ghsscie $.n M&A •i; O t# Donderdag 3 april® fj* iriig'ahi dèzei Goiirant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal, is f i .7 h Franco pér Post f J,90. Gewone Adïvrlenlien tuurden a ZO els. de regel geplaatst. GeboorteHuwelijks- en Döodbertgten van J6 regels d f J ,20 behalve het Zegelregt. lisf lan MKKNDMAKLN'G. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS der STAD GOES brengen bij deze ter kennis van de belang hebbenden Dat hel Supletoir Kohier, wegens het PATENT- iSEGT, over hel jaar 1850 op lèal, voor deze Stad, over liet derde kwartaal van dat jaar door Zijne Excellentie den Staatsraad, Commissaris des Konings m deze Provincie executoir verklaard, heden aan don Ontvanger van 's Rijks Belastingen, ter invordering olgens de wet toegezonden is. Wordende ieder belastingschuldige mitsdien ver maand en gelast, om, na bekomene kennisgeving van' oeiiVelden Ontvanger, zijn verschuldigde overeenkom stig de bepalingen der wet, te voldoen, op straffe van daartoe onderzins te zullen worden gedwongen. Terwijl diegenen welke bun Aanslag-Brljet niet zullen ontvangen of verloren hebben zich van een dubbeld van hetzelve, ten Kantore van den Ontvanger zullen kunnen voorzien, en zij die zouden vermeenen, dat hun aanslag te hoog of niet overeenkomstig is met hunne opgave, zich deswegens, met inachtne ming van de voorschriften te dien aanzien wegens de Directe Belastingen in het algemeen bestaande door tusschenkomst van den Controleur der Divisie kunnen beklagen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voor wende zal deze worden afgekondigd en in de Stads- Üourant geplaatst. Gedaan te Goes, den 3 April 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. VA» DER MEER MOHU. 'Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris L. DE FOUW Jb. AX.GEKEËNE SPAARKAS ■ik GOES. De directie der Algemeene Spaarkas alhier heeft het genoegen wederom de voortzetting barer bemoei- jingen met deze zoo heilzame Inrigting te kannen aan kondigen en dat zij te beginnen met Zalurdag den 5 dezer maanddaartoe telken Zalnrdag, van des avonds acht tot negen uren, zal zitting houden in de Regenten-Kamer van het Weeshuis te dezer stedeter ontvangst van de bijdragen der deel nemers waartoe zij bij vernieuwing de behoef- tigen en armen dezer Gemeente dringend aanspoort, zoowel als alle Ingezetenen inzonderheid de nering doenden de werkbazen en landbouwers, om door hunnen zedelijken invloeddeze hare gemoedelijke aandrang, bij hunne önderhoorigen, knechts- en dng- looners te ondersteunen. De toenemende deelnemingde getrouwe inleg van velen, in de vorige zomermaanden, is het krach tigst bewijs voorzeker voor de heilzame werking der Spaarkas, waarvan de goede vruchten in den barren winter, meestal bij het gemis Van alle verdiensten, eerst regt gesmaakt en hoe kngs zoo meer zullen gewaardeerd zoowel als dooF de Armbesturen op den regten prijs gesteld worden. Aan de milde bijdragen der goedgezinde Ingeze tenen dezer Stad die het beroep van het Bestuur met eene gezamelijke gift van ruim twee honderd Gulden beantwoord daardoor zijne pogingen ten algemeenen nutte bekroond hebben en er lij deze zijnen warmen dank voor ontvangen, is het tevens dank te wijten dat de Spaarkas in hare weldadige rigting krachtdadig geschraagd en het uitzigt op hare uitbreiding versterkt geworden is; terwijl dat Bestuur zich daardoor te meer opgewekt vindt, om de rekening en verantwoording van zijn beheer over het afgeloopen dienstjaar, in het openbaar te doen plaats hebben, en dat wel op Wdensdag den. 9 April eersik., des namiddags ten een ure, in de Re genten-Kamér voornoemd; vertronwende het, dat de algemeene belangstelling dezevooral nu voegzaam gewordenmaatregel goedkeuren en daarvan door eene talrijke opkomst der begiftigers doen blijken zal. Goes, den 2 April 1851. IIet bestuur der Algemeene Spaarkas P. A. HOCHART, Koor*. Mr. P. J. A. van DAM Seer. <.f Thes. Blllilk GOES, den S April. Men schrijft uit Vlissingen 29 Maart Van het wachtschip de Maas alhier ontsnapte dezer dagen in den uniform van een der adelborsten, een matroos, Roest genaamd, cl ie tol straf voor begane overtredingen tusschendeks gevangen zat. Na zijne vlugt vond men in de hut, waarin bij gevangen bad gezeten, het mes, Waarmedei hij bet dek bad door gesneden alsmede een versje van den volgenden letterlijken inhoud ïfeeren als je Roest wil houwen Dan moetje ijzere hutte bouwen. Want een hut of gat van houdt Is toch nu of nooit vertrouwd. Hier is het mes, hier is het gat Morgen ben ik uit de stadt. Overste! of je kijkt of ziet Morge vindt je Roest toch niet, He afdeelragen van de Tweede Kamer zullen dezer dagen een aanvang maken met het onderzoek Van het ontwerp van wetbetrekkelijk de ministeriele ver antwoordelijkheid vervolgens in overweging nemen öefiige' voordragten van minderen omvang en daarna onderzoeken het wetsontwerp ten aanzien der regterlijke organisatie. De overweging over de ontwerpen der belastingswetten zijn alzoo voorloopig nog uitgesteld. Men verzekert thansdatna bet onderzoek van eenige aanhangige ontwerpen van weten de afdoening; van sommige voordragten de kamer bare gewone Paasch-vacantie zal honden die slechts drie of vier weken zal duren. De beraadslagingen over het ontwerp der gemeente-wetzullen eerst na de hervatting, vare de werkzaamheden der kamer worden gehouden. Men1 schrijft uit 'sGravenhage vasi 31 Maart: Heden is alhier bij buitengewone gelegenheid liet be- rigt ontvangen, dat 11. K. H. mevrouw de erl'gi ooiher togin van Saksen-FKeimar-Eisenach den 29 dezer te Weimar voorspoedig bevallen is van eene dochter. Aan boord van een dezer dagen Van fl.nannab te Antwerpen aangekomen vaartuig bevond zich een sprakelooze neger, die zich bij het Vertrek van dat schip onderin verborgen en zich eerst twee dagen daarna vertoond had, toen de kapitein niet' and eis kon doen dan hem aan boord houden. Daar de neger niet spreken kon, was bet onmogelijk eenige inlichting van hem te erlangen. Groot was echter de verbazing van den kapitein toen hij den neger den dag na zijne aankomst te Antwerpen in eene herberg met een Spaanschen matroos zag spreken de kapitein sprak hem hierover aan, en de neger erkende, dat hij zich voor stom uitgegeven bad, om het geven van inlichtingen nopens zijn gedrag te ontgaan, welke hij ook nu nog weigerde. Sedert heeft men den zwarte niet wedergezien maar de kapitein sprak later den Spaanschen matroos en kwam van dezen te weten dat de neger gevraagd had waar Cadrx lag en hoe hij zich best derwaarts zon begeven want dat hij daar een gewezen planter uit Havannah, Gonzaga Cort es geheetendie twee jaren geleden naar Spanje was teruggekeerd, moest opzoeken. Op de vraag van den matroos, waarom die heer hem niet onmiddelijk naar Cadii had doen komen had de neger geantwoord dat die heer hem geenszins wachtte maar dat hij zijn vader door stokslagen had doen sterven. Voor den heer Correz is het wenschelijk dal de neger Cadix niet bereikt. De Raleidoskoop deelt eene nieuwe wijze van boterberei'ding mede, die zij zegt dat voor de land lieden zeer Vöordeelig is. Nadat de room van de melk is afgeschept, moet men die in een linnen zak toebinden en dien in een gat in den grond, in de open lucht leggen het gat toedekken en den room vijf-en- twintig uren daarin laten. Na verloop van dien tijd neemt men den room er uit die dan zeer hard is ge worden men perst dien met een houten stamper, om de boter er uit te dringen, en werpt er dan een glas water bij. De boter scheidt zich terstond af. Dit is in twee minuten verrigt. Als men eene aanzienlijke hoeveelheid room heeftmoet men ze langer dan vijf-en-twintig uren in den grond laten. In den winter, als de grond bevrozen is, kan men dezelfde bewerking in eenen kelder, met zand volbrengen. Deze bewerking waardoor het karnvat kan worden gemist is nóg nimmer mislukt. In Normandijg; eft Berrij wordt geene boter meer op andere wijze be reid want men spaart niet alleen tijd maar mere verkrijgt ook meer en voortreffelijker fabriekaat. FRANKRIJK. Parijs, den 30 Maart. In 18-45 vormden de legitimisten het plan ora aan de hertogin van Parma zuster van den graaf van Chambord een geschenk aan te bieden. Er had eene inschrijving plaats, waarna men een toilet spiegel mét zilveren lijst en toebehooren liet ver vaardigen. Het kostbare voorwerp versierd met een aantal zilveren leliënwerd gedurende de om wenteling van 1848 verborgen en naderhand afge werkt. Het zal thans, onder toestemming der her togin naar de Londensche Tentoonstelling gezonden worden men schat de waarde er van op 140,000 francs'. De volgende gebeurtenis heeft hier niet weinig sensatie gemaakt en is thans het onderwerp van een aeregtelijk onderzoek Een rijk grondbezitter, de heer R., heeft het zich tot gewoonte gemaakt om iederen Dingsdag in zijn hotel een vriendenkring te verci-Aigcn hoofdzakelijk zamengesteld uit ambtenaren, diplomaten, kunstenaars en voorname kooplieden. Gewoonlijk wordt dan lans quenet gespeeld. Dingsdag 11. was men ook bij hem om de speeltafel vereenigd. Een vreemde diplomaat, met wien de heer R. kort te Voren bij een der bui- tenlandsche gezanten gedineerd had, en die naderhand meer bijzonder aan hem was Voorgesteld, nam aan het spel deel. Het werd ook zijne beurt om bankier te zijn hij nam de kaarten in handen en kort daarna was ieder verstomd over het verbazende geluk dat hem begunstigde. Op hetzelfde oogenblik kwam echter

Goessche Courant | 1851 | | pagina 1