IIIKITIIf. Volgens art. 'tó van het Reglement van orde wordt over gegaan tot de benoeming, met beslotene en ongeteekcnde brieljes, eener Commissie van drie leden, in wier handen zullen gesteld worden de verzoekschriften onder n°. 34 en 5 op de Lijst der werkzaamheden vermeld, om daarover ter vergadering verslag uit te brengen. Tot Stemopnemers worden benoemd de Heeren Versluijs van der Stolpe van der Mandere en van den Broec/ce. De eerste stemming geene volstrekte meerderheid opleverende, wordt bij eene tweede stemming van 36 Leden in de eerste plaats benoemd de Heer Pierssens met 20 stemmenin de tweede plaats de Heer van den Bosch met 22 stemmen bij de eerste stemming en in de derde plaats de Heer Henne- quin bij eene tweede stemming met 2d stemmen. De Voorzitter geeft te kennendat hem zoo even is ter hand gesteld een voorstel van den Heer Jïammacherdoor seven andere Leden der vergadering ondersteund, strékkende om aan het Collègie van Gedeputeerde Staten, uit ieder Dis trict twee Leden dezer vergadering toe te voegen, ten einde te zamen uit te maken eene Commissie, om a. Op te nemen alle IVegen en verdere Communicatie middelen in deze Provincie, na te gaan de verbeterin gen aan dezelve aan te brengen, zich te beraden over de meest geschikte' wijze en te bepalen den tijd, bin nen welken die verbeteringen zouden kunnen daarge- steld worden. h. Kene raming der daartoe te impenderen kosten op te maken. en e. Een plan voor te dragen tot verkrijging der henoodigde gelden. met verzoek, om dag te bepalen tot toelichting en in over weging nemen van dit voorstel,.mitsgadersom aan den Koning autorisatie te vragen, dat deze Commissie, ook na het sluiten dezer vergadering, hare werkzaamheden moge voortzetten. De Voorzitter stelt voor, om, vermits dit voorstel is in- gerigt en ingediend overeenkomstig het deswegens bepaalde bij art. 23 van het Reglement van orde, hetzelve aan de orde te stellen Onmiddelijk na den alloop van N°* 7 der aan de orde zijnde werkzaamheden*, waartoe wordt besloten. Daarna wordt de vergadering gesloten, cn onbepaald ge- adjourneerd tot tijd en wijle het rapport der afdeelingen nopens bet ontwerp der Gcineente-wet bij den Voorzitter zal zijn ingekomen. GOES, den 5 November. Men verneemt dal de sec,tien of afdeelingen der Provinciale Stalen morgen ochtend ten 10 ure verga deren om hare presidenten en rapporteurs te kiezen, en het ontwerp der Gemeente-wet in overweging te nemen. 6 Nov.. Heden morgen zijn de verschillende seGtien of afdeelingen, ieder in de haar aangewezene localen, zamengekomen en overgegaan lot de keuze van eenen Voorzitter en Rapporteur. Tot Voorzitter van de 1 ste afdeeling is verkozen Mr. ]tJ. P. Blaaubeen, tot Rapporteur I). C/ijttenhovenvan de tweede afdeeling tot VoorziUer dhr. Mr. M, C. Paspoort van (jrijpskerke tot Rapporleur A. A. Mooij- aartvan de derde afdeeling tót Voorzitter Jhr. TV. O. de Jonge, lof Rapporteur P. Beumer JJar denherg. Terstond daarna zijn de sectien overgegaan tot het in behandeling nemen van liet ontwerp Gemeente wet en zuilen die werkzaamheden heden avond wor den voortgezet. 7 Nov. Men schrijft ons uil Ellewoutsdijk van den 5 dezer Gisteren, Maandag 4 Nov., des morgens ten 5 ure, vertrok schipper Thomson met zijn vaartuig eene Hoogaars, geladen met mutsaards, van Hoede- kenskerke naar Neuzen aan boord bevonden zich buiten hem en zijn knecht, de. koekkraaier J. Stroo-, snijder i woonachtig te 's Gravenpolder met zijne drie kinderen, zich naar de jaarmarkt te Axel bege vende. Op den hoek van Baarland gekomen, zagen zij, door den hevigen wind en de'booge zeeën, er gevaar in om de reis voort te zeiten en besloten dus terug te koeren. Door het overstortende water werd het vaartuig echter spoedig overstelpt en sloeg weldra om. Zonder eenig beslunr dreef het met den stroom voort. Men verbeelde zich den gevaarvollen toestand van de schepelingen, die zich zoogoed mogelijk aan de hooge zijde van het scheepje trachtten vast te klemmen. Hartverscheurend vooral was liet gezigt hoe de vader zich met twee zijner kinderen in de armen geklemd, zocht boven te houden. Geen enkel vaartuig was in de nabijheid om hen hulp te verleenen, en drie uren lang verkeerden zij alzo0 in den ver- schrikkelijksten toestand niets dan den dood voor oogen hebbende. Dan, eindelijk was de redding nabij. Tot op de hoogte van Ellewoutsdijk gedreven be merkt een schippervan Philippine komendehet gevaar waarin de ongelukkiger! verkeerden en rigt terstond de koers daarheen. Ofschoon hij niet dan met de grootste moeite het omgeslagen vaartuig bereikte, had hij echter het geluk al dadelijk den knecht en een der kinderen te redden. Nu onderneemt hij ook de overigen te redden, doch, hoe ook zijne krachten inspannendekan hij het vaartuig niet andermaal bereiken. Op dit oogenblik echter, bemerkt ook de post- schipper van Ellewoutsdijk op Neuzen, TV. Geense, het onheil, en het dreigend levensgevaar, waarin zich de schipbreukelingen bevinden. Het- te bemerken en er, vergezeld van zijnen knecht, J. van Boven, heen te snellen om zoo mogelijk redding aan te brengen is het werk van een oogenblik én ziet mei Gods hulp mogt het hun gelukken, allen, hoewel in oogenschijnlijk levenloozen toestand aan wal te brengen. Spoedig werd daar de vereischte genees kundige hulp verleend, en liet mogt dun ook aan de doelmatige en onvermoeid aangewende pogingen van den bekwamen geneeskundige, de heer IIVtengels, gelukken, allen inliet leven !t* behouden. Benevens den schipper, van Philippine komende wiens naam ons tot ons leedwezen onbekend is gebleven, zijn het dus wederom TV, Geense en zijn knecht J. van Boven die zich voornamelijk in het redden dezer menschen hebben ónderscheiden, en die ook nu, even als hij vorige gelegenheid hunnen onverschrokken moed en edele meiischeiilicfde hebben aan den dag gelegd. Ook Ellewonlsdijks ingezetenen verdienen allen lof voor de hij dit ongeluk betoonde hulpvaar digheid, daar een ieder, volgaarne, als om strijd dat gene aangebragt wat de óngelukkigen behoefden. EXTRACT uit de Registers van den Burger lijken Stand der Stad Gors gedurende* de maand October 1850. Gehuwd Cornells de Bruijne en Elisabeth Biere, Carolus Josephus Franciscus Cornu en Maria Anna Gunster. Nico/aas Vertregt en Maria TTisse. Jan Veele en Cornelia Johanna Doornebos, Johannes Petrus Bosman en Lena. Pause, Jan van klooster en CarUenti Schmidt. Ferdinandus Johannes Penn en Pannetje, de Jonge. Geboren Pen helen. Pieter Franciscus, zoon van Pieter Heipus en Maria Elisabeth Naerebout, den 5den. Janzoon van Jan de TVaard (overl.) en Geer- truid Btondel. Magdalena dochter van Cor- nelis Mol en Cornelia van /Vaarde. den 7den. Maria Hendrikadochter van Pieter Minnaard en Cornelia TVilhelmina van Are,uthals, den Ssten. Carolina Sophia, dochter van Leonardus Johannes Theuns en Angelica Louisa Batciille. den 9den. Barbara dochter van Antonie van Blitlerswijk en Jacobn de TVijs. den JOden, Johanna, dochter van TVillem de Jonge en Maatje Laurusse. den J.tden. Johannes, zpon van Johannes Mulder en Hendrika Johanna Hogesteger. den J3den. Eli sabethdochter van Giles Haworth er. Pieternella Flink.Johanna, dochter van fan Bal en Anna Catharina /Varreis. Pieternella Klazina, dochter ran Christina Zegers. den Jóden. Maria, dochter van Karei Bróes van Dort en Elsje Snoep, den JSden, Johannes, zoon van Marinus Quisl en Tdnnetje Limburg, den J9den. Cornelia Jacoha dochter van Pieter van Gorp (overl.) en Catharina Hendriks.. Janna,, dochter van Cornells Visser en Adriana Sara Faber, den SOsten. Cornells, zoon van Cornells Legerstee en Jaooba Adriana Goeman, den 23slen, Johanna Cornelia, dochter van Gerard Bosman en TP illemina Luijk. Cornells, zoon van facobus de Laat en Jeanne Catherine de Brandt, den 25sten. Pieternella Jacoha, dochter van Pieter de TVijs en Tannetje Hoek van Dijke. den SSs/en. Maria, dochter van Maarten Olree in Hendrika Bemijn.Elisabeth Adriana, dochter van Hubrecht de TVotff en TV illemina Verhage, den 3Jsten. Johannes, zoon van Maarten Reynhrmt en Klazina Kloosterman. Dus 7 van het mannelijk- en J5 van het vrou welijk geslachttn 7 geheel 22. Overleden Den 3den. Janna den Herder, oud 54 jaren weduwe van Frangooys Corslanje. den JOden. Johanna Elisabeth Moorhof, oud 3J jaren, den J2den. Izaak, oud 3 maanden, zoon van Johannes van Maldegem en Jannetje TVagenaar. denj3den. TVillem Jacobus oud J jaar zoon van Gerrit de Joode en Jacomina Polderman, den Jóden. Cornelia Hendrika de TVaard, oud 60 jaren, den Jóden, Johannes Franciscus, oud J maand zoon van Elisabeth Maria Leènpoel. den J9den, Anna Maria, oud JJ jdren, dochter van Reynier Burks en Maria Veekman. den 20sten. Levina Cornelia de Jongeoud 47 jaren, den 2Jsten. TV outer van E Dingeroud 33 jaren, den SSsten. Dina Cornelia, oud 3 maanden, dochter van Leyn van Lie en Catharina Maria Fortuin, den 3Jsten. Adriana, oud maanden, dóchter van Johannis de Jonge en Janna Pisser. Pus 4 van hel mannelijk- en 7 van hel vrou welijk geslacht, in 7geheel JJ. Levenmos Aangegeven: Den êóslen. Eén kind van de mannelijke kunne van Jan Adriaanse eh Maatje Meerman. De Notaris fljssEEUtrzal op Zaturdag i| den 16 November 1850, dés .middags ten 12 SeÖ ure te Goes, in het Koiïijhuis Bellevue bij A. Roeland, voor de kinderen van „5. VAK JSOTTEBESWI.BIi ter verkoop presenteren Een HU IB te Goesop den A prei naar de Groote Markt genaamd den A'ssijbaK Wijk A. N°. 16, Sectie I). Na. 405en Een HUIS op den Molendijk, Wijk 15, N°. 213 Sectie D. N 518. Dc ondergeteekende maakl aan zijne geëerde begunstigers bekend dat hij weder ontvangen heeft de Nieuwste GOUDEN en ZILVEREN WERKEN, H0R0L0GIEN, PENDU LES enz.; voortgaande met deze artikelen tot de billijkste prijzen te verkoopen beveelt hij zich hiertoe in gunstig aandenken. OUD GOUD en ZILVER wordt tot de volle waarde in betaling aangenomen. Goes, den 7 November 1850; 1». F. BK Do ondergeteekende berigt door' deze aan zijne geëerde Stad en Lundgehooten, dat hij voornemens isorri op aanstaande Dingsdag zijne affaire te openen, in de Lange Kerkstraat, Wijk C. N°. 33 als H0R0L0GIEMAKER en al wat lot dit vak behoort tevetis zijn bij hem te bekomen alle waaronder zeef goedesoorten van H0R0L0GIEN, PENDULES (uit de voornaamste werkplaatsen van ParijsVriesChe KAS- en SCHIL DERIJ KLOKKEN SPEELWERKEN ENZ. Weshalve hij zich minzaam aanbeveeltbelovende alles te zullen aanwenden om zich liet geschonken vertrouwen waardig te maken zoowel door eene accurate en spoedige als civiele bediening. Ook kan men zich voordeelig abonneren voor het opwinden en onderhouden van alle Uur- en Speel werken alsmede voor alle reparation. Goes, den 7 November 1850. P J BE WIJS* De Ondergeteekende heeft de eer zijne geëerde Stad- en Landgenooten kennis te geven, dat hij voornemens is zijne Herberg, genaamd DE OUDE MEERMIN aanstaande Zaturdag den 9 dezer TE OPENEN weshalve hij de vrijheid neemt zich in hunne gunst beleefd aantebeveleh, belovende eene zindelijke en accurate bediening. .1. KBMGF.lt. Te Goes bij F. Klbeuwbns Zoon.

Goessche Courant | 1850 | | pagina 2