soman comn. 1850, .V. 12. MAANDAG n FEBRUARIJ. j - PUBLICATIE. PUBLICATIE. NATIONALE mms. PUBLICATIE. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f .1,1')Franco per Post 1,90. Gewone Advertentien worden a 20 ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van 1—6 regels a f 1,20 behalve het Zegelregt. f> -TTs f BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES, gezien de besluiten van Zijne Excellentie den Staatsraad Gouverneur dezer Provincievan den Februarij 1835, A. Nö. 1320, 6de Afdeeling (Pro vinciaal Blad N°. 18) en van den 5 Mei 1836, A. No. 5257, 6de Afdeeling (Provinciaal Blad No. 49. Noodigen dien overeenkomstig de Grondeigenaren uit, om in de loopende maand Februarij, ter Stede lijke Secretarie Aangifte te doen van alle ontstane veranderingen ten aanzien hunner Grondeigen dammen binnen deze Gemeentehetzij door Split sing of Vereeniging van Perceelen, Stichting of Sloo ping van Gebouwen aan-, bij- of herbouw als an derzins, welke eene meetkundige opnemingvereischen; en van alle zoodanige Splitsingen en Vereenigingen als welke zij ten hunnen koste mogten verlangen te doen bewerkstelligen om daarop eenige akte hunne grondeigendommen betreffendeop te maken of te doen opmaken. En vermits van alle de alzoo aangegevene veran deringen in den staat der Grondeigendommen op den laatsten dezer maand opgave moet geschieden aan den bijzonderen Bewaarder van het Kadaster T worden de belanghebbenden vermaand, om zich den bepaalden tijd ten nutte te maken. En opdat niemand onwetendheid voorwende zal deze worden gepubliceerd, geaffigeerd en geïnsereerd in dezer Stads-Courant. Gedaan ten Stadhuize van Goesden 9 Februarij 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOUR, Ter ordonnantie van dezelven, De Slads-Secretaris L. DE F 0 U W Jz. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES, herinneren bij deze de Ingezetenen dezer Stad en Gemeenteaan de bepalingen der Wet van den 26e Ventose 4e jaar, betrekkelijk de zuivering der Doornen, Struiken en Hagen, van Rupsenesten, Rin gen en Netten welke voor deze Provincie verpljg- tenil is gemaakt, bij het Decreet van den 8 November 1810, en nader gepubliceerd bij Publicatie van Hun Edel Groot Achtbare Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie, van den 26 Januarij 1826, en ma nen dezelve ter bevordering van hun eigen belang en dal van hunne naburen, dringend aan, om binnen den bij de Wet bepaalden tijd hunne in eigendom of gebruik toebehoorende Boomcn. Struiken en Ha gen, van de daarin aanwezige Rupseneslen te zuive ren, ten einde niet te vervallen in de kosten en straf fen daarop gesteld als zullende aanvankelijk tegen den 2 Maart eerstkomende, en voorts van 14 tot 1 4 dagen zoo lang het saizoen het nemen van maatre gelen tot wering van Rupsen zal toelaten daarop naauwkeurige Schouwingen gehouden en tegen de nahijgen Proces-Verbaal opgemaakt worden volgens de wet. Gedaan ten Stadhnize van Goes den 9 Februarij 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris L. DE F 0 U W Jz. ADVERTENTIE. Het PLAATSELIJK BESTUUR van GOES ver wittigt de Ingeschrevenen voor de Nationale Militie van dezen jare, dat de Alphabetische Naamlijst, van alle de personen, die aan de ligting van dit jaar moeten deel nemen, ter visie van elk en een iegelijk zal leg gen op het Raadhuis van jMaandag den 11 Febru arij .1850 tot Frijdag den 1 Maart daaraanvol gende des morgens van tien ure tot des namiddags een ure ten einde een ieder in staat zoude zijn om, ingeval hem op die lijst eenige personen of om standigheden mogten voorkomen, die op dezelve nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden weggelaten daarvan aan den Heer Militie Commissaris kennis te geven, met last om zich op den 2 MAART 1850, des morgens ten tien ure te bevinden te Goes, in de grootc zaal op het Stadhuisten einde aldaar voor de dienst der NA TIONALE MILITIE te LOTEN, en redenen van vrijstelling hebbende die alsdan op te geven als mede oiri de bewijzen tot staving derzelve en bij de wet gevorderd uiterlijk binnen vijf dagen na de loting, over te leggen aan het Bestuur der Gemeente. Goes, den 11 Februarij 1850. Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur voorn., J. c. van dek MEER MOllR Ter ordonnantie van hetzelve De Stads-Secretaris, L. de FOUW, Jz. BURGEMEESTER en WETHOUDERS drr stad GOES gezien het besluit van Zijne Excellentie den Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den 1 Junij 1835, A, No. 6737, 6de Afdeeling Provin ciaal Blad. No. 56,) houdende mededeeling van de nadere bepalingen met betrekking tot de jaarlijksche opneming der veranderingen in de belastbare opbrengst der Gebouwde Eigendommen, en de toekenning van tijdelijke vrijdom van Grondbelasting, of van verhoo ging van Grondbelasting, voor de gevallen van stich ting enz. van gebouwen, bij de wet van den 28 Maart 1828, (Staatsblad No. 8,) voorzien; zijnde van den volgenden inhoud De opneming van de veranderingen in de Ge bouwde Eigendommen in derzelver belastbare waar de voorgevallen, blijft uitsluitend opgedragen aan den Controleur van het Kadaster, ol, waar de zoodanige niet is aangesteld aan eenen anderen door de Gouverneurs, iéder voor zijne Provincie, daartoe bepaaldelijk aan te wijzen Ambtenaar van dat vak, welke door zijne vroegere betrekkingen bij hetzelve, en in andere opzigten, daarvoor de meeste geschiktheid beziten zal dezelve deze werkzaamheden verrigten met overleg van de Zet ters der Belastingen in de Gemeenten. Gezégde opneming zal plaats hebben eenmaal 'sjaars en aanvangen op zoodanig tijdstip, als de Gou verneurs der Provinciën, ieder in de zijne, meest doelmatig zullen oordeelen altijd evenwel zoo vroegtijdig dat ten minste de uitkomsten der veranderingen, welke voor den 30 Junij van ieder jaar tot stand gekomen zijn, nog kunnen opge nomen worden in de verzamelings-leggers, welke moetentenen voorde vervaardiging der kohieren der Grondbelasting van hel volgende jaar. Van 5 den dag, waarop de opneming in iedere Gemeente zal plaats hebben zal aan de Ingezetenen geene kennis behoeven gegeven te worden; doch zal de Ambtenaar van het Kadaster daarvan berigt geven aan het Plaatselijk Bestuur, hetwelk zal zorgen eenen staat van de aan hetzelve bekende veran deringen in gereedheid te hebben, om met de aan wijzingen langs andere wegen verkregen voor het werk te dienen. (Pervolg en Slot hierna.) GOES, den 11 Februarij. Men schrijft ons uit Ellewoutsdijk van den Ssten Februarij het volgende In den avond van den 5 dezer had op de Schelde het volgende voorval plaats. De post- en veerschip per IV. Geense, van Ellewoutsdijk op Neuzen, met zijne beide broeders P. GeenseA. Geenseen de knecht J. van Bovenmet den post naar Neuzen geweest zijnde ontwaarde op hunnen terugtogtop de hoogte van de zoogenaamde Oostplaat, een mastje van een klein vaartuig, hetwelk zij, ongeacht de holle zee die het hun hoogst moeijelijk en zeer gevaarlijk maakte, trachtten te naderen, om, des noodig, hulp te verleenen. Toen zij het, na uiterst moeijelijke en gevaarvolle inspanning, meer nabij kwamen, hoorden zij bet angstgeschrei en roepen om hulp en weldra bleek het nu dat het hunne dorpsgenooten M. de Jonge en zijn knechtje waren die een uur vroeger Neuzen hadden verlaten en zoo goed mogelijk daar ten anker waren gekomen wijl het roer onbruikbaar was geworden, en zij alzoo de reis niet verdep konden voortzetten. Daar verkeerden deze menschen in eenen verschrik- kelijken toestand den dood voor nogen hebbende want zonder hnlp was het kleine en ontredderde vaar tuig dra vol water en spoedig gezonken doch nu spanden schipper Geense en zijne broeders en knecht alles in, om hunne medemenschen aan eenen wissen dood te ontrukken. Zij laten niet af om het uiterste te wagen, om, met Gods hulp, de in gevaar verkee renden, zoo mogelijk in 't leven te behouden, en dit gelukte hun. Zij hebben het onuitsprekelijk ge noegen, beiden, twee uren later, behouden te Elle woutsdijk te brengen. Eere hebben deze edele menschen-vrienden die nog geen 4 weken geleden, denzelfde M. de Jonge, uit eenen gevaarvollen toestand redden. Eere vooral den schipper PF. Geense die bovendien in Junij 1842 een kind met eigen levensgevaar van eenen wissen dood redde terwijl een ander kind zijn dood in de golven vond. Waardig is het, dat zulke daden van menschlie- vendheid worden openbaar gemaaktwaardig dat zij naar verdiensten worden beloond Bij besluit van 6 Februarij jl.No. 92, heeft Zijne Majesteit goedgevonden binnen deze provincie Ter vervulling der vacature ontstaan ten gevolge der gewone aftreding met den 2 Januarij, te benoe men tol Burgemeester der Gemeente Scherpenisse c. a. de heer IVastot Burgemeester der Ge meente Westkapelle c. a. de heer P. J. Bertel. Uit Rotterdam schrijft men Men verneemtdat door de heeren J. A. Beije- rinck, ingenieur, J. A. Scholten Hz., fabriek en landmeter van Schieland en P. Scholtenndj. fabriek- en landmeter aan de stedelijke regering een plan is ingezonden, om de beide Maasoevers door middel van eene brug met elkander te vereenigen en de landerijen op Feijenoord in exploitatie te brengen

Goessche Courant | 1850 | | pagina 1