1850. fitisicii f mmm. MAANDAG u3 SF.fr.TF. A -: 1 If wartaal it. f J ,7 5 Franco per Post f J ,90. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds.. De Prijs per Gewone Advertentien worden a SO ets. de regel, geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van J—6 regels a f J ,20 behalve het Zegelregt. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES maken bij deze aan de Ingezetenen dezer Gemeente bekend Dut het Kohier No. 3der PERSONELE BE LASTING over het dienstjaar J850, op den 13 September jl. door Zijne Excellentie den Staatsraad, Gouverneur dezer Provincie executoir verklaard op heden ter invordering aan den Ontvanger van's Rijks Belastingen gezonden is. Zullende dus een iegelijk, nu hekomene kennisgeving van zijnen aanslag, verpligt zijn dien overeenkomstig de bepalingen der wet te voldoen op straffe van anderzins daartoe te zullen worden gedwongen terwijl die genen welke hun Aanslag-Biljet niet zullen ontvangen hebben, zich van een dubbeld van hetzelve ten Kantore des Ontvangers zullen kunnen voorzien, en zij die zouden vermeenen, dat de aanslag niet overeenkomstig is met hunne opgave of met de plaats gehad hebbende tauxatie, opneming en telling zich deswege schriftelijk, met in achtneming der voorschriften ten dien aanzien, wegens de Directe Belastingen in het algemeen bestaandedoor tus- sc,henkomst van den Controleur der Divisie kunnen beklagen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voor wende zal deze worden afgekondigd op de gebrui kelijke wijze. Gedaan te Goes, den 21 September 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOIIR Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris L. de FOUW Jz. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES, gezien hebbende het schriftelijk verzoek van den heer JAN KAKEL van BAALEN wonende binnen deze Gemeente, om in het huis Wijk E. K°. 155, Staande aan den 's Heer Hendrikskinderen dijk op de Hofstede genaamd Klein Frankrijkkadastraal sectie A, N°. 211 EEN BAKHOVEN te mogen daarstelien; henevens het daaromtrent gegeven berigt van Heeren Generale Brandmeesters in dato heden. Gelet op het Koninklijk besluit van den 31 Janu- arij 1824, Staatsblad Ho. J9)mitsgaders op het besluit van Hun Ed. Gr. Acbtb. Heeren Gedepu teerde Staten dezer Provincievan den 7 October 1842, N3. 17, Provinciaal Blad Ho. 98) Overwegende, dat tot het opmaken van Proces- Verbaal de oornmodo et incomodo, gevorderl bij art. 4 van welgemekl Koninklijk besluitde bewoners der naastgelegene huizen in hunne belangen moeten worden gehoord, en dat liet levens nuttig luin zijn. om een ieder in dc gelegenheid te stellen zijne be zwaren aan het Stedelijk Bestuur kenbaar te maken. Brengen bij deze ter kennis van een ieder die daarbij belang kan hebben, dat de adressant, bene vens. de eigenaren, bewoners en gebruikers der nabij gelegene eigendommen zijn opgeroepen om op Za- "urdag den 28 September eerstkomendedes rnid- Jjiks ten een ure, voor Burgemeester en Wethouders, iu hunne gewone vergaderkamer, ten Stadhuize te verschijnenten einde ter zake voorschreve in hun belang te worden gehoord en dat te gelijker tijd aan een ieder die zulks mogt verlangen de gelegen heid zal gegeven wordenom zijne bezwaren daar tegen op te geven ten einde in het Proces-Verbaal vermeld te worden. En zal hieraan door insertie in de Stads-Courant publiciteit gegeven worden. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 21 Septem ber 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris L. riK FOUW Jz. GOES den S3 September. De dag van den 19 Sept. zoo belangrijk voor dit ge- heele district, was dit inzonderheid voor een groot ge deelte der inwoners dezer Stad. Immers bij den uitslag der Herstemming voor acht leden der Prov, Staten van Zeeland, bleek onder anderen dut ook den Heer Otlo F er hagen de eervolle onderscheiding der be noeming tot deze betrekking te beurt viei. Dat gedeelte der inwoners van het kies—district Goes, weike zijne beginseien kennen en hem om die reden hoogachten, smaken eene ware zelfvoldoening tot deze benoeming te hebben medegewerktdaar door toch zul in de provinciale Staten-regering van Zeeland een der nuttigste en talrijkste klassen der Maatschappij (zij die de nijverheid beoefenen) op eene wijze vertegenwoordigd wordenwaarvan de vruchten niet zullen uitblijven voor alle ingezetenen dezer provincie. De miskenning, welke de benoemde, helaas van zoo velen te dezer stede ondervindt, voornamelijk van eene partij, wier ooren doof schijnen voor de klaagstemmen der burgerklasse, hopen wij dat hem tot prikkel zal blijven strekken, om de belangen van allen, zon der aanzien varj persoon, zoo veel in hem is, bevor derlijk te zijn en zij die den benoemde van nabij kermen hebben de volsto overtuiging, dat zijn onaf hankelijk en vast karakter te dien aanzien niemand zal beschamen. De leden der handboogschutterij Altijd in Roeren alhier weike den benoemde dit jaar bij vernieuwing met unanieme stemmen tot hunnen Hoofdman ver kozen vergaderden des avonds in hun lokaalen eene commissie uit hun midden werd benoemd, om ZEd. geluk te wenschen met de eervolle onderscheiding hem heden te beurt gevallen, Bij monde van den eersten Deken, den Heer J. H. C. Ifakebeeke, werd die aangename taak door zes leden voibragt. Was degelukwensch, namens de handboogschutterij gedaan regt hartelijk te noemen niet minder was dit de indrukmakende dankbetuiging van hunnen ge- ac.Vilen Hoofdman, die, nadat de Commissie in de Vergadering was teruggekeerd, zijne deelnemende mede-leden nog met een bezoek in hun lokaal ver eerde waar menige toast getuigde van de hartelijke deelneming en onderlinge harmonie, en welk een en ander werd verhoogd door hel bezoek van eenige leden der handboogschutterij Jacoba van Beijeren, alhier, benevens andere burgers, welke allen op on gekunstelde wijze hunne deelneming kwamen betuigen. Wij eindigen dit artikel met den wensch, dat de Heer P er hagen spoedig in de gelegenheid zal zijn, als Lid van tic Provinciale Staten van Zeeland, voor zijne mede ingezetenen van dit gewest nuttig te zijn, en daardoor zijne tegenstanders spoedig moge bescha men en te schande maken. Een vrijzinnig kiezer, Lid van Altijd in Roeren (Ingezonden). Bij besluit van 19 September jl. no, 43, heeft Zijne Majesteit aan den heer PK. A. de Laat de Kanter, burgemeester der gemeente Kloetinge, ont heffing verleend van art. lifi van het reglement op het bestuur ten platten lande in de provincie Zeeland, ter zake van bestaande bloedverwantschap met den plaatselijken ontvanger dier gemeente. DUITSCHLAND. - Frankfort, den J9 September. Onze democraten hebben gisteren een soort van lijkdienst gevierd ter eere van hen die hij de ge beurtenissen op den 18 September 1848 op de barricaden gesneuveld zijn. Vran de zijde der policio werd aan deze lijkdienst geenerlei hindernis in deti weg gelegd, en de openbare rust werd hierdoor niet in liet minst gestoord. Nergens in Duitschland geniet men thans meet vrijheid dan in onzen vrijstaat. Velen onzer ingezetenen begeven zich thans naar Wilhclms- bad om den beluchten Tiassenpjltig te zien, die, naar iiet schijnt niet gebelgd is, dat de nieuwsgie rigen hem op den voet volgen zoodra hij zich in hel openbaar Vertoont. Wei niet zonder reden wordt hij als uiterst listig en intrigüant geschilderd. Hier van heeft hij overigens een sprekend bewijs geleverd, door de wijze waarop hij den keurvorst er toe ge- bragt heeft zich heimelijk uit de hoofdstad te verwij deren. Nadat liet hooge geregtshof de ordonnantiën des keurvorsten, betreffende de verdere heffing der be lastingen als onwettig en niet verbindend verklaard had, en in weerwil hiervan de openbare orde nergens gestoord was geworden, Voelde Ha.ssenpf.ug, dat hij niet langer in slaat was zijn gezag te handhaven en gevaar liep Zelfs bij den keurvorst in ongenade te geraken. Om dit te verhinderen en den keurvorst tot eene spoedige verwijdering uit de hoofdstad te be wegen maakte hij denzelven, in den nacht van den 12 diets, dat eene muiterij onder de soldaten Van het garnizoen was uitgebroken, dat het leven en de be zittingen des vorsten bedreigd waren en dat eene snelle en heimelijke vlugt nog het eenige middel was, om zioii aan dit gevaar te onttrekken. Dit had de gewenschte uitwerking, en reeds bevond de keurvorst, vergezeld van Hassenpfug en de overige twee mi nisters zich op het MannoVersche grondgebied eer zijne vlugt in de hoofdstad hekend was. De keur vorst schijnt werkelijk in den waan geweest te zijn, dat te Kassei een opstand was uitgebroken aan de grenzen zeiile hij althans aan een Hannovelschen offi cier, dat aldaar de grootste wanorde beeischte en zijn paleis waarschijnlijk reeds in brand stond. Dienten gevolge weid weldra een Hannoversch officier tiaar Kassei gezonden, die echter, bij Zijne aankomst, niet zonder de grootste bevreemding merkte dat aldaar de meest volkomene rust en orde heerschte, en liet vertrek des keurvorsten naanwelijks aldaar bekend was. Vaiiiitiui dun ook, dut de koning van Hannover geen lust had de gevraagde militaire hulp te veiicenen. In \V ilhemsbnd, waar de keurvorst eil de ministers zich liians bevinden zijn de wachten verdubbeld ook liet station van den Hannover spooiVreg is sterk met itiililairen bezet.

Goessche Courant | 1850 | | pagina 1