immmiiim, Van de volgende Artikelen te Goes, 2i2fIe Staats-Loferij. SIIETMTOE ii echter niet'gebeurd, en bij, zoo wel ais de Keur vorst hebben de reis zuidwaarts voortgezet. Zoo men verzekerdewas de Keurvorst voornemenszich naar Frankfort te begeven. Ten aanzien van hetgeen verder is voorgevallen is men nog niet in 't zekere onderligt. Op grond van bijzondere en telegrafische berigten wordt ge meld dat in Kassei de rust verder ongestoord is gebleven en dat de burgerlijke meerderheid zieh met de militaire magt heeft verstaan aangaande de handhaving der verordeningen van Policie. Anderen raeenen echterdat de Keurvorst en zijn Bewind den strijd nog niet opgeven, en, rekenende op ondersteuning, hetzij van Hannover van Beijere» of ook van de Bonds-vergadering zich in Hanauof zelfs in Böcken- heim zouden trachten te vestigen. Intusschen wordt stellig verzekerd dat Pruissen geene lusschenkomst van vreemde troepen zal toelaten. Aangaande de op den 12 en 13 in Slceswijk voorgevallen gevechten ontbreekt het nog aan stellige en volledige herigien. Met zekerheid weet men tot dusverre alleen dat de Sleeswijk-IIolsteirische troe pen den 13 Eckernfiórde weder ontruimd hebben, en naar hunne stelling bij Rendsburg teruggekeerd zijn. De Hamburger bladen doen het thans voorkomen, als of de generaal von IPillisen slechts eene groote verkenning had willen doen en ais of het geenszins in zijn plan gelegen had den overgang over de Schley bij Missende te vermeesteren zoodot de terugtogt naar Rendsburg geen bewijs voor het mislukken zijner plannen zou opleveren. Sommige berigten meenen zelfs, dat de beweging van den 12 en 13 slechtseene voorbereiding geweest is voor eene meer gewigtige onderneming die den 14 moest plaats hebben. In bijzondere brieven daarentegen wordt verzekerd, dat bet niet twijfelachtig is, dat de generaal von IVïl- lisen voornemens was om zoover mogelijk in Sleeswijk door te dringen, doch dat hij op de regler en linker flank door de Denen met kracht aangetast en terug gedrongen iszoodat iiij genoodzaakt was geweest zijne oude stelling weder op te zoeken. Volgens een door het Berlijnsche regeringsblad medegedeeld berigt uit Hamburg van den 14 des middags, bevond het Sleeswijk-IIolsteinsche hoofdkwartier zich laatstelijk te Wirlensee terwijl er bijgevoegd wordtmen verwacht eenen aanval op een ander punt." Of bier- uit af te leiden zij, dal bet Deensche leger op zijne beurt voortgerukt is dan wel dat de generaal von /Villisen langs een anderen weg noordwaarts dacht op te trekken blijkt niet. ENGELAND. - Londen den J5 September. In het graafschap Kent te Lymne, hebben dehee- ren Smith en Elliot weder belangrijke nasporingen gedaan met betrekking tot de overblijfselen der Ro- meinsche oudheden in die streken. Aantankelijk wa ren er slechts twee buizen opgedolven maar thans spreekt men reeds van eene geheele Romeinsche stad Partus Lemanis genaamd die zich weldra uit bet stof zal verheffen waarmede zij gedurende eeuwen lang bedekt was. Reeds is er dezer dagen eene groote steenklomp zigtbaar geworden, die men veronderstelt eenig openbaar gedenkteeken te zijn. Desecretarïs der Hudson's-baai-compagnie heeft een brief van kapitein John Boss ontvangen, welke in het laatst van Mei jl. vertrokken is om de schepen van sir John Franklin optesporen. Die brief is geschreven te Holsteinborgin Groenland, in Junjjjl. en behelst geene. tijding van eenig belang. FRANKRIJK. Parijs, den J't September. Onder het volk was het gerucht verbreid dol de voorzitter eerst Vrijdag avond uit de westelijke de partementen in deze hoofdstad zou terugk'eeren. Dit is echter niet gebeurd, liet hoofd der republiek is reeds Donderdag avond, omstreeks elf ure, hier aan gekomen. Vermoedelijk heeft men den tijd zijner te rugkomst geheim willen houden, om zaïnenschotingen en openbare vertooningen op de straat te voorkomen. Ingeval men dit denkbeeld heeft gehad heeft men zich bedrogen vermits zoowel de demoeraten als de leden der vereeniging le Dix Décembre, wisten, dat de voorzitter terug werd verwacht. Reeds in den avond van Donderdag waren de stra ten en pleinen in den onmiddelijken omtrek van het stationsgebouw van den spoorweg naar Rouaan met eene menigte nieuwsgierige lieden bezet. Van liever lede groeide dat getal aan begonnen de winkeliers n magazijnhouders berreesd te worden voor woeling, en sloten zij ten laatste hunne woningen. Klaarblij kelijk hadden de democraten de hand in het spel en gedurig hoorde men den kreet van: leve de Re publiek leve de Constitutie Inmiddels rukten van alle zijden troepen aan en werd de omtrek van het stations-gebouw bezet door een battaillon jagerstwee geheele regimenten van linie en eene vrij talrijke afdeeling kavnilerie. Om streeks half tien was de menigte in de Rue du Havre buitengemeen onrustig en zag men vele in kielen ge- kleede lieden, die, onder het bedreigen der omstan ders riepen leve Napoleon weg met de Repu bliek en elk die niet met hen instemde kwalijk bejegenden. Men begrijpt ligtelijkdat dit aanleiding moest geven tot grove ongeregeldheden. Men meent te hebben bespeurd, dat de politie-beambten zich zeer weinig moeite gaven om deze en dergelijke wanor delijkheden te voorkomen. Men spreekt van per sonen die een dragt stokslagen hebben beloopen, en deerlijk mishandeld met gescheurde kleederen in hunne woningen zijn teruggekomen. Klaarblij kelijk was dit het Werk' van de vereeniging le Dix Décembre die op zoodanige wijze den naam van Napoleon bij de menigte heeft willen verheffen. Tusschen elf ure en half twaalf is de heer Lode- wijk Napoleon aangekomen. Hij is onverwijld, ge zeten in een rijtuig, omgeven door eene sterke afdee ling ruiterij, naar het Elysée-Nalional teruggekeerd. Op den weg derwaarts waren ettelijke lieden geplaatst, die de menigte opruiden, en het heeft niet ont broken aan baldadigheden jegens omstanders, die vol komen rustig waren eikdie men heeft genoodzaakt om kreten aanteheffen ter eere van den heer Lodewyk Napoleon. De dagbladen zijn heden opgevuld met verlagen, nopens het gebeurde op donderdag avond. Een dagblad verzekertdat de vervroegde terugkomst van den Voorzitter op zijn uitdrukkelijk verlangen heeft plaats gehad. Het Ifoofd der Republiek zou namelijk te kennen hebben gegeven, dat hij ongaarne op een Vrijdag en daarenboven op den 13 van de maand, wilde aankomen. De trein, waarop hij zich bevond heeft met eene buitengewone snelheid ge reden. Dit schijnt zeker, dat er last gegeven was, om te zorgendat men nog vóór middernacht te Parijs aankwam. Een blad meent te weten, dat eerlang eene con ferentie za! gehouden worden tusschen den graaf van Cham bordden hertog vim Nu male en den prins van JoinvUleten einde te spreken over de belan gen hunner familie. De nagedachtenis van {.odewijk Philips wordt vooral gehuldigd in die steden, waar handel en nij verheid ten gevolge van den 1 Sjarigen vrededien men ondev zijne regering heeft genoten, hebben ge bloeid. Te Amiens Bordeaux Marseille en Lyon hebben lijkdiensten voor den Vorst plaats gehad, die door eene groote menigte voiks met kennelijke belang stelling zijn bijgewoond. Men is thans bezig met het verzamelen der door Koning L. Philips geschrevene brieven, die, in ver band met zijne regering, eenig geschiedkundig belang kunnen hebben. De reeds voorhanden zijnde brieven, welke ongeveer zes boekdeelen zullen uitmaken, zullen in het Nationale Archief worden geplaatst. Naar men verzekertwordt er thans tusschen de Fransche en Engelsche Begeringen ernstig onder handeld over het verblijf der Fransche uitgeweken democraten in Londen. Denkelijk begint men zich in Engeland ernstig ongerust té maken over het ver blijf aldaar van personen waarvan de maatschappij zooveel te duchten heeft. Lord Normandy heeft dagelijks met de bewindslieden alhier langdurige ton leren tien. Eene dievenbendewier daden aan die van Car/one/ie en Maudl in, herinnert, had zich op klaar lichten .dag in eene eenzame straat te Belleville geves tigd. Deze bende ingevolge de meest zonderlinge slatuLen te zamen gesteldis thans in handen der justitie gevallen of verjaagd. Zij had een kapitein een luitenant twee onder-officieren, vier brigadiers en acht vice-brigadiers- Er waren 120 bandieten onder dit cadre vereenigd, die om daarbij toegelaten le wordenaller ernstigste verwikkelingen met de justitie moesten gehad hebben. Gisteren werden de kapitein en twee brigadiers van deze bende in hech tenis genomen, op het oogenblik dat zij het plein van het ministerie van financien opgingen en wel door denzelfden politie-beambte, die bij eene andere gele- gelenheid den brigadier Merlé, bijgenaamd Vignoble, van dezelfde bendearresteerde. Naanwelijks was de gevangenneming van den kapitein bekend of dt bende ging uiteen zich in verschillende r.igtingen van Belleville verwijderende. De Kapitein liet zich baron van Jrdennes noe men en is een jongeling van goede familiie, die eene beschaafde opvoeding genoot. Hij was beurtelings soldaat en tooneelspelerzijne minnares was eene schoone en jonge vrouw, die met een kapitein ter zee gehuwd, in zijne afwezigheid hare familiebetrek kingen verliet, om den gewaanden baron te volgen. Als een blijk van zijne stoutmoedigheid dient, dat hij met zijn bijzit dezer dagen de voorstelling van het ballet le Violon du Diablebijwoonde en wei in eene loge nabij de plaatsdie voor den gezant van Nepaul en zijn gevolg was genomen. Het scheen zijn plan te zijn die prinsen van hunne kostbaarste diamanten te berooven welk plan alleen mislukte, doordien de directeur hun zijne loge voor dien avond aanbood. Naar dc bekentenissen van den brigadier M'erle had de kapitein hem met tegenzin bij de bende aan genomen uithoolde hij te zeer geneigd was tot den sterken drank. Een der sectie-hoofden is een voor malig priester en werd herhaaldelijk in de socialis tische clubs opgemerkt, waarheen hij zich vermomd in het gewaad van een Engelsche zendeling, begaf; voor weinige dagen wist hij eene bejaarde dame nog een sommetje van 11,000 francs te ontfutselen die bij met naauwgezetten ijver naar den kanselier der bende bragt, welke laatste juist hel traktement over de eerste helft der maand September aan de leden der bende moest betalendit traetement bedroeg vooreen' eenvoudigen dief van 450 tot 900 francs per maand, naar gelang van hunne dienstjaren. De kapitein der bende had twee prachtige rijtuigen, en verschillende andere voorwerpen van weelde ter zijner beschikking, die vooi loöpig aan do prefectuur der policie in bewaring blijven. Van den 1 tot den 15 September 1850, Met inbegrip der Landelijke en Plaatselijke Belastingen. Tarwe f7,58. Rogge f5,57. Vroege Gerst f4,15. Late Gerst f 4,00. Boekweit f 0,00. Haver f 0,00. Witte Boonen f 0,00. Witte Erwten f 0,00. Groene Erwten f 7,50. Graauvve Erwten f 0,00. Tarwe Meel f 9,58. Rogge Meel f 7,22. allen per mudde. Boter f 0,65. Nooi d-Hollandsche Kaas 50 es. Stolk- sclie Kaas 40 cs. Leidsche Kaas 30 cs Witte Brood 30 cs. Tarwe Brood 175 cs. Rogge Brood 13? cs. Osse-Vleesch 55 cs Koei-Vleesch 55 cs. Kalfs- Vleesch 55 cs. Schapen-Vleeseh 35 cs. Lams-Vleescb 35 cs. Versch Varken-Vleesch 60 cs. Gerookt Var ken-Vleesch 80 cs. allen per ned. pond. Vroege Aardappelen f 2,00. Late Aardappelen f 0,00. de muddeJenever f 60,00. per vat. IJpen Hout f7,50. Esschen Hout f7,50per wisse. Groote Takkebossen 14,00. Kleine Takkebossen 7,00. de honderd. Steenkolen f 2,50. de 100 ponden. Turf 70 cs. de dubb. mudde. Kool Olie f 40,00. Lijn Olie f 40,00. hetval. Koolzaad f 10,75. Lijnzaad f 0,00. de mudde. Kaarsen 65 cs. het ned.pond. prijzen van 1000 en daarboven. Jste Klasse. lste Lijst. No. 14156 en 9091, ieder een Prijs van f 1000. 2de Lijst. No. 11109, een Prijs van f 20,000. No. 4077, een Prijs van 5000, No. 3031, 14891, 12985 en 3421 ieder een Prijs Van f 1000. 3de Lijst. No. 19620, een Prijs van/2500. No. 753, een Prijs van fl 250. No. 2857, 4510, 16160, 17226 ieder een Prijs van f 1000. Heden overleed tot onze diepe droefheid ons Zoontje MARINUS P1ETER, in den ouderdom ven circa 4 jaren. Goes, G. H. VERTREGT. den 18 Sept. 1850. E. REVERS. Algemeene kennisgeving. Te Goes, uij F. Kleeowens Zoon.

Goessche Courant | 1850 | | pagina 2