DONDERDAG 9 MEf. SCHUTTE li IJL PUBLICATIE. - 1 PUBLIEKE HERBESTEDING. De uitgave deter Courant gesc/iied/ Maandags en Donderdags avondsDe Prijs per Kwartaal is J j h f ranco per Post J,90. Gewone Jdvertentten worden a SO els. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberiglen van J6 regels a J ,20behalve het Zegelregt. (Vervolg en Slot van ons vorig No.) Gezien Zijner Majesteits besluit van den 21 Maart 1828 (Staatsblad No. 6) speciaal de artikels 3 en 4 van den volgenden inhoud: Art. 3. In het jaar na de eerste oprigling der Schutterij, en in ieder der volgende jaren, zal, voor den 1 Junij, de inschrijving zich tot zoodanige inge zetenen bepalen die op den 1 Januarij van dat jaar hun 25ste jaar zijn ingetreden het register waarop dezelve worden ingeschreven zal altijd het cci .ie register uitmaken, en zal voorts van de registers der vorige jaren het laatste of tiende komen te vervallen. Art. 4. Tot deze inschrijving zullen zich ook moeten aangeven, die genen, welke schoon in andere gemeenten ingeschreven, sedert de laatste inschrijving In de gemeente zijn komen wonen alsmede vreem delingen die sedert de laatste inschrijving in de ter men gevallen zijn om volgens art. 2 der Wel als ingezetenen te worden beschouwd. De inschrijving van deze personen zal geschieden in dat register waartoe zij volgens hunnen ouderdom behooren. Gezien Zij r.er Majesteits besluit randen 7 Semlem- ber 1828 (Staatsblad No. 55) voornamelijk de be palingen van art. 7 en 8 aldus luidende Art. 7. De Gehuwden en Weduwenaars een of meer kinderen hebbende door sterfgeval of ander zins in de termen vallende om in de eerste klasse te worden overgebragtzullen voor de eerstvolgende jaarlijksche inschrijving, bij publicatie worden opge roepen om daarvan kennis te geven aan het Plaat selijk Bestuur; wanneer deze kennisgeving mogt wor den verzuimd en de nalatige ten gevolge van dit verzuim, niet bij de Schutterij is ingelijfd geworden, zal deswege dóór het Plaatselijk Bestuur Proces-Vei - baal worden opgemaakt, en aan de bevoegde Regtbank toegezonden ten einde de strafbepaling van art. t der Wel van den 6 Maart 1818 (Staatsblad INo. 12) op den nalatigen toe te passen. Art, 8. De nalatige in het vorig artikel vermeld, zal dadelijk bij de Schutterij worden ingelijfd, tegen ontslag van hem die in zijne plaats is opgeroepen de diensttijd doorhem te volbrengen, zal ingaan met het jaar waarin hij is ingelijfd geworden." Roepen bij deze op: alle mannelijke Ingezetenen dezer Gemeente, welke op den 1 Januarij dezesjaars hun 25e jaar zijn ingetreden hoedanige zijn die geboren in den jare 1825, om zich van den 15 tot en met den 31 der Joopende maand Mei. voor de Sohulterlijke dienst dezer Stad ter Stads-Griffie alwaar daartoe dagelijks zal worden gevaceerd, (uit genomen des Zondags) des morgens van 10 tot des namiddags 1 ure, ledoen inschrijven, en zich vooraf te voorzien van een geboorte of doop eitrnct ten einde zich van hunnen juisten ouderdom ter behoorlijke in schrijving te verzekeren, en zich door eene verzuimde of onbehoorlijke inschrijving niet bloot te stellen aan He straf bij boven geïnsereerd 9e artikel der wet van den I I April 1827 vastgesteld. Terwijl tekens worden opgeroepen om zich ter bovengenoemde tijde en plaatse te doen inschrijven alle manspersonen geboren in de jaren 1816 tot en met 1824 welke in vorige jaren elders ingeschreven zijn doch sedert dien tijd binnen deze gemeente zijn komen wonen met overlegging van het bewijs der vroeger gedane inschrijving in eene andere ge meente alsmede zoodanige ontslagene militairen en vreemdelingen als sedert de laatste inschrijving in de termen der Schutterij gevallen en binnen deze ge meente woonachtig zijn. Wordende de personen welke reeds ingeschreven zijn en deel aan de Joting genomen hebben, behoo- rende tot de tweede klasse, zijnde gehuwden en we duwenaars met een of meer kinderen welke door sterfgeval ofanderzints als nu inde termen der eerste klasse vallen aangemaand om daarvan alsmede ten boven bepaalde tijde en plaatsekennis te geven. Zullende de onderscheidene daarvan te houdene registers op den 1 Junij eerstkomende worden geslo ten, en de genen welke bevonden zullen worden ten dezen nalatig te zijn geweesten zich na dien tijd komen aangeven of ontdekt worden aan bet einde der registers ambtshalve worden ingeschreven, onvermin derd de daarop vastgestelde boeten en straffen. En opdat niemand hiervan onkundig zij zal deze worden gepubliceerd, geaffigeerd en geïnsereerd in dezer Stads-Courant. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 4 Mei 1S50. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van nun MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Seeretaris L. de EO UW Jz. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES, zullen op Zaturdag den 1 Junij 1850, des namiddags ten een ure, ten Stadhuize aldaar, publiek en aan den minstaannemenden trachten aan te be steden Het Maken, Leveren en Plaatsen van eene geheele Nieuwe IV IPop het Oostelijk bint der Ophaalbrug over de Haven de- ter Stad. Waarvan het Bestek en de Conditiën ter Stads- Griffie ter lezing liggen, van heden af tot den dag der Besteding, iederen werkdag, van des voormiddags tien tot des namiddags een ure; terwijl inmiddels ten aan zien van dat werk de noodige informatien te beko men zijn bij den Stads-Architectden heer de Lah- née de Betrancourt. Gedaan te Goes, den 4 Mei 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris L. de FOUW, Jz. GOES den 8 Mei. Naar wij in het zekere vernemen is op Maandag den 6 dezer (de eerste dag ter Inschrijving) in de Negotiatie ten behoeve eener verbeterde essuatie in bet kanton Mulst zie de aankondiging daarvan in onze Courant van Maandag den 29 April jl. deel genomen ie Goes voor 16.000, en te Hulst voor 204,000 zoodat de te beide sommen reeds verre de vereischte en bij lifting toetekennen f 160,000, overtreffen. Wij verheugen er ons in dat onze ge- buren geene finantiële teleurstelling in dezen onder vinden, en willen hopen, dat de verwezenlijking van het werk met geen minder goeden uitslag mag be kroond wordenl Volgens bij ons ontvangen beriglen uit Beyruth in dato 16 Aprilbevond H. K. II. mevrouw de prinses Marianne der Nederlanden zich nog altijd te Damascus en zal aldaar nog 8 a 10 dagen vertoeven en vervolgens te Beyruth komen alwaar H. K, II. zich allerwaarschijnlijkst zoude inschepen voor Malta. H. K. H. en gevolg zijn welvarende en deze moeije- lijke landtogt in den winter scheen geen nadeelige invloed op de gezondheid van II, K. H. gehad lë hebben. (N. D. C.) Morgen zal met de stoomboot de Batavier naar Londen worden overgebragt de door den schilder Pie- neman vervaardigde schilderij van wijlen Z. M. PFii- lem II. Die overbrenging zal geschieden door 'sko- nings adjudant Constant Hebecqucden ordonnans officier Uumoneeau en den vervaardiger. In de residentie bevindt zich thans de heer Ste- pard, die eene nieuwe uitvinding heeft gedaan tot liet openen en sluiten van deuren, vensters, enz. Dit stel sel is van bijzonder nut voor poorten van vestingen kelders gröote gebouwen enz. Gisteren beeft Z. M. de koning genoemden heer een gehoor verleend en moet H. D, zijne bijzondere tevredenheid over deze uitvinding hebben te kennen gegeven. Nopens het zoo eervolle en reeds vermelde aan bod aan den beroemden G. J. Mulder gedaan, zegt de IJ Ir. Cl. onder anderen het volgende Wat er van die aanbieding zij, den hoogleeraar Mulder gedaan, we laten die in 't midden; maar we mogen onze stad. onze akademie, ons Vaderland vleijen, met de zekerheid die we meenen te hebben dat Nederland haren chemicus bij uitnemendheid zal be houden, al bood men hem niet al de voordeelen aan, die liein elders mogten wachten," Te Zalt-Bommel vierde Pieier Praag, voor malig landbouwer op 4 dezer zijnen honderdjari gen geboortedag. Bij voortduring geniet hij zijne gezondheid en deelt steeds in het volle genot zijner geestvermogens terwijl zijne zintuigen nog van dien aard zijn dat hij zich met een ieder kan onderhou den en herinneren wat voor 50 a 60 jaren is voor gevallen. Overigens is hij sterk en krachtig van lig- chaamsgestel. De heer Gaussens, eerste werktuigkundige van den constructiewinkel te Delftheeft een nieuw werktuig tot vervaardiging van percussiedopjes uitge vonden Het is in de vorige week door Z. M.in hijzijn van eenige ingenieurs onderzocht. Z. M. was er ten hoogste over voldaan en verlangde dat op Hoogstd. kosten een model van dit werktuig vervaar digd en naar de groote tentoonstelling te Londen ge zonden zai worden. De Drentsehe Courant meldt het volgende: Men verneemt met veel genoegen, dat aan het mi nisterie van financien met kracht wordt gearbeid aan een ontwerp van wet tot wijziging van ons stelsel van belasting, in verhand met de afschaffing van den accijns op de brandstoffen en eene herziening of wijziging der wet op de patenten. Men schrijft uit 's Gravenhage van den 5 Mei Z. K. H. de kroonprins van Zweden en Noorwe gen is heden nacht ten 3 ure van zijn bezoek bij II. M. de koningin-weduwe, in het hotel Bellevue te ruggekeerd. Het vertrek van Z. K. II. is op aanstaanden Dingsdag bepaald, Z, K. H. zal de reis over Amster dam en van daar over Hamburg naar Slokholm ne men. Z. Eïc. de generaal Mans bach gezant van Zweden en Noorwegen zal Z. K. II. tot Hamburg vergezellen.

Goessche Courant | 1850 | | pagina 1