(vOESSCHl s°. m. 1850. (ouni m MIlimiffllE BEKENDMAKING. YÏÏFBE LANBENISHOUBEUNBIG CONGRES, ,y f K MAA.NOAG i'5 M E J- V-,;- uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f d,/5 ranee-per Post f J,90. Gewone Adverlcnlicn worden a 20 ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigleu van J6 regels a f J ,20 behalve het Zegelregt. OPROEPING FAN FERLOFGJNGERSDER NATIONALS MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES, ontvangen hebbende eene circulaire van Zijne Excellentie den Staatsraad Gouverneur dezer Provin cie, van den 4 der loopende maand, A. No. 2988', lste afdeeling Provinciaal Blad No. 68,) volgens welke ten gevolge van de daartoe door Z. M. den Koning gegeven bevelen, de Miliciens der Ligting van 1849, die bij de verschillende korpsen der Armee in reserve zijn geplaatst daaronder ook begrepen die miliciens welke in dat jaar voor het buitengewoon kontingentin vervanging van manschappen van de ligting van 1847 en 1848 zijn ingedeeld op der. 15 Mei aanstaande bij hun korps tegenwoordig moe ten zijn, om gekleed en gedurende den tijd van drie maanden in den wapenhandel geoefend te worden. Terwijl wijders door lloogsldenzeiven is bepaald dat op den 1 Augustus daaraanvolgende, bij de onder scheidene korpsen onder al de miliciens uit de re serve in active dienst opgeroepen eene Loting zal plaats hebben welke zal uitmaken wie hunner ter aanvulling van dat gedeelte der Nationale Militie het welk den Koning voorbehouden is te doen zarnen blijven, dadelijk voor den tijd van één jaar in wer kelijke dienst gehouden ofwel later weder inactiviteit opgeroepen zal moeten worden. Geven daarvan bij deze den belanghebbenden ken nis, met berigt dat zij verpligtzijn zich in werkelijke dienst te begeven te weten Jacobus Eduardvs Kérbist. behoorende tot het Regement Grenadiers en Jagers. Jacobus Hat bier. Izah Bonze. Klaas Boom. Dingenis üirkse. Jan Ossel. en Johannes Franciscus Plompe. behoorende tot het 4de Regement Infanterie. Gillis Marlinus Smolders, en Evert van Loo. behoorende tot het 6de Regement Infanterie. en Pieter Ferplakkè. behoorende tot hel le Regement Vesting Artillerie. Om op IFoensdag den 15 Mei eerstkomende, des morgens ten negen ure, present te zijn aan het Veer ran Sloe Zuid-Bevelandsche zijde van waar zij naar de hoofdplaats der Provincie zullen geleid worden. En opdat zulks algemeen bekend zij, zal deze worden afgekondigd en in de Stads-Couranl geplaatst. Gedaan ten Stadhuizevan Goes den 9 Mei 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. van oer MEER M011R Ter ordonnantie van dezelven De Stadssecretaris, L. de FOUVV, Jz. PR OSRAKMA van het TE LE1UE1V' 18S0. Maandag den 10 Junij, 's avonds ten 6 ure, ver gadering der Commissien in de lokalen der Stads- Gehoorzaal op de Breedestraaten levens eerste ver gadering der Sectien in het Gemeenlandshuis van Rijnland, tegenover de Gehoorzaal. Dingsdag den 11 Junij, ten 11 ure 's morgens opening van het Congres in de Slads-Gehoorzaal en begin der werkzaamheden. Woensdag den 12, Donderöag der 13, en, zoo noodigVrijdag den 14 Junij, voortzetting der werkzaamheden op nader te bepalen uren. OUDE DER WERKZAAMHEDEN. I. Berigten van het vorige Bestuur. II. Ingekomen stukken. III. Regeling van de wijze van stemmen of nemen van de besluiten en andere voorstellen van het Bestuur. IV, Rapporten Commissien en Voorstellen van de vorige Congressen. 1. Rapport van de Commissie over de Statis tiek van Nederland. (Verslag van het eerste Congresbl. 18; van het tweede Congres bl. 8-25 en 172-173; van het derde Con gres, bl. 23-29; van het vierde Congres, bl. 25-31.) 2. Rapport der Commissie van Landbouwkun dig Onderwijsenz. (Verslag van het eerste Congresbl. 28-30 van het t weede Con gres bl. 158-167 bl. 170-17! van het derde Congres bl. 39-44 van liet vierde Congres, bl. 181-192.) 3. Rapport der Commissie over eene geölogi- se/te Kaart van ons land. (Verslag van het eerste Congres, bl. 24-28 van het tweede Congres, bl. 109-114, van het derde Con gres bl. 37-39 van het vierde Congres bl. 37-48.) 4. Rapport der Commissie over de oprigting eener één cent daags Maatschappij(Ver slag van het derde Congres, bl, 46-56; van het vierde Congres, bl. 48, 162-181.) 5. Rapport der Commissie over de Houtteelt. (Verslag van het eerste Congres bl. 46 tweede Congres bl. 3-7 derde Congres bl. 56 vierde Congresbl. 75-85.) 6. Rapport der Commissie voor de Reglemen ten op de Hengslenkeuren. (Verslag van het tweede Congres, bl, 108; derde Congres, bl. 57-64 vierde Congres, bl. 86-88.) 7. Rapport der Commissie over het opnemen van kapitalen voor den Landbouw en de Hulpbanken. (Verslag van het derde Con- gres, bl. 123; van het vierde Congres, bl. 88-115.) 8. Rapport der Commissie over de onlveenin- gen en den turf accijns als bezwaar daar tegen. (Verslag van het derde Congr'esbl. 127-129 van het vierde Congres, bl. 115, 193-204.) 9. Rapport der Commissie tot Inpoldering der Lauwerzee en van een gedeelte van den Bol/art, (Verslag van het derde-Congres, bl. 131-133; van liet vierde Congres, bl. 115- 152.) 10. Rapport der Commissie over het benoemen van eenInspecteur van den Landbouw (Verslag van het derde Congres, bl. 134-136; van het vierde Congres, bl. 153-160.) 11. Rapport der Commissie lot het leveren van i een plan eener landhuishoudkundige Flora van Nederland, enz (Verslag van het derde Congres, bl, 163 vierde Congres bl. 205.) 12. Rapport der Commissie tot het doen van ver gelijkende weerkundige waarnemingen met betrekking tot den land- en tuinbouw (Verslag van liet derde Congres, bl. 164; vierde Congres, blz. 206-211.) 13. Verslag der Commissie over de maatregelen, die haar het meest geschikt voorkomen om ter beteugeling der longziekte van het rundvee te worden genomen. (Verslag van het vierde Congres bl. 232-254.) 14. Verslag der Commissie over hetgeen de on dervinding wegens het gebruik van het Zout tot bemesting en bij de voedering van het vee geleerd heeft. (Verslag van het vierde Congres bl. 260-264.) 15. Verslag over de fVeeziekte bij het Rundvee. (Verslag van het derde Congres, bl. 160; van het vierde Congres bl. 265-275.) 16. Rapport van hel onderzoek der Drentsche grondsoorten. (Verslag van het vierde Con gres bl. 212.) 17. Rapport omtrent het droog houden van Pol ders en droogmaken van Plassen. (Verslag van het vierde Congresbl. 276-277.) 18. Rapport der Commissie over Jssosiatiên tot het. gemeenschappelijk maken van Boter en. Knus. (Verslag van het vierde Congres, bl 280 19. Rapport der Commissie van een onderzoek naar den zedelijken en viaterièlen toestand der arbeidende bevolking ten platten lande, en van de middelen, om dien zoo veel mo gelijk le verbeteren. (Verslag van het vierde Congres, bl. 278-280.) NB. Deze werkzaamheden'worden, voor zoover de tijd toelaat in de eerste zitting afgedaan doch vóór hare sluiting nog het volgende V. Bepaling van de plaats waar, en van den lijd waarop het volgende Congres zal worden ge houden. VI. Verzoek aan hen die den volgenden dag iets wenschen voor te stellenom het onderwerp daarvan den dag le voren aan den Secretaris op te geven. ZITTING TAN WOENSDAG DEN I2den. VII. Voorloopige mededeeling omtrent den loop der werkzaamheden in de Sectiiin. VIII. Berigten nopens der staal der veldgewassen hier te lande. IX. Berigten nopens den staat der veeteelt hier te lande. X. Benoeming der Leden van het Bestuur voor het volgende Congres. Voortzetting der onafgedane punten van N°. IV. zitting van donderdag den 13den, Voortzetting der eventueel onafgedane punten van N'0. IV. XI. Voorstellen en nieuwe punten van behandeling voor het volgende Congres. XII. Sluiting van het Congres, Indien de werkzaamheden donderdag niet zijn afge- loopen, voorzetting en sluiting op vnuDAG den 14den. Uit aanmerking der veelvuldige werkzaamheden inzonderheid onder liet IVde punt begrepenver meent het Bestuur te moeten herinneren aan het bepaalde bij het derde Congres (Versl. bl. II en 23), om geene uitvoerige rapporten te lezen, maar deze ter inzage en ter opneming in het Verslag over te leggen en slechts den voornaamsten inhoud en de uitkomsten daarvan voor te draoen.

Goessche Courant | 1850 | | pagina 1