GOESSCHE COURANT. DONDERDAG 15 MEI. SCHUTTERIJ. PUBLICATIE. BEKENDMAKING. PUBLIEKE BESTEDING- I)e xtiigc ve dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs -per li wartaal ts J,7ö t ranco per Post f J,90, Gewone Advertentien worden d 20 cisde regel gep/aalst. Geboorte-, UvweJijhs- en Doodberigteu van d6> regels a d ,20 behalve het Zeg dregt siismwia a ervolg en Slot van ons vorig Nommcr Gezien Zijner Majesteils besluit van den 7 Sep tember 1828 Staatsblad N°. 55) voornamelijk de bepalingen van art 7 en 8 aldus luidende: Art. 7. De Gehuwden en Weduwenaars een of meer kinderen hebbende, door sterfgeval of anderzins in de termen vallende om in de eerste klasse te worden overgebragt, zullen voor de eerstvolgende jaarlijksche inschrijving, bij publicatie worden opgeroepen, om daarvan kennis te geven aan het Plaatselijk Bestuur; wanneer deze kennisgeving mogt worden verzuimd en de nalatige, ten gevolge van dit verzuim niet bij de Schutterij is ingelijfd geworden zal deswege door het Plaatselijk Bestuur Proces-Verbaal worden opgemaakt, en aan de bevoegde Regtbank toegezonden, ten einde de strafbepaling van art. 1 der Wet van den 6 Maart 1818 Staatsblad No. 12) op den nala- ligen toe te passen. Art. 8. De nalatige in het vorig artikel vermeld, zal dadelijk bij de Schutterij worden ingelijfd, tegen ontslag van hem die in zijne plaats is opgeroepen de diensttijd door hem te volbrengen, zal ingaan met het jaar waarin hij is ingelijfd geworden." Boepen bij deze op alle mannelijke Ingezetenen dezer Gemeente, welke op den 1 Januari] dezes jaars hun 25e jaar zijn ingetreden hoedanige zijn die geboren in den jare 1826, om zich van den 15 lot en met den 31 der loopende maand Mei voor de Schutterlijke dienst dezer Stad ter Slads-Griffie alwaar daartoe dagelijks zal worden gevaceerd (uit genomen des Zondagsl des morgens van 10 lol des namiddags t ure, te doen inschrijven, en zich vooraf te voorzien van een geboorte of doop extract, ten einde zich van hunnen juisten ouderdom ter behoorlijke inschrijving te verzekeren, en zich door eene verzuimde of onbehoorlijke inschrijving niet bloot te stellen aan de straf bij boven geinsereerd 9e artikel der wet van den 11 April 1827 vastgesteld. Terwijl tevens worden opgeroepenom zich ter bovengenoemde tijde en plaatse te doen inschrijven alle manspersonen, geboren in de jaren 1817 tot en met 1825, welke in vorige jaren elders ingeschreven zijn. doch sedert dien tijd binnen deze gemeente, zijn komen wonen met overlegging van het bewijs der vroeger gedane inschrijving in eene andere gemeente, alsmede zoodanige ontslagene militairen en vreemde lingen, als sedert de laatste inschrijving in de termen der Sch ut Ier ij gevallen en binnen deze gemeente woonachtig zijn Wordende de personen welke reeds ingeschreven zijn en deel aan de loting genomen hebben belioo- rende tot de tweede klasse, zijnde gehuwden en we duwenaars met een of meer kinderenwelke door sterfgeval of anderzints als nu in de termen der eerste klasse vallen aangemaand om daarvan alsmede ten hoven bepaalde tijde en plaatse, kennis te geven. Zullende de onderscheidene daarvan te houdene registers op den 1 Junij eerstkomende worden geslo ten en de genen welke bevonden zullen worden ten dezen nalatig te zijn geweest en zich na dien tijd komen aangeven of ontdekt worden, aan het einde der registers ambtshalve worden ingésolireven, onvermin derd de daarop vastgestelde boeten en straffen. En opdat niemand hiervan onkundig zij zal deze worden gepubliceerd geaffigeerd en geinsereerd in dezer Stads-Courant. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 10 Mei 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd .1. C. van dei! MEER M011R Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris Pu. VERVENNE, Nz. L s. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES gezien hebbende het schriftelijk verzoek van JACOB BLITZ, koopman binnen deze stad, om het Pakhuis Wijk C. n°. 84staande in de Kottevos- straat dezer Stad kadastraal sectie D. N°. 253 te mogen bezigen tot bergplaats van Oud Ijzer Ko- per, Tin, Lood, Vodden en Beenderen. Gelet op het Koninklijk besluit van den 31 Janu arij 1824, (Staatsblad N°. 19). mitsgaders op het besluit van Heeren Gedeputeerde Staten dezer Pro vincie van den 7 October 1842, N° 17, Provin ciaal Blad JN°. 98). Overwegende dat tot het opmaker, van Proces- Verbaal de commodo et incoinmodogevorderd bij art. 4 van welgetneld Koninklijk besluit, de bewoners der naastgelegene huizen in hunne belangen moeten worden gehoord, en dat het tevens nnttig kan zijn, om een ieder in de gelegenheid te stellen zijne be zwaren aan het Stedelijk Bestuur kenbaar te maken. Brengen bij deze Ier kennis va'n een ieder die daarbij belang kan hebben dat de adressant benevens de eigenaren, bewoners en gebruikers der nabij gelegene eigendommen zijn opgeroepen otn op Zaturdag den Q-i Mei eerst komende des namiddags ten een ure, voor Burgemeester en Wethouders, in hunne gewone vergaderkamerten stadhuize te verschijnen ten einde ter zake voorschreve in hun belang te worden gehoord en dat te gelijker tijd aan een ieder die zulks mogt verlangende gelegenheid zal gegeven worden om zijne bezwaren daartegen op te geven ten einde in het Proces-Verhaal vermeld te worden. En zal hieraan door insertie in de Stads-Courant publiciteit gegeven worden. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den lOMei 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris Ph. VERVENNE Nz. l. s. BURGEMEESTER en WETHOUDERS per Stad GOES, zullen op Zatdbdaij den 31sten Mei 1851, des namiddags ten een ure Jen Stadhuize aldaar, publiek en aan den minstaanneménde trachten aan te besteden Hel Opbreken van den Noordelijken Buiten hoek rati den Zuidelijken Vteugel der BUITEN-SASSING aan ns Haven van GOES met het Afnemen der Arduinen Zarken en Hoeksteenen en het Hermei- selen van denzelvcn met de herplaatsing van gemelde Zarken en IIoeksteenen. Omschreven in het Bestek ter Slads-Griffie ter lezing liggende, van heden af tot den dag der Beste ding, op iederen werkdag, van des voortniddogs tien tot des namiddags e,en ure en waarvan lokale aan wijzing zal geschieden door den Slads-Architect Woensdag den 21slen Mei eerstkomende, des mid dags ten twaalf ure. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 12 Mei 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd J C. van der MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris Ph. VERVENNE, Nz. l.s. DIAKENEN bij de HERVORMDE gemeente te GOES, betuigen bij deze aan het Bestuur der Afdeeling van de Maatschappij van Toonkunst alhier, hunnen weimeenenden dank voor de namens hetzelve, onl - vangene gift van ffiten behoeve hunner armen als gedeeltelijke opbrengst van het in de afgeloopene week gegeven Muzijkfeest daarbij levens erkentelijk zijnde aan allen, die tot de uitvoering van dat fec-t hebben medegewerkt en speciaal aan hem die hoofdleider van hetzelve is geweest en alles heeft veil gehad wat tot veraangenaming en opluistering daarvan konde strekken zijn loon daarvoor zij h. dank der armen, maar bovenal het bewustzijn >,m. door zijne talenten te hebben medegewerkt ml hei verschaffen van kunstgenot en daardoor de belangen der annen tevens te hebben behartigd. Gons, J5 Mei J85J. Namens Diakenen van den BUSSCHE, Presses. P. J, A. van DAM, Seer. ingezonden. Zal het Tweede Zeeuwsch Muzijkfeest aan zijne bedoeling beantwoorden Die vraag zal gewis ieder, die het feest bijwoonde, van ganscher harte wenschendat door de toekomst bevestigend beantwoord worde. Want wie daar in onze kleine stad eene keur van kunstwerken met eene zoo prijsselijke vol komenheid hoorde uitvoeren wie daar de Toonkunst in haren geheelen rijkdom, in hare meest volkomene vorm mogt ge nieten die inoet doordrongen zijn geworden van de levendige overtuiging, dat de Toonkunst niet, als andere kunsten, uitsluitend hare tempels sticht in de wereld-steden, waar rijkdom en weelde zetelen, maar dat zij gaarne hare gaven uitstort, overal, waar men huis en hart met wanne liefde voor haar openzet. Zij vooral, die uit onze min volledige uitvoeringen (Koor en Piano) tot nu toe geen denkbeeld hebben konden, van «ie heerlijkheid en magt eener volledige uitvoering (Ivoor cn Orebest) en die toch met onverllaanwde belangstel ling :tle te dezer stede sedert 14 jaren in 't werk gestelde pogingen tot bevordering der Toonkunst hebben gesteund, zij 'vooral moeten een heerlijk genot hebben gesmaakt, toen zij, welligt voor 't eerst in hun leven, ontwaarden hoe voortreffelijk eene zaak zij hadden helpen voorstaan. Gewis hij allen staat de overtuiging vast, dat de Toonkunst, zo'o beoefend, niet slechts door welluidendheid de zinnen streelt, maar dat zij bij magie is, de geheimste snaren der ziel te roeren en daar, waar zij eene ernstige en verhevene poëzij ten grondslag heeft, den mensch beurtelings weet te schokken en te bevredigen; hem dan eens in geestvervoering verheft, dan weder ineen zoet gevoel van wellust doet wegzinken. Maar dan is ook hij allen het voornemen bevestigd of opgewekt, om eene kunstdie zoo magtig den mensch weet te stemmen voolv den invloed van het schoone en goede, voortaan meer en meer hoog te achten en liefhebben; om de pogingen te schra gen, die tot de bevordering harer beoefening en waardering worden in 't werk gesteld, om bepaaldelijk bij het opkomend geslacht, het aanleeren en beoefenen dier kunst te onder steunen. Kiemand meene, dat slechts weinige kinderen aanleg voor Muzijk bezitten; op enkele uitzonderingen na, bezitten alle dien, maar veelal sluimerend en alleen door doelmatig ouderwijs te ontwikkelen. Welaan dan, Stadgenooteu laat uwe kinderen van de gelegenheid lót onderwijs, die gij bezit, gebruikmaken; Iaat

Goessche Courant | 1851 | | pagina 1