I.OISMHi: I85Ï. DONDERDAG 6 MAART. PUBLICATIE. BfifflOÜALE MILITIE. WAARSCHUWING. vil gare dezer (Jóvrmit geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per ft war/aai ts. f J7 li franc» pér Pest. f .1,00» Gewone jfdvèrientïen worden a SO ets. de regel geplaatst. Geboorte-, IJvuxdijIs- <rn JJoodberig ten van J6 regels a J £0 behalve het Zegelregt. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dek Stad GOES, herinneren bij deze de Ingezetenen dezer Stad en Gemeente, aan de bepalingen der Wet van den 2Öe Ventose 4e jaar betrekkelijk de zuivering der Bnnmeii Struiken en Hagen, van Rupsenesten, Ringen en Netten welke voor deze Provineie ver- pügtend is gemaakt bij het Decreet van den 8 No vember 1810 en nader gepubliceerd bij Publicatie van lirercn Gedeputeerde Staten dezer Provincie, van den. 26 Januari) 1826 en manen dezelve, ter bevordering van hun eigen belangen dat van hunne naburen dringend aan om binnen den bi] de Wet bepaalden tijd hunne in eigendom of ge bruik toebehoorende Roomen Struiken en Hagen van de daarin aanwezige Rupsenesten te zuiveren ten einde niet te vallen in de kosten en straffen daaiop gesteld: als zullende aanvankelijk tegen 8 Maart eerstkomende, en voorts van !4 tot 14 da gen, zoo lang hei saizoen het nemen van maatre gelen lol wering van Rupsen zal toelaten daarop naaviwkeurige Schouwingen gehouden en tegen de nalaligen Proces-Verbaal opgemaakt worden volgens de wel. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 1 Maart 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. van der MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretnris L. de EO UW Jz. BURGEMEEStËR en WETHOUDERS der Stad GOES, brengen bij deze ter kennisse van allen die liet aangaat, dat de. Militie-Raad, krachtens art. 126 der Wet op de Nationale Militie, van den 8 Januari) 1817, [Staatsblad JYo.d) over dezen jare hare tweede Zitting, tot onderzoek der Gotelingen van dit jaar volgens art. 37 der Wet van 27 April 1820,(NVaa/s- blnd No. Jj) welke v.ermeenen mogten regt op vrij stelling te hebben zal honden te Middelburg Hoofdplaats dezer Provincie, op Maandag den 31 Maart aanstaande, des morgens ten half 10 ure, in de Abtdij aldaar. Van deze verpligting zijn echter uitgesloten zoo danige Eote'ingep, welke geenerhande reden tot vrij stelling hebben daar dezulken voor den Militie— Baad niel behoeven te verschijnenen finaal voorde dienst gedesigneerd zullen zijn. Terwijl bij deze alle Ouders, Voogden, Curators of Gernngtigden Worden herinnerd dat zij reclames hebbende voor hunne absente Zonen of Pupillen zich zullen moeten sisleren ten dage, ure en plaatse voormeld. Zullende de Commissie vóór de werk zaamheden der Nationale Militie tot de afgifte der benoodigde Attesten vaceren ten Stadhuize alhier Woensdag den 12 Maart 1851 des voormiddags ten elf ure ter opmaking van welken men vooraf Ier Stads-Griffie de noodige opgaven gelieve te doen. En opdat niemand hiervan onkundig blijve zal deze worden gepubliceerd en geaffijjècrdmitsgaders geplaatst in dezer Slads-Courant, Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 3 Maart 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHÜ Ter ordonnantie van dezelven, De Stadssecretaris L. de FOUVV, Jz. GOES, den 6 Maart. De minister van Financien heeft zwarigheid gemaakt, om de ontvangers aan te schrijven hunne opgaven van belastingschuldigen in alphabetische volgorde in te rigten. Evenwel is het de bedoeling en liet ver langen van den minister van binnenlandsche zaken, dat de kiezerslijsten door de stedelijke besturen naar het gegeven model vervaardigd en op die lijsten de namen naar alphabetische orde worden geplaatst. In eene algemeene vergadering van JIH. stu denten te Utrecht is Zaterdag 11. bepaald dat de dit jaar tehondene gecostumeerde optogt. voorstellende 8 groepen uit verschillende der meest belangrijke tijd vakken onzer geschiedenis tot op den bloei der repu bliek, zal plaats hebben op Woensdag den 25 Junij. Zoo men zegt, tracht de commissie van den 2330 Junij «ene feestweek te maken. Men verneemt, dat de verdere opvoeding van Z. K. II. de Prins van Oranje zal toevertrouwd worden aan den heer Dr. P. de Raadtnp Noor- they. Reeds aanstaande Dingsdag vrordt de prins op Noorthey verwacht. Volgens de Courrier Batave is zijn redacteur voor de arrondissementsregtbank te Amsterdam 'ka mer van correctionele zaken) gedagvaard op Don derdag 6 dezer ter zake van twee artikelen, waarin met hoos opzet de personen des koning? eri van eenige leden van het koninklijk gezin zouden zijn gehoond en gelasterd. De heer van Bevervoorde verklaart zelf zijne verdediging te zullen voordragen. Men meldt uit Dockurn van den 1 dezer: Door gelooi waardige personen wordt verzekerd dat ten gevolge van den znchten winter sommige landbouwers in Menaldumadeel reeds aardappelen in den kouden grond hebben gepoot. DUITSCIIGAND. - Berlijn den d Maart Van goederhand wordt ons medegedeeld, dat Oos tenrijk en Pruissen er werkelijk op bedacht zijn, om met nadruk tegen Zwitserland op te treden, ten einde ook daar het revolutionnaire beginsel met wortel en tak uit te roeijen. De punten van bezwaar tegen hetzelve zijn: 1. de bescherming die aldaar aan de Duilsche en andere staatkundige vjugtelingen wordt vetlcend, en die men als gevaarlijk voor de duurzame rust var. Duitschland beschouwt 2. de losscheuring van Neufohatel van de Pruiskische opperheerschappij, en 3, de bovenmatig democratische strekking der tegenwoordige Zwilsèrsche constitutie. Wat nu de vlugtelingen betreft, dit bezwaar is zoo goed nis op geheven door de reeds genomene maatregelen der Zwitsersche regering, ten gevolge waarvan j dier vluglelingen reeds het grondgebied hebben moeten verlaten, terwijl deoverige van dë grenzen verwijderd, en in alle opz'igten onschadelijk gemaakt zijn. Het uit den wegruimen der beide overige bezwaren biedt oneindig meer zwarigheid aan, d.aar de betrekkingen niet Neufchalt'l enz. te zamen hangen met de ver- dragen van 1815, die de neutraliteit en de onafhan kelijkheid vau Zwitserland waarborgen. Daa renlegeii maken Oostenrijken Prnissen geldend, dat deze waar borg slechts gegeven is onder voorwaarde dat liet monarchale grondbeginsel en de openbare rust in de naburige Duilsche stalen, niet van dë zijde der Zwit- 'sersche republiek bedreigd, en veel minder, zoo ais dit in bel jaar 1848 hel geval was, wezenlijk in gevaar zullen gebragt worden. Daar echter ook Frank rijk en Engeland de verdragen van 1815 onderteekénd en bij gevolg de onafhankelijkheid en het democra tische beginsel varr Zwitserland erkend en gewaarborgd hebben zullen en kunnen deze beide mogendheden uit staatkundige en comtneicieele gronden geène ge wapende interventie van Oostenrijk en Pruissen in dit land gedoogen. Wij hebben echter reden te ge- looven dat het tot geene dadelijkheden zal komen en dat deze geschillen' op eene vreedzame wijze zullen geschikt worden. In Stokholm was den 21 de orde weder her steld, Naar het schijnt is de Verwarring grooten- deels veroorzaakt door het 'Onbezonnen gedrag van eenige jongelieden die spoedig door ettelijke' mét slokken gewapende politie-bcdienden tof reden zijn gebragt. Naar men verneemt doen de beide groolePuil- sc.lie inógendheden de volgende eischen aan Sardinië.' uitwijzing der vluglelingen: intrekking der drie kleu rige vlag, beperking van de vrijheid dei drukpers en eene spoedige verzoening met Rome. ENGELAND. Londen, den 26 Februarij. Aan den ingang van liet gebouw der groote ten toonstelling hangt een groot' bord, dat als een voor beeld van de algemeene taalkennis onzer poiicie kan dienen; het is een rookverbod voor alle volken. Daar de Duitschers als de eerste rockers bekend zijn, heeft hunne taal den voorrang en men leest Das rauchen vvird nich erlaubt. Il s'est pas permis de Foueb. Non permksso di fumark. No ES PERMKTTiriO F11 MAR. NaO bf. PKIUllTTino FUMAR. En zoo gaat 'het verbod in een aantal talen voort. Bescheiden komt het Ecgelsch het allerlaatst mét hef: No smoking allowed. FRANKRIJK. Pabijs, den .i Maart. In de zitting der Wetgevende Vergadering van heden is eindelijk beraadslaagd over bet bekende voorstel Cretan, (trekkende tot opheffing der vet- bannirtgswetten ten aanzien der leden tan de vorstelijke stamhuizen. Zoo als men weet, komt'de heer Cretoii gedurig met dit voorstel voor den dag, en is nog laatstelijk in November daarover gehandeld en be sloten om de beraadslaging te verdagen. Heden is het echter alweder niet tol eene beslissing gekomen. De meerderheid heeft begrepen dat het thans hef geschikte tijdstip niet was, om een besluit te nemen, en op dien grond de verdere behandeling van het voorstel uitgesteld tot November aanstaande. Zij is eehter ditmaal niet tot besluit gekomen, dannaeerte buitengemeen barlstogtelijke woordenwisseling. Vóór het begin dér zitting heeft de heer Creton krachtige pogingen aangewend om de Afgevaard den zoo veel mogelijk ten gunste van zijn voor te stemmen. Nadat de zitting geopend was (on het voorzitterschap van den heet Benoist d'4z

Goessche Courant | 1851 | | pagina 1