cmscii DONDERDAG s5 JULIJ. NOTIFICATIE. Do uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f J,75 Franco per Post 3,90. Gewone J'dverientien worden d ZO ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van J6 regels a f J,20 behalve het Zegelregt. GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND, Brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat liet Zijne Majesteit heeft behaagd, bij besluit van den 24 Juuij 11. Staatsblad Ho. 32) bij ampliatie van art. 5 en C van het besluit van den 18 Decern lier 1849 (Staatsblad No. 63) te bepalen dat bet Icon voor hel op den jnislen inbond ijken van oude vaten, behoorende aan branders en handelaars in gedistilleerde dranken, zal worden berekend naar bet tarief, bij art. 14 van bet Koninklijk besluit van 31 December IS34 (Staatsblad No. 4,5), voor den water- ijk van olie- en sterkendranli-vateu vastgesteld en dat derhalven voor ijkloon der bedoelde vaten zal moeten worden betaald Voor een vat van 10 a 20 kannen 71 cent. 30 40 15 50 100 22i 150 kannen 30 200 37 j Middelburgden 19 Juli) 1850. De Gedepuieeule Stalen voornoemd VAN VHEDENKURCli Ter ordonnantie van Dezelve SLEGT. NOTIFICATIE. De STAATSRAAD, GOUVERNEUR van de PROVINCIE ZEELAND Brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat door Zijne Excellentie den Opperhoutvester, met overleg van lleeren Gedeputeerde Staten, is bepaald: dat de Jagt op Ganzen Eenden en Watersnip pen in deze provincie zal geopend zijn op den 1 Augustus aanstaande, met dien verstande echter, dat dezelve wat de publieke Jagt aanbelangt alleen oj) bet water, Jangs de stranden en oevers van wa terplassen en op lage moerassige gronden zal geopend worden en bepaaldelijk zal gesloten blijven in en langs de bosschen, alsmede op bouw- en,weilanden, tot bet gewone ja'gtveld behoorende. Zullende de opening der Groote Jagt nader w orden bekend gemaakt. Deze Notificatie zal in bet Provinciaal blad wor den geplaatst, mitsgaders de noodige exemplaren daar van aan de Stedelijke en Gemeente-Besturen ter aiïisie worden gezonden. Middklburg den 23 Julij 1850. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VBEDENBÜRGJi. MAKING. Achtervolgen.-, aitikel 3 van bet Koninklijk besluit van den Oden Jarinarij 1831 N°. 68, Staatsblad N°. 2,1 beeft Zijne Excellentie den heer Minister van Financien, bij resolutie van den 18 Julij 1850, be paald de prijzen het opgeld daaronder begrepen waarvoor de collecteurs splitters en debilanten der Staats Loterij, de loten en gedeelten van dien, voor de tweede week der trekking van de laatste klasse der 211de Slaats-Loterijzullen mogen uitgeven, te welen BIJ VERKOOP: Gelieele Loten f 76,00. llalve - 38,00. Vijfde - 15,20. Tiende - 7,60. Twintigste - 3,80. BIJ VERHURING: J Gelieele Loten f 30,00. Halve - 15,00. Vijfde - 6,00. Tiende - 3,00. Twintigste - 1,50. Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd, dat bij voornoemd artikel van dat besluit uitdruk kelijk is vastgesteld dat de collecteurs splitters en debitanten gehouden zijn, om zich naar die prijsbe paling te regelen, en dezelve gedurig ter inzage voor bel publiek beschikbaar te hebben. Goes den 22 Julij 1850. Voor den Gouverneur der Provincie Zeeland Bij Delegatie De Burgemeester der Stad Goes, J. C. van der MEER MOIIR. GOES, 22 Julij 1850. Oproeping tot eene voorloopige Kiezers -Vergadering. De ondergeteekenden, daartoe ineenc Ver gadering van Kiezers, gehouden den 22 No vember '1848, uitdrukkelijk gecommitteerd nodigen de Kiezers in dit Kiesdistrict uit tot het hijwonen eener Vergaderingwelke gehouden zal worden te Goes, op Vrijdag 2 Augustus aanstaandedes vóórmiddags ten, half Hen ure, {niet, zoo als vroeger aan gekondigd was, haturdag 3 Augustus), in het Logement de Prins van Oranje aldaar, ten einde zich te verstaan over eené voor loopige keuze voor de Provinciale Staten. De Kiezers, die aan de Vergadering deel nemen, worden verzocht, om bij hunne komst eene presentielijst te teekenen en ter bestrij ding van eenige onvermijdelijke onkosten te voldoen vijf en twintig Cents terwijl hun zullen worden ter hand gesteld vier blanco briefjes, ten einde uit de aanwezigen bij stemming te kiezen een tot Voorzitter, een tot Secretaris en twee tot Stemopncmers aan welke vier personen de leiding, enz. der Vergadering zal worden opgedragen. m. p kl,a a ureen, President. w. a. de laat de kanter, j Slem- a. smallegange, opnemer S. r. b. van den bosch, Secretaris. 5233?* Uithoofde de onderteeJceningan onder de oproeping in ons vorig Nummer abusief gesteld waren en ook om, reden der verandering van de datum der Vergadering, wordt deze oproeping andermaal geplaatst. GOES den 25 Julij. Bij besluit van 21 Julij jb, n°. 29, heeft Zijne Majesteit goedgevonden te benoemen: tot secretaris der gemeente Kloetinge, mr. .7. H. de Laat de Kanter in plaats van mr. J. G. de Witt Hamer Uit Rotterdam schrijft men van den 22 Julij i Heden namiddag nabij zes ure arriveerde de stoom boot Amicitia, met vlaggen versierd, aan deze stad, en loste eenige kanonschoten. Aan boord dezer stoom boot bevond zich II. K. II- Prinses Marianne, met gevolg, van hare reis naar het Oosten in het Vader land terugkeerende en zette, na tot half acht ure op de boot vertoefd te hebben, bare reis huiswaarts voort. De baron James v. Ho/schild met zijhe echt genoot zijn te 's Hage aangekomen, ten einde lie ver- ko'opiug van bet kabinet van schilderijen van wijlen Koning Willem II bij te wonen. Alle voorname Fransche liefhebbers begeven zich insgelijks derwaarts. Men verzekert echter, dat de rijke bankier een duob- tigen concurrent zal ontmoeten in den Keizer van Rusland, die insgelijks zeer belust is op den aankoop van dit kabinet. -Volgens een Hongaarsch dagblad, moet onlangs, in de nabijheid van Lngos, een tienjarige knaap door een buitengewoon grooten arend aangegrepen zijn. Reeds bad het dier den jongeling, dien het in zijne klaauwen vast hield van den grond opgetild toer; rlev.e het roofdier bij denhals greep en, doorbel toe knijpen van de keel. noodzaakte met hem neder te dalen. Een in de nabijheid zijnde knaap van ge lijken ouderdom schoot ter hulp van den eersten toe, en wierp zijne kleederen over den vogel, waarna bet, aan de vereenigde pogingen van beiden gelukte het dier te knevelen en gevangen te nemen. Met de te Liverpool aangekomen stoomboot Nia gara is de tijding medegebragt, dat generaal Taylor, de president der Vereenigde Staten overleden is. DUITSC1IAND. -Hamburg, 39 Julij. Het bevestigt zich volkomen dut het Sleeswijk- flolsteinsche leger in bet hertogdom Sleeswijk langs verscheidene wegen is binnengerukt. Nadat eene afdeeling over Cröpp naar de stad Sleeswijk opge rukt, eene andere meer westwaarts op Hnsum ge marcheerd was en eene derde zich meer oostelijk naar Anglen begeven en Eckernförde bezet bad is de generaal v. Wiiisen mei zijnen staf en vergezeld van den kolonel f, d. Tanti naar Sleeswijk ver trokkenin welke stad bij; Zijn hoofdkwartier op geslagen beeft. De Deensche voorposten zijn tot Christiaans-feld voortgerukt, en, zoo men verzekert zijn alle beschikbare troepen uit Kopenbage naar het Deensche leger gezonden zoodat daar te naau- wernood een genoegzaam aantal soldaten is achter gebleven om de gewone wachtposten te bezetten, Volgens de laatste beriglen zijn de Denen tot Flensburg voortgerukt en zullen zij waarschijnlijk voor eerst niet verder zuidwaarts trekken zoodat de beide legers nog eenige uien van elkander verwijderd blijven. Gok Fhemem een tot Sleeswijk beboerend eiland 'twelk slechts door eene naauwe straat van de Holsteinsche stad Ifeiligenhafen is gescheiden is (naar luid van een telegrafisch berigt) den 18 dezer door Deensche troepen bezet. Men verzekert uit Altona, datlusschen de Be nen en de Sleeswijk-Holsteiners voor Flensburg reeds schermutselingen zouden hebben plaats gehad. Te Cuxbaven hoorde men in den ochtend van den 18, in N.-W. rigting, zwaar kanongebulder. Het bezetten van Fehmern is van den vasten Wal be-

Goessche Courant | 1850 | | pagina 1