheid en orde niets te weH- schen overhet werd door de koningin en prins Hendrik bijgewoond. Heden avond ten 9 ure zal aan de schutterijen in de fraai gedecoreerde tent, door den koning een diner worden aangeboden. Uil Utrecht meldt mer, van den 24 dezer Gisteren avond werden de oud studenten door de tegenwoordige academie-burgers plegtig ingehaald. Ontelbaar was de menigte op alle pleinen en in alle straten verzameld, om dezen indrukwekkenden optogt gade te slaan. Te vergeefs zoekt men naar woorden om de gevoelens uit te drukken, die deze plegtigheid zoowel bij de handelende personen als bij de van alle oorden des lands toegestroomde aanschquwers opwekte. Langzaam en met moeite bewoog zich de optogt door de overvulde stralen naar de academie. In het groote auditorium dat ter naauvrernood al deze oud- en jong-studenten bevatten konwerden zij door den héér W. Sixin eene sierlijke en welsprekende redehartelijk welkom geheeten. De heer staats raad van de Poll beantwoordde in naam der oud- studenten op eene waardige wijze deze welgemeende welfcomsgroet. Daarop begaf men zich gezamenlijk naar de. studenten-societeit, alwaar de gulste vrolijk heid eii de meest opgewondene vreugde de oude en jonge muzenzonen tot laat in den nacht bleef ver eenigen. Zoo werd de viering van het 43 lustrum der Utrechtsche hoogeschooi op eene waardige wijze geopend en voorzeker zal het steeds eene vreugde volle herinnering wezendaarbij tegenwoordig ge weest te zijn, Men schrijft uit Purmerende van 22 Junij Gisteren avond vertoonde zich eene .onweersbui in het zuiden. Kwartier voor zeven ure trok het wes telijk gedeelte er van over onze stad en ontlastte zich in zwaren hagel. Er vielen hagelsteenen grpoter dan duiven-eijeren. De oudste bewoners, getuigden die nooit zoo groot gezien te hebben. Ofschoon er weinig wind waswerden nogthans de glazen aan de zuidzijde der huizen voor het meerendeei vernield. Geen huisdat geene gebroken glazen telde. Vele meer dan dertig veertig sommige omstreeks hon derd en meer. Spreeuwen en zwaluwen vond men dood op den grond. Ten zuiden van de stad was eene menigte vee door den hagel in de siooten ge dreven. De hagelbui schijnt zich niet ver uitgestrekt te hebben althans een goed half uur ten zuiden zoowel als een kwartier ten noorden dér stad heeft men geen hagei gehad. (H.) De Leydsche Courant bevat de volgende mede- deeling In het Handelsblad van den 19 dezer wordt het berigt medegedeeld dat dr. Gutzlaff bij gedrukte circulaire kennis heeft gegeven, dat hij afstand deed van de Zendelingszaak. Dit berigt is ongegrond want op den I 5 dezer is in Amsterdam met de landmail een brief van dr. Gutz- laff ontvangen in welken hij wel kennis geeft, dai hij niet langer aan het hoofd der Chinesche Vereeni- ging te Hong-Kong heeft willen staan omdat er te veei verdeeldheid onder hare medeleden bestond, waar door hij belemmerd werd, door haar zijn doel te be vorderen maar, dat hij nu zelfstandig, geheel alleen zich eenen werkkring had geschapen, die veel betere vruchten belooft daar hij thans onafhankelijk op

Goessche Courant | 1851 | | pagina 1