(iWlXM Hl! COURANT. DONDERDAG MEI. A* 1851. ■Ï0 tgjj Dr yHgtfrè dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs -per K-warlanl is f Franco per Post f J ,90. Gewone Advertenlien worden a £0 ets. de regel geplaatst. GeboorteHuwelijks- en Boodberig/en ran J6 regels a J,20 behalve het Zegelregl. AIÏVKKTKV BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Si ad GOES, verwittigen, ingevolge publicatie van de llee- reu Gedeputeerde Stalen dezer Provincie van den 1 a October J 820, alle Gebruikers van Landen, Boom gaarden Planlagien, Tuinen .Huizen enz., hetzij dezelve Eigenaars, Pachters, liaauders ol Huurders dier goederen zijn alsmede alle Direclien over Ker ken Torens en andere dergelijke Gebouwen, dat zij, in de laatste tien dagen van de maanden April J lei, Juntj en Julij van elk jaar, alle de in dezelve aanwezige Vogelnesten van Reigers, Eksters, h raai- jen, Knauwen, F laamsche Gaaijen f-P oud- of Palduiven en Musschen, moeten verstoren en uit halen, en zulks of dezelve gevonden worden in Boo- men Hagen, Struiken en dergelijken of we) onder de Haken der Gebouwen, Hebbende IJeeren Gedeputeerde Stalen deswegens gejegd .Schouwing op Woensdag den 7 Mei 185 1 zullende iedere overtreding worden gestraft ingevolge de wel. Goes, 1 Mei 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. van der MEEK MOHR Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris Ph. VERVENNE, s. GOES, den J Mei. Ingevolge de wet van 4 Jnlij 1850 hebben ge deputeerde staten van de provinciën Zuid-bolland JXourd-ilolland Utrecht, Overijssel en Zeeland vast gesteld eene lijst van hoogst aangeslagenen in 's Rijks directe belastingen in die provinciën, welke verkies baar zijn tot leden van de Eerste Kdiner der Sta ten -Generaal. Do lijst der provincie Zuid-Holland bevat 187 ii mien. He hoogste aanslag is die van prins Fre- derik'der Nederlanden, met f 14,971,31; de laagste die van den heer L. T. ran Kleefmet f 872,44. Die van Noord-Holland bevat 154 namen. De boogsle aanslag is die van den heer JB. Stoop met f 7240 76 de laagste die van den heer P. Punt, met f 923,22. Die van Utrecht bevat 49 namen. De hoogste aanslag is die van jhr, C. Martens van Seven- heven met 3005,34 de laagste die van den heer V. HV. baron van Beeckeren van Brandsenburg, met f 723,55. Die van Overijssel bevat 72 namen. De hoogste aanslag is die van den heer inr. B. C. baron van H'verkeren van PFassenaermet f 9499,72,; de langste' die van den beer U. PK. Cock, met 407,86. Die van Zeeland bevat 23 namen. De hoogste is die van den beer, inr. IP. C, M. de Jonge van EUemeetmet 2414,84 de laagste die van jhr. P. Boddaert met 455,741. - Uit Oosterhout wordt van den 27 dezer het volgende gemeld. Heden heeft er een droevig ongeluk plaats gehad. Zekere MJ. M.horologiemaker alhier een oppassend inwoner van den fatsoenlijken stand dezer gemeente, weduwenaar met 8 kinderen begaf zich des morgens „bij het ontwaken naar zijne werf', ten einde iets in den mestput te werpen. Zeker door bedwelming heeft de man het ongeluk gehad daarin te geraken. JCenigen tijd daarna eerie zijner dochters naar buiten gaande ziet haren vader in den mestput liggen. .Niettegenstaande de spoedig aongebragte geneeskundige hulp is het niet mogen gelukken den man in het leven terug te roepen. M<-n verwacht te 's Gravenhagedat eerlang de gewone gebeden in de kerken voor de gelukkige be valling van H. M. de Koningin zouden plaats hebben. Dit geschiedt gewoonlijk, zoo als bekend is, iu de vijfde maand van zwangerschap, Dezer dagen is te Amsterdam een slagtoffer ge vallen van ongepasten en te ver gedreven godsdienst ijver. Zijn wij wel onderrigt, dan heeft zich die zaak volgentlerwijze toegedragen Ken meisje van de R, K. godsdienst zou in het hu welijk treden inet een Protestant. Zij hadden reeds eenigen lijd verkeerd, toen het meisje haren vrijer op eens te kennen gaf, dat hij van haar moest afzien zoo hij haar niet den duivel wilde overleveren, door wien zij, volgens verklaring van haren geestelijke, zou worden bezocht, als zij haar huwelijksplan niet liet varen. De jongeling dreef er den spot mede en zeidedat hij dien helschen bezoeker dan wel eens zou willen bekampen. „Dit bad ten gevolge, dat op zekeren avond, toen de duivel dan weer verschijnen moest, de vrijer op de kamer verborgen werd en ziet, naauwelijks had bet meisje zich ter ruste begeven ol maakte zij al thans voorgewende aanstalten daartoe, of daar komt de gehoornde verstoorder van hun toekomstig geluk te voorschijn om zijne pogingen tot afschrikking en bedreiging voort te zetten. De jongeling ontsteekt in regtmatige woede, grijpt het eerste het beste voor werp, dat hem voor de hand komt, en geeft den hoorndrager een zoo geduchten slag op het hoofd, dut hij ineenzijgt en den geest geeft. De duivel is dus dood maar de jongeling die hem bestreed wordt er ten criminele voor vervolgd. Het huwelijk zal nu toch vooreerst geen voortgang hebben. Een der te 's Gravenhage uitkomende dagbladen meldt dat in deze stad en in andere plaatsen des Rijks een aan den Paus gerigt adres onderteekend Wordt, waarin de benoeming van bisschoppen voor Nederland gevraagd wordt, In de laatste week zijn in Vriesland ter zake van de besmettelijke longziekte weder 52 runderen gedood. Totaal 1860. Reeds voor eenige jaren is bet voornemen op gevat om op Java een korps pupillen op te rigten. Thans verneemt men, dat bij de regering hier te lande de vereischle voorschriften gearresteerd zijn tot hel zamenstellen van zoodanig korps, waarbij de zoons van Europeanen in Indie, van den ouderdom van 716 jaren kunnen worden opgeleid tot den militairen stand, en dat er eene school zal worden daargesteid, waarop in alle voordien stand gevorderde kundigheden onderwijs zal worden gegeven. Naar men verneemt, is den 12 April te Ruten broek, koningrijk Hannover, de landbouwer H, van Bussen gestorven,, onder verschijnselen welke aan vergiftiging deden denken. De justitie, hiervan on derrigt, heeft net lijk doen opgraven en onderzoeken waardoor het bestaande vermoeden is bevestigd. De vrouw van genoemden van Bussen is daarop in arrest genomen. Deze vrouw had met een uit Sleeswijk- Holsteinsche dienst ontslagen soldaat, PF ilhelm Fogt genaamd en uit Osnabruck geboortig, op een zoodanigen j vertrouwelijken voet geleefd, dat men daaruit totde 8 tnedepligtigheid van dezen aan de vermoedde vergif tiging besloot. Er werd dus ook tot de arrestatie van dezen last gegeven en een Jand-gendarme daartoe afgezonden. F ogt echter een zeer sterk persoon 28 jaren oud en zesvoet 2| duim lang, was niet zoo gemakkelijk te vatten; er had eerie worsteling plaats, waarbij de land-gendarme gewond werd doch ook Vogt vier sabelhouwen ontving een over het achter hoofd, een over de schouders en twee over de regter zijde. Hij is echter over de Nederlandsche grenzen naar de zijde van Stads-Kanaal onlvlugt, He Hann'o- versche autoriteit heeft aan de justitie hier te lande de aanhouding van dezen persoon verzocht. DUITSCHLAND. - Berlijn, den 26 April, Keizer Nicolaas zal zich tegen het einde der maand Mei naar Warschau begeven. De Keizerin zal dit jaar de baden te Ems gebruiken. Het Journal de St. Petersbourg bevat het verslag van een schitterenden veldtogt welken de Russische troepen in Kaukasie, gedurende de maanden January en Februari), legende bergbewoners gemaakt hebben. In dezen veldtogt is men zeer gelukkig geweestdewijl, men er in geslaagd is om al de werken te vernielen die door Charnyl waren aan gelegd om den Russen den toegang naar Tschetna te beletten. Deze weg is thans geheel vrij en de in woners van Tschetna, hebben dus onherroepelijk het vruchtbaarste gedeelte van Kaukasie verloren. De bergbewoners hebben in dezen veldtogt in talrijke gevechten veel verlies geleden. Het verlies der Rus sen ofschoon minder is eveneens aanzienlijk ge weest. Te Konstantinopel kwam onlangs een Circassier, die uil den harem van een aanzienlijken Turk zijne dochter terugvorderde. Zijn verzoek werd door den liussisclren gezant ondersteund, maar in weerwil daar van ontving hij weigerend antwoord van AU-Pao ha, den minister van buiten], zaken met het antwoord, dal indien al de Circussiers hunne dochters wilden terugvorderen zelfs de harem van den grooten heer spoedig ontvolkt zoude worden. Te Kopenhagen is 81 jaren oud de rijkste en ijverigste handelaar en industrieel van Zweden, de heer G'. Fr, Meijer, na een lang en smartelijk lijden overleden. Hij bezat 32 schepen 2 scheepstimmerwerven eene katoen- en eene zeilenfabriek, ijzer-, koper- en aluinmijnen, was chef van hethuis PFinberg-Meijer en Cie. te Carlshamm en de voornaamste deel hebber in liet oude en rijke bankiershuis Schenk en (He. te Hamburg. Zijn nagelaten fortuin wordt op ruim 10 000,000 guldens begroot. Hij heeft 5 kin deren nagelaten. ENGELAND. Londen, den 21 April. Sedert de mislukte poging van 10 April 1843 om de lagere volksklasse binnen deze hoofdstad in opstand te brengen had de partij der Chartisten weinig of niets van zich doen hooren. Juist op den 10 April jl. en terwijl de aanstaande opening der groote ten toonstelling vele opschudding of rustverstoring alhier doet vreezen hebben 30 leiders dier partij binnen deze stad eene vergadering gehouden en eene verkla ring hunner stellingen bekend gemaakt. Uit die ver klaring blijkt, dat deze democraten het socialismus

Goessche Courant | 1851 | | pagina 1