IIDDINFBIBBI, Van de volgende Artikelen te Goes, UIT BE imWB TE HOOP, iService Club) te Londen waarvan de overleden Vorst medelid was een prachtig geschenk vereerd. Dit geschenk zal door den hertog van Wellington namens Z. M.aan gemelde sociëteit worden aan geboden. Dit waarlijk vorstelijk geschenk bestaat in een le vensgroot ten voeten uit, door den heer N. Piene- man geschilderd afbeeldsel van wijlen Z. M. Wli tem IIomsloten in eene vergulde lijst, het heer lijk schilderstuk hetwelk het omvatin alle deelen waardig. Zijn wij wel onderrigtzoo zou door Z, M, aan den lieer N. Pieneman de vereerende taak zijn op gedragen om in persoon dit meesterstuk aan den hertog van Wellington over te brengen. Men verneemt zegt het Weekblad van het Jtegt dat aan de landsdrukkerij een aanvang is ge maakt met het drukken van het verslag der commis sie tot herziening der Fransche wetten, met de daartoe •lehoorende bijlagen zoodat binnen kort de uitgave -van dit werk kan worden te gemoet gezien. Er bevindt zich thans te Maastricht eene zeer ■uitgebreide menagerie van den heer en mad. Poisson. Deze laatste legt bij de vertooningen eenen moed aan <len dag, welke de toeschouwers soms van angst doet rijzen. In het hok van den leeuw en in die van twee ^hyena's voert zij de verbazendste oefeningen uit. (ff.B.) Mon schrijft uit "s Gravenhage van den 15 April "Uil. MM. de koning en koningin, benevens HH. IKK. HÓ. prins en prinses Frederik der Nederlanden -en prinses Louise zijn heden middag per gewonen trein, ten 12 uur 55 minuten van Amsterdam terug gekeerd. Morgen, Maandag 15 dezer, wordt H. Maj. de koninginne moeder op 't lustslot te Soestdijk ver- Twacht. Aan hetzelve zijn aanmerkelijke verbeterin gen te brengen. Voor 's hands heeft men herstellin- 3>en gedaan, die in de laatste weken aan ruim 250 anenschen werk hebben verschaft, en op Soestdijk <Jus eene ongewone drukte veroorzaakten. Men zegt, dat II. Maj. in den loop van den zomer ■voor korten tijd Duitschland zal bezoeken en dat alsdan grootere verbouwingen aan het paleis zullen gedaan worden. (IJIr. Cour.) Volgens berigten uit Stokholrn van 2 April, is de verlooving van den kroonprins met prinses Ionise der Nederlanden vastgesteld op den 19 Jnlij, zijnde de 2Gsle verjaardag van de verloving der ouders van den kroonprins. De prins zou den 8 April naar 's Gravenhage vertrekken den 21 Mei de zilveren bruiloft zijner aanstaande schoonouders bijwonen en in het begin van Juni; met hen en zijne bruid naar Zweden tévugkeeren. MM ITALIË. De paus is den 0 dezer te Terracine' gearriveerd cn heeft van daar de reis naar Frosinöne voortgezet. De Fransche regering heeft het berigt daarvan, door middel van «Ie telegraaf, bekomen. Men leidt hieruit af, dat de Paus zich werkelijk naar Rome begeeft. De wijze waarop de Pans tot dusverre door de be wolking ontvangen is getuigde wel niet van geest- drilt doch in allen gevalle van veel deelneming. DfJïTSCULANI). - Frankfort, den J2 April. Uit Mamchen wordt van den 11 dezer geschreven, dat volgens een aldaar in omloop zijnde gerucht, per telegraaf hel berigt zou zijn ontvangen, dat eene over eenkomst luoscUuii Oostenr ijk cn Pruissen, nopens de Duitscbe kwestieis lot stand gekomen. Er werd tot laat in den avond een ministerraad gehouden. Wij leven thans zoo schrijf men uit Mun- rhen in eenen tijd waarin allerlei tegenstrijdige g vochten zich dagelijks voordoen en alles dermate in duisterheid hullen dat incn geene twee schreden ver van zich zien kan. Het cenige dat men echter met zekerheid waarneemt is dat de zoogenaamde onafhankelijke Duitscbe staten zich nooit in een meer afhankelijken toestand bevonden hehben allen han gen thans af van de besluiten, die te Weencn en te Berlijn worden genomen en zelfs daar handelt men onder eenen steeds toenemenden vreemden invloed die op niets minder bedacht is, dan op de bevorde ring der Duitscbe eenheid. Het bevestigt zich dat Oostenrijk in naam van verscheidene Duitscbe vorsten heeft geprotesteerd tegen de miliiaire overeenkomsten, door Pruissen met eenige der kleinere staten gesloten en evenzeer tegen het vertrek der Badensche troepen naar Pruis- sische garnizoensplaatsen als strijdig met de bonds- acte, waarbij de troepen van geheel Duitschland in zekere militaire divisien ingedeeld zijn eene regeling, die niet zonder wezenlijk gevaar willekeurig omver kon gestooten worden. Van de zijde van Pruissen wordt hiertegen geopperd, dat door de oplossing van den bondsdag en de nieuwe wet op de militaire dienst deze bepaling buiten kracht is geraakt. Naar wij vernemen heeft de bonds kommissie bevorens uit spraak te doen, van de Badensche regering mede- deeling verlangd van de met Pruissen gesloten over eenkomst. ENGELAND. - Lo,vden, den J3 April Men heeft dezer dagen eene schilderij van van Dijk terug gevonden, dat ook eene groote historische waarde heeft het portret van Karei Idoor den beroem den schilder in 1640 vervaardigd. Gisteren was de hoofdstad bij het heerschen van eene geweldige donderbui in zulk een digten mist ge huld dat voor verscheiden openbare gebouwen het gazlicht moest worden ontstoken. FRANKRIJK. - Parijs, den 14 April. Er is sprake, dat te Warschau een congres zal ge houden worden dat zal worden bijgewoond door de keizers van Rusland en Oostenrijk en den koning van Pruissen, met het doel om de geschillen bij te leggen, die tussoben Oostenrijk en Pruissen ontstaan zijn, be trekkelijk het parlement te Erfurt. De minislerieele avondbladen behelzen de vol gende medegedeelde nota Verschillende dagbladen hebben bij de vermelding van het vertrek van den president der republiek naar Versailles, gevoegd, dat eenige personen gebruikma kende van deze omstandigheid, zijn rijtuig omringden en oproerkreten deden hoeren. Dit is echter bezijden de waarheid. Een der paarden, voor het rijtuig van den president gespannen, viel in de Champs-Elysees doch stond onmiddelijk weder op; er was zelfs zeer weinig volk op dat punt op de been, terwijl er vol strekt geen zweem van kwade gezindheid bij de om standers te bespeuren was. Heden zijn alle troepen geconsigneerd, patrouil les doorkruissen de straten, en aan het Elysée en het paleis der wetgevende vergadering zijn de wachtpos ten verdubbeld. Dewijl alles hier kalm is begrijpt men niet wat deze buitengewone maatregelen bedui den. Gisteren trad iemand binnen bij zekeren res taurateur en liet er zich een allerlekkerst diner op dienen, bestaande onder anderen uit eene potage met kastanjes toebereid gemarineerde tonijn ansjovis boter en radijs, kalfsvleescli met olijven bereid, schaaps- coteletten in papier, tong, gebakken zalm, gerooste kalfsnier, doperwten, kippen, drie hoofdschotels des sert koffij kirsch en rum Beaune- Bordeaux- Lunel- en Champagne-wijnen enz. Na dit maal ging de lekkerbek met de meest mogelijke bedaardheid naar hel buffet en zeide vriendelijk: »In langen tijd heb ik zoo heerlijk niet gedineerd, maar thans is er een onaangenaam oogenblik voor mij aangebroken. Mij dunkt, gij hadt aan mijne kale kleederen genoeg moeten merken, dat mijne beurs niet goed voorzien is; ik kan u niet betalen, maar gij kunt mij in hech tenis laten nemen. Ik ben bereid; jongens, ga de wacht halen Toen de restaurateur zag, dat hetgeen hij aan vankelijk voor boerterij beschouwde, ernst was, zond hij inderdaad zijne bedienden om de politie en zoo werd de lekkerbek zonder geld naar de commissaris cn la Ier naar de prefectuur vau politie gevoerd, be schuldigd zijnde van afzetterij. Reeds meermalen was bij in handen van hel geregt geweest en sinds twee dagen eerst uit de gevangenis St. Pelagie ontslagen. »lk ben te vreden met mijn lot" antwoordde hij den commissarisik wilde mij doen oppakken voor een gering vergrijp en kon er geen nuttiger, en voor mij aangenamer uitdenken." Men verneemt, dat de sergeant Boichot, socia list en gewezen lid der wetgevende vergadering te Genua is scheep gegaan in gezelschap van twee voor malige Bomeinsohe volksvertegenwoordigers. Die drie bannelingen zijn op weg riaar de kusten van Afrika, wtiar. zij zich bij hmmeii vriend, den generaal Gari baldi zuilen aansluiten. BELGIE, - Antwercen, den Jö April Gisteren werd door een dronkaard, die op den vier den rang in den schouwburg alhier had plaats geno men, eene daad van woestheid gepleegd, die tot groote ongelukken had kunnen aanleiding geven. Niet te vreden zich, in den namiddag reeds een roes te heb ben gedronken, had deze persoon, een steenhouwer- van beroep, zich van eene flesch voorzien, inhoudende een halve litre jenever, die hij voor het grootste ge deelte gedurende de voorstelling van den Profeet had geledigd. In de groote scène van het 4de bedrijf wierp hij die flesch van de gallerij op het tooneèl, waar dezelve voor de voeten van mej. Adeline Le- cornbe die daardoor slechts eene kleine wond aan de hand heeft bekomen, aan duizende stukken brak. De ellendeling had deze actrice tot mikpunt gekozen en men kan niet dan met huivering denken aan de gevolgen, die uit zulk eene onbeschaamdheid hadden kunnen voortspruiten; want indien de flesch haar doel had bereikt dan zou de actrice welligt eene doodelijke wonde bekomen hebben. De geheele zaal was dan ook in wanorde gebragt gelukkig kon de voorstel ling, na eenige oogenblikken toevens, weder vervolgd worden. Twee Engelschen, de kolonel Williams Smith en de baron Palrik Groslow, hebben op weg naar Pénezas voorleden Donderdag een bezoek afgelegd bij den beer As tinebezitter van den beroemden leuningstoel van Molière, en getracht hem te over reden dat kostbare overblijfsel van den grooten dich ter te veritoopen. Aan hun verlangen werd voldaan en men- bepaalde den koopprijs van den ouden sloe! op 4000. Ongelukkig wilden de zonderlinge koo- persdat de heer Aslim hun dadelijk naar Londen zou volgen en aldaar twee maanden bij den baron vertoeven ten einde aan iedereen in persoon te ver zekeren dat het wel degelijk de armstoel van Mo lière was. De heer Astinc heet dit geweigerd, waar door de koop niet tot stand kwam. Van den 1 tot den 15 April 1850, Met inbegrip der Landelijke en Plaatselijke Belastingen. Tarwe f6,60. Rogge f4,18 Vroege Gerst f 3,33. Late Gerst f 2,80. Boekweit f 0,00. Haver f 2,00. Witte Boonen f 0,00. Witte Erwten f0,00. Groene Erwten f 3,75. Graauwe Erwten f 0,00. Tarwe Meel f 8,60. Rogge Meel f 5,S3, allen per mudde. Boter f 0,65. Noord-llollandsche Kaas 50 cs. Stolk- sche Kaas 40 cs. Leidsche Kaas 30 cs Witte Brood 27= cs. Tarwe Brood 16 es. Rogge Brood IIs cs. Osse-Vleesch 55 cs. Koei-Vleesch 55 cs. Kalfs- Vleesch 55 cs. Schapen-Vleesch 35 cs. Lams-Vleesch 35 cs. Versch Varken-Vleesch 60 cs. Gerookt Var ken-Vleesch 80 cs. allen per ned. pond. Vroege Aardappelen f 1,30. Late Aardappelen f 1,60. de mudde. Jenever f 60,00. per vat. IJpen Hout f 7,50. Essclieri Ilout f 7,50. per wisse. Groote Takkebossen f 14,00. Kleine Takkebossen f 7,00. de honderd. Steenkolen f 2,50. de 100 ponden. Turf 70 cs. de dubb. mudde. Kool Olie f 46,00. Lijn Olief 40,00. het vat. Koolzaad f 00,00. Lijnzaad f 0,00. de mudde. Kaarsen 65 cs. hel ned. pond. te bevragen bij den Eigenaar JT. K. VASI ESA A- liEW te Goes Eene SCHUUR met Rieten Dak, lang 24 El!. 40 Duim, breed 8 Ell. 25 Duim, met 2 Dorseli- vloeren yn één dubbel Vak eene Ö5TO met P;n - nen Dak, lang 29 Ell., breed 11 Ell., met één DorschvlocrWagenhuis en 2 dubbele Vakken; be nevens eene HOUTUOOD8, zoo goed als nieuw, zeer geschikt tot berging van Hooi of Graan, staande aan den Kloetingschen weg. Een SCHSPPEKSK1VEC11T benoodigd tegen Mei aanstaandebij den Veerschipper op het Sloe. Te Goes, rij F. Kieeüwens Zoon.

Goessche Courant | 1850 | | pagina 2