tussen 1850. NDERIMG 15 AUGUSTUS. KENNISGEVING. ms V Br, uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f J '5; Franco per Post J,90. Gewone Advertentie» worden d "20 ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van J--6 regels a J220. behalve het Zegelregt BURGEMEESTER en WETHOUDERS beu stad GOESbrengen bij deze ter kennis van een ieder die bet aangaan mag Dat de Lijsten, bedoeld bij de wet van den 4 .1 ulij 1850, Staatsblad No. 87), aanwijzende de Perso nen, die tot bet kiezen van Leden van de Tweede Kamer der Staten-GeneraaL en van de Provin ciale Staten bevoegd zijn opgemaakt naar aanlei ding van de door den Ontvanger der Directe Belas tingen ingezondeneen door hem gewaarmerkte opgave, aangevuld en verbeterd ton gevolge van ingekomene reclames, op heden, volgens Art. 119 der wet, bepaaldelijk vastgesteld en gesloten zijnde, -dadelijk ter gewoner plaats in deze stad zijn aangeplakten dat dezelve andermaal op de Secretarie der Gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. Jin zal deze alomme binnen deze Stad worden aan geplakt en geplaatst in dezer Stads-Courant. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 15 Augustus 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. van der MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris Ph. VERVENNË, NZ. L.S, INGEZONDEN. Bij de aanstaande Verkiezing van de LeJen dei- Provinciale Staten in dit Hoofd-kiesdistriet zullende Voorzitten, oordeelt de Ondergeteekende lret rioodig aan zijne mede-kiezers, die op zijn Persoon limine keuze mogten willen vestigen, te herinneren, dat de wet hem in dit Hoofd-kiesdistrict tot Lid der Staten van deze Provincie niet benoembaar verklaart. Goes, den 15 Augustus 1850. J. C. van der MEER MOHR. GOES, den 15 Augustus. Wij vernemen dat de Heer en Mevrouw Robin, gedurende de kermis ook in deze Stad hunne Soirees Parisiennes zullen geven. De opgang en bijval, die den Heer Robin te Middelburg en elders te beurt viel, waarborgen ons voor de genoegensdie zijne voorstellingen ook bier zullen te weeg brengen. Bij besliuit van den 11 dezer, heeft het den Koning behaagd te bepalen; dat de adelborsten bij bet Koninklijk Instituut voor de Marine te Medem- blik, aanvankelijk ten proeve voor één jaar of kor ter, met ingang van den eersten October aanstaande, ter btinner opleiding zullen worden overgeplaatst naai de Koninklijke Militaire Academie te Breda. In de gemeente Megen (Noord-Braband) is, naar men meldt, eene ziekte onder het rundvee ont staan die bekend is onder den naam van miltvuur. Een arbeider, welke een dér aan die ziekte gestor ven runderen de huid bad afgedaanheeft eene be langrijke ontsteking aan beide armen bekomen. DUITSCHLAND. - Hamborg, den 11 Augustus. De jongste berigten uit de Deerische Hertogdom men behelzen weinig belangrijks. Het is gebleken dat de voorposten-gevechten bij Sorgbruck en Duven- stedt van niet veel belang zijn geweesthoezeer de Sleeswijk-llolstciners beweren, dat zij daarbij nogal eenig voordeel hebben behaald; vooral, omdat zij de Denen op de vlugt zouden hebben gejaagd. Bij Sorg bruck hebben de Sleeswijk-Holsteiners 5 dooden en 14 gekwetsten bekomen; hoe vele dooden en gekwet sten zij bij Duvenstedt hebben gehad, wordt niet ge meld. Na deze schermutselingenis niets belang rijks voorgevallen doch men meldt, dat de Generaal v. (Killisen volkomen bereid is tot hot leveren van eenen beslissendén slag zoodra do Denen daartoe de gelegenheid aanbieden. Mogt het sleeswijk-hol- steinsche leger daarbij bet onderspit delven dan zoude het zich terugtrekken binnen de ten noorden van Rendsburg opgeworpen verschansingen welke naar men meent, een langdurigen tegenstand zullen kunnen bieden terwijl liet leger in het uiterste ge val binnen die vesting zelve eene veilige wijkplaats zal vinden. Ondanks de verzekering van den Generaal v, Wil- lisen dat het sleeswijk-holsteinsche leger in den slag van Idstedt slechts een gering getal krijgsgevan genen heeft verloren blijkt het uit de deënsche be rigten, dat dit aantal geenszins zoo weinig beduidend is. 'Volgens de voorioopigê officiële doéilscho lijsten namenlijk bedraagt het aantal der krijgsgevangenen 1124, waaronder 13 officieren en 64 gewonden: terwijl later nog eene nadere lijst zal opgemaakt worden, vermits het aantal van al de krijgsgevangenen te Kop penhagen nog niot met zekerheid bekend was. Zoo gemeld wordt, is Tonningen den 10 dezer door de Denen bezet.—Het aantal dergenen, welke bij de ontploffing in het artillerie magazijn te Rends burg hel leven hebben verloren bedraagt thans reeds 86 personen. Van de vele gekwetsten zullen echter waarschijnlijk nog verscheidene personen bezwijken. Een groote stoetzoo van burgers als van militairen, was bij de begrafenis tegenwoordig, en daarbij is eene treilende rede uitgesproken. Hier Ier stede is het gerucht in omloop, dat de Koning van Denemarken voor eenige dagen een zoo genaamd morganatisch huwelijk zon hebben gesloten met eene freule Rasmussen. Na den nacht in Frankfort doorgebragt te heb ben heeft fl. M. de koningin der Nederlanden hare reis naar Slutgart voortgezet. Baden-Baden is gedurende dit saisoen reeds door 17000 vreemdelingen bezocht geworden. Ook in Wiesbaden is alles bezet. Voor den hertog van Bor deaux, die aldaar reeds moet aangekomen zijn, wa ren 16 kamers in het hotel Düringer besproken. Lord NormanbyËngelsch gezant te Parijs, zal niet naar iesbaden komen, en wel om den schijn te vermij den alsof hij eene toenadering tot de legitimisten beoogde. Koning Lodewijk van Beiieren heeft uit zijne eigene middelen eene som van 36,000, ter onder steuning van Sleeswijk-flolstein gegeven, De graaf van Chambord is den 16 dezer te Wiesbaden aangekomen en ontvangt de personen welke hem daar komen bezoeken, met buitengewone staatsie. In het voorportaal der woning, welke de hertog heeft betrokken staan ecri aantal bedienden, en de bezoekers moeten zich tc voren bij eenen ka merheer aandienen, ten einde audiëntie te hekomen. Het aantal der Franschen, welke dezer dagen te 15i- berich zijn aangekomen ten einde zich naar Wies- baden te begeven is zoo groot geweest dat er ge brek bestond aan vervoermiddelen ten einde hen derwaarts over te brengen. Des ochtends na zijne aankomst heeft de hertog eene Godsdienst-oefening bijgewoond. Men meent dat de Prins zich eene maand te Wiesbaden zal ophouden, vermits de ge- nomene maatregelen van dit voornemen schijnen te doen blijken. Anderen daarentegen zijn van oordeel, dat óf hij zelf, óf althans het grootste' gedeelte zij ner aanhangers, binnen kort Wiesbaden weder zal verlaten, vermits do nassausclie Regering geenszins genoegen moet nemen met deze vereeniging in harii hoofdstad. De pruissiscbe Regering moet aan die van Nassau in bedenking gegeven hebben om der! hertog uittenoodigenom zijn gebied niét Ie gebrui ken tot bet beramen van zarnenzweringenof althans' tot bet beleggen van vergaderingen, welke door een naburig Rijk niet met genoegen kunnen worden be schouwd vermits daaruit voor Nassau vvelligt rnocije - lijkheden zouden kunnen ontstaan. FRANKRIJK. Parijs, den 12 Augustus Naar men wil is de reden bekend geworden waarom de president der republiek zich -niet naar Cherbourg begeeft om de vloot te inspecteren. De minister van marine moet namelijk een rapport, ontvangen hebben van den kommanderenden vice admiraal Parsevat JJecheneswaarin de vrees wordt uitgedrukt, dat de president er welligt geen zeer voorkomend ont haal bij de zeelieden zou vinden, aangezien deze nog sterk gehecht zijn aan den prins na» Joinvilleen mctl er niet zeker van is, dat zij niet welligt zouden juichen leve de prins van Joinville! in plaats van leve de President -In den avond van 4 Augustus vonden eenige onge regeldheden plaats te Avignon. De bekende legitimist Leo de Laborde bevond zich in eene legitimistisc.be vereeniging welke weldra in eene opgewondeou stemming geraakte en spoedig de kreten aanhief. leve de Koning! Leve Hendrik VDe rood-ro- publikeinschen ontvlamden hierover in toorn bega ven zich naar de legitimistische vereeniging doch door de tusschenkomst der linietroepen werden ge- lukk'igl'ijk botsingen verhoed. Te middernacht was dé rust volkomen hersteld. De president der republiek heeft heden mor gen (den 12den) zijne reis door de departementen aan vaard. is naar Tonnerre vertrokken vergezeld van den heer Carlierprefect van policie cn de hecren «P HaulpoulDumas en Bineau, ministers van oorlog van koophandel en openbare werken. Te Metz zijn voor den president de appartementen en het bed bestemd welke door keizer Napoleon gebruikt werden, toon hij, op zijnen togt naar Rusland, le Metz vertoefde, De politie heeft dezer dagen gevangen genomen zëkeren Vllericédie aan het hoofd stond van het geheime genootschap Nemesis. Deze persoon die vroeger door Caussidïere is benoemd tot kapitein der zoogenaamde Monlagnards staat bekend als zeer ge vaarlijk. Men verzekert, dat de policie bij Vllericé belangrijke papieren heeft gevonden, waaruit zou blij ken dat hij met buitenlandsclie democraten in vet standhouding was, en zich naar Londen zon hebbi.ii begeven, om zich te verstaan met LcdruLouis Blanc en andere uitgewekene republikeinen.

Goessche Courant | 1850 | | pagina 1