2H" STAATS-LOTEÜIJ. mmm mmrmnm. London en Neuzen DUITSCHLAND. - Frankfort, den 3 July. FRANKRIJK. Parijs den 2 July. ZAAD. Te Goes, bij F. Kleeuvtens Zoo». zijnen arbeid te genieten „dóór den vertoornden Mogol veroordeeld werd tot eerie boete vim 10.000 roepijen. De steen beeft thans den vorm en de grootte van een half hoender-ei en wordt geschat op 2 mill. pd. st. Sedert gisteren bevinden zich reeds binnen onze muren eenige leden van het vredes-congres dal eer lang hier zijne zittingen zal honden onder dezelve is de beroemde Moord-Amerikaansche vredes-apostel l'.lihu Burr illdie zich onmiddelijk zal onledig houden met het maken der noodige toebereidselen voor «Ie ontvangst van een groot aantal afgevaardigden welke van heinde en verre komen om deel aan de werkzaamheden te nemen. Mirt weinig bevreemding baart hier de reis van den koning van Saksen naar Berlijn. Sedert deze laatste van de Pruissische Unie is teruggetreden, was de «temming tussehen de beide hoven niets minder dan vriendschappelijk. Men beweert, dat huwelijks a f gelegenheden tussehen de beide vorstelijke huizen -aanleiding tot deze reis hebben gegeven. Sedert 1815 lit eft geen Saksische koning Berlijn bezocht. Deze toenadering Int Pruissen schijnt veeleer haren grond te hebben in den ongunstigen staat van zaken in Saksen. Het plan om de oude kamers weder bijeen te roepen, zal, naai' men verzekert, geheel mislukken daar de Dneeste voormalige leden derzelve hun mandaat als ofgeloopen beschouwen. Daarbij vindt het tegenwoor dige ministerie geenerlei steunpunt in het volk en .'.kan slechts op den bijstand der Oostenrijksche bajo netten rekenen, waarbij echter tie koning gevaar loopt "zijne magt en populariteit volkomen te verliezen. Tussehen W urtembergsrhe boeren en Pruissische -soldaten is het lot een bloedig gevecht aan de grert- vzen van het Mohenzollernsche vorstendom gekomen. Eerslgenoemdert hadden in eene herberg demokrati- sche liederen gezongen en de Pruissische soldaten iompe kerels» genoemd waarop deze van hunne wapens een ruw gebruik maakten. De Badensche regering schijnt eindelijk den weg der verzoening te willen inslaan onderscheidene personen die-wegens medepligtigheid aan den laatsten opstand tot tuchthuis- en andere straffen waren ver oordeeld, hebben gratie bekomen onder voorwaarde, dut zij zich naar Amerika zullen inschepen. Ook schijnt de staat van beleg weldra opgeheven le zullen worden. De regeling begint eindelijk in te zien •lat het duurzame heil vies lands niet enkel van vreemde bajonetten kan vervocht.. en dat integendeel de tijde lijke hulp, die zij daarvan genoten heeft, voor de toekomst dreigend kan worden. Men verzekert, dat de generaal von H range! onlangs bij zijne reize in Baden, met de openhartigheid eerts krijgsman* gezegd heeft: Dit land is een. ware tuin; hier be hoorden wij onze tenten op Je slaan. EM?GELAND. - Los bes den .1 Juhj. Sir li. Peel is H. Zaturdag het slagtoffer gevreesl van een noodlottig ongeluk. Tegen den avond zijn paard hebbende doen Zadelen om een wandelrid te loen was bij op de hoogte van PieadiJIy gekomen, toen de lijkneclït van lady Dover hem zoo snel voorbij rendedat het paard van sir Polier/ steigerde en zijnen berijder op den grond wierp. IJ ij werd ©ogen blikkelijk opgenomen, doch in een' staat van bewus teloosheid en het gelaat met modder overdekt. De toevallig daar passerende lijfarts der koningin besteed- Ie de eerste zorg aan den baronet, die vervolgens naar z-jrre woning werd gevoerd, frr den loop van rle» vond is een'bulletin uitgegeven, luidende nagenoeg a'ilus Aan s-ir Robert Peel rs een ongeluk overge komen ten gevolge van eettert val van zijn paard hij heeft eene ernstige wonde aan een' der schouders ontvangen mitsgaders eene break aan een ejer «ek- vrervelbeenderen men gelooft, dat geene inwendige bèleediging heelt plaats gevonden. 7,. K. ff. prins jJlbert benevens de prins van Pruissen hebben zich naar het hotel van sir R. Peel begeven om naar zijnen toestand te vernemen. (Eern ander berrgl wegens dit ongeluk zegt, dat der door sir R. Peel onlvarrgene kwetsuren ernstiger zijn dan inerr voor alsnog wil laten blijken. Een der hals wervel beenderen is op drie plaat en gebroken en de toestand van den gekwetste boezemt den geneesheerc» veel bezorgdheid in. Ook in het gezigl heeft hij eenige neuzirvven bekomen die echter niets gcwarlijls ver lootten. Sir Robert is tot bewustzijn teruggekeerd en heeft besef van al hetgeen rondom hem geschiedt.) 2 Julij, De berigten, omtrent den toestand van sir R. Peel, zijn niet gunstig. Gisteren avond hebben zich verschijnselen opgedaan, die veel bekommering heb ben ingeboezemd. Dezen ochtend vleide inert zicll met eenige beterschap, doch op den middag was de lijder nog steeds in den vorigen toestand Met laatste berigt is van half twee ure des namiddags en luidt dat de lijder minder pijnlijk is, en zich in denzelfden toestand bevindt als des ochtends. De belangstelling was zoo algemeen en de toevloed zoo groot dat dit berigt luide moest worden voorgelezen. 3 Jnlij.Sir Robert Peel is overleden. -Sedert gisteren rrtidd. is zijn toestand gaandeweg bedenkelijker geworden, omstreeks 8 ure is de bisschop van Gibraltar, op verzoek van den lijderbij betn verschenen om hem in zijne laatste cogenblikken met den troost der godsdienst bijte'staan nadat de geestelijke bijna een uur bij bent vertoefd had hebben al rle leden van zijn gezin zich' aan zijne legerstede vereenigdhij heeft van hen allen een treffend afscheid genomen ert, weinige minuten na elf ure, den laatsten adem uitgeblazen. Tot zeer kort voor zijn dood is hij met uitzondering van enkele minder heldere oogen- blik'ken bij zijne volle kennis gebleven. Het berigt van den dood des grooten slantsmans beeft hier bij alle standen en klassen der bevolking een zeer diepen indruk gemaakt. Algemeen beseft mendat Groot-Brittannie een zeer zwaar verlies heeft geleden. Een groote geest (zegt de Times) is van de aarde weggenomen. Het betaamt nieteen toon van tnurmerering 1e doen hooren over de wegen des Alniiigligeh; maar naar ons menschelijk begrip zon men vragen: Hoe veel bad zulk een man nog te doen hoe vele denkbeelden en grootsche ont werpen nog aan het licht te brengen hoe vele schat ten van staatkundige wijsheid nog te ontwikkelen AV'elk eene groote rol zou hij nog hebben kunnen vervullen, indien de loop der gebeurtenissen hem op nieuw aan het. roer van Staat geroepen of zijne magtige tusschenkomst noodzakelijk gemaakt had! Dit alles is nu als in een oogeriblik in het graf, Den Staal is een steunpilaar ontvallen en het verlies hetwelk dezelve daardoor geleden heeftis misschien nooit te herstellen'" Men schijnt veel moeite te hebben om eene geschikte plaats Le vinden voor het gebouw, in 't welk in 't volgend jaar de algemeene tentoonstelling moet worden gehouden. Men heelt reeds gesproken van een uitstel doch van de zijde der Regering wordt beweerd, dat daaraan niet kan worden gedacht. 6 Julij. Gisteren is men op het ministerie van binnenlandsehe zaken overgegaan tot de voortzetting van het verhoor der getuigen in zake van den aanslag die op koningin Pidoria gepleegd is. Er waren weinig nieuwsgierigen in de audiëntiezaal. Pa te Was lieerslagliger dan hij zijn eerste verhoor. De rolling werd overgelegd, waarmede de aanslag gepleegd is zij is 23 duim lang met een gebogen handvat voorzien èn van onderen bezet met eene zil veren taats. 1 De getuigen, die verhoord werden, waren Joseph Bas koetsier van lady Willoughby de Eresby en sir James Clarke. geneesheer der koningin. Hierbij kwamen echter geenerlei nieuwe omstandig heden aan het licht. Gisteren avond is het stoffelijk overschot van sir Robert Peelzonder buitengewone plegtigheden, in eene met rood fluweel bekleedde kist geplaatst en per spoortrein naar Tairiwortb vervoerd waar zich het familie graf bevindt. Het plan is g'evpijitd om voor Sir Robert Peel een monument op te riolen uit de bijdragen van alle standen •fes Sijks. tedere bijdrage mag niet meer dan één stuiver zijn. Er heeft zich tot ontvangst dier gelden eene commissie gévqrmtf, waarin men lord John Rus- sell, bniggraaf Hdrdingeden heer PP. Glad stone enz,, opmerkt. Er wordt thans vee! gesproken over eene aanstaande echtvereeniging van den Voorzitter Lodewijk Na poleon met eene dochter van den Rnssisehen Groot hertog Michael. Men voegt er bij, dat de beerde Persigny eerlang paar Petersburg zal vertrekken om over tiat huwelijk te onderhandelen. Velen houden inmiddels al wat deswegerts wordt medegedeeld, voor geheel uit de lucht gegrepen en vermeenen, dat in de gegevene omstandigheden eene vereeniging van dien aard staatkundig onmogelijk is. Gedurende den maaltijd, welke zondag jl. aan den heer de Girardin is gegeven heeft hel niet aan feestdronken en democratische toespraken ont broken. Er is onder anderen een dronk ingesteld op de goedkoope dagbladen, de redders der wereld. Het schijnt ér nogal onstuimig te zijn toegegaan, der wijze, dat de heer Pintor Hugo zijn misnoegen niet heeft kunnen onderdrukken. Eenige werklieden, zulks bespeurende, hebben dien dichter uitgemaakt voor een aristo de meest onleerende benamingwelke men een waren demo craat kan toevoegen. Er waren ook vrouwen aan wezig, namelijk de echtgenoote van den heer de Gi rardin bijgenaamd Delphineof de tiende Muse, en verder de vrouwen en meisjes, welke het dagblad la Preste vouwen. I)e maaltijd was slecht en heeft niet aan hel oogmerk voldaan. -Gisteren morgen ten half 9 ure is eene fabriek van percussiondopjes die nabij het bosch van Meudon gelegen was, in de lucht gevlogen, waarbij Ver scheidene personen gedood of gekwetst moeien zijn. PRIJZEN VAN 1000 EN DAARBOVEN. •'/de Klasse. 4de Lijst. Geene. UIT DE HAND TE KOOP, een WINKEL, VVO ON II 01b en E H V lii op lien Dorpe 's //eer A rendshe r fie In tie fttfige straat t Wijk A. No. 08 te between bij J. jU a a jj s aldaar. ©FETOARË WEftK@»lMCS, [gjjjl in het Logement u'e Oude Zoutkeette Goes bewoond door den Heer Corneeis de Jonge, op Oingsdag den 16 Juhj 1850, des avonds ten 8 ure, van: 1°. Een WÖOTOTIg en ERVE, aan de Oostzijde tan den Apiel der Kaai te Goes, Wijk B. N°. 9, Kadastraal Sectie D. N'°. 456; aankomende A. M, GROEN. 2°. Een DITO, staande in de Papegaaistraat aldaar, Wijk C. M°. 100; Kadastraal Sectie D. 1003 aankomende de Weduwe P. BEHAGE en Kinderen. Information zijn le bekomen ten Kantore Van Mr. P. J. J. /'ah Dam te Goes. De Notaris IJ. f. raii der Horst Serlê zal, op Woensdag den 10 Julij 1850, des voormid dags ten 10 ure, in de Herberg de Roode Leeuw, in de Gemeente Nieuw- en St. Jo os lardin het openbaar aan de inee.-ilbiedenden verkoopen, omtrent twintig Bnnders goed zwaar gewassen, in den nieuw bedijkten Motèiere-Polder te velde staand, 5£©0£s~ De Verkooping geschiedt in kavelingen zoo als gedurende acht dagen te voren op het terrein zal zijn afgebakend en aldaar op Maandag en Dingsdag te voren zullen worden aangewezen. De voorwaarden van Verkoop zullen acht dagen te voren ter lezing liggen in de bovengemelde Herberg, en ten Kantore van den voornoemden Notaris. Het voorschreven KOOLZAAD blijft inmiddels UIT r>K HAND te KOOP, STdDMBOCT-DïENST ttlsschen Voor PASSAGIERS, GOEDEREN en VEE; vertrekt geregeld alle Za- /ffl/jk turdagen van Neuzen overvaart in achttien uren. Vracht van 1 Kajuifs-Passargief 1 p. st. Adres bij de Agenten G. H. DAMMIJNGH CoaiP. te Neuzen.

Goessche Courant | 1850 | | pagina 2