So. §§4, c w wwmm mwmmtmm. MAANDAG 7 APRIL. PUBLICATIE. BURGEMEESTER bs WETHOUDERS der Stad GOES overtuigd van de nuttige strekking van de in deze Gemeente beslaande SPAARKAS, en gaarne willende medewerken om de beianglooze pogingen van het Bestuur dezer Inrigting te bevorderen, doen bij dezen aan de arbeidende cn minvermogende klasse van Ingezetenen opmerken dat het voor hen van bet grootste belang is, om, in hét gunstige jaar getijde wanneer de verdiensten ruimer zijn, en ge legenheid aan de hand geven om een gedeelte, voor min voordcelige Saizoenen, uit te sparen gebruik te maken van de bestaande gelegenheid om die spaar penningen in deze kas in bewaring te geven met bel uitzigtom daarvan, ingeval ran behoefte ge bruik te kunnen maken, en het ingelegde met rente terug te ontvangen waardoor de altoos met een verdrietelijk en kwetsend gevoel gepaard gaande noodzakelijkheid, om tot armenbedeeling de toevlugt le moeten nemen zoo niet geheel voorgekomen althans zeker aanmerkelijk verminderd zal worden. BEKENDMAKING. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES brengen bij deze ter kermis van een ieder die het aangaan mag igv SDf f 1)« uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per H wartaal ts J,75 Franco per Post f J,90. Gewone Advertentien worden a 20 ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van J—6 regels a J.20 behalve het Zegelregt. Bij dezen aandrang tot deelneming door de arbei dende klasse, voegen Burgemeester en Wethouders niet minder eene krachtige en dringende aanbeveling aan de Werkbazen Fabriekanten Landbouwers, en een ieder die anderen in dienst hebben of in hun bedrijf of beroep bezigen, om hunne knechts, werk lieden en bedienden opzettelijk en met nadruk aan- tesporen en zooveei mogelijk te bedingen dal zij ieder naar vermogen tot inleg van een gedeelte hunner verdiensten in den zomer, van de Spaarkas gebruik maken en zich daardoor, eenige waarborg voor den winter bezorgen; waardoor zij zullen kunnen medewerken om den toestand der minvermogenden ie verbeteren, bun zedelijk gevoel op te wekken, en zich alzoo te kwijten van eencn schuldigen burgcr- pligtter bevordering van bet goede. En zal deze worden gepubliceerd geafligeerd en opgenomen in de Sluds-Courant. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 5 April 1851. Burgemeester en Wethouders der Stad Goes J, C. van der MEEB MOHR Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris L. de FOUW, Jz. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES, gezien hebbende het schriftelijk verzoek van PI ETER van WASBEEK, Koornrnolenaar, wonende binnen deze Stad, om. in het Pakhuis Wijk C. IN0. 79 staande in de Willépaardstraat dezer Stad, ka dastraal sectie D. N°. 344, een 'TJISAKS-EEST te mogen daarstellen henevens het daaromtrent ge geven berigt van Heeren Generale Brandmeesters van den 4 dezer maand. Gelet op het Koninklijk besluit van den 31 Janua ri; 1824, (Staatsblad N°. 19,) mitsgaders op het besluit, van Heeren Gedeputeerde Staten dezer Pro vincie, van den 7 October 1S42 N°. 17, Pro- rïnciaal Blad N°. 98.) Overwegende dat tot het opmaken van Proces verbaal de coinmodó et incommode gevorderd bij art, 4 va li w'elgeineid Koninklijk besluit, de bewoners der naastgelegene huizen in hunne belangen moeten worden gehoord en dat bet tevens nuttig kan zijn, om eenieder inde gelegenheid te sullen zijne bezwa ren aan het Stedelijk Bestuür kenbaar te maken. Brengen bij deze ter kennis van eenieder die daarbij belang kan hebben dat de adressant benevens de eigenaren, bewoners en gebruikers der nabij gelegene eigendommen, zijn opgeroepen om op Zatvrdag den dè April eerstkomende, des namiddags ten een ure, voor Burgemeester en Wethouders, in hunne gewone vergaderkamerten Stadhuize te verschijnen ten einde ter zake voorsehieve in hun belang te worden geiioord en dat te gelijker tijd aan een ieder die zulks mogt verlangen de gelegenheid zal gegeven worden om zijne bezwaren daartegen op te geven ten einde in liet Proces-Verbaal vermeld te worden. En zal hieraan door insertie in de Slads-Courunt publiciteit gegeven worden. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 5 April 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van dek MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris L. de FOUW Jz. Dat de Lijsten, bedoeld bij de wet van den 4 Julij 1850, Staatsblad Mo. 37), aanwijzende de Perso nen, die tot bei kiezen van Leden van de Tweede Kamer der Sraten-Gknkraal en van de Provin ciale Staten bevoegd zijn opgemaakt naar aanlei ding van de door den Ontvanger der Directe Belas tingen ingezoudene en door hem gewaarmerkte op gave aangevuld en verbeterd, op heden, volgens Art. 31 der wel, bepaaldelijk vastgesteld en gesloten zijnde, dadelijk ter gewoner plaats in deze stad zijn aangeplakt, en dat dezelve andermaal op de Secretarie der Gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. En zal deze alomme binnen deze Stad worden aan geplakt en geplaatst in dezer Stads-Conrarit. Gedaan ten Stadhuize van. Goes, den 5 April 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris L. Di FOUW, Jz. GOES, den 3 April, Men schrijft uit Maastricht1 April: Het water is hier nog steeds wassende, en reeds nu heeft dit aanmerkelijke schade aangebragt. De omliggende dorpen, zoo ais AmbyHe'ugein Lim- mel, enz., zijn allen onder water. De landman, die gebruik had gemaakt van liet goede en zachte wèêr, ziet zich bitter teleurgesteld, doordien al hut gezaaide als 'tware teloor is gegaan. Nog 20 duimen hooger en de stand des waters is gelijk aan February 1850. Het ontbreekt ons niet aan bet nemen, zoo mogelijk, van voorzorg-maatregelen. Hel kanaal van Lnik ttisscben de Sluis en de Visschersmaasheeft ook reeds schade bekomen. Men ziet met bange verwach ting de toekomst te gemoet zoo niet spoedige ver andering in het regenweê'r komt. Betreffende dén waterstand in Noord-Brabant meidt liet Handelsblad dd. 2 April: Heden namiddag ten 3 ure ontvangen wij de treu rige tijding dat ook de algemeene omkading van Em- pel Bokhoven Vlijmen en Hedikhuizen nabij het iort Crevecour is doorgebroken ai die dorpen benevens Rosmalen en Muiand, zijn, boven en behaivé zij alle uitzigt op oogst missen in den grootsten nood in het grootste gevaar thans staat door deze breuken liet Maaskwarlier aan de beurt en daarmede is dan alles weder voor een jaar verloren gelukkig is nog tijdig de Beersche Maas verstopt, doch worut dezelve niet zonder gevaar gekeerd mogt daar ook doorbraak komen dan zuilen noch grootere onge lukken het lol der omstreken en van deze stad wezen Men schrijft uit 's ilertogenbosch van 4 April; Het water blijft hier steeds wassende. De zooge naamde breede kade der haven staat reeds onder water; wij vreezen dat weldra verscheidene straten zuilen onderstaan. De beide hier uitkomende bladen slaken noodkreten..De Beersche overlaat, zegt de Nieuwe Noord-Brabander, is bezweken de Baard wij ksclie overlaat is willekeurig en onwettig gedigt de Maas dijken zijn op hel punt van to bezwijken eene nog grootere ramp dan die van 1850 grijnst ons dreigend aan! Moet dit zoo blijven? of zai men aan hulp be ginnen te denken, als het te laat zal zijn? Dat nu de minister kome dat onze vertegenwoordigers'zich komen overtuigen, en dat men omniddelijk maatre gelen neme, of het is te laati De Noord-Brabander na de bereids vermelde over-, stroorningen te hebben medegedeeld, gaat aldus voort Deze polders ten getale van veertien behalve den Gelderschen Waard, werden in 1834 in eene en dezelfde bekading ingesloten en bevatten, niet inbe grip van voornoemden Waard, 1886 bunders. Ai wederom een gevolg van den rampzaligen toestand waarin dit gewest verkeert! Is ei dan geene moge lijkheid voor redding? Moet Noord-Braband zijn en blijven in een errceptionelen toestand? Ongelukkig gewest I" 5 April. Op heden vergaderen alhier, ten Stad huize een aantal gemeeute-hesturen ten einde te beraadslagen welke middelen aan te wendenom toch eenmaal uit den zoo oilendigen toestand te ge raken alom door het water veroorzaakt, Te Maastricht was het water den 2 dezer 25 duimen gevallen en ofschoon men aanvankelijk de hoop koesterde dien stand van zaken te zien voort duren is men echter wederom bevreesd tengevolge van het op nieuw ingevallen regenvveder, dat het Water weder zal gaan wassen. Allerwege hoort men van belangrijke verliezen gewagen. Uit Arnhem meidt men van den 3 dezer: Benedenwaarts van deze stad is, door den was des waters de Rijn buiten zijne oevers getreden. Men is buitengemeen bezorgd voor overstiooming der weilanden welke zeer schoon staan. De laag gelegene zijn dan ook reeds run kwelwater overdekt. Te Sur huisterveen greep de bijzonderheid plaats, dat in die gemeente, ongeveer 1500 zielen tellende, gedurende ririrn vijftien weken niemand is gestorven, terwijl er twintig grijsaards zijn tusschen 80 en 90, en vijf tusschen 90 en 100 jaren oud. Het Zwitserseh bondgenootschap heeft bij onze regering de uitlevering gevraagd van zekeren Jacques Claude Joseph Gendre géboren te Montagny des Morils kanton Freyburg als verdacht van broeder moord. Ofschoon nu, zoo het schijnt aan die vraag geen gevolg kan worden gegeven, bepaaldelijk bij liet niet bestaan van een carte) van uitlevering tusst-hi n onze regering en genoemden Bond, heeft men echter de hoofden van policie, in aanmerking nemende den gruwelijken aard van het misdrijf, doen aanschrijven om op dien persoon een wakend oog te houden en hem bij vertoon te behandelen ingevolge de voor-, schriften aan de hand gegeven bij da wet T«n 13

Goessche Courant | 1851 | | pagina 1