ar STMTS-Lorau. Sleeswijk pelieeJ onder hnnne heerschappij te bren gen, Men meenldat de Koning van Denemarken, in dezen stand van zaken, andermaal eene poging zal aanwenden, om zijn vroeger voorstel, dat aan gemagtigden uit Denemarken, Sleeswijk en Holstein zou worden opgedragen om een ontwerp van Con stitutie voor de hertogdommen en tot regeling der geschillen optestellen, bij de inwoners van Holstein ingang te doen vinden doch volgens hetgeen door de holsteinsche dagbladen wordt beweerdkan dit voorstel thans evenmin als vroeger aangenomen wor den uithoofde die gemagtigden door de deensche J'iegering benoemd zouden worden. Het Vorsten-CoJJegie van het Duilsch-Pruis- sisch Verbond heeft een ontwerp van wet opgesteld, waarbij de landverhuizing uit de tot die Unie behoo- rende Staten geregeld wordt. Daarbij wordt voor gesteld, om ambtenaren aan testellen, welke bepaal delijk in last zullen hebben te onderzoeken welke de meest geschikte oorden tot landverhuizing zijn. Voorts zal toegezien worden op de schepen met welke de overlogt geschiedt, en daartoe zullen op de noodige zeeplaatsen consuls worden aangesteld. Handelshuizen welke zich met het overbrengen van landverhuizers belasten, zullen hunne voorwaarden aan de goedkeuring der bovengenoemde ambtenaren ondei werpen moeten enz. Uit Weenen wordt gemeld, dat de Oosten- rijksché gezant in Denemarken gelast is geworden om hij de deensche Regering te bewerken dat hare krijgsmagt vooreerst geene vijandelijkheden tegen Hol stein plege en daarin ook immers voor heloogcnblik naar wensch is geslaagd. De belangstelling in de zaak van Sleeswijk Hol stein wordt zoo algemeen aan den dag gelegd dat zij welligt gevaarlijk voor de regeringen zou kunnen worden. Koning Ernst Angusl tan Hanover gaf onder anderen 400 louis d'or voor dat doel en voegde daarbij aan eene deputatiewelke hem hierover kwam spreken, toe: «Mijne troepen kan en mag ik niet derwaarts zenden maar van mijn goeden wil geef jk bij deze het bewijs. ENGELAND. - Londen, den 3 Augustus. Gisteren avond is hier, in bet bétel van het ministerie van buitenjandscbe zaken, door de gemag tigden van Frankrijk, Rusland, Groot-flr illannie Denemarken en Zweden, een proeotol onderleekend, betreffende de zaken van Denemarken. In dit stuk (welks voornaamste punten reeds den 4 Julij door de gemagtigden vastgesteld waren) wordt geen bepaald en door kracht van wapenen uittevoereri besluit der genoemde vijf mogendheden aangaande liet toekom stige lot van Denemarken en deszelfs provinciën uit gesproken maar zij hechten eenstemmig hare goed keuring aan de grondbeginselen waarop Denemarken zijne vereeniging met die provinciën tracht te her stellen en eene gemeenschappelijke erfopvolging poogt te bepalen, Van kapitein Austin, welke voor eenige weken met Resolute Assistance Pioneer en Intrepid is uitgezeild om de schepen van sir John Franklin oplesporen is een berigt ontvangen gedagteekend 23 Junij van de Wnlvisch-eilanden. Hij bevond zich daar sedert den 14 dier maand, en was voornemens, eerlang den togt noordwaarts voorltezetlen en dan Opernniwick aantedoen. De onder zijn bevel staande schepen waren zeer goed bevondenen aan boord was alles welvarende. FRANKRIJK. - Parijs, den 3 Augustus. Aller aandacht is tharis gevestigd op de moer of minder bekende personen er, staatslieden van invloed die zich naar Duilschland begeven. Het ontbreekt niet aan geruchten in verband daarmede. Sommigen spreken van een legitimistisrh Congres, 'l «elk te W iesbaden zul bijeenkomen. Anderen houden liet er voor dat hel hoofdonderwerp 't welk daar zal besproken worden, zal zijn de meerdeie of mindere mogelijkheid eener verbroedering tnsschen de beide Stamhuizen der Bourbons. De heeren Berrijerde la F'erronayede la Roche Jacquelin en andere heftige Legitimisten zullen stellig dezer dagen naar Duilschland afreizen. Hun doel is wel niet twijfelachtig, lieden ochtend is echter ook van hier vertrokken de heer Guizot vergezeld van zijnen voormaligen secretarisden heer Genie. Men verzekertdat ook de heer Guizot zich naar Wiesbaden zal begeven, en verdiept zich in gissingen omtrent het oogmerk van zijne reis. Dat de heer Guizot zonder ecnigé overwegende reden, in de gegevenc omstandigheden naar die plaats zou reizenwordt door bijkans niemand verondersteld. Velen denken, dat die staatsman op de verbroedering der beide Stamhuizen zal aandringen. Algemeen houdt men bet er voor, dot de conferentien te Wies- baden tot niets wezenlijks zullen leitien. In Marseille hebben onlusten plaats gehad. Er is eene quarantaine opgelegd aan vaartuigen, welke uit haven-plaatsen komen waar de cholera heerseht. Hierover zijn moeijelijkheden ontstaan inet de com missie voor de gezondheid. De Regering heeft die commissie onthouden en een buitengewonen com missaris aangesteld. Dit heeft aanleiding gegeven tot eene buitengewone spanning. De bevolking trekt partij voor de oritbondene oommissie, en wordt alleen door eene krachtige militaire naagt in toom gehouden. -Het schijnt steeds zeker, datde heer L. Napoleon gedurende de schorsing der Wetgevende Vergadering eenige departementen zal bezoeken. Men zegtdat bij den 14 zal vertrekken naar Macon en Lyon en zich verder in de steden ResanconStraatsburg, Metz. Nancy en Cherbourg zal ophouden. Het denk beeld om ook Marseille te bezoeken schijnt opgegeven welligt hebben de jongste oproerige bewegingen daar ter stede aanleiding gegeten tot die verandering. Voor eenige dagen had een oud soldaat uit de dagen van het keizei rijk die in eenen behoeltigen stand leefde, hij den president der republiek een ver zoek ingediend om eenige ondersteuning. Gisteren begaf de president zich te voet en incognito naar de woning van den grijzen krijgsmanin de rne du Jour. Hij trad met hem in gesprek ondervroeg hem over zijne omstandigheden en liet zich door den veteraan van de vcldlogten verhalen, welke deze had bijge woond. De oude soldaat vertelde o. a. met tranen incleoogen. dat hij de laatste oogenblikken van prins Poniatowskytoen deze verdronk, had bijgewoond en dat hij vruchtelooze pogingen had aangewend om dien dapperen generaal nog te redden. De president was zeer aangedaan door het ongekunsteld verhaal van den ouden soldaat, en liet bij zijn vertrek een rnim bewijs zijner mildheid achter, terwijl hij hem verze kerde dat zijne aanvraag om ondersteuning in gun stige aanmerking genomen zou worden. Een blad deelt de volgende anecdote mede, en verzekert daarbij op de meest stellige wijze, voor de waarheid er van in te staan Zekere rijke heer Piel afgevaardigde tijdens de restauratie en beroemd om de fijne gastmalen die hij altijd gaf, is dezer dagen overleden. Hij was een legitimist in zijn hart, maar van nature te vreesachtig om er voor te durven uitkomen. Die vrees strekte hij zelfs uit tot na zijnen dood want ofschoon hij voornemens was al zijne bezittingen te vermaken aan den graaf van Ckambord durfde hij dit bij testa ment niet doen, uit vrees dat zijne nagedachtenis zou gecompromitteerd worden. Hij vond er het volgende op uit: bij notarieel testament vermaakte hij alles aan eene oude dienstmaagd, die reeds vele jaren zijn huishouden had waargenomen maar bij een geheim artikel gelastte hij haar om zoodra hij overleden zou zijn, zelve alle effecten en gelden aan den graaf te gaan brengen. Zoo als hij bepaald had geschiedde het ook: de dienstmaagd pakte de 1,100,000 francs goed bijeen en vertrok naar Frohsdorff. Met eenige moeite in de tegenwoordigheid van den prins toege laten zijnde, overhandigde zij dien verbaasden vorst al de gelden en wilde toen bedaard weder heen gaan. De prins hield haar terug en wilde toch een blijk van erkentelijkheid geven, weshalve hij bij haar aandrong dat zij de op het rnillioen overschietende 100,000 fr. zon aannemen; daar wilde zij echter niet van hooien, maar bewilligde eindelijkin het aanvaarden eener lijf rente die zij zelve op 360 fr. per jaar bepaalde.,., één fr. per dag! Als hoogste gunst verzocht zij den prins temogen omhelzen, waartoe deze natuurjiijc terstond bereid was. De dienstmaagd is dezer dagen weder te Parijs teruggekeerd. EXTRACT uit de Registers van den Burger lijken Stand der Stad Goes gedurende de maand Julij 1850. Geboren Jslen. Pieler, zoon van Jan de Dreu en Kalha- riria Cornelia Baveco. den JJden. Pieter Johannes, zoon van Jdrianui Cardon en Joanna Judoca van Grimberghe. den J3den. Izaak, zoon van Johan nes van Ma'd gem en Jannetje Wagenaar. Jacobus Johannes flubertus zoon van Jacobus Timmermans en Anna Kaas, den Jóden. Elisa bethdochter ran 3Aeodorus Adrianus Mo! en Maatje Blomdel. den J8den. Maria, dochter van Johannes Passieux en Cornelia Steenbakker, den J9den. Hubrecht, zoon van Jan F erdonk en Adri- ana. Possen, den éJslen. Jan, zoon van Johannes Antonius Groffen en Maria Allemekin'ders. den êêsten. FFillernina Ratharina dochter van Jan Pau lus Maartense en Adriana Iluismans. Jo seph, zoon van Johan Peter Peser en Elisabeth Klein, (woonachtig te Ransbach). denéóslen. Pieter zoon van Adriaan F'erhage en Calharina. de Ridder, den 27sten. Johannes, zoon van Leen de. Jonge en Elizabeth ran Relois. den éBslen Johanna docht, ran Arie van de F isse en Mag rieta de Jonn c. den 29sten. Chris/iaan, zoon van Dirk Nonnekes en Johanna Elisabeth van Fraassen, Cornelia Geertruida, docht, van Cornells Freeke en Maatje PoelmanGoossen. den SOslen. Dina Cornelia, doelt, van Leijn van Lie en Cat.ha.rina Maria. Fortuin. Adrianus zoon van Jacob Semeijn en Al aartje Kramer. Dus JJ ran het mannelijk- en 6 ran hel vrou welijk geslacht.in hel geheel .17. Overleden Ren éden. Joseph Frauciseus, oud tgj maand., zoon van Care/. Petrus Bruskei en Johanna, josh,a Mol. den 'Aden. Pieter Brugman oud 54 jaren, den éden. Nicolaas oud 3 maanden zoon van Pieler Remijn en Adriana Kalsman. den Oden. Pieler van Gorp oud 34 jaren, den 7den. Lau wer ina van de F'rede, oud. 33 jaren, huisvr. van Adriaan dc Dreu. Georgette Ilendrika Maria, oud Jjaar, dochter ran Johannes Jlenricus Muller en Christina Henrietta Mathilda ScheJJ'er. den Jóden. Pielcrnella Bootsgezeloud 49 jaren, huisvr. ran Joannes van Loo. -Anlhonij van Megchelen oud 72 jaren, den 25 sten. Jan, oud 2 jaren zoon van Jan Ross Oks en Pielcrnella Schrijver. Den 23 Mei, is binnen de gemeente Norg, Jste gesticht. F'venhuizen overleden FFillem oud J2 jaren, zoon van Rasper Liplijn en Adriana, Donk (heider leven of dood onbekend.) Dus 6 van hel mannelijk- en 3 van hel vi ou welijk geslacht.in het geheel 9. Levenloos Aangegeven Denódcn. Een kind van het mannelijk geslacht van Adriaan dc Dreu en Lauw er ine van de F rede Den J7den. Een kind van hel mannelijk geslacht van Maria Anna. Gunster. prijzen van 1000 en DAARBOVEN. 5de Klasse, 13de Lijst. No. 5736, een Prijs Van 100,000. No, 1437Ó, een Prijs van 25,000 No. 2568, 6037, 19310 en 19771. ieder een Prijs van f 1000. 14de Lijst. No. 19453, een Prijs van 1000. 15de Lijst. No. 131S9, 9515 en 12347 ieder een Prijs tan f 1000. acte verleden voorden Ed. Aclitb. Heer Kanton-llegter in hel Kanton A:>.< l, dd. 30 Julij 1850, behoorlijk geregistreerd, isd.oor Sieur .FACSDffi PAAÜWJB, Dijkbaas van den Kov- denpolder wonende te Hoek, aan zijnen minder jarigen Zoon MAKIASlS PAAIIWE, oud 20jaren, handligting verleendbepaaldelijk tot de geheele ontvangst en uitgave van en de beschikking over «zijne inkomsten, het uitoefenen van het bedrijf van «AANNEMER van PUBLIEKE WERKEN het aankoopen en leveren van de daartoe benoi digde Materialen en het doen van alles wat daarmede «in verband staat, en daartoe behoort.» 0. F. De Griffier van het Kantongeregt te Axel, M. H. TELCHUIJS. M. V&M SlES.ljmaakt zijne geëerde Stadgenooten bekend dat bij voornemens is zich, benevens zijne BLEEKERIJ, ook te belasten met het WASSCHEN der GOEDE REN waartoe hij minzaam ieders gunst verzot kt. Te Goes, bij F. Kleedwens Zoon.

Goessche Courant | 1850 | | pagina 2