Van de volgende Artikelen te Goes,, schuldigil is, meer liet karakter zal opleveren van eene staalkundige vereeniging die van een echt en uitsluitend Duitsch Verhond. Van verschillende zijden wordt thans gemeld dat de zoogenaamde Sleeswijk-11 olsteinsche vertvon- wens-mannen getracht hebben de Deensche regering op eene schandelijke wijze te bedriegen door aan haar gansch andere voorstellen te doen voor het slui ten van den vrede, dan aan de Russische en Engel- sche gezanten. 1 Van de zijde van Denemarken n orden de krijgs toerustingen zoo te land als ter zee ijverig voort gezet. Den 27 dezer verwachtte men te Kopen hagen. dat de met het Deensche ultimatum naar Berlijn gezondene kamerheer, dien dag daar zou terugkomen; doch dit is het geval niet geweest. De minister van buitenlamhche zaken heeft echter depêches ontvangen, waarvan de inhoud alsnog onbekend is. Men verzekert dat de gematigden van Engeland, Rusland en Frankrijk te Londen eene verhindtenis hebben geteekend waarhij zij verklaren dat de Deensche staat behoort te blijven zamengesleld, zooals dit thans het geval is. Aan Oostenrijk zal de gelegen heid gegeven worden, om zich aan die verhindtenis aan te sluiten, en men meent, dat uit het besluit, 't welk die mogendheid te dezen aanzien zal nemen zal kunnen blijken, welke staatkunde het, ten op- zigte van Duitschland voornemens is te volgen. Men verzekert bepaaldelijkdat de Groother tog van Hessen een courier naar Berlijn heeft gezon den, ten einde aan de prnissische Regering zijn besluit kenbaar te maken, om zich uit de Duitsch-Pi uissisclie U,nie terug te trekken. liet voorbeeld van het Zwitsersche kanton Bern, om het bestuur uit de handen der radicale en die der /neer gematigde partij over te brengen, vindt in vele andere kantons van het Eedgenootschap, bepaaldelijk in Geneve, navolging. ENGELAND, Londen, den 29 Junij, Berigten uit Bombay van 25 Mei met den half- nianndelijkschen overlandpost ontvangen, maken gewag van eene verschrikkelijke gebeurtenis in Britsch-Indie. Een dertigtal schuiten, beladen met niet minder dan ■•vtOOO vaten buskruid en andere oorlogsbehoeften, die naar de noordelijke provinciën gezonden werden, zijn in den avond van 1 Mei midden in de stad Benares in de lucht gesprongen. Het aantal der daarbij om gekomene menschen wordt op meer dan 1000 begroot; behalve de gewonden. Ettelijke huizen der stad zijn door deze ontploffing die op vele mijlen alstands gevoeld of gehoord werd ingestort. FRANKRIJK. Paris, den 30 Jvnij. De maire van Ptoermel is, met twee zijner adjue- ten in zijne functiën geschorst, omdat zij eene pe titie tegen de hervorming der kieswet hebben geteekend. De heer Barraiprolïessor in de scheikunde, en de vertegenwoordiger Bixiozijn gisteren in een luchtbol opgestegen ten einde waarnemingen in den almospheer te doen. Binnen een paar minuten waren zij uit hel gezigt. Men weel nog niet, waar zij iiedergekornen zijn. De schilder Horace F ei net is hier van zijne reis naar Rusland ten uggekeerd. Bij zijn vertrek stelde vle keizer hem 500,000 francs ter hand als prijs voor de werken, die hij geleverd had. Door de groote hitte in de laatste dagen zijn de openbare vermakelijkheden zoo weinig bezocht «lat o. a. de gezamenlijke percenten ten voordeele der tooneeldichtersin vijf schouwburgen niet meer dan 45 francs hedragen hebben. Dit duidt aan, eene gezainenelijke ontvangst van nog geen 500 francs. De heer Brouyn de Ehuys. is gisteren avond weder naar Londen vertrokken, om daar zijne func tiën als fransch ambassadeur to hervatten. Uit Lyon.wordt van den 29 Junij gemeld, dat aldaar gedurende de laatste dagen meer dan 100 per sonen gearresteerd zijn; velen zijn na een eerste ver hoor weder ontslagen, anderen daarentegen aan dc justitie overgeleverd. Het lijdt geen twijfel of deze avrestatien staan met de staatkundige opinien der betrokken personen in verhand. Allerwegen is hier ter stede een groot biljet aangeplakt, waarbij wordt aangekondigd, dat op den 5 Julij aanstaande te Londen een tijdschrift zal ver schijnen genaamd le Prose rit waaraan zullen ar beiden de meest beruchte Europisehe revolutionairen. Ledrn Rollin Martin Bernard, De/esc/uze en andere Fransche uitgewekenen heklecden onder de mede-redacteuren van dat geschrift eene eerste plaats. Onder die van andere natiën treft rnen den naam aan van den Italiaan Mazzini. Het baart nogal verwon dering dat Louis Blanc zich niet aan die lieden heeft aangesloten. De beruchte democratische onderofficier Battier is inmiddels, naar men verzekert, te Londen gehuwd met eene Engelsehe dame die hem een vermogen aanbrengt van 6000 fr, renten. Men meent, dat die persoon vroeger hoedenmakers-gezel reden heeft om te vreden te zijn over de gevolgen welke de Februarij-omwenteling tot dus ver voor hem heeft gehad. De democratische afgevaardigde en luitenant Pa- lenlin is minder gelukkig. Hij heeft gisteren eene vrij belangrijke wond in de dij bekomen. De afge vaardigde Clary heeft zich ongunstig uitgelaten over het bedrag van dén heer Palentin in de Wetgevende Vergadering. Dit heeft aanleiding gegeven tot een tweegevecht met den degen ïusschen de beide genoemde volksvertegenwoordigers. De zoogenaamde cite's öuvriéreswelker vol- tooijing bij gebrek aan fondsen werd vertraagd zullen nu door den Voorzitter uit eigene middelen worden afgebouwd. EXTRACT uit de Registers van der Bur gerlijken Stand der Stad Goes, gedurende de maand Junij 1850. Gkhuwo Cornells S/ejn en LPilhelmina Sanderses Pie/er Reijnders en Maatje de Wijs. Adrianus Almekinders en Katelijntje Bal. Geboren Den Sjsten Mei. Willemina, docht, van Wil' lem Perplakke en Querina van Fraassen. Den 6 den Junij. JaCornina Cornelia, dochter van Johannes Geraard Bisseeuw en Kornclia Johanna de Fouw. den Ssten. Marinuszoon van Marinus de Dreu en Leuntje Geense. den JOden. Pinterzoon van Josias Dronkers en Jaeomina Steijns. den JSden. Louisa Antoinetta Maria docht, van Georgius Fitter Abraham de Rochefort en Maria Dorothea de Leeuw. Johannes Fre- derik, zoon van Johannes Caret Hajfener en Eli- zabet van Lieren. den J3den. Andries zoon vanjohannes Pisser en Johanna Snoep, den Jóden 7zak zoon van Marinus Johannes Clement en Elisabeth Booze, den Jóden. Hermanns, zoon van Marinus Boet en Catharina Almekinders. den 20slen. Wilhelmina Elisabeth docht, van Ger- rit Hendrik P er Ir egt en Eliezabeth Bevers, den HJstcn. Marcuszoon van Johannes de Jonge en Willemina van Lu ijk. denêêslen. Fredrik, zoon van Ilubregt Rijkaart en Lijdia van der Mark. 23 sten. Cornelia docht, van Pie ter de Wtide en Adriana Moerland, den 2-isten. Petrus Johan nes zoon van Petrus Johannes Vaes en Piet er- nel! a Jaeoba Steijns. den Hósten. Cornells Nico- laaszoon van Adriaan dc Beste en Adriana Maatje van den Br andhof. den 28sten. Elisabeth, docht, van Marinus Fraanje en Elisabeth Graaf- mans. Dus J0 van het mannelijk- en 6 van het vrou welijk geslachtin het geheel J6. Overleden Den 2den. Adriana Appolonia oud J6 jaren, docht, van Mat/hijs Blondel en Pieternella van der Poel. den 3den Pannetje Molhoek oud 34 jarenhuisvr. van Nico/aas van Hoeve, den 9den. janna Pisser, oud 83 jarenwed. ran Gerard de Koning, den Ssten. Pieter, oud circa. J2 jaren, zoon van Marinus X'andee en Cornelia Maria AHart. den JOden. Theunis de Pan, oud 24 jaren, den JJden. Johanna Fianeisca, oud maanden, docht, ran Adrianus Jacobus Ammerlaan en Anna Cornelia, van Leent, den ZOsfen. Jan de Waard, oud2ó jaren, den '2Jsten. Elisabeth, oud4 maanden docht, van Marinus Danielse en Pie/ernelle Brvin- ooge. den 28slen. Johanna Martina oud circa JO jaren docht, van Maarten de Jonge en Adri ana dc Friend, (heiden over).) den 30sten. Sara Huisman, oud00 jaren, huisvr. van Petrus Gibé. Dus 3 van het mannelijk- en 7 van het vrou welijk geslachtin het geheel JO. Levenloos Aangegeven: Den 29slen. Een kind van de vrouw, kunne van Laurus den Herder en Maria Hoebeke. M1BDENPBUZËN Van den 16 tot den 30 Junij 1850, Met inbegrip der Landelijke en Plaatselijke Belastingen. Tarwe f7,00. Rogge f4,58. Vroege Gerst f 0,00. Late Gerst f 3,00. Boekweit f 0,00. Haver f 0,00. Witte Boonen 1'0,00. Witte Erwten f 0,00. Groene Erwten f 4,30. Graauwe Erwten f 0,00. Tarwe Meel f 9,00. Rogge Meel 6,23. allen per mudde. Boter f 0,55. Noord-Hoilandsche Kaas 50 cs. Slolk- sche Kaas 40 cs. Leidsche Kaas 30 cs Witte Brood 285 cs. Tarwe Brood 16® cs. Rogge Brood 12' cs, Osse-Vleesch 55 cs. Koei-Vleesch 55 cs. Kalis- Vleescli 55 es.. Schapen-Vleesct) 35 cs. Lams-Vieesch 35 cs. Versch Varken-Vleesch 60 cs. Gerookt Var- ken-Vleesch SO cs. allen per ned. pond. Vroege Aardappelen f 4,50. Late Aardappelen f 1,40. de, mudde. Jenever f 60,00. per val. IJpen Hout f 7.50. Esschen Hout f7,50per wisse. Groote Takketóssen f 14,00. Kleine Takkebosscn f 7,00. de honderd. Steenkolen f 2,50. de 100 ponden. Turf 70 cs. de dubb. mudde. Kool Olie f 46,00. Lijn Olie f 40,00. het val. Koolzaad f 00,00. Lijnzaad f 0,00. de mudde. Kaarsen 65 es. het ned.pond. 21f STAATS LOTERIJ. prijzen van 1000 en daarboven. r 4de Klasse. lste Lijst. No. 3344 een Prijs van f 5000. No. 10133, een Prijs van f 1250. No. 13427 en 11496, ieder een Prijs van f 1000. 2de Lijst. No 19756, een Prijs van 25 000. No. 3077, een Prijs van 2500. No. 5173e» 1053, ieder een Prijs van 1000. 3de Lijst, No. 11461 een Prijs van f 1250. No 17268, 15011 18562, 584 en 18268 ieder een Prijs van 1000. 1IIOT V De COMMISSIE tot de OECONOMISCHE SPIJSUITDEELING aan de Armen binnen deze Stad, verwittigt een ieder die daarin belangstelt dat zij op Woensdag den JO Julij aanstaande des mid dags ten een ure ten Stadhuize in het openbaar zal doen REKENING en VERANTWOORDING van hare gehoudene Administratie gedurende het Winter—Saisoen van 1849 op 1850. Goes, den 4 Julij 1850. Mr. M. P BLAAUBEEN, Presid. Mr. P. van der MEER MOHR, Secr. OPENBARE 7ERK00PING van Ito MEUBILAIRE GOEDE- J£EL HEM, BOEKEM en LIEF- HEBBBBUEM, op den 10 en 11 Julij 1850, in de Societeitszaal te Goes. Informatien zijn te beltomen ten Kantore van Mr. P. J. A. van daltte Goes. De Notaris D. Jvan der Horst Serré zal, op Woensdag den 10 Julij 1850, des voormid dag* ten 10' ure, in de Herberg de Roode Leeuw, in de Gemeente Nieuw- en St. Jooslandin het openbaar aan de meestbiedenden verkoopen, omtrent twintig Bnnders goed zwaar gewassen, in den nieuw bedijkten Mortiere-Polder le velde staand, $£©©L- ISAAD. De Vcrkooping geschiedt in kavelingen, zoo als gedurende acht dagen te voren op het terrein zal zijn afgebakend, en aldaar op Maandag en Dingsdag te voren zullen worden aangewezen. De voorwaarden van verkoop zullen acht dagen te voren ter lezing liggen in de bovengemelde Herberg, en ten Kantore van den voornoemden Notaris. Het voorschreven KOOLZAAD blijft inmiddels UIT de IIAND te KOOP. -Tb Goes, bij F. Kleeuwbns Zoon,

Goessche Courant | 1850 | | pagina 2