Bigf «li mmwmmrm* NOTIFICATIE. BlIBik iïIWCTIMI«E IWS1L - De. uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f J,75 Franco per Post f J,90. Gewone Advertcntien worden a SO ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Üoodberiglen van J—6 regels it f J.20 behalve het Zegelregt. De STAATSRAAD, GOUVERNEUR tan de Provincir ZEELANDbrengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat door Zijne Excellentie den Opperhoutvestermet overleg van Hun Edel Groot Achtbaren de Gedeputeerde Staten, is bepaald het navolgende 1°. Dat de Jagt op Ganzen en Eendvogels binnen deze provincieop den 20 Maart aan staande zal gesloten zijn terwijl die op fFa- tersnippen tot den 1 April daaraanvolgende wordt öpengelaten, met dien verstande echter, dat de laatste wat de Publieke Jagt aan belangt alleenlijk geopend blijft op het wa ter, langs de stranden en oevers van waterplas sen en op lage moerassige landen, en bepaalde lijk is gesloten in en langs bosschen, alsmede op bouw- en weilanden tot het gewone jagt veld behoorende, 2°. Dat het weispel van kwartelen alleen van den 1 Mei aanstaande tot en met den 15 Julij daar aanvolgende zal mogen worden uitgeoefend, zullende bij dat Jagtbedrijf geene andere nelten mogen worden gebruikt dan steekgarens, sprei en vliegnetten terwijl de twee laatstgemelde soorten nimmer tot het slepen (tirasseren) der kwartels zullen mogen worden gebezigd. 3°. Dat de Visscherij binnen deze provincie van den 15 April aanstaande tot en met den 15 Mei daaraanvolgende zal gesloten wezen ter wijl het visschen met de zegen of het sleepnet niet geoorloofd zal zijn van den 1 April aan staande jot en met den 31 Mei daaraanvolgende. 4°. Dat van de bij de 3de bedoelde sluiting is uit gezonderd de Paling-visscherijwelke echter gedurende den gesloten vischlijd niet anders dan met Aalkorven, van wisschen of teenen gevloch ten, en met het Kruisnet zal kunnen uitgeoe fend worden vermogende nogthans die visch- tuigen alléén daar te worden gebezigd alwaar het gebruik derzelve, niet bij de politie-regle- menteu is verboden. 5°. Dat de visschers van beroep den door hen, vóór den 15 April aanstaande gevangen visch tot op den laatsten dier maand zullen mogen ver- koopen. 6°. Dat een ieder die zich aangaande het bij de voorgaande bepaalde eenige overtredingen mogt veroorloven tot de straffen bij de wet bepaald zal worden vervolgd. Wijders worden de belanghebbenden nader herinnerd A. Aan het reglement op het zoeken en rapen van eijeren van wild gevogelte, medegedeeld bij be sluit van Heeren Gedeputeerde Staten van den 31 October 1845, No. 6, Provinciaal Blad No. JJO) waarbij op de straffen daarbij be paald, het zoeken en rapen van eijeren van Eend vogels Kievilten en ander wild gevogelte, anders dan op eigen of geh uurden grond in weiden, velden, duinvalleijenzeeduinen of moerassen, jaarlijks naden 30 April is verboden. (Slot hierna.) DIAKENEN bij de Hervormde Gemeente alhier, hebben het genoegen wederom melding te kunnen maken van twee gif tenieder van 5 in Goud, respectivelijk gevonden in de Collecten bij de voor- miodag-godsdienst-oefening van Zondag den 17 dezer en bij de avond-godsdienst-oefening van gisteren hartelijken dank daarvoor toebrengende aan de milde gevers of geefstersen hunne armen bij vernieuwing in de milddadigheid hunner stadgenooten aanbevelende. Goes, den 25 Febr. 1850. Namens Diakenen S, de JONGE MULOCK HOUWER, Poorz. P. J. A. tan DAM, Secretaris. Goes den 25 Februauij. Bij Zijner Majesteits besluit van den 19 Februarij 1850 No. 10, is benoemd: tot procureur-generaal bij het provinciaal geregtshof in Zeelandmr. M. Ferbrugge, thans advocaat-generaal bij hetzelve pro vinciaal geregtshof. Den lÓden dezer is door den stedelijken raad der stad Middelburg tot lid der provinciale staten van Zeeland met 8 tegen 7 stemmen, verkozen de heer mr. G. Hinlopen de heer B. Bomme had 4 de heeren mrs. S. de TVind, P.Pous en M. Fer- brugge elk eene slem op zich vereenigd Men schrijft uit Assen dd. 21 Februarij: Zondag avond den 17 dezer, ging de vrouw van den timmerman II. de IFil alhier van huiszoo zij zeide oin naar haar man te gaan die zich op het tolhek bij zijn zoon bevond; het werd nacht, maar de vrouw kwam niet te huis, en noch de FFitt noch een der huisgenooten wist waar zij zich kon bevinden. Men heeft allerlei nasporingen gedaan de hoofdvaart afgevischt grachten slootcn putten alles is afgezocht, maar tot heden toe is er nog geen spoor van de verlorene te vinden. Zeker arbeider van de (FitJ. Klducke genaamd, ontkende eerst, iets van het geval te weten, doch is later tot de be kentenis gekomen dat zij zich daar Zondag avond heeft opgehouden dat hij toen met een rijksdaalder bij een winkelier was geweest, om daar drank en suiker te halen later moet die persoon hebben op gegeven, dat de vrouw de FPit eerst gisterenmorgen van hen was vertrokkende justitie heeft aldaar huiszoeking gedaan doch voor zoo verre men weet niets gevondende weduwe Grosman die er meer van scheen te welenhad gezegddat men in de vaart niet behoefde te visschen want dat men haar daar niet zoude vinden maar dat men maar eens in het stads bosch moest zoeken alles echter te ver geefs dit voorval verwekt hier groote sensatie, men maakt allerlei vermoedens en gissingen sommigen wanen haar afgezet en vermoord, daar zij nog al eene aanmerkelijke waarde aan goud bij zich droeg, ande ren houden het er voordat zij een zelfmoord heeft begaan of hier of daar in- of buiten de stad wordt verborgen gehouden intusschen kan men hiervan niets met eenige zekerheid zeggen er ligt een digte sluijer des gebeims over verspreid. Het dagblad van Stokkolm van 11 Febr. deelt in zijn officieel gedeelte het volgende mede Gisteren, den lOden, ontving Z M. de Koning in particuliere audiëntie den graaf nan Lijnden, opper stalmeester en adjudant van Z. M. den Koning der Nederlanden den vorigen avond te Stockholm aan gekomen. De koning ontving bij die gelegenheid het antwoord van den Nederlandschen vorst op den brief van 7 Januarij jl. waarbij de Koning van Zweden en Noorwegen H. D.als hoofd van het koninklijk huis van Oranje, verzocht had om de hand van de prinses IFilhelmina Frederika Alexandra Anna Louisa der Nederlanden voor zijnen welbeminden zoon, den Kroonprins van Zweden en Noorwegen. Op die aan vraag, welke reeds de goedkeuring verworven had der doorluchtige ouders van genoemde prinses, gaf Z. M. de Koning der Nederlanden bij bovengemelden eigen- handigen brief, die de dagleekening droeg van 27 Januarij zijne volkomen toestemming. Vervolgens werd de graaf van Lynden in particu liere audiëntie ontvangen door de koning en de ko ningin-moeder en door den kroonprins. Een holrijtuig en eene plaats in de koninklijke loge inde opera zijn ter beschikking gesteld van den graaf gedurende zijn verblijf te Stockholm, en alle gelegen heid is hem verschaft om het merkwaardige te bezig- tigen dat de hoofdstad bevat. Gisteren werd door de koning een diner gegeven waaraan de geheele koninklijke familie deel nam en waartoe, buiten den graaf van Lynden, nog waren uitgenoodigd de grootwaardigheidsbekleeders, de leden van den Zweedschen en N oorweegschen staatsraad en hunne dames, in het geheel 80 couverts. De koning bragt een toast uit op den kroonprins en zijne bruid, daarbij de hoop te kennen gevendedat de ontwor pen vereeniging het geluk der vorstelijke verloofden eo.u grondvesten, dat zij zou medewerken tot den voor spoed van Zweden en Noorwegen en dat de band van vriendschap tusschen deze rijken en Nederland die reeds zoo gelukkig aanwezig is, nog naauwer zou worden toegehaald. De aanwezigen hadden daarop de eervan zoo aan HH. MM. als aan den kroonprins en de verdere leden der koninklijke familie hunne heilwenschen te be tuigen over de tijdingwelke de koning hun had medegedeeld. In eene heden morgen gehouden vergadering van den raad van state heeft de koning aan dat ligchaam kennis gegeven van de verloving van den kroonprins, welke mededeeling in het procesverbaal is opgenomen. Heden namiddag ten half drie ure hebben HH. MM. en de kroonprins de hier geaccrediteerde vreemde gezanten ontvangen die hun verlangen hadden te kennen gegeven om aan de koninklijke familie hunne belangstelling in de gemelde verloving te betuigen. DUITSCHLAND. Berlijn, den 2J Februarij. Een dagblad van Upsala (Zweden) schrijft het vol gende: Nadat hier gedurende eenigen lijd eene ge lijkmatige en scherpe winterkoude, bij stil weder had geheerschthadden wij den 28 Januarij een zoo verschrikkelijk weder als men in langen tijd hier niet. bijwoonde. Tegen den middag was het in de stad onmogelijk 50 ellen voor zich uit te zien. De storin werd spoedig in een orkaan en de dag in eene sche mering veranderd daarbij kwam dat de koude van 3° tot 15 steeg. Toen men in den morgen van den 29 Jannarij de bijna onbegaanbare wegen in de nabij heid der stad begon te onderzoeken trof men bijna op allen lijken van menschen aandie in den strijd tusschen leven en dood, voor de woedende elementen hadden moeten bezwijken. Van de waarschijnlijk veelvuldige ongelukken, die op dien dag nabij of ver van de stad hebben plaats gehad zijn reeds de treurigste berigten ontvangen. FRANKRIJK. Parijs, den 20 Februarij. De Monileur deelt het volgende rapport mede van den minister van buitenlandsche zaken, omtrent het

Goessche Courant | 1850 | | pagina 1