'MAANDAG .18 MAART- PUBLICATIE. PUBLICATIE. De uitgave (lener Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs'per Kwartaal is f d.,75 Franco per Post 1,90. filewem Adverlenhien worden ,a £.0 etsde regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en 'Boodberigien van J6 regels a f 1,20 behalve het Zegelregt. BURGEMEESTER eh WETHOUDERS der Sta» GOESvoldoende aan het besluit van Hun Edel Groot Achtbare Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie, van den 15 Julij 1844, No. 1, Pro vinciaal Blad No. 87 Herinneren bij deze, onder referte, aan derzelver Publication van 17 Maart 1838 en ll Junij 1842, de Ingezetenen dezer Stad en Gemeente, aan de be paling der wet van den 1 Maart 1815, (Staatsblad No. 21 betrekkelijk de VIERING VAN DE ZON EN FEESTDAGEN hoofdzakelijk inhoudende: Dat op die dagen geene beroeps bezigheden mo- gen verligt worden welke de Godsdienst zouden kunnen storen; en geene openbare arbeid zal mo- gen plaats hebben, dan ingeval van noodzakelijkheid, met schriftelijke toestemming der Plaatselijke Rege- ring. Datmet uitzondering van geringe eetwaren geene koopwaren hoegenaamd op markten, straten o'f openbare plaatsen, zullen mogen worden uïtge- staid of verkocht,, en dat Kooplieden en Winkeliers hunne Waren niet zullen mogen uitstallen noch met opene deuren verkoopen. «Dat gedurende den tijd voor de Openbare Gods- drenst bestemd, de deuren der Herbergen en andere «plaatsen, alwaar drank verkocht wordt, 'binnen den besloten kring der gebouwen liggende, zullen geslo- ten zijn en dat gedurende dien tijd geenerhande spelen mogen plaats hebben. «Dat geene openbare vermakelijkheden op die da- gen zullen gedoogd worden; blijvende het evenwel aan de Plaatselijke-Besturen vrijgelaten, hieromtrent eene uitzondering toe te staan mits niet dan na «het vólkomen eindigen van alle Godsdienst oefe- «ningen. En dat de overtredingen tegen deze bepalingen, zullen gestraft worden wet eene geldboete van «niet hooger dan f 25,00, of ingeval van onvermo- gen, met eene gevangenis van niet langer dan drie dagen, te verdubbelen ingeval van herhaalde over- tredingen en daar en boven verbeurd verklaring «der te koop gelegde of uitgestalde goederen en het sluiten voor eene maand van Herbergen of andere publieke plaatsen." Burgemeester en Wethouders, vertrouwen: dat deze herinnering voldoende zal zijn, om den dag des Heeren en de erkende Feestdagen, binnen deze Stad, op eene allezins Godsdienstige wijze te doen vieren doch hebben niet te min, den Commissaris van Po- licie dezer Stad gelast om op de uitvoering der vorenstaande verordeningen te letten en te doen let ten legen de overtreders Proces-Verbaal op te maken, en in het algemeen zorg te dragen, dat alle hinderlijke bewegingen en geruchtvooral in de nabijheid der gebouwen tot de Openbare Eeredienst bestemd, wor den voorgekomen of belet. En opdat deze algemeen bekend worde, zal dezelve worden gepubliceerd geaffigeerd en geïnsereerd in dezer Stads-Coürant. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 16 Maart 1850. Burgemeester en Wethouders voerno-md Bij afwezigheid van den Burgemeester De Wethouder J. W. van KERKWIJK, Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris L. de FOUW, Jz. BURGEMEESTER en WETHOUDERS derStad GOES, ontvangen hebbende, circulaire van Zijne Excellentie den Staadsraad Gouverneur dezer Provin cie van den 16 der loopende maand, A. S. N°. 1551 Iste afdeeling, Provinciaal Blad No. 34): houdende wijziging in de bepaling van de 2de 3de en 4de zitting van den Militie-Raad. Brengen dien overeenkomstig ter kennis van de belanghebbenden dat de Militie-Raad hare TWEE DE ZITTING bestemd tot het onderzoeken der Re clames van Lotelingen des loopenden jaarsvoor de Gemeenten van het 7de Kanton waartoe deze Stad behoortzal houden op den derden. April eerstko mende, in plaats van den vijf-en-twintigsten Maart te voren, zoo als vroeger was aangekondigd terwijl de DERDE ZITTING, tot het aannemen van Plaats vervangers en Nummerverwisselaars voor dat Kan ton is bepaald op den zestienden in plaats van den elfden derzelfde maand Aprilbeide des morgens 'te half tien uren, in de Abtdij te Middelburg. En opdat zulks algemeen bekend worde, zal deze worden gepubliceerd, geaffigeerd en geplaatst in dezer Stads-Courant. Gedaan te Goes den 18 Maart 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd 'Bij afwezigheid van den Burgemeester, De Wethouder, J. W. van KERKWIJK Ter ordonnantie van dezelven De 'Stads-Secretaris L. de FOUW Jz. REGENTEN van de GODSHUIZEN en van den AEGEMKENEN ARMEN ontvingen den 14 dezer, voor den Gemeenen Schotel of Spaarpot der Weezen, eene gift van f en tot het doen eener buitenge wone uitaeeling van ffiSA/ANiESfOF aan de Armen, op den daarop volgenden Zondageene som van f IS; van welke het bepaalde gebruik is gemaakt. Den milden gever, die onbekend verlangt te blijven, wordt hiermede openlijk dank gezegd, voor deze blij ken van belangstelling in het lot van Armen en Weezen; met den wenschdat hij vele navolgers zal vinden. Goes, den 18 Maart 1850. Namens Regenten voornoemd H. C. PILAAR, Bentm. fy Am. GOES den JH Maart. Heden avond wordt aan de Leden der Soéieteit van Ongenuchten F rijeen ongewoon schouwspel verschaft. Door de bemoeijiogen van twee hunner is er een Casino georganiseerd beginnende met Hanengevecht, waarvan de geheele opbrengst is be stemd voor de Armen. Eere zij den ontwerpers en uitvoerders van dit plan, die ter bereiking van hun tweeledig doel, om aan de leden der Sociëteit eenen aangenamen avond te verschaffen en tevens iets tot ondersteuning hunner behoeftige stadgenooten bij te dragen, niet alleen hunne moeite en tijd, maar ook betrekkelijk aanzienlijke geldelijke opofferingen ten beste hebben gegeven en alzoo op eene navolgens waardige wijze het aangename met het nuttige hebben weten te paren. Bij Zijner Majesteits besluiten van den 13den Maart 1850, no. 78, 79 en S0, zijn benoemd: Tot Procureur bij de Arrondissements-Regtbank te Goes, mr. J. L. II. Liebertadvocaat aldaar* Tot substituut-griffier bijf>het Provinciaal Geregts- höf in Zeeland jhr. mr, W. 'C. de Jongethans substituut-griffier bij de arrondissements-regtbank 'te Middelburg. Tot Kanton-Regler te Oostburgijhr,. J. G. de Witt HamerJz., fans 'plaatsvervanger van den kantonregter te Goes en advocaat aldaar. Het Zondagsblad meldt Wij ontvangen uit Delftuit eene-Zóergóede bron, het berigtdat men zóó terg ten minste Willem III den lande regeert, niet bevreesd behoeft te zijn, voor de opheffing of verplaatsing der Akademie al daar,: dewijl Zijne Majesteit zelfheeft verklaard, het besluit te dien einde nimmer te zullen onderteekenen. Men meldt uit Tilburg van 14 Maart. Het algemeen gerucht zegt hier, dat de hooge erfgenamen van wijlen Koning Willem II voornemens zijn onder andere eigendommen ook de nieuwe ikazerne alhier te verkoopen, waardoor Tilburg als van zelve zou beroofd worden van het .garnizoen dat aan de stad zoo vele voordeden oplevert. Zijn wij wel on- derrigt, dan bestaat, althans voor het «ogenblik, noch voor het een noch voor het andere.eenige vrees. Wel zijn hier verleden week opmetingen gedaan en taxatiën geschied doch dit heeft met alle de goede ren van den overleden vorst plaats gehad en men weet dat dit geen ander doel 'heeft, dan om met het actief en passiefjder nalatenschap bekend te worden. Aangaande het huwelijk van den Kroonprins van Zweden met Prinses Louiza der Nederlanden verneemt men, dat de vorstelijke telgen in het laatst van Mei te 's Ilage, in tegenwoordigheid van de Neder- landsche en Zweedsche Ministers, enz. ondertrouwd zullen worden het huwelijk zelf zal echter in Junj in Zweden voltrokken worden. Z. K. H. Prins Fre- derik zal zich met zijn gezin derwaarts begeven en schijnt van plan te zijn den geheelen zomer in Zwe- dens hoofdstad door te brengen. Men verneemtdat ter gelegenheid van de onlangs plaats gehad hebbende loting voor de natio nale militie in de gemeente 't Zandt het volgende is voorgevallen onder de lotelingen bevonden zich twee personendie beide denzelfden voornaam en familienaam droegen. Bij de oproeping van dien naam en voornaam trad niet de persoon, die bedoeld werd, maar de andere van dienzelfden naam voor en trok het nummer en toen de beurt aan den tweede kwam, gebeurde wederkeerig hetzelfde, en de plaats gehad hebbende vergissing werd niet ontdekt, voor dat ze reeds geschied was. Men zegt, dal er waar schijnlijkheid bestaat, dat heide nummers vrij zullen kunnen blijven, en in dat geval zal de plaats gehad hebbende vergissing natuurlijk voor geen der beide lotelingen eenige gevolgen hebben; doch ware dit het geval niet, en één dier nummers dienstpligtigdan zou de vraag, wie der beide bedoelde lotelingen be hoort te dienen, afhangen van de wijze, Waarop men de uit deze vergissing ontstane moeijelijkheid uit den weg ruimtiets, dat zeker niet geheel zonder eenig bezwaar zou zijn. Een verschrikkelijke toeleg afschuwelijk, zoo hij ware uitgevoerd vond den 4 Maart 11. plaats in de gemeente Zuidhora. Een jongen, oud 15 jaren, zijnde de zoon van een klokkenmaker, die zich sterk aan het zoo gevaarlijke dobbelspel had overgegeven zoo, dat hij ten dien einde dikwijls aan zijn vader geld ontstalnam nadat hij door dezen daarover was onderhouden het wanhopig besluitom zijn vader zoo als hij bij een verhoor moet hebben be leden, met een sabel niet alleen te verwonden, maar

Goessche Courant | 1850 | | pagina 1