rv% sussen COURANT. J mmm* DONDERDAG xi JULIJ. r^v i "4;% NOTIFICATIE. NOTIFICATIE. AANKONDIGING. SM'. ff |§JJg} -V^' Zie uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f J,75 Franco per Post f Jfffl. Gewone Adverienlien worden a °20 ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodbcriglen van J6 regels a J,20 behalve het Zegelregt. GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND Gezien art. 72, 73, 76, 120 en 121 van de wet, regelende liet kiesregt en de benoeming van afgevaar digden ter Eerste en Tweede Kamer der Slaten-Ge- neraalvan den éden Julij 1850, [Staatsblad No. 37.) Noodigen de ingezetenen dezer Provincie uit, welke voor de Grondbelasting de Personele Belasting en het Pateniregt, in eene of meer andere gemeen ten van het Rijk dan in die hunner inwoning op de Rijks kohieren aangeslagen zijn in dier voege dat zij alles te zamen geuornen drie Honderd Gul den 300) of meer moeten betalen, van die aan slagen, zoo in Hoofdsom als in 's Bijks opcenten binnen zes dagen na de dagteekening dezer aan de Besturen der Steden of Gemeenten hunner woon plaatsop eene voldoende wijze, te doen blijken, en zulks teneinde gemelde Besturen instaat testellen tot vervaardiging der voor de Gedeputeerde Stalen benoodigde opgaven tot het formeren van de lijst der hoogst aangeslagenen in de Rijks Directe Belas tingen. 1°. Daarbij zal in aanmerking komen Voor de Grondbelasting de aanslag van het loopende jaar 1850. Voor de Personele Belasting en het Pa- tentregt de aanslag op de Kohieren van het dienst jaar 18f§, tot en met den 30 April jongst leden executoir verklaard. En dat voor, zoo ver toepasselijk, zal wor den toegerekend Voor den Man de aanslag zijner vrouw in voorzeide belas tingen en Voor den Fader: de aanslag zijner minderjarige kinderen wegens de goederen waarvan hij het vrucht gebruik heeft. i°. Geen acht zal worden geslagen op de belasting schuldigen die onder anderen geregtelijken afstand van hunne goederen aan hunne schuld- eischers gedaan en deze niet ten volle betaald hebben. En zal deze Notificatie in plano gedrukt, in de onderscheidene steden en gemeenten van dit gewest worden aangeplakt. Middelburg, den 9 Julij 1850. Gedeputeerde Slaten voornoemd VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelven U. DU BU1SS0N BECIUS, L. G. De BURGEMEESTER der Stad GOES. Gezien Art. 7 en 121 van de wet, regelende liet Kiesregt enz. van den éden Julij 1850, Staatsblad No. 37.) Noodigt de Ingezetenen dezer Stad en Gemeente uit, welke voor de Grondbelasting de Personele Belasting en het Pateniregtin eene of meer an dere Gemeenten van het Rijk dan in die hunner in woning op de Rijks-Kohieren aangeslagen zijn in dier voege, dat zij, alles te zamen genomen, Veer tig Gulden ft 40) of meer moeten betalen, van die aanslagen, zoo in Hoofdsom ais in 'sRijks Opcenten, binnen zes dagen na de dagteekening dezer, aan het Stedelijk Bestuur, op eene voldoende wijze, te doen blijken en zulks ten einde gemeld Bestuur in staat te stellen tot liet formeren van de lijsten der Kiezers in deze Gemeente. 1°. Daarbij zal in aanmerking komen Voor de Grondbelasting de aanslag van het loopende jaar 1850. Voor de Personele Belasting en het Pa teniregt de aanslag op de Kohieren van het dienst jaar 18f§tot en met den 30sten April jongstleden executoir verklaard. En datvoor zoo ver toepasselijkzal wor den toegerekend Voor den Man: de aanslag zijner vrouw in voorzeide belas tingen en Voor den F ader de aanslag zijner minderjarige kinderen wegens de goederen waarvan hij het vrucht gebruik heelt. 2°. Geen acht zal worden geslagen op de belas tingschuldigen die onder anderen geregtelij ken afstand van hunne goederen aan hunne schuldeischers gedaan en deze niet ten volle betaald hebben. En zal deze Notificatie in plano gedruktaan geplakten in de Stads-Courant geplaatst worden. GOES, den 9 Julij 1850. De Burgemeester voornoemd J. C. VAN DER MEER M0HR. De COMMISSIE van BESTUUR over de Provin ciale School tot aankweeking van HEELMEESTERS en VROEDVROUWEN, in de Provincie Zeeland, te Middelburg gevestigd, brengt bij deze ter kennis der belanghebbenden F oor eerstDat de zoodanigen, die verlangen met den eerstvolgenden Cursusin de maand Augustus 1850 als Leerlingen bij gezegde School te worden ingeschreven zich in Persoon of met vrachtvrije Brieven van henzelven, of van hunne Ouders of Voog den zullen behooren aan te melden bij den Heer Mr. H. nu Buisson Becius, Voorzitter der Commissie, en aan denzei ven zuilen behooren over te leggen of te doen toekomen een Extract uit het Register van geboorte en een Certificaat van goed gedrag afge geven door den Heer Burgemeester hunner woonplaats, als wanneer hun nopens hunne verdere verpiigtingen de noodige teregtvvijzingen zullen worden gegeven. Ten Tweede: Dal de aanvang der Lessen van den eerstvolgenden Cursus zal plaats hebben op -Woens dag den 7 Augustus 1850, na dat op Dingsdag den Ij Augustus, des middags ten één ure, in het gewone Lokaal der School, zal zijn geregeld de rangschikking der Leerlingen bij welke een ieder hunner zal be lmoren tegenwoordig te zijn. En Ten DerdeDatonder goedkeuring der Commissie, bij onderling overleg van Heeren Professor en Lectoren en van den Heer Docent in de Latiin- sehe Taal, is vastgesteld, dat de Lessen zullen wor den gegeven op zoodanige dagen en uren als omschre ven zijn inde Aankondiging, welke aan de Voorpoort van het Lokaal der School zal zijn aangeplakt. Middelburg, den 3 Julij 1850. Namens de Commissie voornoemd VAN BAKELGEM, Secretaris GOES den Julij. De derde en vierde haringjagers zijn eergisteren (zondag) avond te Vlaai dingen aangekomen. De derde bragt 186 Ion, de vierde ruim 200 Ion mede, en gisteren de vijfde jager met 302 ton. De haring is van de beste kwaliteit de prijs per ton is f 250. Men schrijft uit 's Hertogenbosch van 1 .Julij Door den officier van justitie alhier is dezer dagen regts-ingang gevraagd, met bevel van dngvaardigiug in persoon, tegen vijf schutters der stedelijke schut - terij te dezer stede, als hebbende vier van hen zich schuldig gemaakt aan het gewapend ontweldigen van .zekeren gearresteerden schutter uit zijn arrest opliet fort Isabella te Vught, terwijl eene wacbf met do bewaking van dien arrestant belast wasen legen den vijfde, ter zake van het genoemde schutters tot hel plegen dier daad aansporen en zulks terwijl al de beklaagden zich als schutters in dienst bevonden, Wij vernemen, dat het berigt, door de Drent- sche Courant mededeeld dat de graaf van Rand- wijck zoude benoemd worden tot gouverneur-gene raal van Nederl, Indie, van allen grond ontbloot is. Ons is ter oore gekomen, zegt de 's Gravcn- haagsche Nieuwsbode, dat de regering zou hebben besloten om tot verbetering van het Sluntwezen in Neerlands-Indie eenen krachtdadigen maatregel voor te stellen. Men spreekt van eene belangrijke geld— luening tot dat einde, -Het landgoed Bijsselt onder Gorsel, (Gelderland) groot rui in 50 bunders, is aangekocht om er eene inrigting te vestigen lot zedelijke opleiding van ver waarloosde knapen, in navolging ran hetgeen te Mei tray en elders in Frankrijk zoo goede uitkomsten op levert. De aankoop is geschied uit geldendoor menscben-vrienden in Nederland op aanzoek van den heer FV. H. Suringar bijeengebragt. DUITSCHLAND Berlijn, den 6 Julij. De op den 2 dezer alhier tot stand gebrngle over eenkomst tusscberi Pruissen en Denemarken is reeds eergisteren in Kopenhagen geratificeerd, en, zoo men verneemtzullen de wederzijdsclie ralificatien over morgen binnen deze residentie worden uitgewisseld. Voor de ratificatie van het eigenlijke vredes-verdriip is een tijdverloop van drie weken gesteld. Men vraagt zich echter af, of het Duilsch Verbond bij magie zal zijn, om binnen dien tijd daarin te voorzien, en ook nog daarenboven, waar dit Verbond op dit oogen- blik te vinden is. Een centraal orgaan bestaat niet. Men moet derhalve de afzonderlijke Staten raadplegen. Zullen deze Staten de hertogdommenindien deze gelijk het zich laat aanzien den krijg op eigen gezag willen wagen en volhouden ondersteunen? Dit laatste is niet vermoedelijk, doch ook ten aanzien van de goedkeuring van het vredes-verdrag zal Pruissen n»<r menig bezwaar ontmoeten inzonderheid indien Dene marken bij het herstel zijner souvereine regten in

Goessche Courant | 1850 | | pagina 1