BEKENDMAKING. IMIOMLE MILITIE. WAARSCHUWING. BEKENDMAKING. I), uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avondsDe Prijs per Kwartaal is f J,75 Franco per Post 1,90. Gewone Adverteniien worden a SO ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberig/en van J6 regels a .1,20 behalve het Zegelregt Achtervolgens artikel 3 van het Koninklijk besluit van den 6den Januari) 1831n°. 68 Staatsblad n°. 2), heeft Zijne Excellentie den Heer Minister van Finan ciën, bij resolutie van den 5 April 1850, bepaald de prijzen, het opgeld daaronder begrepen, waarvoor de CollecteursSplitters en Debitanten der Staats- Loterij de loten en gedeelten van dien voor de Vierde week der trekking van de laatste klasse der 210de Loterij zullen mogen uitgeven te weten BIJ VERKOOP: Geheele Loten 75,00, Halve - 37,50. Vijfde - 15,00. Tiende - 7,50. Twintigste» - 3,75. Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd, dat bij voornoemd artikel van dat besluituitdruk kelijk is vastgesteld dat de Collecteurs, Splitters'en Debitanten gehouden zijn om zich naar die prijs bepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Goes den 6 April 1850. Voor den Gouverneur der Provincie Zeeland, Bij delegatie De Burgemeester der Stad Goes, J. C. van der MEER MOHR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad GOES, brengen bij dezen ter kennisse van alle die het aangaat dat de Militie Raadkrachtens art. 126 der wet op de Nationale Militie van 8 Janu- arij 1817, Staatsblad No. 1,) over dezen jare hare 3e zitting, tot aanneming van Plaatsvervangers of die van Nummer willen verwisselen, overeenkoms tig art. 37 der wet van 27 April 1820 (Nlna/s- blad No. 11.) zal houden te Middelburg hoofd plaats dezer Provincie, op Dingsdag den 16 April 1850, des morgens ten half tien ure, in de Abtdij aldaar; en dat de Commissie uit den Edel Achtbaren Raad dezer Stad, tot de afgifte der Attesten, benoo» digd voor Plaatsvervangers of Nummerverwisselnars zal vaceren op Donderdag den 11 te voren, des na middags ten vier ure. Er, opdat niemand hiervan onkundig blijve zal deze worden gepubliceerd en geaffigeerdmitsgaders geplaatst in dezer Stads-Courant. Gedaan ten Stadliuize van Goes, den 6 April 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelve» De Stads-Secretaris L. de FOUW Jz. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES brengen bij deze ter kennis van de belang hebbenden Dat het Suppletoir Kohier, wegens het PATENT- REGT, over hetjaar 1849 op 1850, voor deze Slad over het derde kwartaal van dat jaardoor Zijne Excellentie den Staatsraad, Gouverneur dezer Pro vincie executoir verklaardden 27 Maart jongstl. aan den Ontvanger van 's Rijks-Belastingen, ter invor dering volgens de wet toegezonden is. Wordende ieder belastingschuldige mitsdien ver maand en gelast, om, na bekomene kennisgeving van gemelden Ontvangerzijn verschuldigde overeenkom stig de bepalingen der wette voldoen op straffe van daartoe anderzints te zullen worden gedwongen. Terwijl diegenenwelke hun Aanslag-Biljet niet zullen ontvangen of verloren hebbenzich van een dubbeld van hetzelve, ten Kantore van den Ontvanger zullen kunnen voorzien, en zij die zouden vermeenen, dat hun Aanslag te hoog of niet overeenkomstig is met hunne opgave zich deswegensmet inachtne ming van de voorschriften ten dien aanzien, wegens de Directe Belastingen in het algemeen bestaande door tusschenkomst van den Controleur der Divisie, kunnen beklagen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voor wende, zal deze worden afgekondigd en in de Stads- Courant geplaatst. Gedaan te Goes, den 6 April 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOIIR Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris L. de FOUW Jz. GOES den 8 April. Bij arrest van het Hof van Zeeland dd. 25 Maart jl. is Cornelia de Zeeuw, wonende te Zaamslag, in appel vrijgesproken van diefstal van te velde staande Vruchten, te welker zake zij bij vonnis der Regtbank te Goes was veroordeeld tot eene gevangenisstraf van eene maand en in de kosten van het geding. (E. C.) Naar men verneemt heeft de heer A. van Bevervoorde een adres ingediend aan de tweede ka mer in hetwelk aan die vergadering worden onder worpen vooreerst het verzoek tot de voorstelling eener wet (in afwachting van het Nederlandsche wet boek van strafregtj voor het maken van onderscheid tusschen drukpers-deliquenten en gewone correctio nele overtreders, in de behandeling vóór de regter- lijke uitspraak cn na de veroordeeling; en ten andere de vraag, m hoe verre de houding en gedragingen van den minister van justitie, vóór, hij en na de bekende arrestatie en kerkering van den heer van Bevervoorde, vatbaar zouden zijn om te worden gemaakt tot het onderwerp van de interpeliatien of het onderzoek van de leden der tweede kamer. ia. n. b.) Op den 30slen Maart is inde Marne een schoon natuurverschijnsel waargenomen. Aan den westelijken hemel vei toonde zich, des namiddags te een uur, een prachtige wind boog in eene rigting van het noord oosten naar het zuidwesten, Aan weerszijden als uit den horizont oprijzende, overspande hij als eene zacht afgeschaduwde witte streep het helder-blaauwe, hier en daar ligt bewolkte firmament, tot op eene hoogte van ongeveer 45 graden terwijl het beider stralend zonlichter een ongemeeneri luister aan bijzette. Meer dan een half uur hield deze boog stand, waarna hij, in het midden zich in eenige strepen verdeelende, in enkele aansluitende wolkjes begon over te vloeijen en zoo van lieverlede verdween. (Pr. Gron. Ct.) Men schrijft uit 's Gravenhage van 6 April: Heden nacht is uit de residentie naar St. Peters- burg vertrokken de professor, die onlangs alhier was aangekomen en wiens komstnaar men verzekert in betrekking zoude hebben gestaan met de fraaije galerij van schilderijen van wijlen Z. M. Koning fVil- lern II. Donderdag 4 April heeft de Tweede Klasse van het Kon. Nederi. Instituut te Amsterdam eene open bare en zeer talrijk bezochte zitting gehouden. Bij de openings-rede heeft de voorzitter, de beer B. ter Haar, met dankbaarheid gewaagd van het den vorigen dag in de algemeene vergadering van het Instituut ont vangen berigt der gift van 5000, uit 's konings bij zondere fondsen verstrekt tot instandhouding van die instelling, en daarbij onder herhaalde toejuiching van de talrijke hoorders den wensch [geuit«dat de band altijd moge hecht blijven tusschen alles wat in Nederland wetenschap, letteren en schoone kunsten inint, en het vorstelijke Iluis van Oranje Voorts is in deze bijeenkomst verslag gedaan van de verrig- tingen der Klasse in de laatste twee jaren. De werkzaamheden zijn besloten met eene redevoering van I dr. Janssen, conservator aan 's Rijks museum te Lei- I den behelzende eene Beschouwing van den voor uitgang der beoefening van de monumentale vader- landsche oudheidkunde. in de laatste S5 jaren en met de voordragt van een dichtstuk van den heer ter ff aarten ontwerp hebbend e het communismus onzer dagen. Ten opzigte der wetsontwerpen welke in de vereenigde zitting der beide Kamers van deStaten-Ge- neraal, die tegen 19 April beschreven is, zullen wor den voorgedragen, verneemt men alleen, dat Z. K. II. Prins Hendrik zal worden voorgesteld als regent. In den loop dezer week is een gerezen twist tusschen twee officieren in eene woning in de Molen straat alhierop eene zeer ongelukkige wijze geëin digd door dat de een den andere door een raam van de eerste verdieping naar beneden wierp, ongeveer ter hoogte van 9 Ned. ellen waardoor het geheele raam verbrijzeld werd en de ongelukkige op eene bin nenplaats op het hoofd teregt kwam. Men vreest dat hij, door de geweldige schudding der hersenen, in het verstandelijk vermogen kan gekrenkt zijn en slechts langzaam zal herstellen. (Toekomst.) Bestuurders van liet Genootschap tot verdedi ging van de Christelijke Godsdienst, hebben aan den schrijver eener Verhandeling over de Liturgische Schriften der Nederlandsche Hervormde Berk met de zinspreuk Man kann nicht Formulare enz,, den uitgeloofden eereprijs toegewezen diebij de opening van het naambriefjegebleken is te zijn J. A. jff. Mensinga, (thans nog) Predikant te Sybe- carspel. De Volksvriend deelt eene bekendmaking van den kerkeraad der Hervormde gemeente te Wassenaar medevolgens welke dat collegie besloten heeft nie mand die sterken drank gebruikt, langer te bedee- len. De hoofden der buisgezinnen zijn verantwoor delijk voor hunne kinderen want de wekelijksche toelage zal hun onthouden worden, wanneer men slechts de zekerheid erlangt, dat zij zeiven, of iemand hunner huisgenooten sterken drank gebruikt hebben» Soort gelijk besluist is door het Roomsch-Katholiek arm bestuur insgelijks genomen. Men schrijft uit 's Gravenhage van den 7 April: Z. K. H. prins Hendrik is heden morgen per eersten trein vertrokken, zich naar Biljoen begevende. De leden van de Tweede Kamer zijn ter ver gadering opgeroepen tegen Maandag den 15 dezer. Heden morgen zijn de drie Engelschen wier zaak zoo veel geruchts gemaakt heeftals verdacht van zakltenrolderij uit het huis van burgerlijke en

Goessche Courant | 1850 | | pagina 1