GOESSCHE COÜRAfïT, 1851. DONDERDAG H4 APRIL. HERIJK DEK MATEN EN GEWIGTïN. PUBLICATIE. scaouwisra beb. wi-sa~ BEKENDMAKING. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES: De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f J Franco per Post J,90, Gewone Adverlentien worden a SO ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doudbertglen van J6 regels a f J,20 behalve het Zegelregt. (Pervolg en Slot van ons vorig No.) Art, 11. Insgelijks wordt nan de Plaatselijke Be sturen Godshuizen of Ann-besturen en aan alle Ambtenaren en publieke administratien verboden eenige acten, plans, bestekken of beramingen te doen opmaken aan te nemen of daarop regard te slaan in welke de hoeveelheden en afmetingen niet in de nieuwe maten of gewigten zijn opgegeven. Art. 12. Aan alle Ambtenaren publieke admi nistratien cn ingezetenen binnen deze provincie, wordt bij deze hunne verpligling herinnerd oin de door hen gebezigd wordende maten en gewigten binnen den in art. 1 bepaalden termijn te doen herijken bij gemis van welke formaliteit, de door hen gebe zigd wordende of in hunne opene werkplaatsen ma gazijnen of winkels bevonden wordende malen en ge wigten in'beslag kunnen worden genomen, en de genen die bevonden worden dezelve te hebben ge bruikt, of in hunne #pene werkplaatsen, magazijnen of winkels voorhanden te hebben Tolgens de bepa lingen van het Koninklijk besluit van den 30 Maart 1827, Staatsblad no. 13), worden verwezen in eene boete van 10,00 tot ƒ100,00. Aan hen worden tevens herinnerd de bepalingen van art. 14 van het Koninklijk Besluit van den 18 December 1819, [Slaatsbtadno. 57;, volgens welke alleswat met de maten voor drooge waren in dat besluit opgegeven wordt gemeten met den slvijkel behoorlijk moet worden afgestreken en dus allen die van zoodanige maten gebruik maken ook van strijkels voor dezelve belmoren te zijn voorzien van weike die voor de halve en voor de quart mudde ook moeten worden geijkt en geverifieerd; wordende de Plaatselijke Besturen, alsmede de Arrondissements ijkers aangemaand, om voorde nakoming dezer ver ordeningen Ie waken, en daarop bij hunne visitatien, voor zoo veel een ieder aangaat te letten; terwijl van de bevinding ten deze in de bij art. 7 en 9 bedoelde processen-verbaal of relazen speciale melding zal moeten worden gemaakt. Art. 13. Alle Ambtenaren en publieke admini stratien worden uitgenoodigd aan de nakoming van het tegenwoordig besluit de hand te houden, en wor den de Plaatselijke Besturen aangeschreven om de Arrondissements-Ijkers in de uitoefening hunner func tie», zoo veel mogelijk, behulpzaam te zijn, enspecianl op hunne aanvrage dadelijk den Commissaris van po litie, of daar waar zoodanig ambtenaar niet aanwezig is, of verhinderd wordt, de vereischle assistentie te verleenen een lid van liét Plaatselijk Bestuur te de legeren om hen bij de door ben voorgenomene visitatien van winkels en werkplaatsen, te vergezellen. Art. 14. Dit besluit zal. door insertie in het Provinciaal. Blad gebragt worden Ier kennis ran de Burgerneesieis en. ..Wethouders der sleden en Burge meesters en Wethouders of Assessoren der steden en gemeenten teil platten lande in deze provincie; mits gaders van de Arrondissements-lJkers en van den Bevelhebber van het Luitenantschap der Maréchaussee te Sas van Gent, ook voor de onder hetzelve ressor terende Brigade-bevelhebbers, tol informatie en narigt, en wijders, door de zorg der Plaatselijke Besturen, worden afgekondigd en aangeplakt in al de steden en gemeenten van deze provincie, ten welken einde een genoegzaam aantal in plano -gedrukte exemplaren van hetzelve, aan voornoemde Besturen zal worden toe gezonden; zullende wijders exemplaren van dit besluit worden uitgereikt aan het Provinciaal Geregtshof, den Procureur-Generaal bij hetzelve, en, door diens tus- schenkomstaan de Ambtenaren van het Openbaar Ministerie hij hel Provinciaal Geregtshof en bij de Arrondisse/nents-Begtbanken gelijk mede aan de Kanton-Regters in deze Provincie. Gegeven te .Middelburg den 9 April 1831. De Gedepufeerde Stalen voornoemd van viiedenbüp.gb. Ter ordonnantie van dezelve SLEGT. HERIJK der MATEN en GETKIGTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad GOES brengen ter kennis van een ieder die het aangaat Dat, bij resolutie van de Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie, va'n den 9 April S851 No. 27 Provinciaal Blad No. 09) is bepaald Dat de Herijk der Nedeilamische Maten en Gewigten over het jaar 1851, in dez,e Provincie zal worden aangevangen den 1 Mei aanstaande en gesloten op den 1 Augustus daaraanvolgende. Dat, tot dien Herijk binnen deze Stad ook spe ciaal voor de Gemeenten *s Heer fjendrikskinderen, A Gravenpolder Kattendijke's Heer Abtskerke, (Ko lp haar Is d ij k en Kloetinge alsmede voor de overige Gemeenten van het Arrondissement van vraar men zulks verkiezen zal, zal worden gevaceerd in het gewoon lokaal van den IJk, van den 1 tol en met den 10 Mei eerstkomende, en vervolgens van den 26 Mei tot en met den 14 Junij en daarna van den 30 Junij tot en met den 31 Julij daaraan volgende des voormiddags van acht tot twaalf ure dagelijks Zon- en Feestdagen uitgezonderd. Datwat de Gemeenten ten Platten Lande betreft tot de verificatie en den Herijk der Nedcrlandsclie Maten en Gewigten zal worden gevaceerd als volgt Te Kra.bbend.vjke, ook voor. Rilland, Bath en (■Kaarde, den 13, 14 en IS Mei dezes jaars. Te Kruiningen ook voor Ver soke den 16 en 17 derzelfde inaand Te Kctpelle ook voor IVcmeldinge en Schare, den 19 en 20 daaraanvolgende. Te Baarlandook voor ffoedekenskerhe. El/e- woutsdijk en Oudelandeden 21 22 en 23 der- zeilde maand. Te (Kissenkerkeook voor Kortgeenden 16, 17 en 18 Junij. Te ColjnsplaatOok voor Kats den 19 en 20 daaraanvolgende. En te Reinkenszand ook voor 's Heer A rends- kerke, Nisse Borsseten V Heerenhoek Ove- zande en Driewegen deri 23, 24, 25 en 26 der- zelfde maand. Wordende de belanghebbenden herinnerd: dat de Malen en Gewigten, weike niet behoorlijk gezuiverd, schoongemaakt droog en voor den ijk bekwaam wor den aangeboden onherijkt terug gezonden zullen worden; alsmede aan de bepalingen van art. 4 van bet Reglement op den Herijk der Maten en Gewigten in deze Provincie, van den la Februari) 1822, vol gens welke een iegelijk zijne Malen en Gewigten ter herijking moet aanbieden aan den Arrondissements ijker van het District in hetwelk hij woont. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden gepubliceerd, gealligeevd en ge'inse- reerd in dezer Stads-Courant, mitsgaders exemplaren van dezelve gezonden aan de Plaatselijke Besturen dei- Gemeenten ten Platten Lande van dit District to; informatie. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 19 April 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd J, C. van der MEEP. Monn. Ter ordonnantie van dezelve» De Stads-Secretai is L. de FOUW Jz. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES: Tervoldoeningaar.de bepalingen van hel Reglement op het Beheer en Onderhoud eo de Poiilie dei- Buurtwegen en Voetpaden in deze Provincie dato den 6 Julij 1838, in deze Gemeente voor 7.00 veel de Buurtwegen aangaat, ingevoerd bij Publicatie van den 4 Mei 1844. Zullen op Woensdag den 2! Mei 185! Schouw houden, over alle de Buurtwegen in deze Gemeente: en worden mitsdien de wegpligtigen en verdere be langhebbenden aangemaand en gewaarschuwd, om to zorgen, dat de voorschreve wegen, in behoorlijken staat en geëffend zijn dat alle Laagten, Slagsporen, Gaten en Putten, behoorlijk aangevuld, en de kanten der wegen, van Distels, Brandnetels en verdere ruigten, gezuiverd zijn, mitsgaders de Waterleidingen, Spriu- ken, Slooten en Gruppen langs de Wegen, volkomen zijn schoongemaakt. Alles op de boetenen straffen bij het meergedachl Reglement, op de overtredingen geslatueerd. Aldus vastgesteld door Burgemeester en Wethou ders der Stad Goes, den 19 April 1851 om door aanplakking ter gewone plaatsen en insertie in de Stads-Couvant ter kennis der belanghebbenden ta worden gebragt. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOflli, Ter ordonnantie van dezelven De Slads-Secretans L. de FOUW, Jz. Gezien het Besluit van Zijne Excellentie den Heere Staatsraad, Commissaris des Konings in deze Provincie, van den 16 April 1851 A. N°. 2508' 3de Af'd. Provinciaal Blad S". 61) betrekkelijk de Beschrij ving der Personele Belasting voor het dienstjaar 1851 1852. Brengen bij deze ter kennis van alle Ingezetenen, dat met het Primitief Beschrijvingswerk voor de Belasting op het Personeel, vastgesteld fyj de wetten van den 29 Maart 1833, [Staatsblad N°. 4.) 29 December 1835 [Staatsblad N°. 4o) en 24 April 1843 [Staatsblad, Pi°. 15.) in deze Stad, een aanvang zal worden gemaakt op Dingsdag den 6 Mei aanstaande, en dat de alzoo aan de Ingezetenen uit te reikene Beschrijvings-Biljetten, met den achtsten dag daarna, van wege den Ontvanger opvolgelijk zullen worden opgehaald. Wordende de belanghebbenden tevens verwittigd dat, om als Tegen-schatters van de zijde der Belas tingschuldigen te dienen, ingeval van herziening ach tervolgens het bepaalde bij Vit. 29 paragraaf 2 dei- wet, van den 29 Maart 1853 (Staatsblad Pi0. 4,)

Goessche Courant | 1851 | | pagina 1