AANBESTEDING. Besturen en Administralien. PBOVIKOE ZEELABm, Provinciale Water staats - PP erken en PPegenals: B. Aan den Stijger en Veerdam bij het Haventje van tve! dm sergeant door een gemeentel; stuur kwitantie» laten geven voor reuen wagen waa op hij regt had zonder dien wagen ie nemen of de nam zoor bestemd.; gelden te voldoen; daar echter "p de plaats van be stemming de kwitantie voor aai komst der kar door het gemeentebestuur aldaar moest worden geteekènd, en dit daartoe niet genegen was ging men zoo ver, eene valsche verklaring op dezelve te stellen; de officii r rekende bij zijne terugkomst met den kwaniet meester af, en liet zich den wagen betalen daar echter in het stuk eene misvatting in de berekening waszond de kwartiermeester het ter herstelling aan den betrokken burgemeester terug deze verklaarde toendat hij de kar niet had zien aankomen, en ook de verklaring: van aankomst niet door hem geteekend was. De officier rit zijn medestander, de sergeant, werden gearresteerd en staan thans voor den krijgsraad teregt, terwijl ver moedelijk ook de burger ambtenaardie de kwitantie voor de kar gaf, zonder gejd tg ontvangen en jzonder die te leveren, zal verv tlgd borden. \AII. B.~) 'sGravenhaoe den 19 September. De commissie van de Tweede Kamer der Sraten-Generaal, belast met In t aanbieden aan den koning van eene lijst van drie kandidaten voor het voorzit»rschap dier kamer, gedu rende de thans geopende zitting, is heden middag, ten een urebij Z. M. toegelaten en heeft zich van hare taak gekweten. Men verzekert iater, dar liet Z, M. behaagd heeft den heer inr. J. K. baron van Goltsteineersten kan didaatte benoemen, tot voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal gedurende de tegenwoor dige zitting. Morgen zai de Tweede Kamer eene zitting houden, waarin de benoemde voorzitter zijne betrekking zal aan vaarden en de kamer hare werkzaamheden zal aanvan gen. Men verwacht alsdan de verkiezing der leden, die zullen uitmaken de commissie tot her ontwerpen van een adres in antwoord op de troonrede. De Ministers hebben hun ontslag verzocht. Zijne Maj-.sieir heeft hetzelve nog niet aangenomen; maar op gisteren de lieeren mrs, D. Donker Curtius en Lightenvelt bij zicli ontboden en heden bij zich ont vangen en heeft aan hen de noodige instructien ge geven ten einde eene nieuwe zamenstelling van het Ministerie voor te bereiden, en van hunne bemoeijin gen aan Zijne Majesteit verslag te doen. Rotterdam, den 19 September. Zaturdag avond is, naar men zegt, de heer steendrukker P. Ur. van de Weijerte Utrechtbijna het slagtoffer van de woede van een zijner bedienden geworden. Zekere M., boekhouder, die zich van tij! rot tijd aan den drank schijnt overgegeven te hebben, dien avond zijn afscheid ontvangende, zoude den iie; r van de IVeijer een zoodanigeti slag hebben roegebragr. dat deze van zijn stoel tegen den grond stortte. Niet spoedig kun tiende opkomen, gaf Af., zoo men zegt, hem met zijn hak eenige trappen, waardoor hij de kinnebak op twee plaatsen brak. Zeker is het, dat de heer van de IVeijerom hulp roependein eenen gevaarlijken toestand werd gevonden, en thans in zorgelijke» toe stand verkeert. (Ut. Cour. Goes dm io September. OPENING van de KAMERS der STATEN- GENERAAL, op 17 Septemberl.l. Z. M. heeft maandag de vergadering van de S-aren- Generaal geopend, vergezeld door HM KK. 111!, de Prinsen Hendrik en Frederik der Nederlanden. H. M. de Koningin, benevens HH. KK HH. de Prins van Oranje en Prins Mauritszonen des Konings bevonden zich in de vergaderzaal in de hof-loge. In deze vereenigde zitting der beide Kamers van de Staten Generaal is ingekomen en voorgelezen een ko liinkliik besluit van den 12 September, waarbij de heer ïnr. L. G. A. graaf van Limburg Stirum benoemd wordt tot voorzitter der Eerste Kamer, gedurende de tegenwoordige zitting. Hu neemt dientengevolge het beleid dezer vergadering op zich. De voorzitter benoemt eene commissie om Z. M. den Koning bij hoogstdeszelfs aai komM te ontvangen, en, na afloop der zitting, orge'eide te doen, Die commissie bestaat uit debeeren: Rengers, van Aylva van Pallandt. BotsJespersvan Nispen van Seve naar, van der Lindenl'hilipse Insinger van Iiijc- hevorselBacker, van HasseltSlicker van Domburg de Jonge vnn EllemcetBeeretibroek van Doorn Dirks Duymaer van Twist en Borrct Na eenig verwijl heeft deze commissie den Koning binnengeleid diezich op den troon geplaatst heb bende, de volgende aanspraak hield: Mïjnk Beeren Ik verbeug mij in het voorregr, u andermaal om mij vergaderd te zien, en ditmaal, om van de plaats, door mijnen onvergetelijke» vader vroeger zoo Waardig be kleed, eene nieuwe zitting voor 11 te openen, waarin gij geroepen wordt de dierbaarste belangen des Vader lands met mij te behartigen en verdere uitvoering te geven aan de Grondwetdie wij in onze vorige te zamenkonist wederkeerig hebben bezworen. Wij mogen ons verblijden ter oorzake dat onze uit- en inwendige aangelegenheden, sedert het oogen blik, waarop ik de regering aanvaardde, niet zijn ver umiderd, maar veeleer verbeterd in gunstige gesteldheid. Met alle mogendheden hebben wij vrede en goede verstandhouding. De onrust die elders woelt, dringt onze grenzen niet binnen en de verdeeldheiddie andere Staten eenigerir.ate van elkander verwijdert blijft ons vreemd. Wij onderhouden met allen een volledig vriendschappelijk verkeer. De verwikkelingen, in welke wij vroeger vreesden ten opzigte van Limburg te zullen, of te kunnen geraken, zijn, door debescher mitig der traktaten, gelukkig afgewend, en wij hebben het gegronde vooruitzigt, dat die regtmatige toestand nimmer andere dan regtmatige bevestiging of oplossing zal verkrijgen. De zege op Balie, door de dapperheid onzer land en zeemagt bevochten, heeft ons het verlies van meer dere verdienstelijke strijders, en dat het meest is fe betreuren, het verlies van eenen voortreffclijken bevel hebbergekost; maar tot dien duren prijs, zijn de eerbiediging van ons gezag rust en orde in den In- dischen Archipel verzekerd. De marine bewees lofwaardige dienstenook ten gunste onzer West-Indische bezittingen. Het leger gaf mij ruime stof tot tevredenheid. Mijne beminde landgeuooten genieten gewenschten voorspoed. De oogst was gezegend. De handel her leefde. De fabrieken leverdenook op de onlangs gehoii- dene tentoonstelling uitmuntende proeven van hare gunstige ontwikkeling; en de markt van onze koloniale voortbrengselen heeft voordeelen verschaftdiege voegd bij de niet ongunstige opbrengst der belastingen en de reeds tot stand gebragte aanzienlijke bezuinigingen, veel hebben bijgedragen tot de verbetering van den stand van 's lands geldmiddelen. Alleen liet gedeeltelijk mislukken van een enkel gewas des velds, en de vele slagtoffers eener gevaarlijke ziekte, gaven ons sioftot bekommeringen lted. Geiden schijnen evenwel te ver minderen. Onder die gunstige omstandigheden zijt gijMijne Heeren herwaarts gekomen, 0111 uwe zorgen op nieuw aan 's lands zaken te besteden. Vele en gewigtige bemoeijingen wachten u, door de Grondwet zelve voor geschreven, en door de tijdsomstandigheden gevorderd. Zij zullen zich niet bepalen tot het onderzoeken en beoordeelen van de weis-ontwerpen, die de gewij zigde Grondwet vordert. Gij zult u ook moeten bezig houden met eene nieuwe begrooting der uitgaven en inkomsten van het rijk; met gewigtige stoffelijke belan gen der natie, en niet liet minst met liet overwegen van zoodanige verordeningen, als naar de tegen woor dige ontwikkeling der handc-lsstaatkunde van Europa, ter bevordering van scheepvaart en handel en tot herstel of verbetering vaii belangrijke bronnen van volks welvaart, of, mag het zijn, tot het openen van nieuwe, raadzaam zullen worden gekeurd. Daarin wensch ik u welberaden, standvastig voor te gaan. Daartoe roep ik uwe bezadigdeeendragtige belangstellende medewerking in. Van de schredendoor ons in gemeen overleg, op dien weg te doenhangen in deze gewigrige oogen- bltkkenvoor jaren tijd*, het geluk en de voorspoed var. dit achtingswaardig Volk, welks welzijn wij moe ten bevorderen ren eênenmale af. Het Vaderland phiklte van onzen arbeid rijke vruch ten De weldadige Opperbestuurder van ons lot schenke daarop Zijnen zegen L Met deze wensclien in liet hartverklaar ik deze zitting der Staten-Generaal te zijn geopend. Na het houden dezer aanspraak werd de Koning doof de benoemde commissie wederom uitgeleid en de vereenigde zitting dortr den voorzitter gesloten. Dingsdag zouden de beide Kamers de: Staten- Generaal vergaderen tot bet aanvangen barer werk zaamheden. Een chirurgijn te Marseille is op het denkbeeld gekomen om de cholera in te enten, zoo als men de koepokken doet. Men verzekert, dat hij bij het gou vernement verlof heeft aangevraagd, om eene proef op een veroordeeld misdadiger te mogen nemendie op vrije voeten zou gesteld worden zoo hij de proef overleefde. Als een nieuw blijk der verregaande dwaasheid van sommige lieden, kan strekken, dat twee werklieden te Madrid onlangs eene weddingschap hebben aangegaan, waarbij de jongsteoud 20 jaren, zich voor eene ge ringe som heeft verbondenom twee zijden doeken met twee smeerkaarsen te nuttigen. Hij heeft de weddingschap gewonnendoch is korten tijd daarna onder een hevig lijden, aan de gevolgen zijner onbe zonnenheid bezweken. Het getal exemplaren, die dagelijks van de tien voor naamste dagbladen van Parijs per post verzonden wor- den, is als volgt: P Union 4737; la Patrie 4740, l'Univers 4902; Assemblóe Nationale 7107; Es tafette 7774; le National 8695; Dóbats 10591; le Constitutional 17065le Siècle 25082; la Pr ene 28021. Pius IX is een van die zaclue, schijnbaar zwakke karakters, die door aangedanen dwang gesterkt worden en aan alle geweld een\ onoverwinnelijk hjdelijken weer stand bieden; hij heeft veel van zijn* voorganger Pjus VII, wiens naam hij aangenomen heeft, en wiens voorbeeld hij meermalen verklaard heeft re zullen volgen. Ookdeze kwam, gelijk men weet, iu strijd met Frank rijk maar vermoeide Napoleon's geweld noor niets te doen. Nederlander Op Donderdag den 4den October 1849, des voor- middags ten 10 ure, zullen, onder nadere goedkeu ring, door den Staatsraad, Gouverneur der Provincie Zeeland, of bij zijne aivreziglieiddoor één dei- Leden van de Gedeputeerde Statenin bijzijn van den Hoofd-Ingenieur in het 11de District van den Waterstaat, aan het locaal van het Gouvernement te Middelburg worden aanbesteed DE NOODZAKELIJKE VERNIEUWINGEN EN HERSTEL LINGEN AAN DE VOLGENDE A. 1. Aan de Yeerdammen van het Sloe. 2. Aan het Paalhoofd en den Steenendum, builen den Zeedijk van het Fort Bath. 3. Aan de Contr'escarpen, langs de rivier de Een- dragtder Stad Tholen. 4. Aan de werken behoorende tol het Postha- ventje te Gorishoek. 5. Aan de Havenwerken der Stad Vere. 6. Aan de Havenwerken van Bres kens. 7. Aan de Havenwerken van Philippine. 8. Aan den Straatweg van Zierikzee naar Zijpe en den daarbij behoorenden Stijger of Aan legplaats. 9. Aan den Straatweg wederzijds de Stad Sluis. IVolphaarsdjh en den Dam bij Kort gene. Daaronder begrepen alle vereischte Materialen en het onderhoud tot 1° Jul ij J850, zoo a/s in twee bestekken is omschreven. Deze Aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod; terwijl de Bestekken en Voorwaarden op de gewone plaatsen ter lezing liggen. Gedurende drie dagen vóór de besteding zullen de noodige aanwijzingen worden gedaan terwijl bij den Hoofd-Ingenieur te Middelburg voor de werken in het algemeen, en bij de Ingenieurs in de Arron dissementen voor de werken onder elks ressort be- hoorendenadere informatien te bekomen zijn. De StaatsraadGouverneur van de Pro vincie Zeeland VAN VREDENBURC1I. Te Goes, en F. Ktkbuwkns Zoon.

Goessche Courant | 1849 | | pagina 2