GOKSSCHE COURANT. 1831. No. 34. jw MAANDAG 28 APRIL. sggfróiric, BRSGBRtJWIilG BER P&TEBTPLIGTIGEM. PUBLICATIE. IHUWSTim®!* \Mr( Dm uitgave dew Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per A iv Gewone Jdvertentien wei den d 30 ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodbei tg/en ,vctti i6 regels a J .20 behalve het Zegelregt. il is f J franco per Post J,00. P'ervolg en Stol v an ons vorig No.) 1°. iVn aanzien der Palenlpligtige Schippers, ei genaars eo directie voerenden van Binnenschepen Schuiten èv,t Vaartuigen, vermeld in de 16de 'Jubel "der wel van u'en 6 April 1S23, (Staatsblad N°. 14.) Bal zij zielivsoor het Patenlregt van 1851, zullen beboeren aan te geven bij het bestuur der plaats waar zij zich zullen bevinden en wel van den 6 tot den 17 Mei van dat jaar, onder overlegging van een aangiii-biJjethetwelk daartoe hij die besturen ver krijgbaar gesteld is. Bal het Paterilregl troor hen zal inoeten worden voldaan ten Kantore van den Ontvanger ter plaatse van de aangifte en wel in eens voor zoo ver die plaats niet is, of die van hun vast verblijf, of de vaste legplaats van het vaartuig of wel eindelijk die alwaar het bedrijf wordt uitgeoefend doch anders bij twaalfde gedeelten. Bat nogtans van de laatste wijze van betaling bij twaalfde gedeelten, ook door die eigenaars, schippers of directie voerenden, welke zich niet in hunne vaste woon- leg- of verblijfplaats bevinden zal kunnen worden gebruik gemaakt, mits zij zich gedragen naar liet voorschrift van 15 der 16de tabel van de wet van derr 6 April 1823 door zich irr den loop der maand Mei, voorzien van een bewijs van aangifte, hetwelk echter niet langer dan die maand van kracht zal zijn naar hunne vaste woon- leg- of verblijf plaats Ie begeven of wel dat bewijs van aangifte derwaarts op te zenden om aldaar te worden gepa tenteerd; in welk geval de betalingen bij den Ontvanger dier plaats zullen moeten geschieden. Bat door alle de Palentpligligen van de 16de Tabel voorden GJunij eerstkomende, geheel of gedeeltelijk betaling in voegen voorschreve zal moeten zijn ge schied; en ook de Patenten, op vertoon der kwitautien win de Ontvangers, voor dien tijd hij de Plaatselijke Besturen, door hen zullen moeten worden afgehaald, aangezien van dien dag af, de recherche op de niet gepatenteerde schippers een aanvang zal nemen. 3°. Ten aanzien van de Kramers. Bat zij zullen gehouden zijn om hij het doen hunner aanvrage om patent, op te geven de onderscheidene goederen welke zij voornemens zijn te koop aan te bieden, zoo mede de wijze op welke zij hun beroep uitoefenen naar aanleiding der onderscheidingen hij tj 1 der 7de tabel gevoegd bij de wet van den 16 Junij 1832 (Staatsblad N°. 30,) alsmede de geza menlijke inkoopswaarde der door hen te koop aan geboden wordende goederen zullende dien onver minderd door de Palentpligligen die hunne goederen in heibergen of in bergplaatsen huizen en andere gebouwen van derden uitstallen opgave moeten ge schieden van den tijd der during van hun verblijf in de gemeente en door hun die derzelver waren in openbare veilingen, buiten hunne winkels, bij kooperi van doorgaans beneden de 25 ieder, doen verkoopen, van dien der te froudene verkoopingterwijl zoo zij de wijze van verkoop veranderen, de waarde hunner waren vermeerderen of den duur des verblijfs of der te lioudene verkooping verlengen daarvan op den roet van art. 19 der wet vun den 21 Mei 1819 en op de boeten bij ai t. 37 bepaald, aangifte zullen doen ru de gemeente alwaar zij zich bevinden en zoodanig aanvullingsregt voldoen als van hen bij werkelijk toe genomen belastbaarheid zonde kunnen worde» gevor derd. 4°. En eindelijk dat de bedoelde Kramers benevens de debitanterr van Loterij briefjes, krachtens Zijner Majesteits besluit van den 17 October 1820, (Staats blad N". 22) op do boete bij 1 en 2 van art. 32 der wet van den 21 Met 1819 bepaald, verpligt zijn steeds hun patent met zich te voeren En opdat niemand deswege onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden gepubliceerd geaffigeerd mitsgaders geïnsereerd in dezer Stads- Courant. Gedaan ten Sladhuize van Goes, den 19 April 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. VAN DER MEËPl MOHR, Ter ordonnantie van dezelven Be Stads-Secrelaris L, de FOUW', Jz. GOES, den 38 April. De toebereidselen tot het Mrizijkfeest, waarvan het Programma in ons vorig Nummer' werd bekend ge maakt, worden met ijver voortgezet. De inrigting van het koor der groote kerk zoowel voor de uit voerenden, als voor de toehoorders, die onder leiding van den Heer Ingenieur Muller geschiedt belooft in alle opzigten doelmatig te zullen zijn. Behalve het ruime orchest, worden daarin ongeveer 900 zitplaat sen aangebragl. Van elders uit deze provincie ont vangen beriglen doen me! grond een talrijk bezoek van het leest verwachten. Bestuurderen en Commis sarissen hebben van hunnen kant den toegang tot het zelve door het stellen van een zeer matig entreegeld willen gemakkelijk maken. Wanneer tweepersonen, b. v. man en vrouw, twee kaartjes nemen voor beide avonden dan komt hun de entree per persoon tel kens op f 1,12' waaronder 20 cents voor de armen begrepen zijn Bovendien zijn ten gerieve van hen, vvien ook die uitgave te groot mogt zijn de beide repetitiën op Dingsdag 6 Mei, 's morgens ten 9 en 'savonds ten 6 ure toegankelijk gesteld in welke zij bijna alleswat ter uitvoering is bestemd zullen kunnen hooren. De uitnoodiging eindelijkaan Hee- ren Regenten der Godshuizen gedaan, om de weezen en bestedelingen van het Gasthuisvergezeld van de vadersmoeders en den onderwijzer dier gestichten, vrijheid te geven, om de repetitie Dingsdag avond bij te wonen, moge ten bewijze verstrekken, dot Bestuur deren en Commissarissen eene zoo algemeen mogelijke deelneming aan de vreugde van het muzijkfeest wen- schelijk achten, Bij Zijner Majesteits besluit van den 21 dezer, is de vice-adiniraal E. Lucas op het daartoe door hem gedaan verzoekmet den 20 dezerbehoudens zijne aanspraak op pensioen eervol ontslagen uit het vaste korps officieren der Nedsrjandscke marine onder dankbetuiging voor de vele belangrijke goede en getrouwe diensten door hem eene reeks van jaren aan den Slaat bewezen. Z. M. de Koning heeft ter beschikking van liet voorloopig bestnur van het Nederlandsvh Meltray op Rijsselt, bij Zutphende aanzieolijke som van 3000 gesteld tot oprigting van twee huizen waarvan liet eene den naam van Koning IVUlem 11, het andere dien van Prins Maurits dei- Neder landen zal dragen. In de gevels dezer gebouwen zal vermeld worden, dat 'zij door Koning IK illeni 111 zijn opgerigt in het jaar 1851. Gisteren avorrd werd als eéti blijk van hulde en belangstelling alhier eene serenade gegeven aan den heer Hosboom en zijne echtgenoot, mej. Tons- saintdie sedert eenige dagen in deze residentie, alwaar zij hun verblijf zullen houden zijn aangeko men. Een aantal vrienden en bekenden van het echtpaar heeft, onder fakkellicht, verschillende zang stukken uitgevoerd en wel onder begeleiding vair blaas-instrurnenten. De heer P'erhulst heeft deze serenade gedirigeerd. Eene aanzienlijke menigte was, zoo te voel als in rijtuigen, getuige van dit blijk van hoogschatting voor en belangstelling in beide echte lingen die Neêrlunds roem in schoone kunsten en letteren zoo veel luister bijzetten. Gisteren namiddag ten 3 ure werden de recon valescenten uit het geslicht Meerenbergop ten stuk weiland, even buiten het Gesticht, onthaald op hier eijererr wafelen enz. Be vreugde dier on gelukkige» was algemeen eenigen amuseer den zich bij de poppenkast, anderen bij het draaibord, rial hun altijd wafelen deed winnen; weder anderen niet de daar gemaakt wordende muzijk. Alle werden voorzien van palm-paaschen of de zoogenoemde pui hanen dat niet weinig tot hunne tevredenheid ïnj- bragtten zes ure trokken de feest-houdenden in de grootste orde weder naar het Gesticht algemeen was ook de tevredenheid van het vrij aanzienlijke getal toeschouwers, dal zielr naar de feestplaats had- begeven. Op den 21 dezer werd er, in de nabijheid van Vlagtwedde door den landbouwer J. Hemmes een das geschoten van. buitengewone grootte de zelve was omstreeks eene Ned. el lang en drie pal men breed. Hoogst zelden worden zoodanige dieren in die streken aangetroffen zoodat de vangst van hetzelve aldaar vrij wat opzien baarde. Uit Amsterdam meldt men van den 23 dezer:. Eergisteren avond had alhier de volgende ge beurtenis plaats. Be bewoondster van een huis op de Heerengracht bad hare woning op dien avond verlaten, waarin zij hare dienstbode alleen achter liet. Toen zij terugkeerde, schelde zij, zonder dat er echter opengedaan werd en zij moest dus door een der aangrenzende' huizen in hare woning komen. Doch welk schouwspel deed zich hier aarr hare.oogen op De dienstbode was spoorloos verdwenen, onder scheiden kasten enz. waren opengebroken, en daaruit verscheidene binnen- en buitenlandsche effecten, geld en gouden en zilveren voorwerpen ontvreemd. Be justitie doet onderzoek terwijl de nummers enz. der effecten openbaar zijn gemaakt. Men schrijft uit Hulst van 22 April: Naar men verneemt zullen ten gevolge der orga nisatie ran het postwezen met den lslen Mei e. k. briefhussen geplaatst worden in de gemeenten Boa- capelie, Stoppeldijk, Hengstdijk, Ossenisse en flon- tenissc, en zal in laatstgenoemde gemeente te Kloos- terzandè een distributie-kantoor worden gevestigd. Een daartoe benoemde bode zal dajjelijks van laatst— gemelde plaats over genoemde gemeenten herwaart» komen err lerugkeereu. Men schrijft uit Groningen, 22 April: De heer PP. F. P.. ex-predikant te B. maar sedert eenigen tijd te Midlaien woonachtig, is den

Goessche Courant | 1851 | | pagina 1