fiOESSCHE 1850. (ti mo s:) mmmxmsL BEKENDMAKING. BEKENDMAKING- MAANDAG 18 FEBRUARFJ. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs -per Kwartaal is f J ,75 Franco per Post f J,90. Gewone Adverlentien worden a 20 ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijksen Doodbei iglen van J6 regels a d ,20 behalve het Zegelregt mma BURGEMEESTER en WETHOUDERS beu stad GOES brengen ter kennis van de daarbij belang hebbenden Dat de beschrijving over het loopende jaar 1850, voor de Stedelijke Belasting op de HOMDEN, afge- loopen en dien conform hel kohier opgemaakt is, als mede dat hetzelve, ter voldoening aan Het bepaalde bij Art. 2 van het Reglement, door den Raad dezer Stad vastgesteld den 9 April 1830 en goedgekeurd bij Koninklijk beslnit van den 5 Augustus daaraan volgende, No. 11 van heden af, gedurende veertien dagen, in den voormiddag, ter Stads-Griffie ter visie zal liggen ten einde ieder belastingschuldige in de gelegenheid te stellen om zijne reclames gedurende deze veertien dagen, aan den Stedelijken Raad in te dienen. Wordende een iegelijk die bij deze beschrijving mogt zijn overgeslagen aangemaand om zich dien tijd te nutte te maken tot het doen van zijne aangifte, ten Kantore van den Ontvanger der Stedelijke Belas tingen zoo en gelijk in meergemeld art. 2 van het Reglement is voorgeschreven. Terwijl de Ingezetenen te dezer gelegenheid worden herinnerd aan de bepalingen van art. 5 des meerge- waagden Reglements: «Dat die gene, welke na den afloop der beschrijving een of meer Honden zal «willen houden, boven die waarvoor hij beschreven is daarvan insgelijks schriftelijk aangifte zal moe- ten doenten Kantore van voornoemden Ontvan- ger: En ten einde een ieder hiervan kennis drage zal deze worden afgekondigd en geplaatst in dezer Stads- Courant. Gedaan ten Stadhnize van Goes, den 16 Febr. 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. van der MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris L. de FOUW, Jz. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aangaat Dat volgens art. 1 van het Reglement op het hou den van openbare Veemarkten, tot handel in Paar den, Runderen, Schapen en Varkens bin nen dezelfde Stad, gearresteerd den 7 April 1845 en gepubliceerd den 26 dier maand op de laatste Dingsdag in de maand February, zijnde dit jaar den 26 dier maandaldaar zoodanige Veemarkt zal gehouden worden en dat dezelve zal onderworpen zijn aan de bepalingen in dat Reglement vervat. En zal zulks door afkondiging, aanplakking en in sertie in de Stads-Courant worden bekend gemaakt. Gedaan ten Stadhnize van Goes, den 16 Febr. 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris L. de FOUW, Jz. Het ALGEMEEN ARMBESTUUR had heden het genoegen, eene buitengewone uitdeeling van TUBF te doen, aan het schip van HJ. IFvpküs, daar toe door denzelven edelmoedig beschikbaar gesteld. 1 Den milden gever wordt 'daarvoor langs dezen weg den dank der Armen toegebragt. Gobs den 18 Februari) 1850# HECKING President. H. C. PILAAR, Denim. Sr Am. DIAKENEN bij bb NEDEKDXJITSCHE HERVORMDE GE MEENTE te GOES, nemen de vrijheid, bij deze aan hunne geëerde Stadgenooten kennis te gevendat zij, zich gaarne de gelegenheid ten nutte makende, ook aan hen door den onvolprezen Volksdichter TOLLENS geopenddoor diens jongste Dichtstukje GOI3DEBJ KACHT v-l.v de armen aan hk rijken al hier ten voord eel e van de aan hunne zorgen toebetrouw- dc Armen verkrijgbaar te stellen, daarvan eenige exempïatv ren voor hunne rekening hebben ontboden, diè bij de Boek handelaren F. KLEEUWENS ZOON zullen te hekomen zijn. De bepaling, van den prijs van dit Dichtstukje wordt aan iederen kooper overgelaten. Diakenen voornoemd, vreezende aan den Christelijken zin van hunne geëerde Stadgenooten tekort te doen, door hierbij eene aansporing te voegen ter bevordering van het Liefde rijk en Weldadig doel der uitgaveten nutte van hunne Armen, die zoo vaak en steeds mogen Ondervindendat een beroep op dé milddadigheid van Hunne meergejjoede medeburgers nóóit vruchteloos geschiedt,—- vermeenen alzo© te dezen opzigte zich te moeten bepalen hij de vermelding, dat hij bovengenoemde Boekhandelaren tevens een© Bus is geplaatst, tot ontvangst van datgene, wat de a Bij ken» voor de a Armen» zouden gelieven af te zonderen. GOES17 Febr. 1850. Diakenen voornoemd, S. de JONGE MULOCK HOUWER, Praeses. P. J. A. van DAMSecretaris. MlIIIk GOES den J8 February. Men schrijft uit Hulst van den 11 Januarij Gisteren in den vroegen morgen is in de naburige gemeente Stoppeldijk eene misdaad gepleegd. Ter wijl de landbouwer J, K. Serrarensmet zijne vrouw naar de kerk was gegaan en de dienstmeid al leen te huis was gebleven kwamen omstreeks 6 ure, drie personen in huis en in het vertrek, waarin die meid zich ophield. Een derzelve nam een voor schoot en bond haar dat om het hoofd terwijl hij haar met een touw knevelde en niet handen en voe len aan den stoel vastbond waarop zij met geweld gezet was. In dezeiijtoestand gebragt, gebood men de doodelijk onstelde meid te zeggen, waar het geld van haar meester geborgen vvas en op haar antwoord dal hij dit met zich genomen had, hernamen de boos doeners hunne bedreigingen steeds herhalende dat zij het wel vinden zouden. Na de ges]otene kasten en laden met geweld te hebben opengebroken en do daarin geborgene kleedercn en andere voorwerpen op den vloer geworpen en onderzocht te hebben vonden zij eindelijk eene som van 300 gl. aan con tante penningen welke zij benevens eenige gouden sieraden met zich namen na de meergemelde meid met moord te hebben bedreigd wanneer zij aan ie mand ontdekken zou, door vrien de diefstal gepleegd was. Het is intusschen aan de ijverige pogingen van den heer knntonregter alhier gelukt om de meid te doen bekennen, welke personen, waarvan zij er twee zegt gekend te hebben, zich aan dezen vermetelen dielstal hebben schuldig gemaakt; met dal gevolg, dat dezen, waarvan één de broeder is van den bestolene, in ver zekerde bewaring genomen en naar herwaarts zijn overgebragtom vervolgens naar de hoofdplaats van het arrondissement te worden getransporteerd. De staten der provincie Groningen zijn buiten gewoon bijeengeroepen legen Vrijdag den 22 Febr. Om te hooren het rapport der commissie uit hun midden benoemd, over de aanvraag tot concessie tot indijking en droogmaking der Lauwerzee, enz. en daarover te delibereren. De regtbank te 'sGravenhage heeft aan de hooge erfgenamen van wijlen Koning (Villern II, ander maal een nieuwen termijn van beraad verleend, en wei voor twee maanden. De gemengde commissie uit de kamers der Staten-Generaalter invoering der stenographie bij de kamers, heeft al degenen verwittigd die zouden wenschen de betrekking van stenograaf in dienst dier kamers te vervullen, dat zij hun op Zaturdag 9 Maart a. s. gelegenheid zal geven', om van hunne bekwaam heid te doen blijken inel oogmerk om het noodige getalnaar gelang dier bekwaamheden voorloopig in dienst te stellen, tegen genot eener som van min stens 50 's maand, daartoe door de regering aange wezen. Zij die van deze gelegenheid gebruik wenschen (e maken, moeten acht dagen te voren, bij den heer griflicr van de tweede kamer, inzenden opgave van hunnen ouderdom en hunne maatschappelijke betrekking, ge tuigschriften van goed gedrag en verklaringen van be voegde personen omtrent de kundigheden die zij vooral ook met epzigt tot hel Nederduitsch en andere talen bezitten. Men schrijft uit Boxmeer van den Ilden Fe bruary j Het gevaar is thans geweken, dat ons voor wei nige dagen akelig bedreigde. Dank zij de krachtda dige inspanning en onbezweken pogingen onzer ge meentenaren. Terwijl van alle zijden de mare tot ons drong van de verwoestingen rampen en ongelukken, door ijs en een vreesselijk gezwollen water in onze schrik kelijk geteisterde provincie aangerigthad zich ook langs de boorden van onze gemeente het Maaswater tot eene weinig of nooit gekende hoogte verheven. Een smal dijkje, naauwelijks bestand tegen eene ligte overstrooming, scheidde ons van eene onstuimige ri vier die hare bedding tot eene zee verbreed had en door storm en regen gegeeseld met reden elk angst en schrik in 't harte joeg. In die oogenblikken be gaven wij ons naar den, door den aangewassen stroom bedreigden, dijk, en weldra had een echt Uollandseh tooneel plaats. Het gemeentebestuur, dat zich mede ter plaatse had begeven, had spoedig het gevaar over zien en nu klonk aldra het algemeen wachtwoord: naar de dijken! aan welke uitnoodiging loflèlijk werd beantwoord. Paard en kar werd ingespannen, schop en houweel ter hand gevat palen en slroo zand en aarde in een oogenbiik in menigte bijeenge- bragt. Vrij inoge het stormen en gieren, stortrege nen in een stik duisteren nachtop de Smalle Maasdijk, die ter lengte van omstreeks een kwartier zich langs onze gemeente uitstrekt om haar tegen den hoogen watervloed te beschermen, heeft eene wakkere schaar van omstreeks twee honderd man in den eersten nacht, in den grootslen nood post gevat, en waar het wa ter hier en daar door mollegat of dijkholte buiten waarts doordringtdrijft de harner der onvermoeide werkgasten paaien planken in den grond, brengt men

Goessche Courant | 1850 | | pagina 1