MAANDAG 20 JA NU ABU. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per h wartaal is j JFranco per Post .,',90. Gewone Advertentien worden a 20 cis. de regel geplaatst. Gehoorle-, Huwelijks- en Doodberigten van J6 regels a J ,20 behalve het Zegclregl. BMraii wnmii» KKSv IvNU.M AKI NG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dek Stad GOES brengen ter kennis ran een ieder die liet aangaat dat de Heer Kapitein Kommandant van de dienstdoende Schutterij dezer Stad, heelt te kennen gegeven, voornemens te zijn, om, bij gunstig weder, op' Zalurdag den 25 Januarij 1851 en voorts des Woensdags en Zaturdags van iedere week tot en met half Maart aanstaande, telkens tusschen 12 en 3 uren, op hel gewone exercitie plein (de Sloofweide), in de rigting naar de Goésscho polder, de Leden der Schutterij te oefenen in het Schieten naar de Schijf. Geschiedende deze bekendmaking, op dat een ieder zich zoude wachten voor schade en blijven buiten gevaar. En zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders opgenomen- in de Stads Courant. Aldus gedaan ten Sladhuize van Goes, den 18 Jlanuarij 1851 Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezeken De Stads Secretaris L. de FOUW Jz. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dkii Stad GOES brengen bij deze ter kennis van de belang hebbenden Dal liet Stipleioir Kohier wegens het PA'iï.NT- REGT over hel jaar 1850 op 1851 voor. deze Stad, over hel tweede kwartaal van dat jaar, door Zijne Excellentie den Staatsraad Commissaris des Konings in deze Provincie executoir verklaard den 7 Januarij jl. aan den Ontvanger van 's Rijks Belas tingen, der invordering volgens de wet toegezonden is. Wordende ieder belastingschuldige mitsdien ver maand engelast, om. na bekoineiie kennisgeving van gemelden Ontvanger, zijn verschuldigde overeenkom stig de bepalingen der wet, te voldoen, op straffe van daartoe anderzins te zullen worden gedwongen. Terwijl diegenen welke hun Aanslag-Biljet niet zullen ontvangen of verloren hebben, zich vuri een dubbeid van hetzelve, ten Kantore vari den Ontvanger zullen kunnen voorzien, en zij die zouden verrneenen, dat hun aanslag te hoog of niet overeenkomstig is met hunne opgave, zich deswegens, met inachtneming van de voorschriften te dien aanzien, wegens de Di recte Belastingen in het algemeen bestaandedoor tusschenkomst van den Controleur der Divisie, kunnen beklagen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voor wende, zal deze vvoi den afgekondigd en inde Slads- Courant geplaatst. Gedaan te Goes, den 18 Januarij 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van dek MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelven He Stads-Secretaris L. de FOUW Jz. 1ÜIIIL liliWgTiJÜÜir" GOES, den 20 Januarij. Door de Airoimissemenls-lleglbank te Goes, is, ifi Hen Joop des jaars 1850, terzake van overtredingen op het stuk der malen en gewigten, één persoon lot geldboete of, voor het geval van onvermogen tot gevangenisstraf veroordeeld; zijnde door de Arron- dissements-Reglbanken te Middelburgen teZierikz.ee, gedurende gemeld jaar, geene vonnissen, te dier zake geslagen. -— Dezer dagen is beraadslaagd over de benoeming van eer.en gouverneur-generaal van Neerlandsch-Indie en moeten reeds verscheidene conferentier, desvvegens hebben plaats gehad. De aanwezigheid der heeren v. Twist en v. Nes in deze residentie wordt daar mede in verband gebragt: doch iets zekers is dien aangaande nog niet bekend. Naar wij van goederhand vernemen heeft Z. M. de Koning uil eigen beweging de groote zaal in H. D, paleis te dezer stede (Amsterdam) beschik baar gesteld tot de tentoonstelling der voortbreng selen van Nederlandsche nijverheid die,' na Ie Lon den op de wereld-tentoonstelling te zijn geweest in dit land zuilen zijn tei'uggebragt. (Amst, C.) De thans met den orerlandpost aangebragte Jara- sche Couranten loopende tot en met 27 November jl. behelzen onder anderen het volgende Met Zr. Ms. stoomschip Kina, zijn berigten van Sambas aangebragtloopende tot 23 October 1850. Zij bevestigen hetgeen, blijkens de Javasnhe Cou rant van 26 October 1850 reeds door tijding van Pontianak van den 7 dier maand is bekend geworden, dat de vijandelijke Chinezen zich op nieuw verzameld en versterkt hebben in den omtrek van Pamiingkat. Op de helling van den in de nabijheid van deze plaats gelegenen berg hadden zij vóór den 25 September da.ugesteld drie versterkingen is or boes) welke goed aangelegd waren eri sterk bezet schenen te zijn. Zij deden van tijd lot tijd uitvallen voornamelijk met het doel om de rijstwelke op de omliggende vel den tot rijpheid was gekomen te oogsten welke uitvallen door onze troepen in hel fort Sorg zoo veel mogelijk werden tegengegaan. Overigens hadden geene nadere vijandelijkheden plaats gevonden. De kust en riviermonden werden voortdurend door onze kruisboölen geblokkeerd ten einde allen aanvoer ten behoeve van de vijandige Chi nezen al te sluiten. Volgens geruchten was de hoofdmagt van de Chinezen te Singhavvang en Sedow vereenigd zou de rijstoogst in liet landschap Montrado grootendeels mislukt zijn en dien ten gevolge aldaar gebrek van levensmiddelen bestaan. Men leest in do Amsterdamse/te Courant het volgende De Fransche Academie des sciences schreef in 1849 eene prijsvraag uit, luidende: welke is de beste, regeringsvorm Daarop kwamen 494 antwoorden in, en dat, 1t welk den eereprijs een zilveren medaille behaalde was geschreven, dooi onzen zeventienjarigen stadge noot den heer Al. BakkerDz. zoon van de Wed. Bakker, eenc scliuitevoeiders-afTaire uitoefe nende. Zeer toevallig hoorde hij' in' hef nl'geloopen jaar dat de bovengenoemde prijsvraag was uitgeschreven dong mede naar den vraag en ontving zeer onver wachts, in 'l laatst van I85f> als bekroonde, een brevet als Eerelid der Académie des sciences en drie medailles, één groote en twee kleinere, waarvan in Frankrijk, volgens de statuten een der kleinere aan een rood lint wordt gedragen. Die medaille heeft aan de eene zijde de woorden Académie des sciences en aan de andere de letters san den naam des bekroonden. Naar wij vernemen, is liet antwoord der heeren Bakker op de bedoelde prijsvraag ten gunste van de constitutionele monarchie geweest. Het heeft ons moeite gekostbovenstaande opmer kelijke rnededeeling te kunnen doen. De bekroonde bewaarde daaromtrent zoo veel mogelijk het stilzwij gen, en dit verhoogt de eer die hem te beurt viel. De Tijd zegt dat een der leden van de Pro vinciale Staten van Noord-Holland het gelukkig denk beeld heelt gehad den door de Academie des Sciences bekroonden jongeling (Zie hier boven) uit te noodigeu zich ten zijneut te komen vestigen teil einde hem in staat te stellen zich onbezorgd aan de beoefening der wetenschap te kunnen wijden. De heer C.....directeur van liet postkantoor te Oosterhout onlangs aldaar gearresteerd en in de gevangenis te Breda overgebnigt ter zake van een op hem drukkend vermoeden als of' hij een brief bevattende 4 Russische coupons, zou hebben achter gehouden en die coupons zich toegeëigend is naar het provinciaal hot van Noord-Braband verwezen alwaar zijne zaak binnen kort zal diénen. De beschul digde is eergisteren te 's Hertogenbosch in liet huis van burgerlijke en militaire verzekering overgehragt hij heeft inr. Napoleon Sassen tot zijnen raadsman gekozen. Men schrijft int Winschoten van den 13 Jan. Dezer dagen is in onze nabijheid eerie gruwelijke misdaad gepleegd. Zekere meid bij eenen boer op den Pruissischen Polder uitbesteed 'had f 700 uit de loterij getrokken, Deze gelden wilde zij bij hare ouders brengenwijl zij ze bij haren patroon niet veilig achtte. Nog dien zelfden avond begaf zij zich op weg naar hare oudersdie niet ver van daar woonden. Kenen dragonder dien zij ontmoette verzocht zij met haar tol een huishetwelk zij aanwees terug te willen rijden wijl zij vreesde nog aangerand te zullen worden. Deze echter mogt zijnen weg niet veranderenmaar zeidedat zoo haar iets overkwam, zij slechts behoefde te schreeu wen hij kon dit altijd op dien afstand hooien en zou dan dadelijk terug sneilep. Benige oogenblikken daarna hoorde hij eenen kreet hij snelde terug er. vond haar levenloos met denzelfden hoer bij zich bij wien zij was uitbesteed Deze was toen zij den weg naar huis vervolgde onverwacht uit eene sloot gesprongen en had haar inet eenen slag in den nek geveld. De misdadiger bevindt zich in handen der justitie. Uit 's Hertogenbosch schrijft men van 14 Jan. Op den 7 December 1842 werd te lieusden ver mist de agent van pojicie Busken den daarop vol genden dag werd zijn lijk uil de haven opgehaald waarin men vermoedde dat hij door de duisternis van den avond gevallen was. Geen vermoeden vap misdaad aanwezig zijnde, werd, na de teraardebestel ling, de ongelukkige ai spoedig vergeten. De knaging van het geweten heelt echter, nadat 8 jaren verloo- pen zijn eene misdaad aan den dag gebragtwelke voor een ieder onbekend was. In de strafgevangenis te Leydon verzocht de aldaar gedetineerde soldaat, Jan Klias kFilkens een jongeling van nu slechts 23 jaren om door de justitie gehoord te worden ten einde bekentenis ai te leggen *un een euveldaad, welke hein drukte, en werkelijk beleed hij, dal hij nu 8 jaren geleden en dus in den jeugdigen leeftijd van 15 jaren, te Hensden den policie-agent Busken, die men door ongeluk verdronken achtte, des avonds,

Goessche Courant | 1851 | | pagina 1