wto:M JANUARIJ. KENNISGEVING. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aangaat «JA» «oessc courant IÏ()M)KI?S)A(J t Jj« uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f .1,75 Franco per Post d,9D. Gewone Advertentien worden a 20 cis. de regel geplaatst. Geboorte-, huwelijks- en Dvodberig/en van J6 regels a. J SO behalve het Zegelregt. De BURGEMEESTER der stad GOES gelet op de 2de alinea van art. 7 der wet van den 4 Julij 1850 [Staatsblad No. 37), tot regeling van liet Kiesregl en de benoeming van Afgevaardigden ter Eerste en Tiveede Kamer der Staten-Generual noo- digl de Ingezetenen dezer Stad en Gemeente uit, om, zoo zij elders irt de Directe Belastingen zijn aange slagen, daarvan vóór den 15 Februaiij eerstkomende, ter Stedelijke Seeretarij te doen blijken. Gedaan te Goes, den 28~ Januarij 1831. De Burgemester voornoemd J. C. van der MEER MOHR. Dat het Kohier der GRONDBELASTING, op de Gebouwde en Ongebouwde Eigendommen voor deze Stad en Gemeente, over den loopenden jare, bekleed met alle de formaliteiten bij de wet gevorderd, op Jieden is gesteld in banden van den Ontvanger dier Belastingen binnen deze Stad. Dat derhalven de Contribuablen verpligt zijn de sommen waarvoor zij zijn aangeslagen, behoorlijk vol gens de wet te voldoen op poene van bij gebreke daarvan tot de betaling te worden genoodzaakt. Wordende de contribuablen herinnerd dal alle reclames wegens bezwaren tegen den aanslag, binnen drie maanden na de dagteekening dezes ter plaatse waar. zulks behoort zullen moeten geschied zijn. En opdat niemand onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden gepubliceerd gealïi- geerd en geplaatst in dezer Slads-Courant, Gedaan teil Stadbuize van Goes, den 29 Januarij 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. van der MEE11 MOIIR Ter ordonnantie van dezelven De Slads-Secretaris L, de EOUWJz, GOES, den 30 Januarij. De minister van Binneniandsclie zaken heeft het aandeel der provinciën Noord-Braband, Gelderland en Limburg, in de nader ingekomen giften ten behoeve der noodlijdenden door den jongsten watersnood, be paald als volgt: Noord-Braband op f 2,719.39; Gelderland op f 980,46 Limburg op f 605,35 uitmakende te zamen de som van 4,305,20. - Men schrijft uit Voorburg 26 Januarij Het is thans zeker, dat de kleurling van 11. K. II. Mevrouw de Prinses Marianne der Nederlanden hier te lande blijft; bij vertrekt van hier naar Leij- denen zal daar twee jaren onderwijs en vorming ontvangen en verder geheele rerpleging genieten op eene bijzondere school. Daarvoor was hier ter plaatse, bij al de verschillende inrigtingen voor het onderwijs, geene gelegenheid. Men schrijft uit Apeldoorn 25 Januarij? Men verneemt, dat de heer Moorrees, die onlangs hel nieuw gebouwde woonhuis op het landgoed Ho- henheim betrokken heeftvoornemens is aldaar praktisch en theoretisch onderwijs te geven in de landhuishoudkundige wetenschappen en legen het einde van Maart zijnen cursus zal openen. Voor zoo ver de ruimte strekt, zullen de jongelieden ten zijnen huize kost en inwoning kunnen erlangen; zij, die elders logeeren zullen toch den ganschen dag ten zijnent moeten doorbrengen. De heer Moorrees is lol landhuishoudkundige gevormd aan de rijks landbouwschool te Hohenbeim in het koningrijk Wurtemberg die eene Europesche vermaardheid bezit zijne landontginning van dien naam in onze gemeente, kan aantoonen, wat hij van daar inedebragt. Men schrijft uit Winschoten 24 Januarij Voor ongeveer twintig jaren vertrok iemand uit deze streken als soldaat naar de Oost-Indien een meisje met een kind achterlatende, zonder dat gedu rende dien tijd iets van hem vernomen werd. Thans echter teruggekeerd zocht hij inlichtingen omtrent zijn vroeger meisjeen vond haar nog levende met zijnen zoon die bij eenen boer als knecht diende. Na zich aan haar hekend gemaakt te hebben, vraagt hij haar ten huwelijk hetwelk aangenomen werd. Hij rigt thans met zijnen zoon, uit de gespaarde pen ningen eene boerderij op. Men schrijft uit Helmond van 23 Januarij De heeren Pi tit en Frilsen, klokkengieters te Aarle-Rixlel, vergastten dezer dagen het publiek door een kolossaal kunstwerk. Zij hadden het klokkenspel voor de groote ten toonstelling te Londen als een bewijs van Neêr- lands nijverheid gegoten ter bezigtiging gesteld het eerste, dat sedert ruim zestig jaren, voor zoo verre men weetgeheel nieuw gevormd is. Het loopt van C beneden orkest-toon lot A bo ven oktaaf. De groote klokken dragen bet jaargetal hunner gieting en de groolste prijkt met een toe passelijk opschrift, Hoewel men veel verwachtte van de groote kunde dezer heeren die reeds op de tentoonstelling van nijverheid in den jare 1825 te Haarlem werden be kroond toch hebben zij de verwachting van allen overtroffen. Het oqg werd zoowel treilend voldaan door die drie-en-dertig spiegelgladde en schoonvor- mige klokken, als het oor door de zuivere harmonie in hunne toonen gelegen en door verscheidene ken ners volmondig geprezen. Z. M. de Koning heeft zijn verlangen te ken nen gegeven, om te worden bekend gemaakt met de oorzaken, aan welke de tegenwoordige achteruitgang onzer visscherijen is toe te schrijven en tevens de middelen te vernemen welke geschikt geacht zou den kunnen worden om deze visscherijen weder lot den vorigen bloei terug te brengen. Men schrijft uit Deventer van 27 Januarij Zoo ir;en verneemt, zal de nieuw benoemde gou verneur generaal van Neêrlandsch-Indie, de heer Duy- maer van Twist, met zijne gemalin den 23 Maart aanstaande met de overland-mail en in gezelschap van de heeren van Nesvice-president van den raad van Indie en D. van Schreven, (die op gelijken voel den gouverneur-generaal iri Indie Zal ter zijde staan, als dit bepaald was met betrekking tot wijlen den heer Bruce) naar Indie rérlre'kkeii. De benoeming Van deo heer van Twist vindt hier hij alle weidenkenden veel bijral. Hij is een bekwaam, werkzaam en zeer naauwgezel man hoedanigheden, die de eerste vereischten van eenen gouverneur-gene raal zijn. Uit Hardenberg berigt men aan het Handels blad het volgende Een zekeren Likkeluit die plaats vertrok met het leger van Napoleon naar Rusland. Hij werd in den slag van Moskou gevangen genomen en naar Siberie gebragt alwaar hij sedert dien tijd zijn verblijf hield. Voor eenigen tijd is er berigt geko men dat bovengenoemde (nu een grijsaard) zich wederom naar het vaderland op weg begeeft. Hij 7,al echter vreemd opzien dat iemand anders zijne plaats heeft ingenomen. Zijne vrouw namelijk, in den waan zijnde dat haar man in Rusland gesneu veld was (doordien er geene tij dingen van hein kwa men) is sedert ruiin dertig jaren met een ander man gehuwd. Men ziet de ontknooping van dit drama belangstellend te gemoet. DUITSCIILAND. - Berlijn, den 25 Januarij. Naar wij uit goede bronnen vernemen zal prin* Adalbert, zijnen broeder, koning Ottonaar Grie kenland vergezellen. Men verzekert, dat deze Vorst, die geene kinderen heeft geneigd is ten gunste van zijn broeder te abdiceren zoodra dc onderhandelin gen, die des aangaande met de drie beschermende mo gendheden zijn aangeknoopt, het gc.wenschte-gevo!;; zullen gehad hebben. In dit geval zou prins Adat- bert wel tot de Grieksche kerk moeten overgaan, en men wil weten dat de gezantgraaf v. Spaur, in last heelt, de toestemming van den paus te verwerven. Oostenrijk heeft in weerwil van de ernstige protestatien in Hamburg en Lubeck troepen willen leggen ol' deze daarin reeds gelegd. Ook Bremen en Oldenburg zouden de overwinnaars van Brescia, Arad enz. leeren kennendoch hebben zich in ernstige bewoordingen daartegen verzet. Het is in het oog vallend dat Oostenrijk ongehinderd deze voor den Duitschen handel zoo gewigtige plaatsen tracht te bezetten, hoewel zij, door den tegenwoordigen afloop der Holsteinsche aangelegenheid, van geen strategisch belang voor een korps van 25,000 man zijn. Daarbij komt nog de omstandigheid dat dit korps in verband staat met de Ooslenrljksche troepen in Frankfort Keurhessen en Beijeren. Mogelijk zal het prins von Schwarsenberg met der tijd behagen, om de Ooslen rijksche tolplannen door eene bezetting der kusten van de Noordzee te verwezenlijken. In alle wijken der stad worden thans eleotro- magnelische telegrafen aangelegd zoo het beet om het roepen can brand noodeloos tc maken alsmede voor de veiligheids-polieie. Deze inrigting zal de stad op een hall' millioen thaler te staan komen. - Men schrijft uit Pesth dd. 15 Januarij het volgende Bij den heer Peutsch bankier te dezer stede kwam gisteren morgen, omstreeks 10 ure, een com missaris van policievergezeld vttn tien agenten, welke verklaarde in last te hebben, om een onderzoek in te stellen naar de bankbiljetten welke zich in zijne kist bevonden, omdat het, naar hij zeide, ver scheidene malen gebleken was, dat dezelve valsch waren. De heer Peutsch was hierover zeer verwon derd. want niemand had zich ooit over het papieren geld dat hij in betaling gafbeklaagd bij bragt de commissaris en de agenten dadelijk bij zijn kas sier (Jie.de kist opende en elf biljetten liet zien die daarin waren. Nadat de commissaris dezelve gezien had, nam bij er drie, elk van 1000 0. welke

Goessche Courant | 1851 | | pagina 1