IIIDDEMIJZEN, Van de volgende Artikelen te Goes, ai5l!e Staats-Loterij. "miöt M i TÏÏiè dig, van onder op, geradbraakt Ie wor'dau.zullende, daarna zjjn lichaam door beulshnnden verbrand en de asclt in den wind gestrooid worden. Zijne 27 mede beschuldigden zijn veroordeeld: 2 lol levenslange galei straf; 7 lot levenslangen vesting-arbeid 6 lot der tig jaren dwangarbeid ui een tuchthuis, en 12 tot twintig jaren gevangenis-straf, op water en brood om den anderen dag. {fVhl. v, h. li.) Een dogblad uit Bourbon maakt melding van eene merkwaardige ontdekking op Madagascar. In bet bed eener rivier aldaar, zijn namelijk buitenge woon groote fossille-eijeren gevonden. De schalen daarvan hebben eene dikte van 1/8 duim, en de omvang van ieder ei is 2 voet 8 duim en om bel midden 2 voet en 2 duim. De inhoud van een dezer cijeren, 't welk geopendwerd, bedraagt S j litres. Men weet niet, vanj welke dierensoorthetzij van vogels of van krokodillen, deze eijeren zijn. Aan de inboor lingen waren zij niet onbekend, en zij zeiden dat eene oude overlevering op Madagascar van reusachtige vogels gewaagtdie groot en sterk genoeg waren om een os op te nemen. DU1TSCHLAND. - Berlijn, den25 Januarij. Men schrijft nit Dresdendat daar aanhoudend reclames van de regeringen der kleinere staten worden ontvangen tegen de nieuw ontworpen organisatie des Duitsehen bonds behalve Luxemburg, Limburg, ilolstein Oldenburg en Hamburg, waarvan wij reeds gewag hebben gemaakthebben nu ook Baden Hessen-Darmstadt en Weimar zich tegen dezelve verklaard. Vele hebben daarbij te kennen gegeven, dal, io plaats van in dusdanige groepen verdeeld te worden zij bij voorkeur de geheele uitvoerende magt aan i'itiissen en Oostenrijk willen overlaten. Of en ir: boeverre dit. tot het plan dier beide mogendheden behoort zulks moét de tijd leerèn. Dit schijnt echter zeker te zijndat inert de wederstrevende kleinere staten als toegetreden zal beschouwen en deze gehouden zullen zijn, in weerwil van weerstand, hnrine verpligtingen tegenover den Duitsehen bond te vervullen. Tevens wordt uit Dresden berigt, dat de gebeur tenissen in Frankrijk aan de diplomalen aldaar ern stige bezorgdheid inboezemen, en zulks te meer om dat men te weten is gekomen, dat de democratische partij io Duitscbland weder bet hoofd verheft en ge heime bijeenkomsten houdt. Van daar dan ook dat door velen aangedrongen wordt om de uitvoerende bondsmagt zonder dralen, iri functie té doen treden. Het eerste plaatsje in Ilolstein, 't welk door de Oostenrijkers is bezel, is Molbi. Aldaar ligt zegt men een vermaard persoon, dc bekende Uilen- spiegelbegraven ENGELAND. Lomden, den 39 Januarij, Men schrijft aan de Times uit Rome, dal de. Paus, reeds, tijdens 'zijn verblijf te Portiei, den wensch hart te kennen gegeven om afstand tc doen van de regering. Toenmaals, hadden de kardinalen hein van dit besluit teruggehouden, door hem te doen begrij pen dal de revolutiegeest zich bierdoor meer zou ontwikkelen. De Paus volhardt echter bij zijn oog merk, zoodat men welligl onverwacht zijne abdicatie zal vernemen. De godsdienstkwestie, die in Engeland sedert •cenige maanden beefscht schijnt meer en meer de gemoederen bezig te houden, zoodat men mei onge duld vie delation verwacht waartoe zij in de aan sta.moe zitting van bet parlement aanleiding za] geven. Eindelijk is mejufvrouw <Sloane in hechtenis ««nomen te Folkstone. Men had bare verblijfplaats, zoo als voor weinige dagen gemeld is, te Boulogne ontdekt van waar zij op last der Fransche autori teiten moesl vertrekken. Bij bare terugkomst op Ernzelsch grondgebied werd zij oogenblikkelijk ge vangen genomen en naar de hoofdstad vervoerd or.« danks de omzigligheid die men gebruikte, om bare inhechtenisneming geheim te houden, was er inden omtrek var, Guildhall, alsmede bij de woning van den lord major eene groote menigte volks op de been die in den waan verkeerde dat zij aldaar onmiddelijk verboord zou worden. Hunne verwachting werd echter bedrogen daar de beer Hodgson een der geregtsbeambtendie baar gevangen na riten baar in alle stilte naar den beer Erie, lid van de regt- bank van Westminster bragt alwaar zij verboord werd. Op bare verklaring, dat zij builen slaat was borg te stellen teekende hij een bevelschrift om baar naar Newgate over te brengen waar zij aan kwam, zonder dat iemand van de bevolking er kennis van droeg. De gevangene was armoedig gekleed en zoo het scheen zeer zwak daar zij gedurende hel korte verhoor des heeren Erie niet in staat was op de been te blijven. Haar ellendig en verzwakt uiter lijk was wel geschikt eenig medelijden inteboezemen. Uit hoofde van den verzwakten toestand harer gezondheid, is mejufvrouw Sloane in de ziekenzaal te Newgate geplaatst. Sedert hare inhechtenisneming beeft zij zoo min mogelijk gesproken over het mis drijf, waarvan men haar beschuldigt. Heden morgen heeft zij de reglsgeleerden bij zich ontvangen die haren echtgenoot verdedigden tegen borgstelling zijne vrijheid hebben verkregen. De zaak zal in den loop der zitting, die Maandag e. k. geopend wordt, voor Queen's Ranch gebrngt worden. Naar men wil zou de commissie belast met bet onderzoek omtrent de toelating lol de tentoon stelling, bet volgende besloten hebben: de entreeprijs wordt voor den eersten dag bepaald op p. st. 1.10; voor de vijf daarop volgende dagen, op 5 shilling en vervolgens op 1 shilling de persoon. Het voorstel om den toegang geheel vrij te stellen, moet verwor pen zijn. Volgens de registers der commissie voor de groote tentoonstelling, zal van de vreemde natiën Frankrijk de meeste voorwerpen leveren. Daarna volgt het Zollverein benevens Oostenrijk en Belgie. Vervol gens komen Rusland Turkije en Zwitserland. Ne derland zal slechts een klein vak beslaan, echter naar rato altijd nog grooter dan Noordelijk Duitschland Egypte, Spanje. Portugal, Brazilië en Mexiko. Het allerminst zal men er producten vinden uit China Arabie en Perzie. Bijna de helft van bel lokaal zal ingenomen worden door werktuigen in bet Vereenigde koningrijk van Groot-Brittannie vervaardigd. wezen, enz. Met belangstelling ziet men dienaan gaande meer bepaalde berigten te gemoet. Men verhaalt het verdient echter bevesti ging dat de president der republiek VrijdagjI., met den heer T eillard in de Champs-Elysée wan delende omringd werd door een aantal werklieden, die hem luide blijken van genegenheid gaven. «Gij zijt als uw oom,» zeiden zij, «gij kent geen vreesgij zult die praters in de wetgevende verga dering wel te regt stellen, Ga zoo voort prins! en wilt gij de toevlugt nemen tot een coup de main reken dan op ons. Voorts verhaalt men, dat twee balaillons, het paleis der wetgevende vergadering be wakende alsuitéénen mond gezegd hebben: «Men denkt ons tegen den president ten strijde te voeren maar men rekent buiten den waard. Wij trekken liever op legende weigerende vergadering. Wij heb ben genoeg van die praters en willen eindelijk weder eeu opperhoofd hebben. Lodewijh Napoleon ontvangt iedere maand gemiddeld 70000 brieven vijf zesde gedeelte der- zelve behelzen nimmer anders dan aanvragen om posten. Een persoon die in den schouwburg Beau- marchais plaats op de gallerij genomen bad had de onvoorzigtigbeid zich te veel voorover te buigen en stortte naar beneden. De Jieden die naast hem geplaatst walen, grepen in den blinde toe om hem te redden en hadden liet geluk den vallende bij een zijner voeten te vatten. Zoo slaagde men er in, den ongelukkige gedurende ongeveer vijf minuten vast te houden te vergeefs waren echter de pogingen om hem in de gallerij terug te trekken, daar hij, met het hoofd naar beneden hangende vreesselijk worstelde om uit zijne onverdragelijke positie te geraken. De krachten 7an hen, die hein vasthielden, begonnen reeds uitgeput te geraken, toen men er eindelijk, na eene laatste wanhopende poging, in slaagde, hein in ge heel bewusteloozen toestand, binnen de gallerij te trek ken. Men kan zich moeijelijk een denkbeeld vormen van den schrik en de ontsteltenis, die dit voorval onder de toeschouwers verspreide men was genood zaakt aan een aantal dames geneeskundige, hulp toe. te dienen. FRANKRIJK Parijs, 39 January, Onder de vele geruchten welke thans in omloop zijn, belmoren ook weder die, betreffende eene za- mensmelting van de beide takken der Bourbons. Men hecht daaraan echter weinig geloof; te minder, daar hei huis Orleans daarbij gröotendeels de lijdende partij zoude zijn. Immers bij eene algeheele erkenning van de reglen van den graaf van Chambord, zoude zulks geene zarnensmelting der beide lakken zijn maar eene onderwerping van de jongste aan de oudste. Nu zegt men, dat de grondslag der zamens'elling daarin zoude bestaan dat de graaf ran Chambordden graaf van Parijs zoude adopteren en hein als Zijn erfgenaam erkennen. Hierbij verrijzen echter groote bezwaren. Wanneer de graaf van Chambord komt te overlijden zonder een zoon na te laten, dan wordt de graaf van Parijs van zelf en regtens het hoofd der familie, zoodat dit bezwaarlijk de hoofdvoorwaarde eener vereeniging zijn kan. Laat de graaf van Cham bord wel een zoon na, dan zal men, van dit stand punt uitgaande thans wel niets reeds de bepaling maken, dat deze zoon ten behoeve van den graaf van Parijs afstand van zijne reglen zal moeten doen. Een en ander is dan ook de reden, dat velen1 eene veree niging van dè beide takken der Bourbons nog steeds onmogelijk houden. Desniettemin spreekt men reeds van programma's, die desbetreffende zouden zijn op- gemauk De beginselen, daarin gelégd, moeten zijn eerbied voor de ooiVjtilutie eene loyale en welge-' meende medewerking tot ondersteuning van- Lodewijh Napoleon en zijn gezag, tot aan het tijdstip-, waarop bet. volgens de constitutie eindigt; eene openlijke verklaring van den graaf van Chamborddat de- vereenigde leden der familie gezamenlijk zullen arbei den voor het geiult van Frankrijk, wanneer het, moede van den gevoelden strijd de toevlugt mogt willen nemen tot de constitutionele monarchiede staatkunde der Bourbons is die van het charter van 1830, ruim schoots gewijzigd naar de behoeften der arbeidende klasse en in den geest van vooruitgang overeenstem ming der heide lakken om bij de verkiezingen in 1852 voor het presidentschap der republiek, een lid der familie als kandidaat te stellen eene nationale béjoöiïing. toe te slaan «oor de diensten; sedert 1848 aan Frankrijk, onder: welke omstandigheden ook, be- Van den 16 tot dén 31 Januarij 1851, Met inbegrip der Landelijke en Plaatselijke Belastingen. Tarwe f6,60. Rogge f5,45. Vroege Gerst f 3,70. Late Gerst f 3,35. Boekweit f 0,00. Haver f 2,45. Witte Boonen f 0.00. Witte Erwten f 0.00. Groenu Erwten f 6,25. Graanwe Erwten f 0,00. Tarwe Meel f 8,60. Rogge Meel f 7,10. allen per rnudde. Boter f 0,65. Noord-Holiandsche Kaas 50 cs. Stolk- sche Kaas 40 cs. Leidsche Kaas 30 cs Witte Brood 28 cs. Tarwe Brood 16s cs. Rogge Brood 13 cs. Osse-Vleesch 55 cs. Koei-Vleesch 55 cs. KaJIs- Vleesch 55 cs. Schapen-Vleesch 35 cs. Lnrns-Vleesch 35 cs. Versch Varken-Vieesch 60 cs. Gerookt Var- ken-Vleesch 80 cs. allen per ned. pond. Vroege Aardappelen f 2,00. Late Aardappelen f 2,80. de rnudde. Jenever f 60,00. per vat. IJpen Hout 1' 7,50. Esschen ITout f 7,50. per wisse. Groote Takkebossen f 14,00. Kleine Takkebossen f 7,00. de honderd. Steenkolen f 2,50. de 100 ponden. Turf 70 cs. de dubb. rnudde. Kool Olie f 38,50. Lijn Olie f 40,00. helval. Koolzaad f 9,75. Lijnzaad f 0,00. de mudde. Kaarsen 65 es. het ned.pond. pb ijzen van 1000 en daarboven. 3d.e Klasse. 4de Lijst. N°. 5055 een Prijs van f 5000. Diegenen die genegen mogten zijn hunne SECBETEN te LATEN RUIMEN, vervoegen zich ten huize van h. HUKden Aannemer van het Nachtwerkverzoekende een ieder tot bewerking van hetzelve geene gelden te betalen als aan voor noemden L. Kijk. Goes, den 31 Januarij 1851. Namens de Pachters, J. B. F. BK ZËEVW. Te Goes bij F. Klbeuvyens Zoos.

Goessche Courant | 1851 | | pagina 2