2()Ss,e Slaats-Loterij. Openbare Verhooping. deren, die hij bezat, toen bij nog slechts hertog van Orleans wasonder zijne kinderen verdeeld deze lobben beloofd daaruit zijne schulden te betalen. De hulpbronnen der familie zijn voor bet oogenblik de volgende volgens het decreet van 27 October 1848 zal de koning 400 000 francs jaarlijks trekken, en de hertog van Aumale 200,000 francs ontvangen. De hertog van Nemours heeft 100,000 francs rente; de koningin 140,000 francs; de prins van Joinvillc 80,000 itancs; de hertogin van Aumale 20,000 francs. Men betekent dat het kasteel, het huis, de bedienden, enz., die Lodewyk Philips houdt, 1200 francs per dag kosten. Een brief uit Marseille van den 9 dezer, door de Belgische Indépendance medegedeeld verzekert dat de Paus gereed staat Gaëta te verlaten, doch niet om zich vooreerst naar Rome te begeven. Z. H. vertrekt naar Napels, ten einde in een plegtig bezoek bij koning Ferdinanddezen voor de hem bewezen gastvrijheid te bedanken van daar zal hij zich naar Benevente begeven, uit welke plaats bij later, naar mate zijn legaat te Rome goed of kwalijk zal ontvan gen wordenóf naar de hoofdstad öf naar Bologna zal vertrekken. „Omtrent hetgeen na den 4den te Rome is voir, gevallen, heeft men hier geenerlei berigt d. s te meer bijzonderheden verneem; men aangaande hrrgeen in de laatste dagen van het beleg aldaar heeft plaats gehad, doch dit alles zal wel reeds van elders bekend zijn geworden, en kan bovendien thans, nu wij de stad in bezit genomen hebben, weinig belang meer inboe zemen. Bij het reeds bekende voegen wij alleen, dat, volgens eeue opgave, die allezins juist schijnthet verlies van het Fransche leger sedert het begin der vijandelijkheden 209 dooden en 1122 gekwetsten be draagt. Dat der belegerden moet vrij wat aanzienlijker geweest zijn, hetgeen onder anderen, daaruit blijkt, dat van het regiment Roselli, hetwelk bij het begin van liet beleg 1750 man telde, thans, r,a aftrek van doo den, gekwetstengevangenen en ziekenslechts om streeks 400 man zijn overgebleven. Ook de legioenen van GarribaldiMtllara en Manara hebben zeer veel volks verloren. Laatstgenoemde aanvoerder is op den dag, waarop deFranschen in Rome binnenrukten, aan zijne wonden overleden." De organen der clerical'1 partii alhier keuren het hoogelijk af, dat de Generaal Oudinotin zijne nrocla matie, me: geen woord gewaagt van den Pans. Zij ver moedendat men tien P uts voorwaarden wil voor schrijven en verklaren dat in Rome niets goeds en duurzaams zal kunnen worden tot stand gebragt dan met den vrijen wil van den onafhankelijken kerkvoogd. Van elders en van goeder hand wordt gemeld dat de Fransche regering zich niet alleen verklaart tegen het herstel van liet burgerlijk bewind op den vorigen voet in den Kerkelijke» Staar, maar zich. ten aanzien der wijzigingen, die in dit opzigt wenschelijk zouden worden geacht met Oostenrijk heeft verstaan dat echter Napels en ook Spanjedie beideneven als Frankrijk en Oostenrijkin Gaëta vertegenwoordigd worden deze meening niet zijn toegedaan. Een blad zegt het volgende: De vele togten, die in de laatste dagen tussclien Parijs en Laeken en tusschen Parijs en St. Leonard in Enge land, plaats hadden, zijn bij het volk de onderwerpen van duizenderlei min of meer dwaze gissingen over za- menzweringen tot herstel der monarchie. Ir. de voor steden verhaalt men elkander, dat de heer Thiers. nit naam der twee takken van het huis Bourbori, die voortaan ve.eenigd zouden blijven, aan den piesident der repu 'bliek hét ambt van connetable van Frankrijk met een inkomen van een millioen francs zou aanbieden. De lieer Thiers wordt als hoofd-agent in deze merkwaardige zamenzwering beschouwd, en velen zijn er, die deze geruchten niet als loutere sprookjes beschouwen. Zijne vrienden verstoken deze gevoelens, door overal rond te vertellen, dat de heer Thiers het koningschap, gelijk iiet in Belgie beslaat, voor het ideaal der gouverneinen ten houdt. Parijs, den 13 Juli). Toulouse en twee andere steden in het zuiden van Frankrijk zijn aangewezen als verblijfplaatsen voor de ltaliaansche gevangen. Vo'gens aanschrijving van den minister van binnenlandsche za ken, zullen zij met de meeste oplettendheid behandeld worden. -r I11 den nacht van Zaturdag op Zondag (7 8 (nlij) zijn vijf Duitschcrs. beschuldigd van moord op de personen van prins Lyehnowky en den ko'onel Auers ■wald, wier uitlevering door de autoriteiten te Frank fort gevraagd was. uit de gevangenis van Verdun ont komen. Om hunne vittgt te begunstigen hebben zij onderscheidene ijzeren staven doorgezaagd en zijn hierop över den tuinmuur geklommen; vervolgens maakten zij zich meester van een bootje en stakende Maas over. Alle pogingen om de vlugtelingen te achterhalen, bleven tot Itier toe vruchteloos. De berigten uit ItaHe z(jn heden schaarsch. Volgens de Universzou generaal Oudinot de sleutels van Rome aan den Paus gezonden hebben. Men heeft echter redenom voor als nog aan deze mededeeling te twijfelen daar men uif'eene zoodanige handeling zou moeten opmaken, dat liet voornemen bestond, otn den Paus onvoorwaardelijk in zij» gezag te lier- stellen. BELGIE. Brussel, den 12 July. De Impartial de Bruges deelt liet volgende mede Alle onzekerheid over her lot van Ledru Rol/in heelr opgehouden. In den nacht van Dingsdag op Woensdag is hij te Ostende aan boord gegaan van de stoomboot Sir Edward Banks, die spoedig daarop naar Londen stevende hij waj v'ergegelcj van den sergeant-majoor Boichot en de heereii Martin Bernard en Etiennc AragoMen kwam ben op lier spoor, doordien een bezoeker van hei kabinet van den heer Paret te Slykens, in diens register had ingeschreven Op het punt van in ballingschap re gaan heb ik her kabinet van den heer Paret bezigiigd en bewonderd. Boichotsergeant majoor, volksvertegenwoordiger." Ledru Rol/in had zich uieer dan ao dagen op eene kamer te Parijs verborgen gehouden; met behulp van een geleend paspoon is hij per spoortrein te Brussel aangekomen. Het Belgisch gouvernement had zoo aan hem als aan zijne lorgenooren eer. verblijf van 48 uren toegestaan. Hun p'artHvas zicli naar Zwitserland te begeven, maar dar alle wegen derwaarts afgesneden waren hebben zij moeten besluiten eene roevlugt in Engeland te zoeken. NEDERLANDEN. 'sGravenhage den 13 July. Naar men ver- neemt, is Z. Exc. de Minister van Justitie, jhr. mr. H. L. JPichersvoornemens, om, na den afloop van de beraadslagingen over de voordragt betreffende de vreemdelingen, Z M. te verzoeken, om hem. terzake van den toestand zijner gezondheid, een eervol ontslag als zoodanig re verleeiien. Men schrijft uit Eindhoven-to Jolij, aan de Noord'Brabander Woensdag jl. heeft in lift naburig Aalst een bedrie glijke opligting plaats gehad, ten nadeele van Hendrik Molemansherbergier aldaar. Een vreemd manspersoon zich noemende Felix van der Heijdendie den nacht bevore"s ten herberge van voornoemden Molemans had doorgebragt, verzocht dezenom met een brief naar Leende te gaanten einde voor hem, van eenen aldaar, ten huize van den logementhouder van der Linden, gelogeerde» Maaseyk sclien koopmanJan Rijnders genaamd 450te ontvangen. Naauwelijks was Molemans op pad, of ten zijnen huize vervoegde zich een vreemdeling, die aan deszelfs vrouw verhaalde, dat hij een vlugteling uit Berlijn en wel de zoon van een PrnisRchen gene raal was. Deze persoon vertoonde eenigezoo hij zeide. kostbare juweelen en vroeg of er in de nabijheid Reen rijke lieden woonden, die dezelve zonden willen koupen. Felix van der Heijden ziet deze juweelen en treedt daarover onmiddelijk met den zich noemenden generaals zoon in onderhandelinghij koopt dezelve voor 30c. Men had bedongen, dat de koopprijs in goud moest worden betaald. De kooper echter geen goud genoeg bij zich hebbende, om de koopsom te voldoen, vroeg aan de vrouw des huizes too in goud ter leen, zeggende, dat zij hem dezelve gerust kon leenendaar haar man weldra met de f 450 van Leende zoude terugkeerentevens indien zij aan zijn verlangen voldeedeen schoon cadeau belovende. Hij zou inmiddels naar Eindhoven gaan om nog meerder goud in te wisselen. Naauwelijks had Felix van der Heijden den weg naar Eindhoven ingeslagen of ook de generaals zoon was verdwenen. Molemans intusschen van Leende, waar niemand iets van dien zoogenaamde» heer Rij rider s vernomen had, teruggekeerd, beer-ep weldra, doch te laat, dat hij en zijne vrouw bedroaen waren. Sedert eenigen tijd worden door de verzamelaars van munten vrij hooge prijzen voor de, mei het borst beeld van Willem II, geslagene tien en vijf gulden stukken besteed; het zal dus voot hen niet onbelang rijk zijn, om met het aantal dier stukken bekend te worden, die slechts ais proefpenningen zijn vervaar digd. Dit aantal bedraagt ongeveer 90 tiencent stukken met de Golhisclie TV. 230 vijfcent stukken jnet het borstbeeld van IVil- lern II. 800 tiengulden stukken met het borstbeeld van PP il/em II. 800 vijfgulden stukken met het borstbeeld van tVMem II. 95 dubbele Willemsmet het borstbeeld van Wil lem II. 101 enkele Willemsmet het borstbeeld van Wil lem 11. 84 halve Willems met het borstbeeld van Wil lem II. Deze drie laatste gouden munten zijn handelspen ningen. (Nederl. Sloomp.) Besturen en Administratien. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der StaP GOES niakeij bij deze aan de Ingezetenen dezer Gemeente bekend Dat de Kolderen N°. r en 2der PERSONELE BELASTING, over liet diensijaar 1849, op den 29 Juni) j". door Zijne Excellentie den Staatsraad, Gou verneur dezer Provincie executoir verklaard, op heden ter invordering aan den Ontvanger van 's Rijks Belas tingen gezonden zijn. Zullende dus een iegelijk, 11a bekomene kennisgeving van zijnen aanslag, verpügt zfjn, dien overeenkomstig de bepalingen der wet te voldoen, op straffe van anderzints daartoe te zullen worden gedwongen; terwijl die genen welke hun Aan slag-Biljet nier zullen ontvangen hebben,, zich van een dubbele: van hetzelve ten Kantore des Ontvangers zul len kunnen voorzienen zij die zouden vermeenen dat de aanslag nier overeenkoms'ig is met hunne opgave of met de plaats gehad hebbende tatixatie, opneming en relling zich deswegens schriftelijk, met in achtneming der voorschriften ten dier, aanzien, wegens de Directe Belastingen in het algemeen bestaande, door tusschen- komst van den Controleur der Divisie kunnen beklager. En opiat niemand hieromtrent onwetendheid voor wende zal deze worden afgekondigd op de gebrui* kelijke wijze. Gedaan te Goes, den 14. JtiljJ 1S49. Burgemeester en Wethouders voornoemd Bij afwezigheid van den Burgemeester, De Wethouder J. W. van KERKWIJK, Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris L. ne F O UW, Jz. DIAKENEN bij de HERVORMDE GEMEENTE te GOES, maken bij deze dankbare melding van eene bij hun, door lusschenkomst van den Wel Eei- waarden Zeer Geleerden Heer Ds. Moll, ingekomene gift van f 3,50van een lid der Gemeente, met liet bijschriftuit dankbaarheid dat de Kermis niet doorgaalf Diakenen bij de Hervormde Gemeente te Goes VAN HEEL, Prceses. Mij Bekend P. J. A. van DAM, Secretaris. prijzen van f iooc en daarboven. Trekking der Vierde Klasse. 4de Lijst. Geene. A D V ER TENTIEN MOp Donderdag den 19 Julij 1849des voormiddags" ten 10 ure," m het Parochiehuis te Hoedeke'nskerkevan een hecht, sterk en welbetimmerd WOONHUIS, SCHUUR en ERVE (zijnde eene zeer beklante BROODltAKKERIJ staande en gelegen op den Dorpe van Hoedekens- kerke, benevens van vier perceeJen zoo ZAAILAND als PLANTSOEN en vier perceelen VRUCHTEN te VELDE mede onder de Gemeente van Hoede- kenskerke gelegen alles aankomende de Weduwe en Kinderen van wijlen JACOB BKÏJCQ.CE. - Een en ander bij uitgezette Aanplak-Biljetten in liet breede vermeld. Informatien zijn te bekomen ten kantore van Mr. P. J. A. van Dam te Goes. Tr Goes, sir F. Ki.reuwbns Zoon.

Goessche Courant | 1849 | | pagina 2