2-lft STUTS-IÖTIHIJ, gonser¥Atse ©er ©aam gemaakt op de leden der liberale partij en zoude i inen bij die der gematigde eenige weifeling beginnen te bespeuren. Volgens een zeer geacht Duitsch dagblad, onder* steunt Rusland zijne ernstige vertoogen door eene meer dan gewone ontwikkeling van krijgsmagt in Polen in de nabijheid der Pruisische grenzen en zijn aldaar geposteerd het eerste en het vijfde corps troepen, onder de generaals Rwdiger en Paniutin, benevens de divisie Grabbe, met betrekkelijk weinig ruiterij, doch met 200 stukken geschut. Het overige van de Russische krijgsmagt in dat oord stond, met het gros der ruiterij in Yolhynie. YVat er van het Centraal-bewind in Frankfort moet worden is nog een raadseldoch naar luid van het genoemde dagblad zal zoo het Pruissen mogt gelukken om zijn Verbond grondvfettig te vestigen dadelijk doör Oostenrijk en Beijeren, benevens nog andere Duitsche Staten een tegenverbond worden gesloten en Rus land als bemiddelaar willen optreden. Zoo gemeld wordt, protesteert Oostenrijk tegen het verleggen van 'JBadensche troepen naar Pruissenen tegen de militaire overeenkomst tusschen Pruissen en Brunswijk en jbeschouwt deze mogendheid zulks als eene inbreuk «p de nog bestaande militaire overeenkomsten ter verdediging van het algemeene Duitsche Vaderland. Voor eenige dagen is te Genève liet tweede iyiommer van het aldaar verschijnend F ölkerbund uit gekomen. In dit blad, dat, zoo als men weet, door «lé hoofden der Europesche roode republikeinen ge schreven 'wordtgeelt men onder anderen zonder omwegen als het doel van het F ölkerbund op Zwit serland tegenover de mogendheden te compromitte- tren en daardoor bij de partij der omwenteling in "aanzien te brengen. Men moet als hel ware dit land rtrachten te dwingen zich aan de spits der omwente ling te stellen. Zwitserland moet eerst den duivel in 3iet lijf hebben (dit zijn de woorden van het blad) *n dan eerst zullen de zaken goed gaan. Om dit rfraaije doel te bereiken raadt het blad vooreerst aan, «Ie regering in Zwitserland en hare aanhangers zoo- Weel mogelijk te bemoeijelijken zoodat het (egeren onmogelijk wordt de tegenwoordige bestuurders van yit land deugen niet om aan het hoofd vaneen volks- ■«taat te staan hetwelk alleen door de volksvereeni- rgingen kan geschieden, enz. Het is uit dit nominer ■van het F ölkerbund duidelijk genoeg wat den bolids- Taad te doen staat, welke reeds aanvankelijk getoond leeft door den maatregel tegen de handvrerkers-ver- «enigingen dat zij nog geenszins geneigd isom het tregeren te laten varen. De policie te Hamburg had zeer kort geleden 'den Sleeswijk-Holsteinschen postmeester aangemaand, om het schild voor zijne woning waarop de woor den Sleeswijk-Bolsteinseh Öppetposlambl geschil derd waren, af te nemen; bij zijne weigering werd Rem aangezegddat die afneming binnen driémaal 24 uren geschieden moest, en toen hij bij zijne wei gering bleef volharden, heeft de policie in den afge- Joopen nacht dat opschrilt doen uitwisschen. De postmeester had reeds in de vorige week over deze aaak naar Kiel géschreven en ten antwoord ontvangen, 'dat het stadhouderschap in geval Hamburg tot be- Seedigende stappen mogt overgaan, represailles zoude ïi«men. Uit Kiel wordt onder dagteekening van eer gisteren het volgende gemeld: Naar wij uit goede lion vernemen, heeft' de hertog van Augustenburg sn de op heden gehoudene geheime avondziltiiig der 'landsvergadering het voorstel gedaan om door het ■itanknoopcn van directe onderhandelingen met De nemarken eene nieuwe poging aan te wenden om chr einde ie maken aan den thans héerschende'n staat van onzekerheid. Het voorstel gaf aanleiding tot zeer stormachtige debatten waarvan het resultaat was dat het niet eene meerderheid van slechts 3 stemmen verworpen werd. Volgens parlikuliére berigtcn uit Kopenhage had de ziekte des Konings eene zeer gevaarlijke wending genomen." Uit Leipzig wordt medegedeeld datdegroote tentoonstelling van voortbrengselen der Duitsche in dustrie Maandag den 8slen dezer zal geopend wor den. Uit Pruissen is niets voor deze tentoonstelling ingezonden, in voege dezelve slechts bestaat uit voor werpen in Oostenrijksche, BeijerscheWurtemberg- sche en Saksische fabrieken vervaardigd. Nopens de Leipziger mis koestert men de beste verwachting. In de Berliner Allgemeine Kirchen-Zeitung wordt gezegd, dat de Joden van de Porte een ftrman hebben bekomen bij welken hun verlof wordt ge geven op den berg Sion een' tempel te bouwen. Vol gens het gemaakt ontwerp, zal het gebouw Salomons tempel in pracht evenaren, terwijl voor dit doel al leen in Amerika reeds eenige millioenen bijeen zijn verzameld. ENGELAND. - Londen den 5 April. Het Art-Journal geeft de volgende statistiek Van Invoer van schilderijen in Engeland gedurende het jaar 1849 Van Pruissen 15, Belgie 2420, Italië 1723, Duitsch- land 1066, Frankrijk 3498, Nederland 1946, Spanje en Portugal 326 van andere landen 1678. Totaal 12,691. FRANKRIJK. Parijs, den 6 April. De Conslilutionnel zegt, ter wederlegging der tegenspraak van sómmige dagbladen, dat hij alles volhoudt wat hij medegedeeld heeft over de onaan gename bejegeningen waaraan de president der re publiek jl. Maandag na den afloop der wapenschou wing te Viricennes heeft ten doel gestaan. Genoemd blad schat het aantal personen, die toen bijeen waren, op 100,000 en zegt dat herhaaldelijk de kreet weg met dén tiran aangeheven werd. Een blad beweertdat de heer de Laroóhe Jacquelein zijn voorstel, om het volk van Frankrijk te laten beslissen of het de republiek dan wel de mo narchie kiest, eerlang weder onveranderd in de wet gevende vergadering ter tafel zal brengen. Vele onderwijzers, die in de laatste maanden afgezet zijn wegens hunne overdrevene socialistische begrippen, die zij bij hunne leerlingen ingang poog den te doen vinden hebben aan den minister van onderwijsbrieven gezonden, waarin zij hun leedwezen te kennen geven over de dwalingen waarin zij verval len waren terwijl zij er voortaan een beter gedrag in beioven en verzekeren, dat zij nimmer weder aan ouders of overheden reden tot klagten geven zullen; In alle kerken van Parijs zullen te Deums wor den gezongen, om den Hstnel voor de aanstaande te rugkomst van den Paus in Rome te danken. Men verneemt dat een nieuwe toestel is uitge vonden welke om ueszelfs eenvoudigheid, gemak en weinige kostbaarheid bestemd schijnt, om in het te genwoordig beslaande stelsel, van telegraphie eene ge heide verandering te brengen. In het blad !a Tribune de la Gironde, leest men eenige bijzonderheden betreffende een vreesselijk drama, hetwelk te Saint-Germain, bij Charton (Cha- rcnte) dezer dogen plaats had. De heer P, te Saint-Gennainstond sedert eeni- gen tijd in naauwe betrekking met mevrouw X. Die betrekking was echter aan de dienstmaagd van ge noemden heer P. bekend geworden, en toen deze baar uit zijne dienst wilde ontslaan, bedreigde zij hemde geheeie geschiedenis ruchtbaar te zullen maken. Op die bedreiging hield hij zich in, en van wegzenden was er geen sprakedoch in bet geheim beraamde de heer P. met mevrouw X. zijne dienstmaagd op eene andere wijze uit den weg te ruimen. Niets was gemakkelijker, want mevrouw X. wier echtgenoot geneesheer was, wist iigtelijk aau het noodige vergift te komen. Den 20 February diende hij zijne dienstbode eene aanzienlijke dosis vergift toe, den 21 werd zij in stilte begraven en eerst den 27 daaraanvolgendegaf hij hare betrekkingen van haar overlijden kennis. De zoon en dochter van het ongelukkige slagtoffer die Angoulême bewoonden, begaven zich onmiddelijk naar Saint-Germain; daar gekomen, vernamen zij, dat hunne moeder den 20 reeds gestorven en den 21 be graven was. Weldra rees er eenig kwaad vermoeden bij hun op; men sprak van vergiftiging en de justi tie begaf zich naar Saint-Germain vergezeld door de gendarmerie, terwijl de heer X. juist een der genees- heeren was, bij het onderzoek tegenwoordig. De ge- neesheeren erkenden dat de dienstbode vergiftigd was: ten gevolge waarvan de maag naar Angoulême en vervolgens naar Parijs gezonden Werd. Ook daar be greep men dat er eene misdaad was bedreven. De heer Pwerd in hechtenis genomen en bekende dat hij sedert twee jaren in misdadige betrekking stond tot mevrouw X., aan wier zoon hij vroeger les gaf; dat déze laatste Item rottenkruid bezorgd had en dat zij de vergifldrank toebereiddé. Toen mevrouw X. die bekentenis van haren minnaar vernam, deelde zij haren echtgenoot hare misstap mede. De heer X. beloofde haar vergi'dtvus, indien zij er toe besloot om met hem en hun kind te sterven ten einde dé eer van hun beider familien te redden. Hij begaf zich vervolgens met zijne vrouw en kind in een digt ge sloten vertrek, waar hij een kolenvuur ontstak; reeds was het kind, naauwelijks tien jaren oud, op het punt van te stikken, toen hij tot zijn vader zeide o vader, vader, ik sterf!" De heer X., verteederd door die woorden, had nog krachten genoeg zich naar de deur te begeven, die te openen en er het kind uit te zet ten. Hij zelve echter vast besloten, met zijne vrouw- te sterven begaf zich weder naar binnen de beide echtgenooten lagen stervende op eene canapé toen de gendarmerie binnen drong en alle vensters opende. De onmiddelijk aangewende pogingen om mijnheer en mevrouw X. weder in helleven terug te roepen, werden eindelijk met een gewenschten uitslag be kroond ofschoon mevrouw X. eerst den volgenden dag vervoerd kon worden. prijzen van t 1000 en daarboven. 5de Klasse. 13de Lijst. Geene. 14de Lijst. No. 8712 en 9031 ieder een Prijs van f 1000. 15de Lijst. No. 17942, een Prijs van 1500. No. 8378, 13430 en 15603, ieder een Prijs van f 1000. No. 17837 een Prijs van 1000 en eene Premie van 30,000, mimmmim PUBLIEKE VERIC00P1NG van ,s VÜSTE GOEDEREN, 'X voorden Wel Edelen Heer F". J. ten overstaan van den te Goes residerenden Notaris J. G. BïsüKEüir op Donderdag den J6 Mei .1850des morgens ten 10 ure, op den Dorpe ff einkenszandin de Herberg bewoond door Job Walhoüt als: N°. 1. Een EINDE DUK, beplant met 480 OLMEN BOOMEN lang 839 Ellen groot 1 B. 77 R. 23 EU., genaamd: de Zand dijk, liggende onder ffeinkenszand, voor de Hofstede van den Heer Verkooper tus schen den Ouden Kamer en het Oosterland, Kadastraal bekend Sectie B. No. II6, 116bisr ter grootte van 93 R. 70 Ell. N®. 2. Eene WBISE, beplant met 110 OLMEN en 20 POPULIEREN BOOMEN, gelegen tegenover de voorzeide Hofstede in den Ouden Kamer. Sectie D. No. 52, groot 82 R. 20 E. N°, 3. Een Perceel pl&nt&abje en S0SCÜS, bepia nt met 251 OLMEN en 106 POPULIEREN BOOMEN, in dezelfde Gemeente in het Vlaana'erljeSectie C. N°. 221 groot 2 B.' 59 R. 90 E. N°. 4. Eene IS7EIDE, gelegen in den Ouden Ka mer voornoemd, Sectie D. No. 98, 98e, 99a 283, groot. 1 B 22 R. 84 E. N®. 5. Eene HOFSTEE®, bestaande in HEE- REN- en BOEREN WONINGEN, BAK- KEET twee SCHUREN etc. genaamd CLARENSTEIN, staande aan voorzeiden Zanddijk, onder ffeinkenszandin het Oosterland, met ERVE, TUIN, BOOM GAARD, BOUWLAND en tot Agrement aangelegden GROND, Sectie B. N°. 117, 118, 119, 120, 120a, 1206, groot 3 B. 65 R. 60 EU., beplant met 270 OLMEN en ESSCHEN en circa 1Ö0 VRÜCHTBOOMEN. Informatien zijn te bekomen bij den Heer Ver kooper en gemelden Notaris Risseeuit. De GEZIGTKUNDIGE J. zal den 12 en 13 dezer te spreken of te ontbieden zijn in het Logement de Korenbeurs alhier, hij noodigt al degenen uit, die zijn rand of leiding tot het be houd van het gezigt behoeven in het bijzonder beveelt hij zijne nieuw uitgetonden AVONDBRIL- LEN aan verder is hij voorzien van alle Optische en Physische Instrumenten. Eene bekwame MEID benoodigd, goed kun nende omgaan met de Pot en Wasch adres bij de Uitgevers dezer Courant. Te Goes, bij F. Ki.keüwéns Zoon.

Goessche Courant | 1850 | | pagina 2