mm» COIliKT msMlm j. j. van deinse. w. a de laat de kante pi, a, smallegange. INGEZONDEN. -f i mo. MAANDAG 12 AUGUSTUS. /tTn I 4 {5i* 1 m. ,'iTA. i ,ej s De in/gave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal, is f J5 Franco pér Post J,90, Gewone Adverlentien worden a 20 ets. de, regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberig/en ran ,16 regels a d ,20 behalve het Zegelregt. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOESbrengen ter kennis van een ieder die zulks zoude mogen aangaan Dat, ingevolge het bepaalde bij Art. 20 van het Reglement voor het Bestuur dezer Stad den 4 Ja nuari) 1824 door Z. M. den Koning gearresteerd de benoeming van twee Leden in het Kieskollegie dezer Stad in plaats Van de lleeren Leonardos Lankhorst en Mr. Jan Gerard de Witt Hamer, beide overleden, door de stembevoegde Ingezetenen, in den loop van de maand September eerstkomende zal moeten geschieden. Dat voor slemgeregtigden worden gehouden zij die, ten minsten gedurende het laatst verloopen jaar, Ingezetenen der Stad of ressort geweest zijn, en nog werkelijk Ingezetenen zijnde, den ouderdom van 20 jaren hebben vervuld jaarlijks in de verponding en verdere beschrevene middelen, bniten het pulentregt, betalen niet beneden de 15, en aan de wettelijke verpligtingen aangaande de Nationale Militie tot op het oogenblik hebben voldaan. Dat van het steinregt zijn uitgesloten vreemde lingen voorts die in dienst of gepensioneerd zijn van eenige vreemde mogendheid huilen autorisatie des Konings die zich in staal van geregteliike in terdictie bevinden, aan welken gereglelijz een raads man is toegevoegd die onder curatele gesteld zijn die in staat van faillissement zijn die cessie van goederen gedaan hebben 'die een crimineel vonnis hebben ondergaan door geene nadere uitspraak of beslissing krachteloos gemaakten die ten tijde van de stemopneming nog in staat van criminele beschul diging zij"- Dat mans voor hunne vrouwen en meerderjarige zoons voor hunne moeders-weduwen het sleinregt kunnen uitoefenen mits zoodanige moeders-wedu wen welke dit verlangen zoudenter Stedehjke- Secrelurie, voor den 15 Augustus aanstaande, opgave doen van dengenen van hare zoons, door wien zij die uitoefening begeeren verrigt te hebben terwijl de vader van een minderjarig kind hetwelk de be paalde som in de belasting opbrengt daarvoor lol ue uitoefening van het stemregl zal toegelaten wor den. Zullende de alzoo tot het sternregt loegelate nen overigens de vereischten moeten bezitten welke in ile slemgeregtigden gevorderd worden. Dat het bekieeden van Burgemeesters- en Wet houdersambt en bet Lidmaatschap van den Raad niet belet om het Stedelijk Stemregl en Kiezerschap te kunnen uitoefenen. Dal de voorgenoemde bepalingen betrekkelijk do stomgcregligden ook toepasselijk zijn op de bevoegd- heul om tot Kiezer te worden benoemd, behoudens, dat daar te boven, de Kiezers den ouderdom van 25 jaren zullen moeten hebben bereikt, binnen het Rijk of deszelfs koloniën geboren of brieven van naturali satie bekomen hebben of wel bij wetd-piding voor Nederlanders gehouden worden, voorts binnen de stad stemgecegligd zijn en voor een inboorling der stad of met een burger dochter gehuwd zijnde, gedurende de laatste drie jaren, en voor een inboorling van het Rijk of genaturaliseerde, gedurende de laatste zes jaren, Stads Ingezetenen te zijn geweest, (zonder dal echter afwezendheid ten gevolge van bedieningen door of van wege den Koning opgedragen in dezen hinderlijk zal kunnen zijn) en wijders jaarlijks in de verpondingen verdere beschtevene Rijksmiddelen bui len het Patentregt, betalende eene somma van f 55, zijnde het zoo wel voor de stemgeregtigden als be voegden tot het Kiezerschap onverschillig of de goederen waarvoor betaald wordt in de stad zelve of elders iri het Rijk gelegen zijn. Dat daarenboven tot Kiezers niet kunnen worden benoemd, zij die aan eenen reeds benoemden Kiezer in den eersten of tweeden graad van bloedverwantschap of zwagerschap bestaan. Datzoo iemand lid van een Stedelijk Kiezers Collegie zijnde, gedurende den tijd zijner zitting een der vereischten bij Art. 23 van het Reglement voor het Stedelijk Restuur bepaald, verliest of in de termen van uitsluiting Vervalt daaidoor ophoudt Kiezer te zijn en bij de eerstvolgende gelegenheid behoort te worden vervangen. Dat de lijsten der stemgeregtigden en bevoegden oiri tot Kiezers voor deze Stad benoemd te worden van heden af aan dagelijks, uitgenomen des Zondags, des voormiddags van 10 tot 12 uren, ter Stads-Grillie voor ieder ter visie zullen liggen, teneinde een iege lijk welke vertneenen mogtten onregte daarvan te zijn afgelaten gelegenheid tot doleantie te geven welke doleanties voor den 15 Augustus eerstkomende aan den heer Burgemeester schriftelijk zullen moeten worden ingezonden. Dat dadelijk-daarna de voorschrevene lijsten zullen worden gearresteerd en wijders aan de stemgereg tigden biljetten zullen w'orden rondgezonden ter benoeming vnh twee Kiezers, met bijvoeging van eene lijst der aanblijvende Kiezers, alsmede van eene lijst der bevoegden tot het Kiezerschap. Dat iedere stemgeregtigde gehouden is in het bekomen biljet in te vullen de namen der personen welke hij tot Kiezers stemt, genomen uit hen diede vereischten bezitten, welk biljet door hem eigenhandig onderteekend en voorts behoorlijk gesloten wordt, terwijl de genen welke hunne naamteekening niet kunnen schrijven de invulling door een ander doen verrigten en onder hetzelve door den Commissaris van Policieof een ander openbaar ambtenaar of publiek persoon, doen verklaren, dat de invulling (welke altoos door een ander dan de ambtenaar die de verificatie doet, moet geschieden) overeenkomstig hunne opgaaf is geschied welke biljetten op den vierden dag na de rondzending, in eene geslotene bus of kist van wegen Burgemeester en Wethouders aan de huizen zullen worden opgehaald. Wordende eindelijk een ieder vermaand, om de bij deze bekend gemaakte bepaling, stiptelijk te observeren. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage zal deze worden gepubliceerd en geaffigeerd ter gewoner plaatse en gcinsereerd in dezer Stads-Courant. Ahins gedaan ten Raadhuize der Stad Goes, den 10 Augustus 1,850. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOIIR 'Ter ordonnantie van dezelven De Slads-Secretaris IJH. VER VENN ICNz. L.S. B K ïi K I) MAK LNG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES brengen hij deze te'r kennis van een ieder die het aangaat Dat het eerste Suppletoir Kohier van Stedelijke Belasting op de HONDEN, over het loopende dienst jaar, gearresteerd den 27 Julij dezes jaars en door Zijne Excellentie den Staatsraad Gouverneur dezer Provincie executoir verklaard den 1 Augustus daar aanvolgende, aan den Stedelijken Ontvanger ter invor dering toegezonden is, mitsdien ieder belastingschul dige vermanende, om het deswegens verschuldigde, ten Kantore van voornoemden Ontvanger te voldoen; En zal aan deze op de gebruikelijke wijze publi citeit gegeven worden. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 10 Aueustus 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. van der MEER MOIIR, Ter ordonnantie van dezelve» De 'Studs-Secretaris PIL VER VENN E, Nz. L.S, Hel Bestuur der voorlonpigg kiezer-vergadoi in-, voor Leden der Provinciale Staten neemt de vrijhei.!, de Kiezers in dit District te, herinneren, dal cei-i: tweede vergadering zal worden gehouden op pa»- stnande Vrijdag .den 16 Augustus, 's voormiddag. :cn half tien ure, in liet Logement de Prins van 0> on ie alhier. Mogten ook die Kiezers, welke in het bijwonen der eerste vergadering werden verhinderd, zich kun nen laten vinden tot deelneming aan deze verdere werkzaamheden het zonde allezins strekken ter be vordering eener -goede keuze. Goes, den 12 Augustus 1850. R. R. van den bosch. De voorloopigeKiezer-vergadering van 2 Augustus 11. heeft geleid om 24 personen aari te duiden als geschikt om daaruit te kiezen 11 leden voor de Pro vinciale Staten. Na den afloop der vergadering xle lijst nalezende, heb ik daarop, mijns inziens, tegen strijdige elementen gevonden, dal is te zeggen 5 vertegenwoordigers der behoudende en vertegenwoor digers der liberale partij zoodat mij is gebleken dat ik werkzaam ben geweest in eene gemengde ver gaderingdat is: zonder kleur, zonder character, en welke alzoo geene bepaalde opinie uitdrukt. Aon de werkzaamheden eener dergelijke vergadering kan ik, uit overtuiging, geen verder ileel riemen, omdat ik, in gemoede, noch op eene directe noch indirecte wijze medewerken wil om iemand te benoemen wiens staalkundige denkbeelden mij onbekend zijn of die een principe liuldigtdat ik niet ben locge- daon. Daar Waarschijnlijk de meeste kiezers de ce- houdene vergadering als eene ondoelmatige zullen beschouwen omdat het resultaat niemand bevredigen kan, durf ik het wagen om, in navolging van Amsterdam en Middelburg, afzonderlijke vereenigingen aan le raden, die een programma uitgeven, waarop tie kiezers worden te zamen (geroepen. Goes, den 10 Augustus 1850. Dr. C. A. van RENTERGHEM. VOORSTEL AAN MIJNE MEDE-KIEZERS. De stemmingen op dc jongste Vergadering der Kie zers in dit District, hebben het bewijs geleverd, van het doellooze der Kiezers-P'ergaderingen waartoe alle kiezers, zonder bepaald beginsel worden opgeroe pen, en die overtuigend doen uitkomen, hoe dringend, noodzakelijk het is, in navolging van elders, Kiezer— Fereenigingen tot stand te brengen. Een enkele blik opliet twaalftal, waarop zich de meeste stemmen ver-

Goessche Courant | 1850 | | pagina 1