IMlMiRi II0DES. 2i2tle Staats-Loterij. mimyiraiil executori&le vebsoo? em t0ewi jzxng erf, staande en gelegen te Kolijnsplaatbij het Kadaster bekend in Sectie A. No. 258, ten laste van PIETERNELLA van den BRANDER, weduwe van Jan Omkrse Kouwer arbeidsler ADRIAAN OMERSE KOUWER, arbeider, JOZINA OMERSE KOUWER, huisvrouw van Jan Eaassk zonder beroep, allen wonende te Kolijnsplaat, en MARIA OMERSE KOUWER, particuliere, wonende te fVolphaartsdijken ten verzoeke van den Heer JAN CORNELIS BAERTS Ontvanger der Directe Belastingen le Kolijnsplaat, wonende aldaar, welke Executant in deszelfs kwaliteit vertegenwoordigd zal worden door den ondergeteekenden Procureur bij de Arrondissements-Regtbank le Goes. verdrijven en den krijg op Holsteinso.hen bodem over te brengen. Dit gerucht is echter niet bevestigd. Het is-wel gebleken, dat de Denen eer.e verkenning hebben ondernomen en daarbij weder gestreden is doch dat het bij voorposten-gevechten gebleven is Omtrent het voorgevallene wordt van de 7. ij de van den Holsteinschen algemeenen stal' het volgende mede gedeeld Gisteren (den 23sten) heelt eene patrouille van het eerste regemènt bij Hummell'eld eene sterke af- deeling'Deensché infanterie ontiuoet, en heeft zij in het daarbij geleverde gevecht drie man verloren. Heden voor den middag hebben twee peletons dra gonders van het 2de regement, twee peletons Deen- sehe ruiterij welke zich tot bij Kropp hadden ver toond, aangegrepen en teruggedreven. Achter die plaats ontmoeteden zij echter nog drie peletons rui terij en eene talrijke afdeeling jagers, door welke zij werden ingesloten. De Holsfeipers hebben zich ech ter met dapperheid een weg door den vijand gebaand en daarbij 7 gekwetsten achtergelaten. Daarna heb ben zij de Denen weder aangegrepen en 7 man derzelve gevangen genomen, Daur de Denen weder in dit gevecht ook dooden en gekwetsten hebben ■verloren zal hun verlies belangrijker zijn dan bet onze, De beide Keizers zijn thans in Warschau ver- eenigd. De eerste ministers van de heide magtigste mogendheden van Duitschland zijn mede daar tegen woordig en zeker toegerust me! de noodige kennis om van den waren stand van zaken te doen blijken. Met de hoogste belangstelling ziet men berigt Ie gemoetnopens hetgeen aldaar zal zijn overwogen, en men hoopt dat de Oosten! ijk.-ohe staatslieden welke de eerste oorzaken zijn geweest van de belem meringen, diede zoo wcnschelijke regelingder Duitsche aangelegenheden tot dusverre hebben vertraagd tot toegeeflijkheid zullen gestemd worden '.en aanzien van <fe vorderingen, die, aan de zijde van Pruissen steeds als billijk en regtvaardig worden aangemerkt. ENGELAND. - Londen, den 26 October. De ondernemers van den telegraaf tusschen Calais en Dover, hebben een toestel uitgevonden om op de spoorwegen seinen te geven wanneer een ongeluk gebeurd is of spoedig hulp verlangd wordt. Het werktuig beeft de 'gedaante van een kleinen zonne wijzer en kan gemakkelijk aan iederen paal van den gewonen electrischen telegraaf opgehangen worden. Gisteren is door 200 glazenmakers een aanvang gemaakt met de overdekking van hel gebouw voor de groote tentoonstelling, welks dak, gelijk men weet, van glos zal zijn. Hel hiertoe gebruikt wordende glas is een halven duim dik. Alle bedrijven zijn in de weer om uit den te ver wachte» toevloed van vreemdelingen voordeel te trek ken. De brouwers zijn reeds begonnen met eenen dubbelen voorraad blor te tervaardigen, in afwachting dat er alsdan van het beroemde Kngelsche bier eene aanzienlijke hoeveelheid zal verbruikt worden. Daar de inschrijving voor een monument ter nagedachtenis van sir Sober/ Peel te Leeds, de som van 1800 p. st. bereikt heeft is de plaats van op- rigting reeds gekozen en-heeft men een aanvang ge maakt met de werkzaamheden. EIS ANKRIJK. 1'akijs, den 27 October. Vrijdag avond ten zés ure deed de koster van de kerk Saint-Nicolas du Chardonnet, in de straat Saint- Yictor zijne gewone ronde door het gebouw alvo rens de -deuren te sluiten ,Jtoen zijne aandacht plot seling weid opgewekt door eenig gerucht hetwelk hij hoorde in de rigting van de kapel der II. Maagd. Daar gekomen vond hij op de trappen van het al taar een klein meisje liggen oogenschijnlijk slechts een paar maanden oad en. in eene kostbare daines- liiantille gewikkeld. De commissaris van policie uit die wijk gewaarschuwd zijnde begaf' zich onroidde- Jijk te dier plaatse, doch alle onderzoek naar de ouders was en bleef vruchteloos, waarop de kleine naar het vondelinghuis werd gebragt. Men heeftop- gemerkt dat het linnen benevens de overige kle dingstukken der kleine, van de fijnste en prachtigste stollen vervaardigd waren. De pastoor van genoem de kerk heeftnaar men zegtte kennen gegeven, dat hij zich wel met de opvoeding dier arme verla tene wilde belasten. Gisteren trok de sterke damp van steenkolen voortkomende uit eene katnerbewoond door zeke ren beer G., de aandacht der bewoners van een buis in de straat Auto-ine. Uit rrees voor brand deed men de deur openbreken. Een onverwacht looneel deed z.ich alstocn voor de oogen der bewoners op. De echt genoot des heereit G. iag met een harer geburinnen, reeds geheel bewusteloos op een rustbank. In liet midden van bet vertrek stond een komfoor vol inet dampende steenkolen men kwam gelukkig nog bij tijds om de beide vrouwen het leven te redden die later bekenden dat zij dwaas genoeg waren geweest om dit heillooze voornemen op te vatten uithoofde beider echtgenooten geweigerd hadden, haar de brui loft van eene vriendin te doen bijwonen. Het op niets gegronde gerucht was heden alhier in omloopals zoude Maria Amalia, weduwe van Lodewijk Philips zijn overleden. Men meldt uit Madrid van den 23 October De volgende zonderlinge gebeurtenisbeeft hier dc algemeene belangstelling opgewekt De bureaux van de directie over de openbare schuld, zijn sedert lang gevestigd in een oud' gebouw, vroeger liet klooster Del Carmen. In eeri der gangen van dit gebouw, die naar het bureau van den kassier leidt, waren sints onheugelijken lijd livee gesloten kisten geplaatst die de aandacht van niemand trokken alhoewel zij den doortogl belemmerden. Eenige dagen geleden verliet de kassier zijn bureau, en liep haastig den gang door, toen hij in zijne drift legen den hoek van een dier kisten liep en zich zoo doende eene ligte wond aan het been berokkende. Hierover zeer gramstorig, gaf hij last', om de kisten onmiddeiijk uit den gang te nemen en ze op eene plaats te bergen, waar ze niemand meer zouden kunnen hinderen. Dit gaf' echter aanleiding tot de vraag wat in de kisten toch wel werd bewaard? Niemand wist het; niemand bad ook de sleutelsom ze open temaken, waarop men nit nieuwsgierigheid besloot dezelve open te breken. Men deed het en vond beide kisten tot niet geringe verbazing opgevuld met kostbare klei nodiën kleedingstukken die aan een of verschei dene bisschoppen moeten hebben toebehoord en nog met een aantal andere voorwerpen van belangrijke waarde, waaronder ook een met diamanten ingezette hostiënschotel. Men kan zelfs niet gissen wie de regt- matige eigenaar van een en ander kan zijn geweest. Nopens de onlangs te Lyon ontdekte zamen- spanning deelt het dagblad le Constilutionnel. vrij belangrijke bijzonderheden mede. Naar luid van dat blad moet het gebeurde als een blijk worden aan gemerkt, dat de ruslelooze pogingen der roode-repu- blikcinsche afgevaardigden om spanning en onrust in den lande te onderhouden niet vruchteloos zijn geweest. De heftige socialist Alphonse Gent is in verzekerde bewaring genomen, nadat eene briefwisseling in han den der policie was geraakt welke de blijken ople verde, dat die persoon in gemeenschap slond melde volksleiding in de oostelijke departementen en elders in het midden des lands. De bedoelde demagogen waren te Lyon ontboden, ten einde aldaar des nachts eene vergadering te houden. Te Lyon was het ge rucht verbreid geworden dat den 10 October te Parijs een opstand moest uitbreken. Tevens waren daar personen, die alom verbreidden, dat ook in het departement van de Var pogingen werden aangewend om de bestaande orde van zaken omver te werpen. Het bovengemelde dagblad le Constitionnel houdt ziel) verder bezig met de kuiperijen, die elders door de socialistische partij worden beproefd. Niet overal worden die met een gewenschten uitslag be kroond. Deri 9 bespeurde men onder de democraten te Gigny in liet .1 ui a-gebergteeene buitengerneene beweging, vermits aldaar twee bekende vólks-rede naars genaamd Sommier en Richardetwerden verwacht. De geheele nacht verliep echter, zonder dat de bedoelde personen kwamen. Inmiddels was de bevolking in hei bergen vergaderd, waarin het vrij woelig toeging. Naderhand vernam men dat de beide redenaars terug waren gekeerd omdat zij niet tevreden waren over de koele wijze, waarop zij door de menigte werden ontvangen. Daar zijn vele onge regeldheden gepleegd. Er beslaat een democraat, genaamd Felix Avril, die zich door zijne heftige redevoeringen een grooten naain beeft verworven. Een gaauwdief heeft daar ge bruik van gemaakt, en zich, onder den naam van Avril, in hechtenis doen nemen. Hij is van Altkirch naar Parijs vervoerd en allerwegen op zijnen logt door de roode-republikeinen met geestdrift verwelkomd. Zelfs heeft men hem ruimschoots van geld voorzien. Te Lure, onder anderen, hebben de socialisten zich beijverd om hem in de gevangenis te bezoeken, en zekeren demagoog Bvguenin heeft hem het bedrag overhandigd van eene te zijnen behoeve gedane collecte. Groot was de teleurstelling en de verbolgenheid, toen het gepleegde bedrog ontdekt werd. BELGIE. Brussel den 28 October. De lijkdiensten voor wijlen H. M. de Koningin zijn nu genoegzaam afgeloopen en de openbare zaken beginnen haren gewonen loop te hernemen. 11e kerkelijke plegtigheid in de hoofdkerk dezer Stad heefi niet dien indruk gemaakt, welken men daarvan ver wachtte, inzonderheid naar gelang van de aanzienlijke kosten die daarvoor besteed zijn geworden, en die, volgens geruchten, niet minder dan 100,000 fr. zou den bedragen. De koning is niet daarbij tegenwoor dig geweest, evenmin als de beide jonge prinsen. Dit is niet onopgemerkt gebleven doch men heeft be grepen, dal, indien deze vorstelijke personen de pleg tigheid hadden bijgewoond, de abt Dechampsdie de lijkrede heeft uitgesproken enofschoon geen Bossuet of Flecker, zich loffelijk van die taak heeft gekweten eenige treffende zinsneden aangaande de waarde van rust en tevredenheid in den huisselijken kring, zoude hebben moeten achterwege laten. Men verwacht de bijeenkomst van de Wetge- gevende Vergadering tegen den 12 November. Een gerucht, alsof de Koning willens zoude zijn, afstand te doen van de Begering en de Kroon over- tedragen aan zijnen oudsten zoon met de instelling van een Regentschap aan 't hoofd van 't welk de heer Liedls zoude worden geplaatst, vindt geen geloof, PRIJZEN VAN 1000 EN DAARBOVEN. 4de Klasse. lste Lijst. No. 4053 een Prijs van 5000. No. 17709 een Prijs van 1000. 2de Lijst. No. 9449 een Prijs van 2500. No. 7214 en 883, ieder een Prijs van 1250. No. 15229, een Prijs van f 1000. 3de Lijst. No. 5362 een Prijs van 25,000. No. 66, 7049, 11071 1142ö', 15780, 16661 17630 en 19362 ieder een Prijs van f 1000. aan den meestbiedenden of hoogstafmijnenden, ter teregtzitting der Arrondissernenls-Regt- bank te Goes ten Sladhuize aldaarop Zaturdag den 30 November 4850 des voorrnid- dags te tien uren van een en Goes den 30 October 1850. 1'. BU&toee1v, Procureur. De ondergeteekende berigt aan zijne geëerde begunstigers wederom ontvangen te hebben de nieuwste DAMES WINTER-STOFFEN alsmede demodellen van HOEDEN, MUTSEN, PALETOTS, SHAWLS-LONG, DOEKEN en alle mogelijke soor ten van NOUVEAUTÉS. Goes, 31 October 1850. J- H. CCMTlHAWar. Te Goes bij F. Klbeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1850 | | pagina 2