C(ISSCII 1850. DONDERDAG ?o SEPTEMBER, 1 BEKENDMAKING. burgemeester en wethouders der stad goes. Jó De ui!gave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal ts Gewone Advertentien worden a SO ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- van ,i6 regels d J30 behalve het Zegelregt. f J,75 Franco per en Doodberigten Post JfiO. DE STAATSRAAD GOUVERNEUR tan de PROVINCIE ZEELAND, Verwittigt de belanghebbenden dat de Vergade ring der Provinciale Staten van dit Gewest, in plaats van op Maandag den 23 dezer, gelijk vroeger was bepaald zal gehouden worden op Dingsdag den 24 dezer, des voormiddags ten elf ure, in de Con certzaal te Middelburg, en dal de deur van het Gebouw uitkomende op de Groenmarkt, voor het publiek zal worden opengesteld. Middklbürg, den 17 September 1850. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. Tan het Bureau van stemopneming in het Hoofd kiesdistrict Goes, ontvangen hebbende, de Processen- Vfefbaal van inlevering der Stembriefjes en het op maken der gedane Herstemming/ter benoeming van aoht Leden in de Provinciale Staten van Zeelaiid gehouden den 17 en 19 September 1850. Zijnde uit het Proces-Verbaal van laatslgemelde dagteekenïng en dat van den 5 September te voren, gebleken, dat tot Leden der Provinciale Staten in dit Hoofd- Kiésdistrict benoemd zijn, de Heeren Mr, Martinus Pieler Blaaitbeen. Pieter Beumer Hardenberg. Iiuan Gualterus Jacob van den Bosch A dr ia an Rakebeeke. Mr. Johannes Cornells Reijnier van der Bilt Johannes Fransen van de Putte. Soudewijn van der Mand ere. Mr. Joannes Jacobus van Deinse. Mr. Ger. IVend. Thomas Vogelvanger. Phillippus Petrus Thomas Pierssens en Olio V er hagen. brengen overeenkomstig Art. 69 der kieswet van den 4 Julij 1850, Staatsblad No. 37), ter kentiis van een ieder die het aangaatdat afschriften van ge noemde Processen-Verbaal ter gewoner plaats in deze Gemeente zijn aangeplakt en dat gelijke afschriften voor een ieder ter inzage, ter Stedelijke Secretarie rijn nedergelegd waar dezelve dagelijks, uifgenornen des Zondags, in den voormiddag van 10 tot 1 ure, voorhanden zullen zijn. Aldus gedaan ten Sladhuize Van Goesden 19 September 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd j. c. van der Meer mohr Ter ordonnantie tan dezelveri De Stads-Seeretaris L. de FOUYVJz, GOES, den 19 September. Bij het openen der Stembussen in dit hoofd-kies- district en het opmaken der gedane herstemming, •,oor acht leden in de Provinciate Staten van Zeeland, is gebleken Dat er zijn ingeleverd 482 Biljetten Van welke van onwaarde 6 met welke zijn ükgebr&gt wól Stemmen, te weten: op de Heëren Adriaan Kakebeehe 273 Mr. J. C. ïl. van der Rilt258 F. van de Putte253 B. van der Mandere, 249 Mr. J. J. van Deinse243 Mr. G. FT. P ogelvanger 227 P. P. T. Pierssens 217 O. Verhagen. 202 dewelke mitsdien zijn benoemd. Terwijl vervolgens hebben verkregen de lieeren: IP'Janssen188 PI. Buteua:169 J. Kakebeehe 162 J. Sergeant. 156 P. Verlaere. 136 P. J. Bachiene. 118 Mr. C. de Witt Hamer 11 4 PPSeydlitz 86 als bövèn 3051 Men schrijft uit Middelburg van 18 dezer Heden is alhier bij het bpenen der stembus ge bleken, dat in het hooid-kiesdistrict Middelburg, uit de lijst van acht personen, waarvan hij herstemming vier tot leden der Provinciale Staten van Zeeland moes ten worden gekozen de navolgender stemming heeft plaats gehad Ingeleverd 619 stembiljetten van onwaarde 7. Jhr. Mr. M. CPaspoort van Grijpskerke, be kwam 408 steinm. i de heer G. f. Spreng er, 367; de heer S. Lvteyn, 336; jhr. ros. J .van Reigers berg P'er sluys, 329; de H1L A. van den Broecke, fz, 302; Mr. A. F. Siffié, 277; H. Holle, 271; de Kanter, 140, Zoodat de vier eerstgenoernden zijn gekozen. - De Minister van Finantiefi, als daartoe gemagtigd bij Koninklijk besluit van den 13 September 1850 (Staatsblad No. 60), ter uitvoering der wet van 17 September 1849 Staatsblad No. 45), brengt mits deze ter aigemeene kennis 1°, Dat van Maandag den 7den October tot en met Zatnrdag den Zósten October J850, de daarin vallende Zondagen uitgezonderd, alsmede op Maan dag en Dingsdag den 28sten en 29sten dier maand, bij de Nederlandsche Bank en bij de Betaalmeesters in de arrondissementen met uitzondering van dien te Amsterdam op de gewone kantoor-uren ter in wisseling kunnen worden aangeboden de stukken van tien- en vijf centenvolgens de wet van den 28 September 1816 (Staatsblad N°. 50) geslagen. 2°. Dat de inwisseling der 10- en Scentsstukken zal plaats hebben tegen zilveren munten, bij voorkeur stukken Van 10 en 5 cents en voor zooveel noodig ook andere zilveren pasmunt en standpenningen. 311. Dat de ontvangers der belastingen de inwisse ling zuilen bevorderen, door'overneming, tot en met den 29sten October aanstaande, van de voormelde oude stukken van 10 en 5 centen tegen de nieuwe specien onder 2°. gemeld, zooveel hunne kassen dit toelaten. 4°. Dat de gedachte oude stukken van 10 en centen met den 27sten October 1850 buiten omloop worden gesteld, en dien ten gevolge niet meer in be talingen voor de schatkist zullen aangenomen worden, noch door de ingezetenen znilen behoeven te worden aangenomen. Rest 476 Uit Amsterdam meldt men ran den 15 dezer: Gisteren tegen den avond trok eene menigte knapen met vanen en trommen en trompetten bij gelegen heid van den alïoop der eerste kermisweek en van de vergunning om gedurende die week naar oud gebruik op de beurs soldaatje te mogen spelen, nadat zij dit genoegen voor den laatsten keer voor deze kermis had den gesmaakt naar het huis van den burgemeester. Te dier plaatse aangekomen, waarheen honderde bur gers hen waren vooruitgegaan en nog meer hen waren gevolgd, schaarden zij zich voor het huis en bedankten op bescheidene wijze voor het hun weder geschonken verlof, eerst door het Polkslied en het Wilhelmus uit volle borst te zingen, vervolgens door den inmid dels aan het geopend raam verschenen burgemeester eene banier met eene dankende inscriptie te laten lezen; waarna zij, na het nogmaals zingen van bet Volkslied en het driemaal herhalen van een luid hoezee, in alle orde naar hunne verschillende woningen trokken. DÜITSCIILAND. - Kassel den J3 September. De berigten uit Kassei van den J3 des ochtends melden dat het arrest van het hoogste geregtshof in Keur-Hessen waarbij de ordonnantie van het Keur- vorstelijk Bewind, lot voortdurende heffing der be lastingen voor onwettig en derhalve niet uitvoerbaar is verklaard een diepen indruk heeft gemaakt, ver mits dit arrest als een voorbode werd aangemerkt van een voigend arrestbij 't welk ook de ordon nantie op den staat van beleg door de hoogste reg- terlijke magt als onwettig en niét verbindende zoude worden voorgesteld. Het gevolg daarvan is geweest, dat de bejaarde generaal Bauermet de hoogste militaire magt bekleed, heeft verlangd'omter zake van zijné verzwakte gezondheiddharvan ontslagen te worden én tevens pensioen te mogen erlangen. Men schijnt voor het oogenblik geeneri geschikter, opvolger te hebben kunnen vinden, en in den avond van den 12 zoo radeloos te zijn geworden dat de Keurvorst zelf tot. het besluit is gekomen om zich heimelijk met zijne drie ministers uit Kassei te verwijderen. Intusschen was tot dien tijd toe, in weerwil van de niet geringe spanning, welke allerwegen in Kassei wérd bespeurdaldaar nog niets voorgevallen, 't welk als eene verstoring der openbare orde iion worden aangemerkt. De Keurvorst en zijne ministers hebben zich in de eerste plaats naar Handover gewend, en vandaar, met den stoomtreinzich naar Dnsseldorp begeven. Het wordt bevestigd dat de Hannoversche regering vier battaillons naar de hessiscbe grenzen heeft ge zonden maar het blijkt niet, dat deze de grenzen zijn overgetrokken. In Hannover heeft de Keurvorst een onderhoud van een paar uren met den Koning gehad. Op reis zou de Keurvorst, welke dadelijk was herkend menige onaangename aanmerking, betref fende de laatstelijk door hem genomene maatregelen, hebben kunnen hooien en in Dusseldorp is de heer Jlassenpüug aan eene zeer onaangename ontmoeting blootgesteld geweest. Ook hij was terstond herkend, en aan du dienstdoende gensdarmes aan het stations gebouw aldaar aangewezen geworden als een man tegen wien in Pruissen (te Greifswald) een vonnis was-gewezen wegens ralscheid in geschrifte, welk vonnis uitvoerbaar was en ter zake waarvan hij in verzekerde bewaring behoorde te worden gestéld. Dit

Goessche Courant | 1850 | | pagina 1