Bij de opening der stembussen te Middelburg, voor de keus der provinciale! staten zijn ingekomen 693 billeten, hiervan waren 8 van onwaarde, bleven over 685, dus de volstrekte meerderheid 343 alzoo is gebleken dat in het hoofd-kiesdistrict Middelburg met zijne onder-districten, verkregen hébben de vol strekte meerderheid de heeren Mr. H. dn Buisson Beciusmet 526 stemmen jhr. P. Damas van CitterS 472; I). üyttenhoven 468; B, Bomme396 W. M. Snijder, 373; C. Vis 360 mr, S. van der Swaltne 352. Terwijl uit het volgende achttal heeien vier bij herstemming zullen moeten worden gekozen, als: jr. mr. M. C. Paspoort van Grijpskerkemet 305 stemmen; jhr. mr. J. van Reigersberg Versluis, 298; S. Luteyri 279 mr. A. F. Siffé, 263; II. Holle, 251 G. J. Sprenger 251 A. van den BroeckeJz. 239; .1. J. de Kanter, 160; hebbende echter de heer A, van \d«n Broecke Jz, verzocht niet verder in aanmerking te komen. De verkiezing heeft geloopen over 194 personen. -De plegtige opening van de Kamers der Staten- Generaalzal plaats hebben op Maandag 16 September aanstaande, volgens programma door de Slaats-Cou- rant deswegens medegedeeld. Ten blijke dat de gezondheids-toestand van H. M. de Koningin, niet zoo gunstig is als Duitsche nieuwstijdingen en andere berigten schijnen te willen doen geiooven meldt men ons dat Z. M. de Ko ning den Heer Everard uit Brussel heeft ontboden, ten einde omtrent den toestand dier Vorstin geraad pleegd te worden. Wijders vernemen wij van eene zeer geloofwaardige zijde, dat, alhoewel de Koningin hare apartementen kan verlatenH. D. echter in cenen toestand verkeertwelke de grootste attentie vordert, en tevens, dat II. M. waarschijnlijk naar Homburg zal vertrekken, oindat de lucht en omstre ken dier badplaats voor haar zeer dienstig worden geacht. [Toekomst.) Op den 3 dezer werd een hoerenjongen in de gemeente Weert op eene verraderlijke wijze aan gevallen en zoodanig mishandeld dat men voor zijn leven beducht is. De justitie heeft zich onmiddelijk in zijne woning te Meerssen begeven, ten einde zijne verklaring te ontvangen en een geneeskundig onderzoek te doen plaats hebben. ENGELAND. Londen den 5 September. Gisteren morgen vervoegden zich drie vreemdelingen aan de groote brouwerij der heeren Barclay Sf Co. alhier ten einde die inrigting te bezigtigen. Men verzocht hen, ingevolge den daar heerschenden regel, hunne namen in een vreemdelingenboek te teekenen; toen zij daaraan voldaan hadden vergezelde een der bedienden hen om hun uitleg te geven van de ver schillende deelen der fabriek. De andere bedienden vierden spoedig hunne nieuwsgierigheid bot door in het boek na te zien wie de bezoekers waren. Tot hunne groote verbazing bespeurden zij dat de be kende generaal Haynau een derzelve was. In een oogenblik tijds was dit nieuws in de geheele brouwerij bekend en veroorzaakte eene groote beweging onder de werklieden. Terwijl de generaal zich nog op eene der binnenplaatsen bevond snelden zij naar buiten met stokken en andere werktuigen, onder het geroep: Weg met den Oosten rij kschen slagter en het uilen van andere scheldnamen. De aanvallers wierpen den generaal met slijk en vuilnis, waarmede hij spoe- riio- overdekt was; hij nam de vlugt in de straat aan Bankside, op de hielen gevolgd door eene talrijke menigte, beslaande uit brouwersknechts, kolendragers en dergelijke, die hern met allerlei soorten van wa penen aantastten. De generaal rende langs Bankside tot dat bij aanbel logement de George kwam, waar hij de deur openrukte, binnen snelde en den trap opvloog naar een der slaapvertrekken. De woeste menigte trad er schier te gelijk met hem binnen, roet de onmiskenbare bedoeling om hem van kant te maken; doch tot zijn geluk is het huis, waarin hij eene schuilplaats gezocht had zeer ouderwetsch ge bouwd zoodat zijne vervolgers de kamer waar hij zich verborgen had, niet vonden eu dus ondoorzocht lieten. Daar de volksoploop tot onderscheidene hon derden aangegroeid wasbegon de houdster van het logement bezorgdheid te koesteren voor haar eigendom. Zij zond derhalve naar een policie bureau om bijstand, die ook spoedig verleend werd, ofschoon het aan de policie-atnbtenaren groote moeite kostte om hel volk uiteen te doen gaan en generaal Haynau tc bevrijden; zij braglen hem met eene boot naar Somersethouse onder verwenschingen van het op den wal geschaarde volk. De heeren Barclay 4' Co. zijn zeer misnoegd overliet gedrag hunner werkliedenen zullen denkelijk een streng onderzoek naar de toedragt der zaak in stellen. -fn Britscb-Indie hebben zich talrijke commis- sien gevormd om voorwerpen voor de groote Londen- sche tentoonstelling van 1851 naar Europa te zenden. Onder de voorwerpen, die men thans reeds weet dat er op prijken zullen, lelt men een geschenk vaneen Indisch vorst aari koningin Victoria, bestaande in eenegroote tent, ruslende op zilveren zuilen en over dekt met een dak van.het lijnsle cachemire gebor duurd met goud en zilver daarin bevinden zich een bed en zes stoelen van gebeeldhouwd ivoor, alsmede 120 beelden in natuurlijke grootte, voorstellende de verschillende handwerken die in Indie beoefend worden. FRANKRIJK. Parijs, den 3 September. De Voorzitter Lodewijk Napoleon is heden och tend te 9 ure van hier vertrokken naar de westelijke departementen. Men had gedacht, dat hij zich naar het stations-gebouw van den spoorweg naar Bouaan zou begeven doch dit is niet geschied. De Voor zitter heeft zich incognitozonder eenig geleide hoegenaamd door de Elyzésche- velden naar Asnicres doen brengen en aldaar plaats genomen op den spoortrein. Sedert zondag worden er allerlei zonderlinge ge ruchten verbreid, In den avond van dier. dag werd algemeen verzekerd dat de heer Lodewijk Napoleon door een sluipmoordenaar, door middel van een dolksteek was van kant gemaakt. Ditzelfde gerucht was gisteren tol in de voorsteden doorgedrongen en vond daar zeer veel geloof. Men meent dat deze geruchten minder ingang zouden vinden, indien niet de gemoederen verontrust waren en in eerie zekere spanning verkeerden. De politie hier ter stede houdt met gestrengheid de hand aan de verordeningen tot beteugeling der drukpers vooral vervolgt zij de geheime rondventers en verbreiders der democratische dagbladen. Niet temin worden die dagbladen onder het volk gebrogt, en daartoe de zonderlingste middelen in 't werk ge steld. Personenoogenschijnlijk van buitengewone zwaarlijvigheid zijn door de politie-dienaren onder zocht en men heeft hunne kleederen opgevuld gevonden met democratische dagbladen. Een drager van een watervat is aangebonden het vat opengebroken en daarin eene menigte roode-republikeinscbe dagbladen gevonden. Volgens het gematigde hoofd-orgaan 't welk meermalen regtstreeksche berigten uit Claremont ont vangt, heeft de Hertogin van Orleans eene woning gehuurd in de gemeente Esher (op twee mijlen af- stands van Claremont), Zij zal die woning op den 1 October betrekken met hare 'zonen den Graaf van Parijs en den Hertog van Charlres. Uit deze om standigheid blijkt, dat de Hertogin van Orleans vooreerst bij de familie van 'den overleden Koning zal blijven, en men wil verder daaruit opmaken dat er tusschen do leden van dat geslacht steeds eene zeer wenschelijke eensgezindheid blijft bestaan. EXTRACT uit de Registers van den Burger lijken Stand der Stad Goes gedurende de maand Augustus 1850, Gehuwd Hilibregt Snoep en Marija van Ilaren. Nicolaas van Hoeve en Maria Klemkerk. Jacob Moerland en Maatje Beenakker. Cornells de Brand en Catharina l'oppe. Thomas Cornell's F'agel en Cornelia de Waard. Eranciscus van Slappen en Adriana Zuurveld. Pieter Jnthonie de Witte en Anna Maria Moerland. Ferdinandits Wvliem se en Maria erlcule. Barend de Hond en Susanna Adriana Glervm. Geboren Den 2den. Zeger, zoon van Susanna Adriana Glerum. Adriana Francina docht, van An- thonij Passieux en Johanna van Hoorn, den .tJden. Adriaan zoon van Cornells Fverse en Jannetje de Hollander, den J2den. Katharinadoeht. van Cornells van der Linde en Johanna P'ermaire. Gerrit, zoon van Willem Hijman en Pielernella Filiusden JSden. Johan. zoon van Johan Wie- meren Anna Catharina Hoffman, den Jóden. Chris tina Geertruida Sara dochter van Dr. Boelof Benjamin van den Bosch en Martina GeertruiJ Lenshoek, den Jóden. Cornelia Christina docht, van Johan Pieter den Boer en Antonia Adriana Zuidweg. den J8den. Bonaventura, zoon van An- tonius van Leent en Catharina Jacoba Brie's. den J9den. Maria, docht, van Janis Wests/rate en Tannetje Westveer. Maria Cornelia, docht, van Wlitem van den Abeele en Cornelia Maria Frederiks. den 26 sten. Maria, docht, van Janus de Dreu en Tannetje Jannetje den Herder. Cornells zoon van Pieter Franyois de Brandt en Maria Tresia van de Looij. den 27sten. Martinus zoon van Jan de Jonge en Barbent, de Windt. den 29sten. Johannes zoon van Jo hannes Smke en Alida Adriana Delnij. den 30slcn. Ferdinanduszoon van Jan de Kok en Wilhel- mina Ferdinandusse. Dus 9 van het mannelijk- en 7 van het vrou welijk geslachtin het geheel J6, Het kind den 2den Augustus 11geboren in geschreven onder den naam van Zeger, zoon van Susanna Adriana Glerum, is bij het huwelijk van de moeder met Barend de Hondop den 'listen Aug. II. door beiden erkend en alzoo gewettigd. Overleden: Den 2den, Elisabeth, oud J7 dagen, dochter van Theodoras Adrianus Mol en Maatje Blondel, deu óden. Johan Anthonie, oud circa 3 maanden, zoon van Philippus Andreas Knieriem en Adriana Pieternella Hoelands. den 6den. Jacomina Cor nelia ond 2 maandendochter van Johannes Geraard Bisseeuw en Koi'nelia Johanna de Fouw. den 7den. Martinus Josephus oud 3 maanden zoon van Joseph van den Dunt/en en Anna Seria Breijs, den 9den. Jacomina, oud3 maanden, docht, van Marinus van Zweden en Pieternella Moerland, den J2den. Hubregt, oud citca 4 maanden, zoon van Willem Meliesle en Cornelia Heritage, den J4den. Rosa/ia oud jaren docht, van Adri aan Piersse en Anna Maria Tottê, Maatje, oud circa J5 maanden, docht, van Adriaan Marinus van Paassen en Christina Jacoba Laurusse. den Jóden. Marinusoud Jó maanden, zoon van Lau- rentius van Ralmthoul en Maria Elisabeth /Jolijs, den J9den. Elisabeth, oud circa 9 maanden, docht, van Mathijs van Fraassen en Adriana KuijjJ'et. den20sten. Cornelia, oud circa 2 maanden, docht, van Pieter de Wilde en Adriana Moerland, deu 23slen. Willem, oud2 maanden, zoon van Francois van Hoorn en Johanna van Loo. Mr. Josias de Backerond 63 jaren, den 26slen Catharina Vroegens. oud 60 jaren, wed. van Michiel Hei- nen, Elisabeth van der Beitoud 35 jaren huisvr. van Adriaan van Delft, den 27sten. Maria, oud J maand, doeht. van Johannes Passieux en Cornelia Steenbakker. Adriaan, oud J6 dagen, zoon van Cornells Fverse en Jannetje de Hol lander. den SOsten. Lena, oud circa J7 maanden, dochter van Janus Weststrate en Tannetje West- veer. Maria Josepha Kerkhof, oud 65 jaren, wed. van Johannes Wilhelmus Bussing, (overl.) den3Jslen. Pieter Johannes, oud 7 maanden, zoon van Josephus van Bossum en Helena Elisabeth op den Kamp, Den J8 Augustus is te Kattendjkec. a. over leden Cornells oud 3 maanden zoon van /<,- hannes Boeije en Neeltje de Leeuw. Den 24 Augustus is te Kattendijhe, c. a. over leden Jacoba Boelanda van den Boschoud 37 jaren Dus J0 van het mannelijk- en J2 van het vrou welijk geslachtin het geheel 22. Levenloos Aangegeven: Den 2den. Fen hind van de mann. hunne van Janus Kopmels en Maria Korslanje. den 7den. een kind van de maan. kunne van Comelis liemijn en Maatje de Koning, den JSden. een kind van de vrouwel. kunne van Adriaan Blonkert en Eli sabeth de Jonge. zta M Ui Ml raw» t Getrouwd P. J. de WIJS epr Noordgouwe A. de VLIEGER. 6 September 1850. Te Goes, rij F. KlkeuWens Zoon,

Goessche Courant | 1850 | | pagina 2