saitintltiT Van de volgende Artikelen te Goes, j en leden der Hoven. Daarin is liet gebeurde met 1 den afgevaardigde Man «vin in 't breede besproken en begrepen dat bet door de reglbank gewezen von nis niet mogt aangerand zijn. De heer Dupin schijnt niet tevreden te wezen dat hij als Procureur-Generaal niet uilgenoodigd is geworden om die bijeenkomst bij te wonen. Men beweert, dat de genoemde staatsman heeft te kennen gegeven dat hij vurig wenscht naar het oogenblik waarop hij de waardigheid van Voorzitter der Wet gevende Vergadering zal kunnen nederleggen. Veel gerucht maakt eene zonderlinge ontdek king welke zekere heer Losquinl te Stenay (Ar dennes) heeft gedaan. Voor eenigen tijd heeft deze heer op de jagt zijnde, eene slang ter dikte van 4i voet geveld en diens kop afgehouwen en mede naar huis genomen, Hoe verwonderd was hij echter, toen hij eertige dagen later, dien kop, welke hij achteloos op eene vliering geworpen had, onderzoe kende, er een kostbaren diamant Van het schoonste water in vond welke volgens schatting van des kundigen niet minder dan 12000 fr. waard was. De hertogin van Orleans heeft 5000 fr. naar Parijs gezonden om onder de armen, bij gelegenheid van het nieuwjaars-feest verdeeld te worden. Dezer dagen heeft in eene herberg eene wed dingschap plaats gehad welke waarschijnlijk nood lottig voor een der wedders zal zijn. Een der aan wezigen nam aan 10 liters wijn achter elkander te drinken. Een zijner kameraden wilde nog verder gaan en wedde, dat hij, terwijl de kerkklok van St., Eustatius middernacht sloeg, 8 litres wijn zoude gebruiken. De weddenschap werd gesloten, en zoo dra de klok begon te slaan begon hij te drinken. Tien slagen waren reeds gevallen en 7 liters gedron ken toen de waaghals plotseling buiten kennis ge raakte en roerloos nederstortte. Men vreest dat zijne roekeiooze daad hem het leven zal kosten. Door den onder-prefect van Apt (departement Vaucluse) is aan liet dagblad le Pouvoirter plaat sing opgezonden s eene door den maire der gemeente Saint-Saturnin geteekende verklaring van een won derbeeld aldaar, hetwelk voor dat te Rimini vol strekt niet onderdoet, fn da kapel dier gemeente bevindt zich namelijk eene groote schilderij voor stellende de nederlating van het kruis uit de won de van de zijde en die aan de banden stroomde bloed, en hoewel dit verscheidene malen werd vreg- gewischtkwam het telkens weerom. Dit wonder werd waargenomen door al de geloovigen die in groote massa naar de kerk waren gevloeid om het mirakel te beschouwen, Het bovenste gedeelte van het altaar waarop de schilderij staatwerd zelfs weggebroken om te zien of achter de schilderij ook iets verborgen was waardoor het wonder werd veroorzaakt doch niets werd men van dien aard gewaar hoewel de strooming van het bloed steeds aanhield 1 Overleden: Den Jsten. Katharinaoud 3 maandendoekter van Cornells van der Linden en Johanna Fermaire- Willem Jacques Ar nold, oud 2 jaren zoon van Dr. Charles Albert van Renter- ghem en Willemina Hamer, den 2den. Josephoud 20 jaren zoon van li ilhelmus Jósephus Herpes en Joanna Anna Maria Plats, den óden. Cornelia Christinaoud circa 4 maanden dochter van Johan Rioter den Boer en Antonia Adriana Zuid- weg. den 9den. Kornelisoud J) jarenzoon van Elizabeth de Hooge (over/.), den J3dcn. Pieternella Laurina Braam se oud 4J jarenCornelia Geertruidaoud circa 5 maandendoch ter van Cornells Vreehe en Maatje Poelman Goossen. den Jiden. Pieternella van Barenoud 53 jarenwed. van Johannes Cle ment. den 20sten. Pieter Johannesoud 5 maandenzoon van Adrianus Cardon en Joanna Judoca van Grimbershe. Cor nells van de Vcldeoud 42 jaren, den listen. Geertje Klap, oud 67 jaren, kuisvr. van Mattkijs Joseph Le Mahieu. den 27sten. Josina Vee ho an outl 38 jaren, den 2Ssten. Abrahamoud 33 jaren, zoon van Machiel Weesepoel en Jocomina Tavenier. den 30sten. Cornells Venema, oucl 33 jaren, den SJstcn. Geertrui Dubbeldamoutl 38 jaren, huisvr. van Jan de Heer. Den 27sten October 3850is in de gemeente Borg overleden, Jan Volrneroud 58 jaren. dl!,s 8 van het mannelijk- en 8 van het vrouwelijk geslacht, in het geheel J6. Levenloos Aangegeven: Den Jóden. Een kind van de vrouwelijke kunnevan Fran- cois van Hoeve en Clasina le Frou. den 30sten. Een kind van de vrouwelijke kunne, van Johannes Oort en Maria Catharina Reijnhout. Van den 16 tot den 31 December 1850, Mei inbegrip der Landelijke en Plaatselijke Belastingen. Tarwe 1'7,16. Rogge f 5,77. Vroege Gerst f3,80. Late Gerst f 3,68. Boekweit f 0,00. Haver f 2,67. Witte Boonen f 0,00. Witte Erwten f 0,00. Groene Erwten f 6,80. Graauwe Erwten f 0,00. Tarwe Meel f 9,16. Rogge Meel f 7,42. allen per mudde. Boter f 0,75. Noord-Hollandsche Kaas 50 cs. Stolk- sche Kaas 40 cs, Leidsche Kaas 30 cs Witte Brood 29 cs. Tarwe Brood 17 cs. Rogge Brood 14 cs. Osse-Vleesch 55 cs. Koei-Vleesch 55 cs. Kalfs- Yleesch 55 cs. Schapen-Vleesch 35 cs. Lams-Vleesch 35 cs. Versch Varken-Vleesch 60 cs. Gerookt Var ken-Vleesch 80 cs. allen per ned. pond. Vroege Aardappelen f 2,00. Late Aardappelen f 2,80. de. mudde. Jenever f 60,00. per vat. ijpen Hout f7,50. Esschen Hout f 7,50. per wisse. Groole Takkebossen f 14,00. Kleine Takkebossen f7,00. de honderd. Steenkolen f 2,40. de 100 ponden. Turf 70 cs. de dubb. mudde. Kool Olie f 40,00. Lijn Olie f 40,00. het vat. Koolzaad f 10,00. Lijnzaad f 0,00. de mudde. Kaarsen 65 cs. hel ned. pond. huis, stak een groot vusr aan en bood hun een heer lijk onibijt aan. De Bohemers namen zijne uitnoo- diging aan aten met gretigheid en Ringer droeg zorg hunne bekers onophoudelijk met brandewijn te vullen, Zij dronken zooveel, dat zij binnen een uur in diepen slaap vielen. Toen nam Linger de scheermessen van zijnen meester, en biermede sneed hij allen de keel af; ver volgens trotsch dat zijne list gelukt was, schreef hij aari den regter sorenskrivervan het naaste dorp een brief, waarin hij het gebeurde verhaalde, ter wijl hij er in snoefdezuik een vernuftig middel aangewend te hebben om den eigendom van zijnen meester bewaard en het land van vier booswichten ver lost te hebben. De regter antwoorde hierop, zooals men begrijpen kan met een bevel van arrestatiedat denzelfden dag uitgevoerd werd. Ringer heeft in al zijne verhooren geantwoord met die eenvoudigheid welke de landbewoners van Noorwegen kenmerkt, dat hij door het vermoorden der Bohemers eene voortreffelijke en vaderlands lievende daad verrigt had die aan God en de men- schen aangenaam moest zijn. Voor de reglbank, waarvoor hij in de eerste dogen van deze maand heeft teregt gestaan om hem bet eindverhoor voor de uitspraak van bet vonniste doen ondergaan, heeft hij hetzelfde gevoelen volgehouden, en toen men hem het vonnis aankondigdedat hem ter dood veroordeelt, verklaarde hij, dat, indien men hem ter dood bragt, mem eene schreeuwende onregt- vaardigheid zou begaan want dat hij zich slechts van zijn pligt jegens zijnen meester had gekweten. Het verzoek aan den koning om gratie voor Rin ger dat door de reglbank eenparig is aangenomen, is voornamelijk gegrond op de ingewortelde begrip pen die onder de landlieden tegen de Bohemers heersclien en dat Ringerdoor bet volvoeren van zijnen vierdubbelen moord eenvoudig uit ijver voor zijnen (neester gehandeld had. ENGELAND, Londen, den 3 January. ïn het graafschap Derby heeft een veehandelaar zijne vrouw ter markt geleid en aan een gentleman verkocht voor 5 pond sterl, en 1 sh. 60,60). De vrouw was zeer bedroefdten minste zij weende bitter. Jenny Lind vergeet te midden van hare triom fale ontvangst in de Ver. Staten haar vaderland niet. Zij heeft door tusschenkoinst van het bankiershuis Baring, 4000 pond. sterl. naai Stokholm gezonden, om onder de behoeftigen dier stad gedurende dezen winter te worden uitgedeeld. Te Liverpool heeft des morgens vroeg van den tweeden Kersdag het volgend zonderling voorval plaats gehad. Lenige gaauwdieven waren bezig in een ma gazijn van goud en zilver in te breken en daartoe een gat in een winkellnik te zagen om zoo de bin- nengrendels te bereiken. Dit hoorde de winkelbe diende, die alleen in huis was; hij stond stil op, voorzag zich van een touw met een strik en bleef op de wacht staan. Het gat in het luik was weldra groot genoeg, om aan eene hand en voorts aan een arm van een der gaauwdieven doorgang te verleenen doch zoodra de bediende dien arm door het gat zag steken, sloeg hij er den strik om en bond het eind stevig vast. Nu maakte hij geiuchtmaar de buren hoorden het niet, doch de dieven werden er door verschriktde ge vangene riep zijne makkers toe, dal deze hem den arm zouden afkappen doch het schijnt dat zij dit niet raadzaam oordeelden, uit vrees voor ontdekking én verraad; althans de winkelbediende hoorde weldra een doodsgereulel en alles werd stil. Tegen den morgen zagen de voorbijgangers het vreemde schouwspel. De gaauwdief was door zijne makkers gedood met een dolk die nog in de wond des ongelukkigen stak. De bediende hield in huis den arm van het lijk nog ferm vast, hij maakte nu op nieilW gerucht en de zaak werd van beide zijden opgehelderd. Die trouwe jongeling heeft alzoo door zijne slimheid en tegenwoordigheid van geest zijnen meester voor een groote schade behoed en zich zei- ven van een gewissen dood gevrijwaard. FRANKRIJK Parijs 3 January. Ten huize van den heer TroplongVoorzitter van het Ho.f van Appèl is efine ofheieuse bijeen komst gehouden tan de voornaamste regtsgeleerden EXTRACT uit de Registers van den Rurgerr lijken Stand der Stad Goes gedurende de maand December 1850. Geduwd Jacob Meijer* en Adriana Jacoba Temperman Adriaan de Dreu en Jannetje Reijnhout. Geboren Den 1deii. Izaah Mozes, zoon van Mozes Emanuel cn Klaartje Cohen, den 3den. Leijnjedochter van Pieter Sanderse en Catharina Duijrewaard. den Aden Maria Corneliadochter van Abraham Cornells en Willemina Maria de Wolff, den óden, Marinnszoon van Willem de Raad en Louerina Kasteleijn. den óden. Forra Jlendrihadochter van Jan Reijnhout en Maatje van Oosten, den 8sten. Pieternella Jacobadochter van Leen- dert Leevipoel en Johanna Pieternella van Hese. Charlotta Pieternella dochter van Thomas Cornelis Fag el en Cornelia de Waard. Johannes Jacobuszoon ran Jacobus Leen dert Haastenhoven en Lena Vërhagc. den ó'zden. Johanna Wille- minadochter van Willem Hordijk en Johanna Antonia Fok ker. Maria Catharinadochter van Machiel Bouman en Ca tharina Wolfërs. Johanneszoon van Johannes Adolphus Abraham Fransen van. de Putte en Francina Abellina Burger, den d 'iden. Jluberdina Catharina Mariadochter van David Gerardus Ifarinck en Maria Cornelia Spijk, den Jóden. Adri ana Louise dochter van Joost Prins en Sophie Louise Rolfing. Susanna Jacobadochter van Hendrik Frenks en Johanna Willemina de Beste, den J7den. Franciscuszoon van Ber- nardus Bouman en Maria Theresia de Coninckden lósten. Jacobus Johanneszoon van Servaas Johannes den Boer en Anna Maria Tegelbakker, den lósten. Krtnadochter van Middel Weesepoel en Jacornina Tavenier. den 27sten. Marinus zoon van Janus Krijger en Jacoba Klap. den 28sten. Geer truidadochter van Jan Barbier en Maria Reijnders. den 29sten. Margrictadochter van Pieter Geloïc en Tannetje clen Herder, den 30sten. Abrahamzoon van Pieter Pannij cn Maria Schiet- tekatte. Dus 8 van het mannelijk- en JS van het vrou welijk geslacht^ in het geheel 2J. PUBLIEKE VERKOOPING, op Donderdag 9 Januaij des middags ten 12 ure, te Borsselein de Herberg bij de Wed. Brüijnooge ten overstaan van den Notaris J. G. Rissf-kuw, residerende te Goes, van 3 PERCEELTJES GROND, gelegen op het Dorp van Borsseleen behoorende tot den onder het voorregt van boedelbeschrijving aanvaarden boedel van den Heer A. W. OStSE- WMKBE, Informatien te bekomen bij gemelden Notaris, Door eene drukfout in de vorige plaatsing (be treffende den datum van verkoop))wordt deze advertentie andermaal geplaatst. Ten Kantore van Mr. C. de WITT HAMER, worden van heden af betaald de Coupons verschenen den 1 Januarij 1851 van de Certificaten 21 pCls. Werk. Schuld door het administratie Kantoor onder Directie van de Wed. II. F. TJËENK, c. s. uitgegeven. OP DINGSDAG DEN 7 JANUARIJ 1851. Buitengewone Groote F'oor stelling. onder directie van Ia, haktlooper. De stukken bij Biljetten bekend gemaakt. Aanvang 6§ ure. Te Goes bij F. Kleeüvvbns Zoon.

Goessche Courant | 1851 | | pagina 2