KERMIS ILOOSTERZANOE LAHZf AARDE. mDDENPRIJZUN 208s,e S taats-Loterij. Besturen c» Administration. welke natie zij ook morcr. behoorcn uitom zich naar Griekenland te begeven, waar zij een gastvrij onthaal zullen vinden benevens te gemoetkoniing" in hunne behoeften. Tor dat einde is e< n crediel geopend van joo,ooo dncluuen. lien hótel te Athene is ter beschikking van der refugésr gesteld,-"; Eene correspondentie uit Patras herig!-; dat 80 Ita» liaansche vlugtelingen in die stad aangekomen en door de overheden en inwoners als broeders ontvangen zijn. Een Grieksghe brik zou den 11 dezer van Mar seille naar Athene vertrekken, om allen dienaar Giie kenland willen vertrekken, gratis over te brengen. Parijs, Hen t4 Augustus. Men verspreidt bier bet geruchtdat het berigt te Parijs zou aangekomen zijn van het vermoorden der drie leden uitmakende de paüsseïïjke commissie te Rome. De berjgten uit Rome van 4 Augustus melden, dat het Fransche leger in Italië volgenderwijze verdeeld is te Rome 01000 man Civita Vecchia 800; Viterbo tü omstreken 3000; Tivoli, Frascati en Albano aooo. Ju den avond van den 3 ontstond te ,Rome eene eroote bevvegingeir scheen eene zamenzwering op Iret punt van uitbarsten te zijnalle posten werden ijlings verdubbeld, en de paarden stonden voor de bat terpen gespannen. De aanleiding was eene verminde ring in de waaide van Iret papieren geld ten bedrage van 30 pCt,, dat door liet gouvernement gedecreteerd is-, terwijl de handelaren het niet dan me: 35 pCt. verlaging willen aannemen. De Fransche priester Bodes die op den 3 Jul ij in •ene leerrede zijne blijdschap betuigd had over het bin nenrukken der Frunschen en het belegeringscorps het bevrijdingsleger genoemd had, is door eenige dolksteken der demagogen te Rome vermoord. NEDER LAIN DEN. Apf.lboorn, den 10 AugustusAangenaam is •-1 ons, getuigen te mogen geweest zijn vanher ont haal, dat Ntèrlands schrijfster bij uitnemendheid, die «lurcnde eenige dagen hier vertoefd heeft, bij HH. MM, den Koning en de Koningin heeft mogen onder» vinden. Men weet, dat mcj. Toussaint de taak had op zich genomen een Gedenkschrift van de inhuldiging des S'onitigs" te leveren. Zij heeft die taak mogen ver vullen en een pracht exemplaar van dit haar jongste werk aan den Koning en de Koningin aangeboden. Met het grootste welgevallen werd dit werk aange nomen. Nadat tnej, Toussaint nan H. M. de Koningin was voorgesteld werd zij tot het koninklijk middagmaal iiit'genoodigd werd haar liet gebruik van een hofrij ruig aangeboden en toen 11. M. tie Koningin, op eene Ier wandelingen in onze omstreken onze beroemde schrijfster on,t.moette deed de Vorstin haar op hét innemendste tiitnoodigen in haar rijtuig plaats te ne men, ten einde gezameniltjk liet genot te mogen sma ken van de sciioone natuur tafereelen die zich hier' aan het oog vertoonen. Dergelijke onderscheiding en de gebeele ontvangst ten llove van onze gescbiedkun dige roman-dichteres, toonde weldat men hier den grooten invloed van zulk eene schrijfster op de vader landsche letterkunde gevoelde. Maastricht. den 13 Augustus. Door de mare. ehaussée der alhier gestationeerde brigade is gisieren gearresteerd zekere E. li.ter zake van opligterij. Deze vrouw, welke zich voor zeer rijk had uitgegeven, was door den pastoor van een der naburige dorpen voorloopig in huis genomen, tot dat zij door bet ontvan gen van aan haar behoorende gelden en andere zaken, welke zij voorgaf te bezitten, en door een advocaat te Aken voor baar bewaard werden, in staat zou zijn, een buis te knopen, waarover zij alreeds in onderhall deling was getreden, en alsdan in het dorp zou blijven wonenbelovende intusscben onderscheidene rijke ee schenken aan de keik der gemeente. Liefderijk bijge zegden pastoor opgenomen, maakte zij gebruik var. de kleeder.en der dienstmeid, en kwam daarmede Zaturdag herwaarts, om, zoo als zij zeide, hare gelden te gaan ontvangen. Zoo,als te denken was, men zag haar niet weder de marechaussee van een en ander onderligt deed nasporingen en arresteerde haar alhier in eene woning, waar zil bezig was, haar spel op nieuw te spelen. Alstoen bleek het, dat zij eene opligtster was, zijnde eerst voor eenigen tijd uit de gevangenis te Gouda ontslagen, alwaar zij gedurende 4 jaren een dergelijk feit had geboet, Gorinchem, den 15 Augustus. De ziekre, die in de omstreken vên Rotterdam en elders onder de varkens is waargenomen, beeft zich ook, ofschoon in geringe mate, nogtans niet dezelfde verschijnselen, alhier geopenbaard Bij een nanuwkeurig onderzoek is het evenwei gebleken., dat de ziekte in geenen deele aan de heerschende cholera te wijten is. Middelburg. Aen 15 Augustus. Uit Golijnsplaa t wor it van den ia dezer gemeld dat cr den 8 in die ge meente een treuiig ongeluk heeft plaats gehad. Drie jongelingen, het toezigt houdende over eenige koeijen, die aan de westzijde van hel eiland op een halfuur afstands van genoemd dorp, graasden, kregen des mor ger.s ten 8 ure door het schoone weder uitgelokt lust om zich te baden. Niei kunnende zwemmen en het terrein alwaar zij zich te water begaven niet genoegzaam kennende had zulks voor rvvec van hen het noodlot'ige gevolg, dat zij, nog naauwelijks in het water zijndein de diepte nederzonken en bij gemis aan tijdige hulp, jammeilijk omkwamen, in hei gezigt van hunnen makker, die door eene geringe om standigheid was opgehouden en hieraan het behoud van zijn leven te danken had. Eenige uren later vond men het lijk van een hunner op het strand, namelijk dat van den zoon des landmans C. van der Maas doch dat des anderen, zijnde de zoon van den arbeider M. Provoostbeide in die gemeente wonende, was den ra nog niet gevonden. Beide jongelingen waren ruim 13 jaren oud. (Middelb Cour Dezer ciagen zag men te Brussel, in de ine de Namiir, eenige jonge Engelsclien op stelten wandelen en de verwondering over deze zonderlinge wijze van wandelen nam niet weinig toe, toen men vernam, dat dit moest zijn een preservatief tegen de Cholera. Uit sommige waarnemingen was namelijk gebleken, dat de nadeelige uitwasemingen van den grond, aan welke men de Cho Ie ra toeschreef, slechts tot zekere hoogte boven den grond stegen, zoodat bewoners van hoogere veel minder dan die van lagere verdiepingen daaraan blootgesteld waren. Deze waarnemingen bragten onze Engelsche jon gelieden op de bovenvermelde eigenaardige wijze ir: praktijk. Een student in de medicijnen, te Parijs, een'Cbo» lera-zieke bezoekende en in de woning geen linnen of flanel vindende, ontdeed zich van het flanellen hemd, dat hij droeg, en ging heen, zonder te zeggen wie hij was. A! spoedig werd deze gifr, waarin, zoo treffend liet medelijden sprak, lier onderwerp van veie gesprekken en gelukte het eindelijk den ntaire van liet arroiulis semenr, den naam des students te ontdekken, Ilii gaf er kennis van aan den minister van openbaar onderwijs, en op denzelfden dag ontving de student Thicgx geheeten en te Marseille geboren eene invitatie van den minister, om *s Woensdags receptie-dag bij hem te komen dineren. De student kwam en zat aan tafel naast mevrouw de Fallouxdie hem met beleefdheden overlaadde. Bij het einde der soirée, nam de minister zijn' gast een weinig ter zijde, zeide dat de universiteit item een geneeskundig werk ter waarde van 1000 francs had toegedacht en voegde er bij; „Ontvang daarenboven, ais blijk mijner bijzondere hoogachting, deze twee boekdecleiiterwijl deze brief aan uw adres liet bre vet bevat van eene gratificatie 400 francs 'sjaars gedurende drie jaren, en vergeet vooral niet, dat elke Woensdag onze receptic-dag is." (Een tegenhanger hierop is het volgende, te weten indien liet verhaal waar is In eene naburige gemeente, zegt n.l. het Zondagsbladdie in de laatste dagen door de thans heerschende Cholera werd gereis tc-rd, werd nu eindelijk de geneesheer zelf, door ver moeijenis inspanning en nachtwaken op het ziekbed ter neder geworpen. De lijders in die gemeente zouden nu van alle geneeskundige hulp verstoken zijn geweest, indien niet een oud geneesheerdie ziclt reeds jaren aan de praktijk bad onttrokken, ter hulp was gesneld. Dit deed Ir ij nier alleen kosteloos, maar, zelf met een groot fortuin gezegend schonk hijbehalve genees middelen, ook deksel en voedsel waar het noodig was. Hij was reeds lang afgeschreven van het register der geneesheeren van Zuid-Holland en handelde hier dus alleen als menschenvriend in nood. Intusscben begaf zich de ontvanger der directe be lastingen tot hem, en waarschuwde den menschlieven den geneesheer, om zich voor onaangenaamheden met hem te vrijwaren, en zich hij het gemeente-bestuur ter verkrijging van een patent aan te meiden, zullende hij. ontvanger, bij gebreke van dien. genoodzaakt zijn hem volgens de wet te vervolgen. Wie, die dit leest, wordt niet verontwaardigd Als een blijk, hoedanig de tentoonstellingen van voorwerpen en voortbrengselen, den landbouw betref fende. in Engeland bezocht worden, kan dienen dat den 16 en den 17 Julij te Norwich, in het graafschap Norfolk alleen per spoortrein 40,000 personen zijn aangekomenom de aldaar geopende tentoonstelling van voorwerpen van landbouw te bezigtigen, te BURGEMEESTEP» en ASSESSOREN van de Gemeente HONTENISSEbrengen bij deze ter kennis der Ingezetenen en van alle verdere daarbij belanghebbenden Dat de Gemeente-Raad, uit aanmerking van de reeds in deze Gemeente heerschende Cholera en als maatregel van algemeen welzijn heeft vastgesteld dat de in dit jaar invallende Kermissen op de dor pen Klooster zande en Lamzwaarde binnen deze Gemeente GEEN PLAATS ZULLEN IIËBBEN. Gedaan te Hontenisse, den 8 Augustus 1849. Burgemeester en Assessoren voornoemd E. F. NQËL. Ter ordonnantie van dezelve A. I. V. WATERSCHOOT. u.ita bc tjtfïgcasbc Sfrtiftclctt ©enes. Van den tot den dB Augustus .1849. Met inbegrip der Landelijke en Plaatselijke Belastingen. Tarwe/ 9,10. Rogge 5,13. Vroege Gerst/5.00. Late Gerst 4,3a. Boekweit 0,00. Haver 0,00. Witte Boonen c,oo. Witte Erwten00,00. Groene Erwten j 0,00. Graauwe Erwten 0,00. Tarwe Meel 11,10. Rogge Meel ƒ6,78. allen per Mudde. Boter/ o. 88. Noord-Hollandsche Kaas 50 cs. Stolk- scheKaas 40 cs. Leidsche Kaas 30 cs. Witte Brood 31 cs. Tarwe Brood ;8 g>. Rogge Brood ra5 cs. Osse- Vlecsch 55 cs. Koei-Vleesch 55 cs. Kali's- Vlecsca 55 cs. Schapen-Vlecscli 35 cs. Lams-Vleesch 35 cs. Verseh Varken-Vleesch 70 cs. GerooktVarken-Vieesci. 80 cs. allen per Ncd. Pond. Vroege Aardappelen f 2,25. Late Aardappelen 0,00. de Mudde. Jenever 60,00. per Fat. IJpen Hout 7,50. Esschen Hout f 7,50. per IVissc. Groote Takkcbossen f 14,00, Kleine Takkebossen f 7,00. de Honderd. Steenkolen f 2,50. de 100 Ponden. Turf 70 cr. de dubb. Mudde. Kool Olie f 44,00. Lijn Olie 40,00. het Vat Koolzaad 11,75. Lijnzaad ƒ0,00. de Mudde. Kaarsen 65 cs. het Ned. Pond. PRIJZEN VAN IOOC EN DAARBOVEN. Trekking der Vijfde Klasse. 13de Lijst. No. 876, een Prijs van f 50,000 No. 5690 en 13104, ieder een Prijs van 1000 14de Lijst. No. 14270, 3232 en 5622, iedereen Prijs van f 1000. 15de Lijst. No. 18664, een Prijs van 2500. No. 5605 een Prijs van f 1000. ADVERTENTÏEN. Getrouwd te Goes den 16 Augustus 1849. Mr. W. G. de KNOKKE van der MEULEN, Subsi.-Ofjic. van Justitie, aldaar en S. P. LENSHOEK. «w» Bij vonnis der Arrondissements-Regt- bank te Goesvan den 6 Augustus 1849 behoorlijk geregistreerd, is bet tusschen den Eischer den 'Heer MENJffiSSICïIS AfiSS&EAOTS VOCKBEIJTEIj zonder beroep, thans wonende te Brussel en de gedaagdesse, Mejufvrouw KKSSa ®@S£KE1LIA ZAWÏ9KE, zonder beroep, wonende te Goes beslaand Huwelijk ontbonden verklaard zulks met alle de regts-gevolgen van dien. Goes, den 16 Augustus 1849. Voor uittreksel Be Procureur des Eischers Mr. M. P. BLAAUBEEN. Een MMBEHMEISJE, niet bene den de vijftien jaren en goed kunnende naaijen terstond benoodigd bij Mevrouw van VOORST VADER. Te Goes, bij F. Kleeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1849 | | pagina 2