Besturen en Administralien. SCHOUWING BER WJ3GEN. PUBLIEKE BESTEDING. Londen, den 30 Augustus. i)e Daily News behelst een brief van Mazzini, waarin de ex-dictator van Rome poogt te betoogendat Engeland een onbetwistbaar belang heeft om in de aangelegenheden van Rome te interveniëeren. HÜ besluit den brief aldus Zoo het waar is, dat gij in Engeland al het onbeschaamde weet te begrijpen, dat er geiegën is in liet verbond der vier mogendheden (Frankrijk, Spanje, Oos enrijk en Napels) tegen het ontwaken der eeuwige stad, al wat er voor de mensc'nheid groots en vruchtbaars gelegen was in dien kreet van vaderland en vrijheiddie uit de puinhoopen van liet kapitool opsteegal het edele en voordeelige, dat voor EngJtnd zou voorrspruiten uit het beantwoorden van dien kreetdan kunt gij ons nog veel goeds doen. Gij kunt onze soldaten troosten, die door het Fransche gouvernement verban nen en aan de uiterste ellende ter piooije gegeven zijn: die arme lieden hadden op de broederschap van Frank» rijk gerekend! Thans kunt gij door uwe drukpers door uwe meetingsop liet voorhoofd d< r Fransche republiek het merkteeken van Kaïn drukken, en Rome's kruin met den stralenkrans der martelaren omringen." FRANKRIJK. Parijs den 29 Augustus. Men blijft steeds vol houden dat de Voorzitter Lodewijk Napoleon voor nemens is, om een huwelijk aan te gaan met eene zweedsche Prinses. De desweuens in omloop zijr.de geruchten hebben vooral eenigen schijn van waarheid erlangd sedert men heeft vernomen, dat dé heer Clary een bloedverwant van Koning Oscar en neef van den Voorzitter, van Parijs naar Stokholm is vertrokken. Dat men die reis met het bedoelde huwelijk in verbaud brengtbehoeft te naauwernood vermelding. Parijs wordt thans bijna geheel op nieuw be straat Deze maatregel is noodzakelijk, daar, ten gevolge van liet bezigen der straatsteenen tot het op Werpen van barricadende bestrating buitengemeen heeft 'geleden. Parijs, den 30 Augustus. Ten gevolge van ge ruchten, die in den laatsten tijd geloopen hadden over de geldelijke verlegenheid waarin de lieer de Lamartine zich bevond, hadden zich veiscluidtne aanzienlijke personen vereenigd om iiem door eene inschrijving 111 staat te stellen, zijne voorvaderlijke landgoederen te behoudi n. die dezer dagen ten verk'op zijn aanges'agen. De heer dc Lamartine heeft, ouder .dankbetuiging dit minzaam aanbod van de had gewezen om reden de opbrengst zijner letterkundige weikzaamlieden toe reikend is om in zijne behoeften te voorzien lederen nacht worden in volkrijke wijken dezer stad vergadering van leden der bergpartij gehouden dezerdagen waren ten drie ure in den morgen 800 policie-agenten op de beenen de policie bezat pro Cessen verbaal van al die nachtelijke zittingen waarin het gedrag van sommige vertegenwoordigers met de uiterste «nauwkeurigheid was opgeteekend. Men beweert, dat de geldelijke verlegenheid van den president der republiek onophoudelijk grooter wordt. E«' was hier een gerucht in omloop, als zoude een Russisch legercotps naar de Zwitsersch grenzen in aaniogt ziin. Parijs, den 30 Augustus. De geruchten nopens een huwelijk van den president der republiek met eene Zweedsche princes, bevestigen zich al meer en meer. Algemeen verhaalt men dat Lodewijk Napoleon vroe ger naar de hand gedongen heeft eener Eugelsche dame wier vermogen 25,000,000 francs beloopen moet. De dame wees zijne aanzoeken echter van de hand. Te Chateau Thebaudbij Nantes, heeft zich een merkwaardig geval van slaapziekte fcatalepsy voorgedaan. De vrouw van een boer aldaar ligt reeds sedert 18 dagen in diepen slaap, zonder ^enig voedsel of drinken te ontvangen. Men vreest dat de dood een gevolg hiervan zal wezen. Parijs den 31 Augustus. De heeren Ledru- RallinFelix I'yat en de vertegenwoordigers die in de zaak van 13 Junij betrokken zijn, zijn, naar men zegt, tot het besluit gekomenom zich op den dag waarop de debatten van her hooge geregtshof zullen geopend worden, gevangen te stellen. pjet hoog geregtshof zal den 8 October te Ver sailles bijeenkomen. NEDERLANDEN. 'sGravrnhage, den 30 Augustus. Men spreekt thans met ernige zekerheid van onderhandelingen nopens een: huwelijk tusschen den kioonprirs van Zweden en prinses Louisedochter van Z. K. H. prins Frederik der Nederlanden. Eerstgenoemde heeft, gedurende zijn verblijf alhier den rouw wegens het overlijden van koning Willens 11 aangenomen. Men weent, dat eerstdaags door de regering het vooistel van wet op het lager onderwijs, alsmede de concept gemeente wet aan de Tweede Kamer zal wor den aangeboden. Utrecht, den 29 Augustus. Er verspreidt zich hier ter stede het geruchtdat de Synode der Neder- landsclie Herv. kerk, welke voor twee dagen, na eene zitting van bijna twee maandenis uiteen gegaan, het Ontwerp van Gerevideerd reglement verworpen, in het bestaande reglement eenige wijzigingen gemaakt en eene commissie tot de vorming vau een nieuw ontwerp met last om in liet volgende jaar te rapporteren be noemd zou hebben. Dit berigt zou verontwaardiging wekken, indien het niet als ongeloofelijk werd ver worpen. Of wat zouden de leden der Hervormde kerk van eene Synode moeten denken, die hun zoo duide ijjk en algemeen uitgedrukt verlangen naar verandering van een als onbruikbaar erkend lapwerk van een voor bijgegaan tijdperk, zoo zegr met voeten trad, met het kennelijke doel, om door uitstel de aandacht te ver moeijeii en op dien weg het oude te behouden Nederlander Goes den r September, De regerins heeftbij memorie van Z. Exc. den minister van biimenlandsche zaken, de Kempenaer. geantwoord op de bedenkingen der Tweede Kamer van de Staten Generaal, ten aan» zien van het ontwerp van wet, voor de regeling van het kiesregt en de benoeming van de leden der Eerste en der Tweede Kamer. Dit ontwerp zal alzoo waar» schijnlek eerlapg bij de Tweede Kanier in overweging worden genomen. Volgens eene bij dit ontwerp behoorende tabel, vermeldende den census, ter benoeming van leden voor de Tweede Kamer der Staten Generaal, zoo als die nu veranderd is voorgedragenbeloopt dezelve als volgt Noord Braband: te 's Hertogenbosch f 46Eind hoven f 40, Bergen-op-Zootn f 38, Breda f 36, in de overige gemeenten f 24. Gelderlandte Arnhem f 56. Zntphen f 42, Tiet f 40, Bommel f 40, Nijmegen f 36. Doesburg f 36, Wageningen f 34, in de overige gemeenten f 24. Zuid Holland's Gravenhaee f94, Rotterdam f 100, Schiedam f 64. Dordrecht f 60. Delft f 50, Gorin chern f 46. Leiden f40. Woerden f 34, in de overige genieenten f 32. Noord Holland: Amsterdam f 112, Purnierend f 58, Alkmaar f 54Haarlem F 50Monrtikkenda n f 50 Edam f 48, Zaandam f 44. Weesp f 44, Meóemblik f 42. in de overige gemeenten f 32. Zeeland: Middelburg f 62, G»i-s f 50, Zierifczee f 48, in de overiee gemeenten f 32. Utrechtstad U'recht f 54, in de overige gemeen ten f 32. Vriesland: Leeuwarden f 56. Snerk f 48, Harlin gen f 46 Bolsward f 42 in de overige gemeenten f 30. Overijssel: Zwolle f 4/1, Kampen f 44, Deventer f 42, in de overige gemeenten f 24. Groningen: stad Groningen f 48 in de overige gemeenten f 30. Drenthe: Assen f 34, Meppel f 36, in de overige gemeenten f 20. Limburg: Maastricht f 34, Roermond f 28, Veillo f 26 in de overige genieenten f 00. Door den minister van binnenlandsche zaken is tot rector van het stedelijk gymnasium te Wageningen benoemd de heer G. E. J. Evertsriocior in de Iet» terenrector der Latijnsciie school alhier. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER Etsr WETHOUDERS der Stad GOES Ter voldoening aan de bepalingen van liet Reglement op liet Beheer en Onderhoud, en de Politie der Buurt wegen 111 Voetpadenin deze Provincie dato den 6 Jitlij 1838, in deze Gemeente, voor zoo veel de Buurt wegen aangaatingevoerd bij Publicatie van den 4 Mei 1844. Zullen op Woensdag den 2(ssten September 1849, SCHOUW HOUDEN over alle de BUURT WEGEN in deze gemeente en worden mitsdien de wegpligtigen en verdere belanghebbendenaange» maand en gewaarschuwd, om te zorgen, darde voor schrevene Wegen in behoorlijken staat en geëffend zijn; dat alle Laagten, Slagsporen, Gaten en Putten, be hoorlijk aangevuld en de kanten der Wegen van Distels, Brandnetels en verdere ruigten, gezuiverd zijn; mitsgaders de Waterleidingen, Sprinken Slooten en Gruppen langs de Wegen, volkomen zijn schoonge maaktAlles op de boeten en straffen bij het meer» gedacht reglementop de overtredingen gestatueerd. Aldus vastgesteld door Burgemeester en Wethouders der Stad Goes, den 1 September 1849, om door aan- plakking ter gewone plaatsenen insertie in de Stads courant, ter kennis der belanghebbenden te worden gebragt. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR Mij Bekend, De Stads-Secretaris L. DE FOUW, Je. BURGEMEESTER es WETHOUDERS der Stad GOES, zullen op Zaturdag den J5 September 1849, des namiddags te een ureten Stadhuizc aldaar, publiek en aan den minstaannemendetrachten aan tc besteden De Leverantie van de bcnoodigdc STEEN KOLEN ten dienste van onderscheidene Stedelijke Inrigtingen gedurende den aanstaanden winter Waarvan de conditiën ter Stads-Griüie ter Jezing zullen liggen, van lieden af tot den dag der besteding, van des voormiddags tien tot des namiddags één ure; volgens welke afzonderlijk zal moeten ingeschreven worden voor de leverantie van JVcw-Castelsche- Sunderlundsche- en Brabandsche Kolenallen per Mud. Gedaan ten Stadhuizc van Goes, den 3 Septem ber 1849. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. van dek MEER MOHR, Ter ordonnantie van dczelven De Stads-Secretaris L. de FOUW, Jz. MIDDEN PRIJZEN win be tjolgcubc Cïrlifcchm tc ©mes. Van den .16 tot den 3.1 Augustus .1849. Mot inbegrip der Landelijke en Plaatselijke Belastingen. Tarwe/ 7 91. Rogge 4,70. Vroege Gerst/4,60. Late Gerst ƒ4,13. Boekweit 0,00. Haver 3,10. Witte Boonen f c,oo. Witte Erwten 00,00. Groene Erwten 5,15. Graauvve Erwten 1 0,00. Tarwe Meel 9,91Rogge Meel ƒ6,35. allen per Mudde. Boter/o.80. Noord-Hollandsche Kaas 50 cs. Stolk- sche Kaas 40 cs. Leidsche Kaas 30 cs. Witte Brood 31 cs. Tarwe Brood ;8 c>. Rogge Brood i25 cs. Osse- Vleesch 55 cs. Koci-Vleesch 55 cs. Kali's-Vlciscit 55 cs. Schapen-VIcesch 35 cs. Lams-Vleesch 35 cs. Versch Varken-Vleesch 60 cs. GerooktVarken-Vicesch 80 cs. allen per Ned. Pond. Vroege Aardappelen f2.25. Late Aardappelen 0,00. de Mudde. Jenever f 60,00. per Vat. IJpcn Hout 7,50. Esschen Hout f 7,50. per Wisse. Groote Takkebossen 14,00. Kleine Takkebossen 7,00. dc Honderd. Steenkolen f 2,50. de 100 Ponden. Turf 70 cs. de dubb. Mudde. Kool Olie f 43,00. Lijn Olie 40,00. het Vat Koolzaad 12,12. Lijnzaad f 0,00. de Mudde. Kaarsen 65 cs. het Ned. Pond. ADVERTENTIEN. Namens het Bestuur der Afdeeling van de Maatschappijlot Bevordering der Toonkunst noodigt de ondergeteekende uit tot aangifte van LEERLINGEN voor den eerstdaags aan te van gen CURSUS der ZANGSCHOOL, waartoe ten zijnen huize de gelegenheid is opengesteld tol Zatur dag 8 September e. k. K. 15. MSf DE\ J5J8SC23, Secretaris. t TE KOOP Twee goedwerkende I5RANB-POMPEN(oud model), met 8 Ned. el ZUIGBUIZEN SCHROEVEN en toebehooren adres, Advocaat LiEBERTte Goes. Ten Kantore van Jf. P. BURGER, in de Voorstadzijn voor de 209de Stuats-Lotevij te be komen HEELE en GEDEELTEN van LOIEN, in Koop en Huurvolgens Prijs-Courant. (/Je Trekking der Eerste Klasse begint den 24 September 3849.) Te Goes, bh F. Kleeuwens Zoon. 'X

Goessche Courant | 1849 | | pagina 2