M OPENBARE VERKOOPING. OPENBARE VERKOOK. 2i2de Staats-Loterij. Van de volgende Artikelen te Goes, WOONHUIS, WOON HUISJE, Rij een dour den keizer bekrachtigd vonnis is de luitenant-generaal a ia suite Schwartz 1voor maals bevelhebber van het militaire district Djaro Bélokany en van de geheele Lezghische cordon-linie, uit de dienst ontzet zonder er ooit weder in toe gelaten te kunnen worden wegens misbruik van magt en wreedheid jegens soldalen. De majoor Pelch- kovskygewezen kommandant der vesting Navoza- kataly, en de majoor a la suite Gribovsky, vroeger plaats-majoor in dezelfde vesting, zijn gedegradeerd, van hunnen adel en de doorben bezetene ridderorden vervallen verklaard, en veroordeeld lot 10 jaren ves tingstraf, wegens wreedheden op de soldalen gepleegd. De luitenant-kolonel a la suite Assèsiff Ivoor maals president van den krijgsraad in de vesting No- vozakataly is uil de dienst ontzet en tol 2 maan den vesting arrest verwezen, ter zake van willens en wetens de begane wreedheden in de instructie van het te dier zake aangevangen militaire proces te heb ben verholen. Het ijs op de Newa dat zj/ch voor 8 dagen boven het Newski-klooster bad vastgezet is weder in beweging geraakt. Nopens de ware oorzaken rati den tcrugtogt der l'ruissen uil Fulda, zijl) de gevoelens bet nog altijd oneens. Fulda is op den Oden werkelijk door de Pruissen ontruimd en de bondstroepun zijn op den middag van denzelfden dag Fulda binnengetrokken. Deze terugtogt der Pruissen nu zou, volgens anders geloofwaardige berigten, alléén uit een zuiver krijgs kundig oogpunt zijn geschied, dewijl het in en bij Fulda staand korps te zwak was en de Beijcrschén bereids de hun toekomende Deerebanen bedreigden. Volgens anderen echter zou de ontruiming van Fulda op eene andere wijze moeten worden verklaard. Men ziet er n.l. hel teeken in van eene vredelievende toenadering tusscheh Oostenrijk en Pruissen. Oosten rijk zoude n.l, de voorslagen van Pruissen aangenomen hebben, en Keurbessen door beiden gemeenschappelijk bezet, en de vrije conjerentiën zouden werkelijk te Dresden gehouden worden. Bij deze berigten wordt nog één gevoegd, en wè), dat de bondsdag, als eene concessie aan Pruissen opgeheven zoude worden. De tijd zalleeren, of die berigten zeker zijn, de laatste berigten uitWeenen laten zulks nog niet Vermoeden, ENGELAND. - Londen, den 33 November. Er ligt thans te Liverpool een schip, Hannah v ---5 TAorlan wirifl tp. vp.rt rek— te vertrek- de wereld. Met is particulier oii 1 ten de doel- voor de rogatief van Uwe Majesteit, en om zich het-regt aan te matigen van aailsbisschoppen en bisschoppen in dit llijk te benoemen en bun een territorialen rang en jurisdictie toe te kennen. Wij veroorloven ons derhalve onderdaniglijk ons vast vertrouwen uit te drukken dat Uwe Majesteit uwe koninklijke supre matie zoo als die bij de wel in deze landen is geves tigd, zal handhaven en bewaren, en dat Uwe Majesteit in uwe wijsheid onverwijld zulke maatregelen zal nemen als meest dienstig zullen zijn ter bereiking van dit doel." FRANKRIJK Parijs, 33 November, Velen hebben thans de aandacht gevestigd op eene proef, die den 6 dezer te Parijs is genomen, door zekeren Jullienten bewijze dat het mogelijk isom eene luchtballon eene rigting tegen den wind in te geven. Deze proefneming is met eene lang werpigevan goudvlies vervaardigde ballon, in den vorm van een visch en Ier lengte van 7 voeten volbragt. De ballon werd bestuurd door twee kleine, op zijde aangebragle vleugelenof schroefvormige raderen zoogenaamd a helice welke door een zeer eenvoudig uurwerk dat opgewonden was eer de ballon opliet in beweging waren gebragt. alleen is de Ballon door eigene kracht legen den in bestuurd, maar de lieer Jullien heeft ook verkiezing tot verbazing der aanschouwers haar cirkelvormige beweging weteri te geven. men Niet wind naar eene genaamdzeilree om bij goeden ken tot bet aanvangen eener reis rondom een fraai fregat van 480 ton dat een rijk te Manchester zekere beer Gardner onlangs heeft gekocht en uiterst elegant laten inrig om met zijne familie en eenige vrienden die reis te doen welke vijf jaren moet duren. Het gebouw der tentoonstelling te Londen vor dert mét snelle schreden, en niettegenstaande de be wering van sommige deskundigen dat het gebouw niet kan gereed zijn op den bepaalden tijd, zoo twij felt men daaraan geenszins bij hel zien van matige wijze van werkenzoo zijn b. v. 260,000 vensterlatten die er benoodigd zijn, werk tuigen uilgevonden welke door daaraan verbonden zagen eene menigte latten tegelijk verdeelen en af- deelen. Even zoo gebruikt men voor de verwing daarvan een nieuwe soort van kwast, bestaande in een ronde koker, van binnen met borstels gevuld, waardoor de latten, die eerst door een verwpot gegaan zijn, getrokken en zoodoende op eene zeer gelijkma tige wijze geschilderd worden. De nieuw benoemde aartsbisschop van minster, kardinaal ff'iscmanis den 12 dezer onver wachts te Londen aangekomen, waar zijne verschijning teel opziens gebaard beeft. De manifestation tegen de jongste maatregelen van den Pnusselijken Stoel met betrekking tot de katholijke kerk in Engeland, duren inmiddels voort. Onder de veelvuldige adressen en verklaringen, welke te dier zake het licht zien, heeft bijzonder de aandacht lol zich getrokken een adres aan de Koningin, door omstreeks 500 leden der En- gelsche balie, en onder deze ook door den procureur- generaal, onderleekend, waarin zij, na hunne gehecht heid aan de kroon te hebben betuigd zich aldus uitdrukken »Wij achten het van onzen pligf. aan Uwe Maje steit te verklaren, dat wij met verbazing "n «prnni. waardiging do poging zien welke een v doet, om inbreuk te maken op het ontwijfelbaar pre- MENSCHEN MET STAARTEN. Men zul zich herinneren dat onlangs in de dag bladen melding is gemaakt van eene ontdekking, door een FYansch reiziger ergens in Afrika gedaan, van een menschenras met staarten gevormd door eene verlenging van de rüggegraal van omstreeks een palm. Hoezeer sommigen dit berigl in den eersten opslag voor een sprookje verklaard hebben zijn er anderen en daaronder deskundigen, die de mogelijk heid ran bet aanwezig zijn van menschen met staarten volledig erkennen. Volgens de Genecsk. Courant zegt ook een schrijver van vroegeren tijd, Jan Pal- fijn tvaere en seer naauw keurige beschrijving der beenderen van 's menschen tigchaam op pag. 602, uitgave Tan 1702 het volgende: Het steert- been (os coceix) wordt komtijds zoo lang in den mensch, dat het een waerachtigen steert uitmaakt, gelijk in andere dieren. Diemerbroeck verhaelt «dat hij een nieuw geboren kind gezien heeft, 't welk eenen steert bad van een halve elle lang. Har- vcus zegt, dat er een chirurgijn van sijn bijzondere vrienden die uil de Oost-Indiën gekomen was, hem verhaelt heeftdatter in 't Eijland Borneo op de bergen en in de vergelegemlsle plaatsen van de zee menschen gevonden worden met steerten, «van de welke dat hij een Dogter zag, die men «met groote moeijelijkheid hadde gekregen (want zij wonen in de bossrhen)dewelke een vleesachtigen steert hadde tef lengte van een voet.'' (Gr. C.j West- Aardappelen f 2,00. Late Aardappelen f 2,75. de mudde. Jenever f 60,00. per vat. IJpen Hout f7,50. Esschen Hout f 7,50. per wisse. Groote Takkebossen f 14,00. Kleine Takkebossen f 7,00. de honderd. Steenkolen f 2,40. de 100 ponden. Turf 70 cs. de dubb. mudde. Kool Olie f 40,00. Lijn Olie f 40,00. het vat. Koolzaad f 10,47. Lijnzaad f 0,00. de mudde. Kaarsen 65 cs. het ned.pond. D00DKISTEN-MUZIJK. Onder den zonderlingen naam van cercueil musical, werd op eene der laatste tentoonstellingen voor Indus trie te Parijs eene doodkist aangetroffen welke ter redding van levend gekiste of levend begravene per sonen zoodanig is ingerigt datbij de geringste beweging van de daarin geplaatste individuen een oorverdovend geraas Ontstaat, luid genoeg om eene geheele buurt in opschudding te brengen! (£?-. C.) prijzen van f 1000 bn daarboven. 5de Klasse. 4de Lijst. No. 5212, een Prijs van 1000. beurs Op Dingsdag den 26 November 1850, des avonds ten 7 ure, zal Mejufvrouw 11'. A. SCffiEFFEK.in het Logement de Hoorn- te Goes, publiek en aan den meestbiedende presenteren te verkoopen 1°. Een Ilecht, Sterk en welbetimmerd W©OT- SRJIfl» ruime WINKEL en ERVE, slaande en gelegen in dé 's Heer Hendrikdtinderen- straat, te Goes, Wijk D. N°. 91, Kadastraal Sectie D. N°. 629. 2°. Een PAEBU1S en aldaar, Wijk D. N°. 89Sectie D. N°. 627. Deze Perneelen zullen te zanten en ook afzon derlijk worden opgeveild. Informatien zijn te bekomen ten Kantore van den Notaris A. Smai.legaxge te Goes. 2Ü Op Donderdag den 5 December .i860, in plaats van op Zaturdag den "23 No vember 3850 des namiddags ten 5 ure precies, zal mén in de Herberg bij P. DK Brokkert, op liet Dorp \v Gravenpolder, publiek en aan de meestbiedenden presenteren te verkoopen, eerst in Perceelen en daarna in Alassa, de nombrc van omtrent SC585 stuks extra 'zware, gave en regtstammige OïtMSSSS BCMMilSIf, geschikt voor zwaar werk. Aanwijzingen en informatief! zijn te bekomen op de Buitenplaats la Favorite te '.v Graven polder alsmede ten Kantore van den Notaris J. Smallegange te Goes. 11 I Van den 1 tot den 15 November 1S50, JUet inbegrip der Landelijke en Plaatselijke Belastingen. Tarwe 17,29. Rogge f5,80. Vroege Gerst f4,23 Late Gerst f 4,00. Boekweit f 0,00. Haver f 3,25. Witte Boonen f7,77. Witte Erwten f 0,00. Groene Erwten f 7,52. Graauwe Erwten f 0,00. Tarwe Meel f 9,29. Piogge Meel f 7,45. allen per mudde. Boter f 0,73. Noord-IIollandsche Kaas 50 cs. Stolk- sche Kaas 40 cs. Leidsche Kaas 30 cs Witte Brood 29 cs. Tarwe Brood 17 cs. Bogge Brood 13s cs, Osse-Yleesch 55 cs. Koei-Vleesch 55 cs. Kalfs- Yleesch 55 cs. Schapen-Vleesch 35 cs. Lams-Yleescli 35 cs. Yersch Yarken-Yleesch 60 cs. Gerookt Var- ken-Yleesch 80 cs, allen pter ned. pond. Vroege In de maand Februari] of Maart aanstaande, dag en uur nader te bepalen zul in bet openbaar ter verkoop worden gepresenteerd, een HechtSterk en zeer logeabel voorzien van Acht meestal behangen KAMERS, twee KELDERS, KEUKEN, MANGEL- en MEIDEN KAMER, ZOLDER, STAL en KOETSHUIS, .net eene franije TUIN, te zamen ter inhoudsgrootte van 12 Roeden, 80 Ellen; benevens van'een naast het evengemelde gelegen ter inhoudsgrootte van 50 Ellen een en ander slaande en gelegen in de Wijngaardstraat te Goes, in Wijk A. N°, 190 en 197 Kadastraal bekend Sectie D. N'u.neris 860 en 861. Inmiddels UIT nu HAND te KOOP en te bevra gen ten Kantore van Mr. p. a. fan Dam, te Goes. Door toevallige omstandigheden UIT de HAND te KOOP, een weinig gebruikte groote KOOK- K AGCHEL met gemakkelijke inriglingen benevens een FR 4NKLIN oi'DORDTSCHE HAARD; te bezien en te bevragen bij ffl. VAi* SïKSï WEE- liESt Mr. Smid te Vit helm inado ip In lossing best brandende grove MONSCHE en ENGELSCJIE STEENKOLEN, voor rekening van jf. HOMASA®. Te Goes bij F. Klekcwens Zoon.

Goessche Courant | 1850 | | pagina 2