WARE VERPACHTING. en dat tot zijnen adjudant benoemd zoude zijn de baron Melvill van Carnbee, een verdienstelijk zee officier die als redacteur van den Moniteur des lndes en andere tot zijne specialiteit behoorende geschriften, zich zeer gunstig heeft doen kennen. Raden en Generaal-meesteren van de Munt heb ben onder dagteekening van den 25 Februari), be kend gemaakt, dat door hen is onderzocht een stuk, uitgegeven voor een nederlandschen gulden, en is be vonden dat dit stuk behalve de afwijkingen in het stempelwerk, de volgende kenteekenen van valschheid oplevertals 1°. dat het iels ligteren tevens iets dikker is dan de echte gulden; 2°. dat de kleur eenige overeenkomst heeft met die van zilveren pasmunt van laag gehalte, welke lang in de wandeling is geweest, doch geenszins zoo wit is, als die der echte stukken, en 3°. dat het stuk, blijkens het omschrift, debeeld- lenis draagt van Z. M. FKillem II, doch tevens, met bet teeken van den tegenvvoordigen muntmeester, het jaartal 1812 oplevert. Een ieder wordt daarbij vermaand dergelijke stukken niet aan te nemen acht te slaan op de personen, die dezelve aanbieden; de ambtenaren van justitie en politie dadelijk daar van aangifte te doen, en bij het bezit van zoodanige stukken steeds te letten op het voorschrift van art. 135 van het wetboek van strafregt. DUITSCIILAND. Frankfort, den 28 February. In de bureaux van het departement van marine alhier heerscht thans eene groote bedrijvigheid. Des- zells chef, de heer van ff angenheim is dezer dagen naar Berlijn vertrokken, om met den minister van oorlog aldaar over onderscheidene vraagstukken, de Duitsche marine betreffendeIe beraadslagen. Naar wij uit goede bronnen vernemen hebben zij bijna uitsluitend tot onderwerp de medewerking der Duitsche vloot bij eenen eventuelen oorlog met Dene marken. Dadelijk na de terugkomst van den heer von IVangenheim, zal de zee-kapitein von Bourgnignon zich naar de kusten der Noordzee begeven, met den last om die in oogenscbouw te nemen, en de plaatsen uit te kiezen waar mende oorlogsvaartuigen zou stationneren. Volgens de jongste berigten nit Zwitserland, haasten zich de Duitsche en andere vlugtelingen, het Zwitsersche grondgebied te verlaten. Zij begeven zich meestal naar Frankrijk in de hoop dat aldaar eer lang onlusten zullen uitbreken waarmede zij hnn voordeel zullen kunnen doen. Inlusschen verneemt men dat tengevolge van de verwijdering dier vlug telingen de gemeenschap aan de Badensche grenzen weder hersteld is. In onze politieke kringen wordt verzekerd dat zich in Luxemburg eene partij heeft gevormd met het doel dit groothertogdom van Nederland ge seheiden en met België vereenigd te zien. Wat hier ook van zij dit is zeker dat de hondscommissie zich in de jongste dagen ijverig met de Luxemburg- sche aangelegenheden beeft onledig gehouden. Het gouvernement is, zoo men zegt, op het punt eene wetenschappelijke expeditie naar bet bin nenste gedeelte van Afrika te zenden, onder directie van den baron von Midler den zoo geleerden taal kundige, die reeds twee reizen in dat land heeft ge daan. De heer Muller zal vergezeld zijn van den zoologist Alfed Brehmvan den chemist Oscar Brehm en nog een ander geleerde. De leden dier expeditie zullen zich vereenigen op den oever van het meer Birk-el-Karoun in Opper-Egyptewaarna zij zich over de Roode Zee naar Sonakin zullen be geven en van daar naar Noordelijk A bbyssinie dat het hoofdpunt van hunne nasporingen zal zijn. Het hoofddoel is om, zoo mogelijk, de bronnen van den Nijl en van de Witte rivier op te sporen. Het Ooslenrijksc.he gouvernement wil handelsbe trekkingen met Abyssinie aanknoopen en er zelfs, zoo het noodig was, eene kolonie oprigten. De heer Muller is benoemd als algemeen-consul van Oosten rijk in Midden-Afrika, FRANKRIJK. Parijs, den 27 February. Volgens de Courier Francais zou keizer Nicolaas aan het Londensch kabinet eene kernachtige nota ge rigt hebbenbetreffende het gedrag van het Engel sche eskader in den Piraeus. De termen dier nota (waarvan copie aan alle gouvernementen van het vasle land moet zijn medegedeeld) schijnen van dien aard te zijn dat tnen reden heeft om een vredebreuk te voorzien tusschen de kabinetten van St. James en St. Petersburg. Nog voegt men er bij dat lord John Hussel/in voorzorg van ernstige gebeurtenissen, bij het parlement aanvraag zou doen om credielen om de land- en zeemagt van Engeland te vermeerderen. Wij deelen vervolgt het blad, die tijdingen mede, als geruchten die ter beurze liepen maar voegen er ook bij dat soortgelijke nota van Rusland aan En geland door alle staatkundigen, die keizer Alkolaas kennen werd verwacht. Nog leest men in hetzelfde blad Zoo als reeds vroeger gezegd werd is het zeker dat men een leger van 50,000 man op de been zal brengen, uit voorzorg legen schadelijke gevolgen, die nit den tegenwoordigen stand van zaken in Zwit serland kunnen geboren worden Aan deszelfi hoofd zou generaal C hangar nier zijn die echter hierdoor zijn tegenwoordig kommandement niet zal verliezen. De Si'enle deelt als gerucht mede, dal Frank rijk en Engeland besloten zouden hebben om Dene marken en Zwitserland ïn hunne bescherming: te ne men en dat die beide mogendheden, zoo noodig:, tot eene gewapende tusschenkoinst bereid zijn De bevolking van de voorstad St. Antoine is heden in repen roer geweest. In den avond van den 24 Februarij zijn door een aantal personen kransen en bloemruikers nedergelegd, op en hij het op het plein van de Bastille opgerigte gedenkteekcii Gisteren is dat getal nog zeer vermeerderd, zonder dat iemand pogingen aanwendde om óf de algemeene aandacht te trekken, óf de rast op eenigerhande wijze te ver storen. De politie heelt het inmiddels noodig geoor deeld om die kransen te doen wegnemen 't welk in den afgeloopen nacht heeft plaats gehad. Nadat de menigte dit vernomen had, heeft men al spoedig gisting en onrust bespeurd. Het volk is bij het gedenkteeken en ook elders te hoop geloopen, en de voornaamste volksleiders hebben de meest mogelijke moeitegehad, om uitspattingen te voorkomen. Alom zijn inmiddels gelden op de openbare straat verzameld, ten einde nieuwe kransen te koopen Reeds had men betrekkelijk aanzienlijke sommen bijeen, toen de be kende republikeinsche afgevaardigde Lagrange aan kwam. Deze, bespeurende dat de door hem ma! er- gelegde krans almede was verdwenen begaf zich onverwijld naar den maire van het 8 arrondissement, om hem kenm'3 te geven van het gebeurde. Deze ambtenaar vertoonde zich onder het volk vermaande het tot rust en verlangde dat 15 mannen zouden worden aangewezen om de weggenomene kransen terug te halen. Dit is geschied; de bedoelde kran sen zijn allen teruggevonden in een wachthuis bij het plein van de Bastille en in zegepraal teruggebragt naar de plaats, van waar dezelve waren weggenomen Inmiddels heeft er gedurende den geheelen dag eenige spanning geheerscht. Meden avond ten 8 tire zijn de zamenscholingen nog geenszins geheel uiteen geraakt. Hoewel de menigte niets kwaads in den zin schijnt te hebben is men echter niet geheel gerust en men onveinst zich geenszins, dat gelijk ééne vonk in het buskrüid geduchte onheilen kan verwekken een enkel man, die de staatkundige driften der op- gewondene menigte in beweging weet te brengen in staat isom de grootste verwarring te doen ont staan. Men verzekert, dat de ambtenaar der policie, die het wegnemen der kransen heeft gelast, nit zijne be trekking ontslagen is geworden. In de zitting der wetgevende vergadering van heden heeft de minister Ferdinand Barrotuit eigene beweging, over het gebeurde het woord gevoerd en de handelwijze der politie met den naam van heiligschennis bestempeld. De ultra-republikeinen hebben deze verklaring met genoegen vernomen en den minister met geestdrift toegejuicht. Vele ultra-gematigden en legitimisten waren geheel anders gestemd en liet ontbrak niet aan afgevaardigden, die den minister voor eenen Ja~ cobijn uitmaakten, en begrepen dat, de kransen een maal weggenomen zijnde, de regering de zaak stil had moeten laten rosten. Wat eigenlijk de strekking van hot gebeurde is, weet niemand. Hel ontbreekt niet aan lieden die het er voor houden dat de regering niets liever zou zien dan een oproer, vermits zij zich volkomen bij magte gevoelt om dit te bedwingen en eene gebeurtenis van dien aard gewisselijk zou strekken tot toeuadei ijig der onderdeden der groote gema tigde partij welke toenadering zoozeer noodig is om bij de aanstaande verkiezing op 10 Maart de overwinning te behalen over de socialistische partij. Het omhouwen der vrijheidsboomen had (volgens die lieden) den gewenschten uitslag niet gehad en men zou alsnu de proef hebben willen nemen om de bevolking opteruijen door het wegnemen der re publikeinsche bloemkransen. Zooveel is zeker, dat de heftige volksleiders zeer goed inziendat een oproer hunne zaak in den grond zou bederven en der regering groote magt en invloed geven. Uit dien hoofde verzuimen zij niets, 'twelk kan strek ken om de menigte in rust te houden, Onder de geruchten, die eergisteren te Parijs in omloop waren, behoorde ook dat van het voorne men van den President der republiek om zijn ontslag te nemen. Het behoeft naauweJijks gezegd te wor den dat men zulks algemeen als een sprookje aan merkte. 4 Ondertrouwd J. A. A. FRANSEN van de PUTTE Goes, 1 Maart 1850; F. 1. BURGER. Ondertrouwd Goes 1 Maart 1850. F. E. H. LIEBERT en A. P. JANSSEN. Het Kindover welks geboorte wij ons op den 4 Februarij verheugden werd ons heden dooi den dood ontnomen. F. STERK. A. M. STERK, Geb Vkriioeven. Op Donderdag den 7 Maart 1850, des morgensten 9 ure, zullen Armmeesteren van den Grooten Armen van Kappelle en Bieselinge en die van F, vers dijkin de Her berg van Marinds van Maris, te Kappelle, onder nadere approbatie van Zijne Excellentie den Heer StaatsraadGouverneur dezer Provincie publiek en aan de meestbiedende voor even eerstkomende en achtereenvolgende jaren presenteren te Verpachten SS PERCEELEN BOUUV- en WEILAN DEN, genoemden Armen toekomendein alom uitgezette Biljetten in het breede omschreven. Inforinatien zijn hij Armmeesteren voornoemd en ten Kantore van den Notaris A. Smallegange, te Goeste bekomen. Op Maandag den 11 Maart 1850, des namiddags ten 2 urezullen de Erven van wijlen CORMELSS JANSE VAS STRIEM en PIETERMEE.B.A VALKIERop bekome Regterlijke autorisatie, in de Herberg bewoond bij M. Minnaar, te Wol- phaarsdijk ten overstaan van den Notaris E. 1'. Lenshoek publiek presenteren te verkoopen, zoo in %even perceelen als in massa eene H S"~ STEDE, met 35 Bunders2960 Ellen extra vruchtbare LANDERIJEN staande en gelegen -in de Gemeente van IFolphaarsdijkbij uitgezette Biljetten breeder gespecificeerd. Alsmede op Donderdag den 14 pTTTSeêf Maart 1860, des morgens ten $0^15 9 ure op bovengemelde Hof- W.3 stede in den Oosl-D/ieuivlandschen-Polderden BÓEREN-INSPANals: 6 PAARDEN. 6 MELKKOEfJEN, 2 Vare KOEIJEN, 4 RUNDERS, 4 KALVERS, 4 VARKENS, WAGENS, WIND- en PEEMOLEN, MOLBORD, PLOEGEN, EGGEN, en verder ROUW-, MELK- en PAARDENGEREI, benevens MEUBILAIRE- en HUISHOU DELIJKE GOEDEREN. Inlormalien zijn te bekomen ten Kantore van voor noemden Notaris Lenshoek te IVolphaarsdijk. Te Gons, bij F. Klkkcwrns Zoon.

Goessche Courant | 1850 | | pagina 2