mmli 1851* 1 MAANDAG SS JUNI.I. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES, brengen bij deze ter kennis van de belang hebbenden BEKENDMAKING. lo'jcl.r s0.' De uitgave deter Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f J ,75 Franco per Post Gewone ddvertentien wórden a 20 ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van J6 regels a f J ,20 behalve het Zegelregt. J ,90. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES, van Zijne Excellentie den Staatsraad, Com missaris des Konings in deze Provinciebij aan schrijving van den 19 Junij 1851 A. N°. 3884, lste Afdeelingontvangen hebbendé twee exem plaren van het Programma voor de Algemeene Ten toonstelling der Hollandsche Maatschappij van Land bouw, te houden den 26, 27, 28 en 29 September dezes jaars te 's Gravenhagebrengen ter kennis van een ieder die het aangaatdat één exemplaar van dat Programma op de Stedelijke Secretarie ter inzage is nedergelegd en het andere in de Sociëteit van Ongenuchten Frij in deze Stad. Wordende de aandacht der Landlieden bijzonder op deze tentoonstelling gevestigd, en zij aangemoedigd, om, door eene ruime inzending, van, tot den Land bouw betrekking hebbende, voorwerpen van hunne belangstelling in dien tak der Nederlandsche Nijverheid te doen blijken. En zal deze bekendmaking worden geplaatst in de Stads-Courant. Aldus gedaan ten Stadhuize van Goes, den 21 J un ij 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris, Ph. VERVENNE, JSz., I. s. Dat het Supletoir Kohier, wegens het PATENT- REGT, over het jaar 1850 op 1851, voor deze Stad, over het vierde kwartaal van dat jaqr door Zijne Excellentie den Staatsraad, Commissaris des Konings in deze Provincie executoir verklaard, heden aan den Ontvanger van 's Rijks Belastingen ter invordering volgens de wet toegezonden is. Wordende ieder belastingschuldige mitsdien ver- maancb en gelast, om, na bekomenc kennisgeving van gemelden Ontvanger, zijn verschuldigde overeenkom stig de bepalingen der wet te voldoen op straffe van daartoe anderzins te zullen worden gedwongen. Terwijl diegenen welke hun Aanslag-Biljet niet zullen ontvangen of verloren hebben zich van een dubbeld van hetzelve, ten Kantore van den Ontvanger zullen kunnen voorzien, en zij dié zouden vermeenen, dat hun aanslag te hoog of niet overeenkomstig is met hunne opgave, zich deswegens, met inachtneming van de voorschriften ten dien aanzien wegens de Directe Belastingen in het algemeen bestaande, door tusschenkömst van den Controleur der Divisie, kunnen beklagen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voor wende, zal deze worden afgekondigd en in de Stads- Courant geplaatst. Gedaan te Goes, den 21 Junij 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris Ph, VERVENNE, Nz. l.s. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GÖESgezien hebbende de schriftelijke verzoeken van JOHANNA van IJERSELWed. van francies driesen en van DiRK NONNEKESAz., beide wonende binnen deze Stad om de pakhuizen Wijk B., N°. 165 staande tuss.chen de Twee Poorten dezer Stad, kadastraal sectie D., N°. 954 en Wijk A., N°. 209 staande op de Beestenmarkt alhier kadastraal sectie D., N°. 1015, te mogen bezigen tot bergplaats van Beenderen. Gelet op het Koninklijk Besluit van den 31 Janu- arij 1824 Staatsblad N°. 19) mitsgaders op het besluit van Heeren Gedeputeerde Staten dezer Pro vincie van den 7 October ,1842 N°. 17, Pro vinciaal Blad N°. 98). Overwegende., dat lot het opmaken van Proces- Terbaai de commodo et incommodo, gevorderd bij art. 4 van welgemeld Koninklijk besluit, de bewoners der naastgelegene huizen in hunne belangen moeten worden gehoord, en dat het tevens nuttig kan zijn, óm een ieder in de gelegenheid te stellen zijne be zwaren aan het Stedelijk Bestuur kenbaar temaken. Brengen bij deze ter kennis van een ieder die daarbij belang kan hebben dat de adressanten benevens de eigenaren, bewoners en gebruikers der nabij gelegene eigendommen zijn opgeroepen om op Zaturdag den 5 Juli) eerstkomende des namiddags ten een ure voor Burgemeester en Wethouders, in hunne gewone vergaderkamer, ten Stadhuize te verschijnen, ten einde ter zake voorschreve in hun belang te worden géhoord, en dat te gelijker tijd, aan een ieder die zulks mogt verlangende gelegenheid zal gegeven worden om zijne bezwaren daartegen op te geven ten einde in het Proces-Verbaal vermeld te worden. En zal hieraan door insertie in de Stads-Courant publiciteit gegeven worden Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 21 Junij 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris Ph. VÊRVENNE, Nz., I. s. GOES, den 23 Junij. Op den 23 November 1850 werd door de Rijks ambtenaren gestalionneerd te Colijnsplaatproces verbaal opgemaakt tegen Krijn de F os, timmermans knecht te Cortgeen uithoofde hij ten behoeve van zijnen vader M. de Vos, logementhouder en tapper aldaar 38 kannen likeur van inlandsch gedisteleerd a 90 °/0 vervoerde, zonder voorzien te zijn van eene kwitantie van betaalde belasting binnen er. ten be hoeve der gemeenten ten platten lande in de provincie Zeeland en zulks tot vermindering der hoofdelijke omslagen vastgesteld bij Reglement, door Gedeputeerde Staten van Zeeland gearresteerd den 27 November 1826 goedgekeurd bij koninklijk besluit van 9 De cember 1826 en medegedeeld in het Provinciaal Blad no. 15 van 1827. De bekeurde te dezer zake voor de Arrondissements- Regtbank te Goes vervolgd wordende werd ter zij ner verdediging bijgebragt, dat deze belasting uit haren aard was eene plaatselijke of geiheenlelijke belas ting dat bij de grondwet van 1815, het daarstellen van zoodanige belasting wel aan de Plaatselijke Bestu ren maar geenszins aan het Gewestelijk Bestuur was opgedragen en dat mitsdien het Reglement waarbij die belasting was vastgesteld was ongrondwettig en niet regtsgeldigen subsidiair datzoo al de Staten der Provincie tot het arresteren van zoodanig Regle ment konden geacht worden bevoegd te zijr, deze bevoegdheid nimmer aan het Collegie van Gedepu teerde Staten kon worden toegekend. De Regtbank oordeelde bij haar vonnis van den 9 Januarij 1851, deze middelen van verdediging onvol doende en paste op den beklaagde de in voornoemd Reglement voorgéschrevene strafbepalingen van boete en verbeurdverklaring toe. In hooger beroep werden de aangegevene gronden van verdediging nog breedvoeriger ontwikkeld en aan gedrongen doch met geen gunstiger uitslag voor den appellant, daar het Provinciaal Geregtshof van Zeeland, bij arrest van 22 Maart 11. zich met de gronden van het vonnis van Goes vereenigde en hetzelve bevestigde. Met beter gevolg zoo voor den beklaagden als voor het zelfstandig bestaan en de grondwettige regten der Gemeente Besturen, werd de voorziening in cas satie bekroond immers de Ilooge Baad, hel boven- gewaagd hoofdpunt van verdediging voldoende en ge grond oordeelende, vernietigde bij arrest van den 7 dezer maandzoowel het arrest van liet Hof van Zeeland als het vonnis van Goes, en op nieuw regt doende, verklaarde de daadzaken noch misdaad noch wan bedrijf, noch overtreding daar te stellen en ontsloeg den requirant van alle regtsvervolging. Nu door het hoogste regterlijk collegie iri Neder land is uitgemaakt dat voorz. Reglement voor de heffing van opcenten of eene belasting op de wijnen en het binnenlandsch gedisteleerd binnen de gemeen ten ten platten lande in de provincie Zeeland is on grondwettig en niet regtsgeldig, mag men billijkerwijs verwachten, dat het Gewestelijk Bestuur zich haasten zal dat Reglement in te trekken en buiten werking te stellen en alle de rijks- en plaatselijke ambtena ren en bedienden, die bij art. 18 van voorz. Regle ment tot de surveillance op de rigtige opbrengst dier (zoogenaamde) Provinciale Belasting en tot het con stateren van overtredingen bevoegd en gehouden zijn verklaard Onverwijld zullen worden aangeschreven om de plattelands ingezetenen dezer provincie die le regt de voldoening dezer belasting zullen kunnen wei geren, voortaan met geene bekeuringen en processen- verbaal te bemoeijelijken, Uit bijna alle gedeelten van ons Eiland ontvan gen wij berjgten dat ook aldaar de ziekte in de Tarwe wordt waargenomen even als men zulks uil andere streken van ons Vaderland meldt. {Zie hel geen wij hieronder als uit Tiel geschreven mededeelen.) Men meldt uit 's Gravenhage van den 21 dezer: Heden heeft in eene plegtige algemeene vergadering van den Hoogen Raad der Nederlanden de installatie plaats gehad van den nieuw benoemden raadsheer nor. G. van IJsselsteijn vele leden van de magi stratuur de balie en van beide kamers der Staten- Generaal en een talrijk publiek woonden deze pleg- tigheid bij. De procureur-generaal, de heer mr. va?. Maane?i heeft eerst den overledene herdacht, daarna den nieuw benoemden toegesproken en den raat geluk gewenscht met deze aanvulling. De discussien over de gemeentewet bij de Eerste Kamer worden tegen het midden dezer week te ge moet gezien. Het verslag der afdeelingen is nog niet uitgebragt, Den 28 Julij aanstaande zal een der belang rijkste dagen van dit jaar javan deze eeuw zifn want op dien dag zullen wij eene totaio zorisverdui sieving hebben. Behalve in de jaren 1654, 166i

Goessche Courant | 1851 | | pagina 1