m EXECUTORIALE Wij hopen dat hem dit lot aanmoediging moge strek ken oin voort te gaan inel de overzetting van Dr. H. (en ffaars Kerk hert; arming in (ajereeten uit liet lfollandsch in het Engelsch. MWMMISil* DUITSCIILAND. - Frankfort denJJ Januarij. Van Berlijn wordt medegedeeld dat de Oosten- rijksche en Pruissische interventie in Sleeswijk-llol- stein, voornamelijk op aandringen van lord Palmer- ston geschiedt, die zelfs met eene Engelsche inter ventie zou gedreigd hebben. De Braziliaansche minister Barros de Barosa, die zich thans te Berlijn bevindt, wil eenige duizend Sleeswijk-Holsteinsche soldaten voor de dienst des keizers aanwerven. Volgens de jongste berigleii uit Dresden zijn Oostenrijk en Pruissen het nog niet eens nopens de regeling der Duilsche kwestie. Men schrijft uit Hamburg van den 12 dezer: Gisteren is tusschen de kommissarissen en den stad houder graaf Revenllow eene overeenkomst tot stand gekomen. Beide kommissarissen zijn met den avondtrein te Altoua aangekomen en hebben omniddelijk de reis naar deze stad voortgezet. Men zegt, dat de marsch der Oostenrijksche execu- tielroepen geslaakt zal worden. Rendsburg zal vooreerst door de Sleeswijk-Holstein sche troepen bezet blijven intusschen is nog niet uitgernaak'. of deze plaats niet later een gemengd Oostenrijksch en Sleeswijk-lloisleinsch garnizoen be komen zal. De wending, welke de zaak genomen heeft, door het aannemen der eischen van de Oostenrijksche en Pruissische kommissarissen is heden door eene pro olamatie van het stadhouderschap bekend gemaakt. Daar de onderteekening van Boysen ontbreekt, denkt men, dat hij zijne demissie genomen heeft. Het stad houderschap blijft in functie lot dat de regerings kommissie van wege den Duitschen bond te benoe men de teugels van het bewind in handen zal ge nomen hebben. De proclamatie is van den volgenden inhoud Sleeswijk- flolsieiners Het vredesverdrag van 2 Julij 1850 erkende op nieuw de regten onzes lands en liet het aan de Her togdommen over om deze regten door eigen kracht te handhaven. Nadat nu de Duilsche bond besloten heeft, deu vrede door te zetten, met de belofte het regt van Holstein en het oude verbond tusschen IIol- slcin en Sleeswijk te handhaven was het stadhou derschap verpligt, de schorsing der vijandelijkheden te bevelen en heeft de regten des lands onder de be scherming des Duitschen bonds gesteld. Het stadhouderschap betuigt aan de armee en de marine zijnen dank voor de roemrijke bewijzen van dapperheid en eervolle standvastigheid het dankt u allen voor de blijmoedige bereidwilligheid, waarmede gij de zware ollérs hebt gebragt. De landsregering acht zich verpligt het noodige te regelen ten opzigte van den overgang tot eene, door den Duitschen bond te benoemen nieuwe regering en zal na de. installatie derzelvezijne magt neder- leggen. Sleeswijk-HolsteinersGij zult den roem van orde en gehoorzaamheid aan de wetook verder hand haven. De landsvergadering heeft zich in hare zitting van gisteren met bovengenoemde overeenkomst met 42 tegen 20 stemmen vereenigd. De president deelde daarop eene missive stadhouderBese/ei De behoefte aan de uitbreiding der spoorweg- linien lunchen de verschillende staten, doet zich al meer gevoelen. Ook Nederland en Belgie reiken el kander daartoe de hand. Eene in Brussel gevestigde maatschappij van ingenieurs heeft het terrein onder zocht tusschen de Willemstad en de Belgische grenzen, met het doel om een spoorweg aan te leggen. De ingenieurs moeten de voorkeur gegeven hebben aan de rigting van Antwerpen naar Boozendaalwaar de aan te leggen weg zich in twee takken zou splitsen. De eene zoude naar de Willemstad en Rotterdam de andere naar Breda en Utrecht leiden, waardoor een communicatie tusschen Amsterdam Rotterdam en Antwerpen en gevolgelijk met 's llage Parijs en Duilschland zou zijn daargesteld. De laatste rigting zoude dan ook de communicatie tusschen Duisborg en Arnhem over Wezel en Emmerik bevorderlijk zijn. van den mede, waarin dezelve der verga- daiing kennis gal, dat de door haar genomen beslui ten hot hem ondoenlijk maakten aan de regering des lands nog verder deel te nemen en dat zij zich derhalve verpligt achtte, om het mandaat, hem door het centraal bestuur verleend nederleggen en dat graal Beventlow thans alleen de tengels der regering in handen zou nemen. De vergadering hoorde deze mededeeling met diep stilzwijgen aan. Hoe lang deze vergadering nog bijeen zal blijven men nög niet waarschijnlijk za meer wezen aangezien zoo als ENGELAND. Londen, den JJ Januarij. Met uitvoerend commillc voor de tentoonstelling van 1851 heeft de vraag behandeld over de schikking der voorwerpen welke ingezonden zullen worden. De vreemde voortbrengselen zullen naar hunne natio naliteit geplaatst worden. Dit besluit is ter kennis gebragt van de speciale committés die zich in het buitenland gevormd hebben. Buitendien heelt men bepaald dat ieder land in evenredigheid van zijne staalkundige positie eene plaats voor zijne voort brengselen in het gebouw zal verkrijgen. Het mid delste gedeelte zal als de evenaar beschouwd worden, men zal daar de voortbrengselen van Jndie China, Arabië PersiëTurkije, en der tropische gewes ten plaatsen. Het westelijk gedeelte wordt voor Engeland en zijne koloniën bewaard. De voortbreng selen van Indië en Ceylon zullen digt bij het middel ste gedeelte die van Canada in het westelijk ge deelte van het gebouw geplaatst worden. De be zoeker die het oostelijk gedeelte binnentreedt zal do voorwerpen vinden door de Vereenigde Staten gezonden vervolgens die van Rusland, der noorde lijke landen van Europa, van Frankrijk, Duilsch land Italië van de tropische gewesten en eindelijk die van Engeland naarmate hij den grooten door gang nadert. De machineswelke in werking ge bragt worden, zullen in het noordwestelijk gedeelte van het gebouw geplaatst worden. De stand van zaken in Frankrijk trekt weder in groote mate de belangstelling or.zer staatkundigen tot zich De Times behelst heden eene redenering daarover, waarin op den voorgrond gesteld wordt, dat de President der Republiek ongetwijfeld het regt heeft om den generaal Changarnier als bevelhebber der troepen in Parijs te ontslaan, en dat het bestaan van zoodanig bevelhebberschap slechts zoo lang te egtvaardigen was, als de woelige toestand der hoofd stad het gouvernement en de VVetg. Vergadering geheel afhankelijk deed zijn van hun militairen be schermer. In het ontslag van dien bevelhebber is niets onwettigs noch aanmatigends ofschoon de Welg. Vergadering daaraan een bovenmatig gewigt hecht. Maar de zaak baart mocijclijkheid omdat de generaal Changarnier gezind schijnt te wezen om op het staatkundige standpunt waarop hij staat en met zijne geheele staalkundige partij zich be- leedigd te gevoelen er. omdat aan den anderen kant de Staatkundige Vergadering waartoe hij be hoort hare constitutionele magt zoo verre dreigt uit te breiden, dat zij zich zelve onder een militair opperhoofd plaatst en dit opperhoold aan de spits van een leger stelt. Indien de buitengewone magt welke de VVetg. Vergadering volgens de Constitutie bezit om voor hare eigene veiligheid maatregelen te nemen, op eene buitensporige Wijze uitgebreid wordt, dan neemt zij den vorm van opperheérschap- aan en dan wordt deze uitgeoefend door de FRANKRIJK Parijs J2 Januarij. Binnen de hoofdstad was het gerucht in omloop dat de hertogin van Orleans zich te Versailles zou bevinden. Ziehier wat aanleiding tot deze ongerijmde mare gaf. Zekere mevrouw Mahul bewoonde een huis in gemelde stad waarvan de vensters veeltijds gesloten waren, uithoofde van den ziekelijker! toestand waarin zij verkeerde. Nu was voor eenigen tijd hare schoonzuster, echtgenoot van een Fransch officier bij het leger in Afrika dienendemet haar zoontje te Versailles aangekomen ten einde hare onbekende bloedverwante te bezoeken deze dame had de ge woonte om haar kind, door moederlijke ijdelheid ge dreven mijn koningte noemen. Een tweede Altais nu schijnt vernomen te hebben dat eene schoone blonde vrouw vergezeld van een kind het- elk zij den naam van koning gaf, in stille afzon dering te Versailles leefde bij niemand bekend was, en dat wel in eene afgelegene woning waarvan de vensters altijd gesloten bleven. Hieruit kwam hij tot het besluit, dat deze vrouw de hertogin van Orleans moest zijn, vergezeld van den graal van Parijs, hij achtte zich dien ten gevolge verpligt rapport van de zaak te maken, die in de hoofdstad als een loopend vuur verspreid bij velen geloof vond zoodat men zelfs wil, dat een lid der bergpartij zich gereed maakt, haar voor de wetgevende vergadering te brengen. Men verzekert dat na het hekend worden van het ontslag van den generaal Changarnierdezen namens een der voornaamste vorsten van Europa, het opperbevel over zijne legers is aangeboden. Het is zeker dat er sprake is geweest, om deu generaal Changarnier den maarschalkstaf van Frank rijk te schenken als vergoeding voor het verlies van zijne betrekking. Men verzekert zelfs; dat hij zou benoemd worden zonder hem vooraf te raadple gen t maar het Elysee heeft later geheel van dit voornemen afgezien en schijnt met gerustheid de moeijelijkheden af te wachten die het gevolg kun nen zijn van de ongenade, waarin de generaal Chan garnier gevallen is. Eenige dagbladen hebben ten onregte aangekon digd dat het garnizoen van Parijs gedurende eenige dagen geconsigneerd was. Men voedt niet de minste vrees voor rustverstoring. Tot dus ver is de bevolking dezer hoofdstad rustig gebleven, en schijnt zij zich in 't minst niet te bekommeren over de behandeling, welke de gene raal Changarnier ondergaat, die nog geene veertien dagen geleden algemeen werd beschouwd als dehecht- ste steun van de maatschappelijke orde. De beurs- lieden schijnen zich niet ernstig te verontrusten ten minste de verwikkelingen hebben geen belangrijken invloed uitgeoefend op den prijs der fondsen. hoort niet ver verwijderd cel zekerheid meent te welen deze men met vrij vergadering als bestaande uit Sleeswijkers en Hol- steinersdoor den bond als met wettig bestaande beschouwd wordt en dus door de kommissarissen hars ontbinding begeerd moet zijn. PU partij, welke in die vergadering de bovenhand heeft. En, indien dan de meerderheid van die vergadering door partijzucht gedreven een generaal van uitste kende bekwaamheid, maar van onbekende staatkun dige beginselen tot haar hoofd of liever tot haren dictator maakt, en deze eene onbeperkte magt be zit om de troepen te beschikken, dan is hij een veel magliger persoon dan het dusgenaamde hoofd van het uitvoerende bewind, Het is naauwelijks te ge- looven dat zoodanig buitensporig ontwerp gekoes terd wordt door de beproefde staatsmannen die zich voordoen als de kampvechters voor orde en ge' zag in Frankrijk, 2i5'e Staats-Loterij. PRIJZEN VAN 1000 EN DAARBOVEN. Jste Klasse. lste Lijst. No. 16582 een Prijs van f 20,000 No. 333Óeen Prijs van 2500. No. 17890, een Prijs van 1250. No. 18640, 6914 en 1511, ieder een Prijs van f 1000. 2de Lijst. No. 11228, een Prijs van f 1250. No, 9445, 637 en 11731, ieder een Prijs van ƒ1000. T®3 VERHOOP mm TOEWIJZING aan den meestbiedenden of boogstafmijnenden, ter terégtzilting der Arrondissements-Regl- bank te Goes ten Sladhnize aldaarop Zaturdag den 22 Februnrj JHö.i des morgei s te tien uren van een WOONSOTS en ERF, staande en gelegen te Goes, bij het Kadaster bekend in Sectie D. N°. 1020, teri laste van COKNELIS KOKSsTARfJEArbeider wonende te Goes, en ten verzoeke van JOHANNES de LEEUW, Tim merman en Metselaar wonende te Goes welke executant vertegenwoordigd zal worden door den on- dergeleekenden Procureur bij genoemde Begtbank. Goes, den 13 Januarij 1851. M. P. BLAAUBEEN, Procureur. Te Goes bij F. Klbkuwens Zeos.

Goessche Courant | 1851 | | pagina 2