2i2<:e Slaats-Loterij. WOONHUIS, WOONHUISJE, 1°. dat der Zoutziedqrs.'in Zeeland, en 2<j. dat van Gebr Abrahamsaantehouden tot de volgende bijeenkomst^ "welke wordt bepaald op Maandag- morgen ten 11 ure. Nog wórdt overgelegd de concept Instructie voor ML Ged. Staten. Verzending naar de Afdeelingen. In de afdeelingen zijn Zaturdag benoemd tot Rapporteurs Voorstel HammacherJe Afdeeling, Ui ten hoven. Voorstel de Jonge Voorstel Hennequin Instructie Griffie 2° van der Bilt, Je c van den Broeche. Jc. <i Vogelvanger. 2* Hammacher Je Catshoeh. Je nog niet benoemd 2° a van Deinse. Sc a Smit. Je a Uilenhoven. 2* a Wagtho. Je Hardenberg J'c a hog niet benoemd a vah Deinse. Je ■a Verhagen GOES, den 25 November. Bü besluit van 21 November jl., no. 74, heeft Z. M. onder meerderen, benoemd tot dijkgraaf van den polder van Waarde, provincie Zeeland, de Heer A. Kakc- beeke Jz. in plaats van L. Krijnse .overleden Tot buitengewoon raad in de centrale directie van Walcherenprovincie Zeeland de heer IIJ. van Dcinse in plaats van H. C. Fockbenoemd tot raad in de directie Tot gezworen van den Koningspolderprovincie Zeeland, L. Rottier, in plaats van AIJ'esterwijk Ossewaarde overleden. Met genóégen vernemen wij uit Ylissingen, dat de Tombola, ten behoeve der weduwen en weezen van de onlangs ter reede.dier Stad verongelukte Sloeproeijers bij het Belgische Loodswezen door Z. M den Ko ning is geconcedeerd, en weldra zal gehouden worden. Commissarissen ondervinden van alle zijden de meest mogelijke deelneming en medewerking: zoodat het zich laat .aanzien;'dat hunne menschlievende onder neming, welke wij om hare strekking niet genoeg kunnen aanbevelen met den besten uitslag zal be kroond worden. De Heer G. P. Blaaubeen alhier bij wien de Loten voor bovengenoemde Tombola, tegen den prijs van vijftig cents per Lol lot en met den dertig sten dezer verkrijgbaar zijn gesteld wil zich op aan hem door Commissarissen gedaan verzoek, vol gaarne belasten met het in ontvang nemen, van alles, wat de menschlievende hand zal willen afzonderen om tot prijzen dier Tombola Ie strekken entotinzen- waarvan almede tot en met den derligste/l dezer ten zijnent nog gelegenheid bestaat. Onze lezers zullen zich gewis nog herinneren welk succes het door den heer Tollens geschreven dichtstukje Goeden Nacht van de Armen aan de /lijken maakte en welke gewenschte resultaten de opbrengst van ditboekske voor de verschillende armen- inrigtingen in ons land had, daar de heer ff. Nijgh, als directeur van het fonds van weldadigheid Dorcas, de kostelooze uitgave er van had op zich genomen. Door geuoemden heer was ook in der tijd een aantal eiemplaren naar Batavia opgezonden, welker opbrengst aldaar ten voordeele van het Parapalten-weezenge- sticht bestemd werd. Thans blijkt het, dat de dicht regelen van onzen Tollens zooveel bijval hebben ge vonden, dat de voorhanden zijnde eiemplaren in een oogwenk waren uitverkocht en de boekhandelaren Lange ff Co. te Batavia,'het boekske, onder nadere goedkeuring van den heer IINijgh, hebben moeten nadrukken om aan de groole aanvraag eenigermate te kunnen voldoen. Die hoeren hebben zelfs niet geaarzeld op het voorbeeld door het fonds Dorcas gegeven, deze uitgave voor hunne rekening te onder nemen. Met belangstelling ziet men thans de opgaaf te gemoet van de opbrengst van het dichtstukje in Ned. Jndie. (N. II. C.) Het Handelsblad behelst het volgende Van eene geloofwaardige zijde wordt uit Homburg een berigt gemeld dat echter allezins bevestiging vereischt. Het stadhouderschap van Sleeswijk Hol- stein zoude zich namelijk tot de Engelsche regering gewend hebben met het voorstelom Holslcin uit het Duitsche verbond te doen gaan en onder bescher ming van Engeland te stellen. Het land zoude dan den tweeden zoon van Koningin F'icloria als hertog erkennen die gedurende zijne onmondigheid onder inlandsche voogden zoude staan. Sedert eenige dagen hebben sommige dagbladen berigtenfsSdêgêdeëTJ"över ënie~ betrekkingen met Duilschland die eenige ongerustheid hebben gebaard. Uit de berigten, deswege ingewonnen, blijkt het, dat de Minister van Builenhindsche Zaken zich wer kelijk des nachts naar het Loo heeft begeven doch dit was niet de eerste maal dat zulks geschiedde. Men kan intusschen de geruststellende verzekering geven, dat er van geene dadelijke oproeping van het contingent voor Limburg sprake isen dat al het geen deswege moge zijn gezegd onjuist is zelfs zal hoogstwaarschijnlijk dat contingent in het geheel nietworden opgeroepen. Men schrijft uit Eltén en Leur, pröy. Noord- Braband het volgende Jl. Zondag nacht had alhier een dubbele diefstal plaatsvergezeld van handelingen,, welke aan geoe fende bandieten doen denken en groote bezorgdheid voor de. toekomst .wekken Eene bende .van minstens zes vermomde en gewa pende kerels drong door inbraak eene boerenwoning binnen verraste de bewoners in hunnen slaap en maakte daardoor ai dadelijk allen tegenstand onmo gelijk. Onder de verschrikkelijkste vloeken en bedrei gingen dwongen zij de weerbare personen het bed te houden terwijl zij inmiddels kisten en kasten open braken, om zich van alles wat zij aan klinkende munt vonden meester te maken. Hierna deed men de mannen voor de tromp der geweren het bed verlaten en sloot hen in eenen kelder opwelke men eerst onderzocht had of hij geen gelegenheid ter ontvlugting aanbood. Nu doorsnuffelde men de bedden, keerde alles ten ondersteboven en groef men zelfs hier en daar den grond op om geld te ontdekken. Nadat men de verschrikte huisgenoolen nog op afzonderlijke plaat sen door bedreigingen van ophangen en doodschieten aanwijzing van geld had afgeperst en zich daardoor verzekerd had alles gevonden te hebben sloot men de boeren weder in hunne korige gevangenis op, maar men ging nog niet heen. Er werd vuur ontstoken men deed eene braadpan ten vure at en dronk van der boeren voorraad als waren zij welkome gasten, en vertrok even vriendelijk gelijk men gekomen was. Dit alles was gebeurd voor des nachts één uur. Waar schijnlijk was het nog te vroeg om zoo huiswaarts te keeren want zij begaven zich regelregt naar eene stille burgerwoning, plunderden die ook even koel bloedig als bedreven en eerst vrees voor het mor genlicht deed hen van onze gemeente verdwijnen. Het is opmerkzaam, dat deze bende, die sedert twee jaar schrik en vreesin deze streken verspreidt, niets rooft dan geld, waardoor zij totnogtoe aan de policie weet te ontsnappen. en artillerie zijn reeds volledig georganiseerd en uit gerust, om, indien noodig, dadelijk te velde te kun nen trekken. Dat, in gevalle van eenen oorlog tus- schen Oostenrijk en Pruissen Baden onzijdig zal kunnen blijven is bijna onmogelijk hetzelve zal zich alsdan wel voor Oostenrijk moeten verklaren. De positie der t kleinere Duitsche Staten is thans zeer hagchelijkstrijdig inet den wensch der bevolking en zelfs der regering, moeten zij voor een der beide mogendheden partij kiezen en Joopen gevaar hunne onafhankelijkheid geheel te verliezennaarmate de oorlogskans gunstig of ongunstig voor eene derzelve uitvalt. De regering heeft heden zeer gewigtige depêches uit St. Petersburg en Parijs ontvangen. Nopens laatst genoemde deel ik u mede wat mij daarvan ter oore gekomen is. De Fronsche regering heeft, zegt men, den bondsdag erkend en den graaf van Chambord aan de legitimisten bevolenzich voor een oorlog te verklaren hetzij met of zonder Louis Napo leon. Uit dit berigt maakt men hier de gevolgtrekking» dat Oostenrijk zich met Frankrijk zou hebben ver staan om Pruissen te verdeelen anderen zijn echter van meening dat Oostenrijk aan Frankrijk deze ver deeling alleen heeft voorgesteld, ten einde het laatste zich legen Pruissen verklaren zoude. DUITSCHLAND. Berlijn, den HO November. J In Beijeren wordt, zoowel als in Oostenrijk de mobilisatie des legers voortgezet; zelfs de studeren den aan de universiteiten werden onder de wapens geroepen. In de nabijheid van Koblenz zal eer. ob servatie korps gevórmd worden. Wijders zal het bezet ten der vestingen aan de 2de klasse der landweer wor den opgedragen terwijl de Isle met de linielroe- pen zal te velde trekken. Men schrijft uit Frankfort van 20 dezer: Uit Kassei wordt geschreven, dat ten gevolge van uit Berlijn ontvangen bevelen het Pruissische leger zijne linie uitgebreid en zijne voorposten, in de rig- ting van Fulda, tot in Neukirchen geplaatst heeft. In de laatstgenoemde stad waren levens lleijersche kwar tiermakers verschenen die ziende dut zij door de Pruissen voorgekomen waren hetzelve dadelijk ver lieten. Het schijnt dat de Pruissen zich alsnu in hunne tegenwoordige positie willen handhaven Men wil welen dat de ontvangen bevelen van eenen oorlog- zuchtigen aard zijn, en dat de wapenstilstand eerlang afgebroken zal worden. In den legenwoordigen staat der onderhandelingen is dit laatste wel niét waar schijnlijk zoolang namelijk geene formeele oorlogs verklaring gedaan is. Intusschen hebben de Pruissen zich in het bezit van den Kasseier spoorweg gesteld, en gedreigd dien te vernielen, ingeval over denzelven aan de bondstroepen levensmiddelen mogten toege voerd worden. Het hoofdkwartier van den prins van Thurn en Taxis bevindt zich bij voortduring te Fulda. Tengevolge van hel vertrek der Pruissische troe pen uit het Badensehe die zich naar Koblenz be geven houdt de Badensehe regering zich ijverig onledig met de verdere reorganisatie des legers dat uit 15 bataillons voetvolk zal bestaan. De kavallerie prijzen van 1000 rn daarboven. 5de Klasse. 8ste Lijst. No. 19809, een Prijs van 100,000. No. 2341, een Prijs van /5000. No. 8905 en 16562, ieder een Prijs van f 1000. Die genegen is de LEVERANTIE van het BRO0ED™or de Alge- meene Armengedurende den aanstaanden Winter benoodigd aanlenemen, wordt uitgenoodigd zijne inschrijving, bepalende den prijs per Nederl. pond beneden de Broodzetting van Tarwe en Bogge brood intedienen voor Krijdag den H9 dezer maand ten huize van den Rentmeester van die Administratie. Goes den 23 November 1850. HECKING, Pres. H. C, PILAAR Rentm. ff A mm. Die genegen is tot LEVERANTIE van IBItOOI])ter uildeeling voor de Armen te JVo lp haars dijk in dezen Winter, vervoege zich op IVoensdag den 27 November J850des namiddags ten twee urein de Herberg bij M. Minnaar, aldaar. In de maand Febrnarij of Maart aanstaande, dag en uur nader te bepalen zal in het openbaar ter verkoop worden gepresenteerd, een HechtSterk en zeer logeabel voorzien van Acht meestal behangen KAMERS, twee KELDERS KEUKEN MANGEL- en MEIDEN KAMER, ZOLDER, STAL en KOETSHUIS met eene fraaije TUIN, te zamen ter inhoudsgrootte van 12 Roeden 80 Ellen benevens van een naast het evengemelde gelegen ter inhoudsgrootte van 50 Ellen een en ander staande en gelegen in de Wijngaardstraat te Goes, in Wijk A. N°. 196 en 197, Kadastraal bekend Sectie D. Numeris 860 en 861. Inmiddels UIT de IIAND te KOOP en te bevra gen ten Kantore van Mr. P. J. A. fas Dam, le Goes. Door toevallige omstandighedenUIT DN HAND te KOOP, een weinig gebruikte groole KOOK-KAGCHEL met gemakkelijke inriglingen benevenseenFRANKLIN ofDORDTSCHE HAARD; te bezien en te bevragen bij m. vam bek wee- IjE, Mr. Sinid te IKilhelminadorp. In lossing RIIUR-KOLEN, voor rekening m Cl- M STEEMOIJK Te Goes bij F. Kleeüwens Zoon.

Goessche Courant | 1850 | | pagina 2