Yan de volgende Artikelen te Goes, OPROEPING open brief aan eenige leden der tweede kamer van de staten-ge- ïle erttï'ée voor liet Congres is bepaald op f 2. leder die aan dir Congres zal -deelnemen en zicli redelijken prijs van Logis wenschl Ie verzekeren, inilsjja «aders van li.el middagmaal gebruik te maken, gelieve zieli in tijds, immers voor den 15den .Mei aanslaande, schviHelijW deswegens te adresseren aan'den lieer Mr. M. P. lii.r alm:t Ist® Secretaris van het Bestuur kunnende men zich 'voor een en ander (met uitzondering van Logis) ook in persoon aanmelden van den 5deu tot den 9<lea Junij, van 'svoormiil* dags 10 tot 12 ureten huize van den lieer JFransen van ut, Potte, ine Penningmeester van liet Bestuur; terwijl op Dingsdag den 10 Junij en volgende dagen, van des voor middags 9 rot des namiddags 4 ure, voor deze deelneming gelegenheid is ten huize van de Boekhandelaren F. Kleeu- wens Zoon op de Groote Raai te Goes. liet Bestuur voor het Zesde Landhuishoudhtndig Congres Mr. J. C. VAN oer MEER MOHR. 1. G. J. VAN OEN BOSCH. Mr. M. I'. BLAAUBEEIV. Mr. J. C. R. VAN DER BILT. J. FRANSEN VAN DE PUTTE. A. KAKEBEF.KE, Jz. Men zegt dat Rusland aan Oostenrijk den raad gegeven heelt oin tegenover de protesten van Engeland en Frankrijk van de opneming der geheele m'onar- chie in den Duilschen bond af te zien. GOES, den J7 April. Men meldt ons uit Wilhelmiuadorp van 16 dezer', lieden heeft de publieke aanbesteding plaats gehad, der alhier te bouwen Fabriek voor .Meekrap-Berei ding, waarvan aannemer is gevvorden de heer JJ. van Uije, te Middelburg, voor eene som van f 54,500. Heden is in deze residentie hel gerucht in otnioop dat met buitengewone gelegenheid bij. de regering het berigt is ontvangen, dat den 27 Febru ary j 1in Oost-Indie is overleden de vice-admiraal E. li. van den Bosch kommandant van Zr. Ms. zeemagt in Oost-Indie en inspecteur der marine, oud minister van koloniën adjudant van Z. M. in bui tengewone dienst enz. enz. Het geruchtgisteren in de residentie in omloop, nopens het ontvangen hij de regering van het over lijden van den vice-admiraal van den Bosch kom mandant van Zr. Ms. zeemagt in Oost-Indië, heeft zich bevestigd, liet berigt is met den telegraaf uit Triest naar Antwerpen en van daar met buitenge wone gelegenheid naar 'sGravenhage overgebragt. Derhalve was de landmail reeds eenige dagen geleden te Triest aangekomen. Het overlijden moet den 17 February hebben plaats gehad. Reeds wordt er heden alhier veel gesproken van den vermoedelijken opvolger van den overleden bevelhebber der Nederlandsche zeemagt in Oost-Indie. Telen noemen als zoodanig waarschijnlijk den Schout bij-nacht, den heer van der Plaat., directeur en kommandant der marine te Willemsoord. In de vorige week is te Leeuwarden, op eene toe vallige wijze, in een arbeidersgezin eene som van jf 600 aan oude drieguldens onder den grond gevonden. He eene helft daarvan ontvingen de vinders, terwijl de eigenaar van het huis de andere helft bekwam. Men verneemt van goederhand dat de nego tiate voor de Rijn waterleiding naar Amsterdam, te Londen niet alleen volteekend is, maar zelfs.tot een bedrag van het dubbele van liet benoodigde kapitaal zoodat de aandeelen daarvan reeds met premie, aan de beurs aldaar verkocht worden. Reeds zijn te Amsterdam gearriveerd de kolonel Palmarbenevens de ingenieur Simpsen ten einde een aanvang met de voorbereidende werkzaamheden Ie maken. (N~. Rolt. Conr.) DUITSCHLAND. - Berlijn, den jS April. Volgens een brief uit Konstantinopel zou zekere Griek in een hol aan den berg Athos, een aantal Grieksche handschriften van de hoogste oudheid ge vonden hebben. Me» voegt er bij dat het gewigt yan deze ontdekking onberekenbaar is aangezien er. zich onder bevinden een aantal geschriften waarop <le oude schrijvers verwijzen en welke verloren waren, alsmede vele bijzonderhedendie een helder Jicht verspreiden over de meest duistere tijdvakken dei- oude geschiedenis, Onder de gevondene werken telt men o. a. eene volledige interpretatie van het hiero- glypbenschriftmet behulp van welke de persoon die de ontdekking gedaan heeft reeds in staat is geweest de inscriptie» op de obelisk van de renbaan van Konslantinopel Ie ontcijferen. ENGELAND, Londen, den Ji April. Gelijk alles hier op grooten schaal is ingerigt, zoo zijn het ook de leesbibliotheken. Deze leenen niet alleen in deze stad, maar door geheel Engeland boe ken uit. Bestendig circuleren op de spoorwegen kleine boekverzamelingen in daartoe bepaaldelijk in- gerigte kisten, die of naar de lezepN-in de provinciën, of door de laatsten naai de bibliotheek worden gezon den. Daar de lezers gewoonlijk allen even begeerig zijn om het nieuws het eerst te weten zoo schaffen de heeren Otley, Mudie en andere ondernemers zich niet slechts enkele exemplaren van een werk aan maar honderd en meer te gelijk. Om een denkbeeld te vormen van deze leesbibliotheken diene het vol gende uittreksel uit den catalogus van den heer Mudie. Voor deze zijn aangeschaft, van Manaulaifs geschie denis van Engeland, 200 ex: Layard, ontdekkingen te Niniveh, 100 ex.: Cumming' S Leeuwenjagt, 100 ex.; Levensbeschrijving der Koningen van Engeland, van miss Strickland, 70 ex.; Levensbeschrijving van dr. Chalmers 80 ex. Alton Lockekleermaker en dichter 80 ex. enz. Na eenige maanden is de aanvraag om het boek natuurlijk niet zoo groot meer, en hel is dan voor den bibliothecaris voldoende ten hoogste tien ex. in zijne verzameling voorhanden te hebben. De ove rige ex. worden tegen lage prijzen verkocht, en daar deze door het inbinden uiterlijk weder zoo goed als nieuw zijn, worden zij somwijlen builen 'slands gezonden als nieuwe boeken. In een heden gehouden minsterraad heeft men kennis genomen van depêches uit Rome, welke, naar liet schijnt, naauvvkeurige bijzonderheden bevatten over het gewigt der krijgstoerustingen van Oostenrijk, in dit gedeelte van Europa. FRANKRIJK. Pakijs, den JJ April,. Men hoort hier en daar reeds weder spreken van een naderenden coup d'etat. Als een begin van uit voering daartoe werd een artikel beschouwd, dat he den door het Bulletin de Paris werd medegedeeld. Volgens dat artikel zal, hetzij door de regering, helzij door volksvertegenwoordigers leden der ministeriële partij een wetsontwerp bij de wetgevende verga dering worden ingediend, waarbij inen voor den 15 Mei aanstaande eene buitengewone vereeniging der ge zamenlijke gemeentelijke raden wil uitlokken aan deze raden wenscht men de herziening der constitutie te onderwerpen daarbij de bij die constitutie zelve voorgeschreven vormen verbrekende. Men zoude ver volgens handelen in den geest, waarin de raden zullen beslissen. Een en ander rereischt evenwel eene nadere bevestiging. Men heeft de aandacht der regering er op ge vestigd dat bij de aanstaande verkiezingen voor de nationale garde de meest behoeftige lieden en vooral die welke tot de partij der socialisten behöoren zicli als gardes laten inschrijven er beslaat geene wettelijke bepaling om zulks te beletten. Al deze Sverken nu tót de verkiezingen mede, helpen een hun Van den 1 tot den 15 April 1851 Met inbegrip der Landelijke en Plaatselijke Belastingen. Tarwe f6,68. Rogge f5,18. Vroege Gerst f3,78. Late Gerst f 3,48. Boekweit f 0,00. Haver f 2,50. Witte Boonen f 0,00. Witte Erwten f 0,00. Groene Erwten f 6,68. Graauwe Erwten f 0,00. Tarwe Meel f 8,68. Rogge Meel 1' 6,83, allen per mudde. Boter f 0,83. Noord-Hollandsche Kaas 50 es. Stolk- sche Kaas 40 cs. Leidsche Kaas 30 cs. Witte Brood 275 cs. Tarwe Brood 16 cs. Rogge Brood 125 cs. Ossen-Vleesch 55 cs. Koe-Vleesch 55 cs. Kalfs- Vleesch 55 cs. Schapen-Vleesch 35 cs. Lams-Vleesch 35 cs. Versch Varken-Vleesch 60 cs. Gerookt Var- ken-Vleesch 80 cs. allen per tied. pond. Vroege Aardappelen 2,00. Late Aardappelen f 2,80. de mudde. Jenever f 60,00. per vat. IJpen Hout f 7.50. Esschen Hout f 7,50. per wisse. Groote Takkebossen f 14,00. Kleine Takkebossen f 7,00. de honderd. Steenkolen f 2,50. de 100 ponden. Turf 70 cs. de dubb. mudde. Kool Olie f 37,00. Lijn Olie f 40,00. hel val. Koolzaad f 9,20. Lijnzaad f 0,00. de mudde. Kaarsen 65 cs. hel ned.pond. angewezen persoon vriend of bloedverwant tot een PUBLIEKE VEBP&GHTING, op Donderdag 1 Mei 1851 des morgens ten 9 ure, te JJoedekens kerke in de Herberg bij M. den Herder, van 13 Perceelen aankomende den Groolen Armen van Jloedekenskerke en van 16 Perceelen, aankomende de Hervormde Gemeente aldaar, tezamen uitmakende 21 Bund., 11 Roed. 87 Ellen G SS O Kf 3D 25gelegen in Jloedekenskerkebreeder bij uitgezette Biljetten vermeld en zulks ten overstaan van den Notaris J. G. Risseeuw, te Goes ten wiens Kantore de Conditiën ter lezing liggen. hoogeren graad benoemen en rervoegen zich onmid- delijk daarna bij hunne officieren met de bewijzen in de hand dat zij, uit armoede of door te drukke beroepsbezigheden, huiten de mogelijkheid zijn dienst verrigten van welke men hen dan ook weder moet ontslaan. Hierdoor wordt dus een invloed op de ver kiezingen uitgeoefenddie niet dan tot ongunstige resultaten kan leiden. Men zegt, dat de heer Leon Faucher voor nemens is aan bevoegde autoriteiten hij eene circu laire de te nemen maatregelen voor te schrijven ten einde bij het feest ter gedachtenis aan de pro clamatie der republiek niet weder de ongeregeld heden zullen voorvallen, welke de viering der Fe bruari) -omwenteling kenmerkten. De voddenrapers dezer hoofdstad op hunne beurt mede eene vereeniging willende daarsteilen hebben daartoe uit verschillende vyijken der stad af gevaardigden benoemd die zich gisteren avond ten getale van veertigin een wijnhuis vereenigden. Er werd een president en een secretaris gekozen, die de vereischte redevoeringen hielden, waarna besloten werd 'een fonds daar te stellen orn de voddenrapers, die in nood verkeeren, bijstond te kunnen verlecncn daartoe was reeds een kapitaal van 21 francs 75 centimes bij- eengebragt. Een tachtigjarige voddenraper die den titel van keizer draagt werd dadelijk hierna met eenige centimes uit de genooischapskas begunstigd. Van alle VERHUURDERS tan GEBOUWEN en WONINGEN binnen deze Stad om bijeen te komen op Maandag den ZJ dezer, des avonds ten 8 urein het Koffijhuis van M. Harinck alhier ten einde onderling te spreken over de rondgezon dene Circulaires van den Heer J. tlt-LDLltDeur waarder te dezer stedebetrekkelijk een bestaand Fonds ter geregtelijke doen ontruiming van achter stallige huurders. De Ondergeteekendezich alhier ge vestigd hebbende in het vak van tgodes en alles wat daartoe behoort, heelt de eer te berigten dat zij den 18 dezer de nieuwste Modellen van STBOO HOEDEN zal ontvangen Waseht en Vermaakt ook alle soorten van dezelve is ruim voorzien van LINTEN BLOEMEN enz. 14 dagen later zal, zij de laatste Modellen van ZIJDEN-HOEDEN ontvangen. M. LORIER. Groote Kaai IVijk l). No. 29. 't* Eene DIENSTMEID benoodigdtegen 1°. Mei bij Mevrouw K.tllEUMAXte Borssele. t Bij den Boekhandelaar h. DE FOUHr, alhieris heden van de Pers gekomen NEBAAL, over de voorgedragene Wei tot terbetering van den accijns op het ZOUT, door O. VERHAGEN.— Prijs 50 Cts. Te Goes, bij F. Kleeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1851 | | pagina 2