MIDDWRIJZEN, OPENBARE VEBkÜOPINIi. AFSCHEIDSREDE: gen. Maar plotseling werd de tijger vrederspannig. Jlydralgo sloeg hem inet zijn rottingje om hein ontzag inteboezeinenmaar in plaats van daaraan gehoor te geven, geraakte het dier in woede, brulde op eene verschrikkelijke wijze, sprong naar Jlydralgo en wierp dien door een slag zijner ontzagwekkende klaauwen op den grond. Op dat gezigt voer de schrik allen aanschouwers in het hart en zij dachten slechts aan de viugt. Niemand dacht er aan den ongelukkige te helpen die op het punt stond door den tijger verscheurd te worden. Maar gelukkiglijk was van Amburgh in de nabijheid zonder bedenken snelt hij het hok binnen grijpt het woedende dier en werpt het aan zijne voeten, waar het tam en verwonnen bleei liggen. Ten gevolge van dezen krachtige» bijstand kwam Jlydralgo er met den schrik en eeriige onbeduidende krabben af. Welverdiend was de daverende toejui ching waarmede het publiek van Amburghs zelf opoffering begroette. In de laatste dagen zijn niet alleen weder in «en groot aantal sleden van Engeland openbare volks vergaderingen gehouden ter zake van de veel be sprokene verordening van den Pans, maar ook in eenige steden van Schotland. Naar men meldt, zal de heer Wiseman aanstaande vrijdag als kardinaal aartsbisschop van Westminster geïnstalleerd worden, in de R. K. Kerk van St. Geor ge-fields en zal men, uithoofde van de stemming der volksmeuigte ter voorkoming van ongelegenhe den de pjegtigbeid tot het volstrekt noodige bepalen, en geene andere personen daarbij toelaten dan wel ker tegenwoordigheid vereischt wordt. De heer Wiseman bevindt zich thans in het graafschap Bucks, op het landgoed van den heer Murraytegelijk met Tele andere aanzienlijke R. Katholieken. FRANKRIJK Parijs J December. De dagbladen deelen het rapport mede dat de heer de Bémusat heelt uitgebragt over het wets ontwerp tot ligting van 40,000 man. Het is geheel in viedelie.enden loon gesteld, en met genoegen heeft men er uit gezien, dat de vergadering den oorlog niet wil en zich door niemand op den weg der avonturen zal laten brengen. Het rapport besluit aldus: Uwe commissie stelt u dus eenparig voor het wetsontwerp dat gij aan haar onderzoek ontworpen hebt, aan te nemen. Maar niet dezelfde eenparigheid dringt zij er op aan, dat na hel sluiten deralgemeene discussie de volgende resolutie viorde aangenomen «De nationale vergadering, overtuigd dat, bij dekwestien, die op dezen oogenblik Duitscliland ver- deelen de politiek van onzijdigheid zoo als zij in de boodschap van den president der republiek van 12 November jl. uitgedrukt en omschreven is, de eenige is welke aan Frankrijk voegt; gaat over tot de bediscussiering der artikelen. In het rapport wordt nog al duidelijk gewezen op de omstandigheid dat volgens de constitutie alleen de vergadering het regt heeft oin Frankrijks woord te verpanden, liet Elysée was hier niet zeer over ge sticht en bad er gaarne die zinsneden uit geligt ge zien. Maar de commissie gaf te verslaan dat er zoo deze genoegdoening niet gegeven werd aan de meerderheid eene scherpe en personeele discusie vol gen zou dat echter ingeval deze concessie aan het eergevoel der vergadering gedaan werd, het zeer ge makkelijk zou vallen om de politiek van des presidents boodschap te verklaren voor de politiek van Frank rijk, Het Elysée heeft daarin berust De commissie verlangt, dat er geen Rijnleger op- gerigt worde zij wil alleen, dat de grenzen behoor lijk bewaakt worden dat er geene wederzijdsche provocatie vinde. en dat de bevolking Tn bet binnenste des lands niet in beroering kome ten gevolge van aan hitsing van aangrenzende volkeren. En opdat deaan- gevraagde 8 millioen francs tot geenerlei doel zullen ■aangewend worden waarvoor zij niet bestemd zijn, vordert de commissie, dat er eene naauwkeurige staat van bet gebruik dier fondsen, gesplitst in hoofdstuk ken en artikelen bij de vergadering zal overgelegd worden. De commissie heeft nog eenen anderen maatregel genomen om den vrede te verzekeren zij heeft het rapport van den hoer de liémusat aan de Pruissische regering gezonden, alvorens het nog was voorgelezen in de vergadering. Zij heeft gemeend door dien stap verkeerde opvattingen te voorkomenen de vredelievende gezindheid van Frankrijk in het hel derst daglicht te stellen. Het volgende berigt is van Aleppo dd. 9 No vember ontvangen Na een gevecht, dat drie dagen duurde, zijn de Turksche rebellen in drie wijken van Aleppo versla gen. De gouverneur-generaal heeft zich meester ge maakt van Abdullah Babelsi en vijftien andere hoofden van den opstand. De troepen hebben de huizen der insurgenten geplunderd. Men rekent, dat van deze laatsten 500 en van de soldaten 72 het leven verloren hebben. EXTRACT uit de Registers van den Burger lijken Stand der Stad Goes -, gedurende de maand November 1850. Gehuwd Janus Krijger en Janoba Klap. Johannes Marinus Leenpoel en Pielernella Hen- drinu Blondcl. Willem Ging nagel en Johanna Wilhelm ina Adriana Brandt. Diederik Wilhelm Lindeman en Maria Catha- rina Dirkse. Pieler van Paassen en Antonia van der Maas. Jan Linthout en Krijna Dengstmengel. Den 24 sten Mei J850 zijn te Cre'eld gehuwd Mr. Johannes Ludwig Jlubert Lieberl en 11édwig Maria Decking. Geboren Den Jslen. Lucia Johannadochter van Cor nells Brand en Maatje Corstanje. Pieler, zoon van Joannes F er rijk en Iirina Wessel. den üden. Jacobus zoon van Adriaan Marinus van Paassen en Christina Jacoba Luurussc. den JOden. Jacobus, zoon van Johannes Melse en Cor nelia Schipper, den Jjden. Willem Marinus zoon van Beinier Willemse Moeleken en Paulina Johanna. Sir jars, den J 2 den. Elisabeth Pieler nella.dochter van Marinus de Munch en Dingena P alii. -Johanna Antonia, dochter san Adri aan Benjamin Phaff en Denderi/ca Martina van der Baan. den J3den. Johannes, zoon van Lau- rus Bij li en Johanna Westdorp. Joseph Fran- viscitszoon van Carel Petrus Brusket en Jo hanna Josina Mol. den J7den. Margrie/a, doch tervan Jan Feele en Cornelia Johanna Doornebos. den '20sten. Johannes, zoon van Pie.ter Bejnders en Maatje de Wijs- den 23slen. Angeli Jose phine dochter van Josephus Johannes Loobeek en Ant.onet.la Piasmans. den 27slen. Willem zoon van Marinus van Stappen en Pielernella van rle Felde. Dus 8 van het Mannelijk- en'5 van het J'r ou welijk geslacht in geheel J3. Overleden Den Jslen. Francina Willemina, oud JO ja ren dochter van Jacobus Sandersc en Cornelia Maas. den 3den. Jacobus oud J dag, zoon van Adriaan Marinus van Paassen en Christina jacoba Laurusse. den 6den. Pielernella Jacoba, oud J2 dagen dochter van Pieler de Wijs en Tannetje Doek van Djke. den 7den. Jannetje Snoek oud 73 jaren weduwe van Gerard de Jonge. Elizabeth Maria Hartink oud 44 jaren, hnisvr. van Johannes Molhoek, den 9den. Maria Kroon oud 62 jaren huisvrvan Hen drik le Coinlre. Jacoba Quirina Dominions oud 54 jaren, den J9den. Maria Johanna Gojèt, oud .54 jaren huisvr. van Jan van der Fisse. Gerardoud 7 maanden zoon van Cornells van Dien en Anna Cornelia Badens. den HOsten. Josephus oud 22 jaren, zoon van Pieler Steen bakker, (overl.) en Johanna. Maria Atberta F er- beeme. den 26slen. Jacob, oud 2 maanden, zoon van Cornelia vail Zweedeu. Den 2den Novemberis te 's Heer Arendskerke overleden, Maria van Beek, oudóJjaren, huisvr. van Piet.er Rijke. Den 24slen Novemberis te Bergen op Zoom overleden Johanna oud J7 jaren dochter van Jacobus Josephus The wes en Guillelmina Catha- rina du Foy. Dus 9 van het Mannelijk- en 4 van het Frou- welijk geslachtin Vgeheel J3. Levenloos Aangegeven: Den 28slen. Een kind van het mannelijk ge slacht van Francois Lodewijk Goossen en Pieler nella Adriana Dekker. Van de volgende Artikelen te Goes, Van den 16 tot den 30 November 1850, Met inbegrip der Landelijke en Plaatselijke Belastingen. Tarwe f7,22. Rogge f 5,S2. Vroege Gerst f4,20. Late Gerst f 4,10. Boekweit f 0,00. Haver f 3,13. Witte Boonen f7,50. Witte Erwten f 0,00. Groene Erwten f 6,73. Graauwe Erwten f 0,00. Tarwe Meel f 9,22. Rogge Meel f 7,47. allen per mudde. Boter f 0,77. Noord-Hollandsche Kaas 50 cs. Stolk- sche Kaas 40 cs. Leidsclie Kaas 30 cs Witte Brood 29 cs. Tarwe Brood 17 cs. Rogge Brood 14 cs. Osse-Vleesch 55 cs. Koei-Vleesch 55 cs. Kalls- Vleesch 55 cs. Schapen-Vleesch 35 cs. Lams-Yleesch 35 cs. Versch Varken-Vleesch 60 cs. Gerookt Yar- ken-Vleesch 80 cs. allen per ned. pond. Vroege Aardappelen f 2,00, Late Aardappelen f 2,80. de mudde. Jenever f 60,00. per vat. IJ pen Hout f7,50. Esschen Hout f 7,50, per wisse. Groole Takkebossen f 14,00. Kleine Takkebossen f7,00. de honderd. Steenkolen f 2,40. de 100 ponden. Turf 70 cs. de dubb. mudde. Kool Olie f 40,00. Lijn Olie f 40,00. het val. Koolzaad f 10,18. Lijnzaad f 0,00. de mudde. Kaarsen 65 cs. hel ned.pond. l- ia i 2i2de Staats-Loterij. prijzen VAN 1000 en daarboven. 5de Klasse. 13de Lijst. No. 1127312662, 13116, 17106, ieder een Prijs van 1000. 14de Lijst. No. 17416 een Prijs van f 1500. No. 12735 en 17965 ieder een Prijs van 1000. 15de Lijst. No. 14191 een Prijs van f 1000. No. 2599 een Prijs van 50,000. MTOflWIII» Bij vonnis der Arrondissemenls-Regt- bank te Goes van den 3 December 1850, is JIAttmi'S VK1£T!S8C«ÏT, Schilder en Winkelierwor.ende aldaar verklaard te zijn in slaat van Faillissement en is daarbij benoemd tot Regler-Cominissaris de Edel Achtb. Heer Mr J. J. van DEINSE Lid dier Regtbnnk en tot Curator de ondergeteekende zijnde het Faillissement aan gevangen op den 2 December 1850. J. H. de LAAT de KANTER Advocaat. Woensdag den J8 December J850 des nademiddags ten 4 ure, in het Gemeentehuis te Schore, zul len de Kinderen en Erfgenamen van wijlen JtOIIASt- DIES OELK op bekomen Regterlijk bevel en door het ministerie van den Notaris A. W. Bbiubgks, residerende te Kruiningen, publiek te koop veilen, en wel eerst in Perceeier; en daarna in Massaeen HÖEFÜEM, bestaande in WOONHUIS, SCHUUR en verderen Timmer, gemerkt N°. 55, staande onder Flake, Gemeente Schore, met de daarbij beboerende ERF, TUIN BOOMGAARD, WEIDE, ZAAILAND en WEGELING gelegen aldaar, en te zarnen groot 7 B. 96 K. 06 Éll. Alles bij uitgezette Biljetten in het breede vermeld, en waaromtrent nadere informatien zijn te bekomen ten Kantore van genoemden Notaris Bkmbghs. Bij den Boekbandelaar W. N. C. ROL- DANUS, te Detftis uitgegeven, ten voordeelc van een weldadig fonds le Pijnacker. DE; ONWANKELBAARHEID VAN GODS BELOFTEN, ONZE BEMOEDIGING IN 1IET SCHEIDINGS-liUR. gehouden te Pijnacker, den 22 Sept. 1850 boor K. A. S. PIOCARBT, TheóL Doeten Pred. te Goes. Prijs 40 Cents. Tb Goes bij F. K leeuw ens Zoon.

Goessche Courant | 1850 | | pagina 2