208sfe S taats-Loterij. de sterkte van de Russische hulptroepen voor Hongatiji: I en Zevenbergen: 185,700 man. Bovendien staan aan de grenzen van GaliiciëPolen, enz., zes reserve corpsen van 220,000 man; zoodat Rusland een leger van niet minder dan 405,700 man op de been heeft om ook bij andere onvoorziene gebeurtenissen dadelijk bij de hand te zijn. Frankfort, den 25 Mei. De aangekondigde rijks* troepen zolJen hier weidra binnentrekkenreeds zijn de kwartiermeesters voor 6000 man MecklenburgsClie soldaten hier aangekomen. Deze, zoowel als de overige rijkst loepen, zullen vervolgens een kamp betrekken in onze nabuurschap, terwijl de Pruissische troepen naar «je Palts en naar Iter groothertogdom Baden zullen marcheren, met het oogmerk, om aldaar den vroegeren wettigen staat van zaken te herstellen. Of dit zonder bloedvergieten zal kunnen bewerkstelligd worden, is zeer te betwijfelen. Bijzonder is dit in de Palts ie vreezen. waar de gansche bevolking, ondersteund door vele Duitsche vlugtelingen en zelfs vrijkorpsen uit Frankrijk, een hevigen wrêrstand zal bieden; dit zal minder liet geval zijti in Baden, waar, volgens geloof waardige particuliere bei i0ten de groote meerderheid di r bevolking tot eiken prijs van de vrijkorpsen wenschc verlost te worden, die het land uitzuigen. Van daar dan ook, dat de terugkomst van den algemeen bemin den groothertog, en liet herstel van den wettigen staat van zaken, door zeer velen vuriglijk gewenscht wordt. B'halve dit, staan de handel en de industrie geheel stil, de omloop van het geld is gestremd, en men merkt zelfs, dat belangrijke transporten daarvan naar Zwitser» land gaan. Vermoedelijk gescliiedr dit op last der r< publikeinsche belhamels, die, wel voorziende, dat zij, limine rol weldra uitgespeeld zullen hebben, hunnen roof bij tjjds in veiligheid willen brengen. Zii be dienen zich van de grofste logensom het gemeene volk tot volharding in den opstand re bewegen. Zoo maker, zij aan hetzelve diets dat in geval van eelt inval van rijkstroepen of Pntissen, 40,000 Franschen hun ter htilpe zulk n snellen dat ook van Zwitserland krachtdadige hulp te verwachten is, en wat meer van dien aard zij. Onder de Badensche militairen open baart zich mede eene groote ontevredenheid, daar deze thans beginnen in te zien, dat zij slechts tot een blind werktuig in handen van Struve, Blind en consorten dienen. Frankfort, den a6 Md. Een courier heeft hier de tijding aangebragrdat er eene legemiagt van om streeks 60,000 man Pruissische troepen in drie kolon- nen naar de Fransche grenzen trok, en binnen drie dagen aldaar zou aankomen. De genoemde courier had de kavallerie reeds aan deze zijde van Fulda ontmoet. Oe bestemming dezer troepen zou niet anders zijn dan Rastadt voor het Rijk te hernemen en Landau voor overrompeling te beschermen. Keulen, den 26 Mei. Ook hier beginnen gegoede f'amiüen zich gereed re maken, om bi| de eerste ver storingen der rust te vertrekken. Daar her nergens in Duitschlatid tegenwoordig veilig is. zullen zij zich naar Belgie. Nederland, Engeland en Noord Amerika begeven, zoodra zal blijken, dat onze Regering niet in staat is, om den storm bet hoofd te bieden. Het aantal van deze lieden, zal in onze provincie, onder scheidene duizenden bedragen. FRANKRIJK. Parijs, den 25 Mei. Een zaakgelastigde van de Romeinscbe republiek heeft zich van hier naar Lon den begevendoch is niet door lord Palmcrstcn ont vaneen geworden deze heeft hem doen wetendat liet Engelsche gouvernement in de Romeinsche kwestie de meest strikte neutraliteit wilde bewaren eii dat liet Frankrijk en Oostenrijk, onder hunne eigene verant woordelijkheid, zou laten handelen, zoolang die beide mogendheden de hand niet aan de Europesche tracta- ten sloegen. Parijs, den 27 Mei. Mat veel nieuwsgierigheid weidende physionomiën'van de nieuwe representanten opgenomen. Men zag er die naar hunne manieren 1 n houdingen tor het fijnste deeg van de aristocratie behoorden, en weder anderen, die door htm kostuum aan hunne democratische afkomst herinnerden. Er waren er met korte buizen, petten en witte kitlen. De drie onderofficieren waren er in hunne jassen met «talon maar zonder épauletten. Er is ook nog ee.11 klein representative re zien van circa 4 voet 2 duim hoogdie aan beide beenen mank gaat. De toeloop van nieuwsgierigen was groot en erwa ren veel representanten van gisteren en van morgen die voor de eerste of voor de laatste maal het paleis kwamen begroeten. Le salut Publiceen dagblad van Lyonver- haait, dat een der nieuw benoemde afgevaardigden voor de wetgevende vergadering in het departement van de Rlióue thans bezig is les te nemen in het schrijven, ten einde zijnen naam te kunnen teekenen Onder de 734 vertegenwoordigers, wier verkiezing officieel bekend is geworden, belmoren 339 nog tot de constituerende vergadering en 395 zijn nieuwe leden. Naar de gemaakte raming belmoren onder de verkoze- nen 514 tot de gematigde en 220 tot de socialistische partij. Door de dubbele veikiezingen en de sterfgevallen zijn 31 plaatsen in de wetgevende vergadering vacant. Van de leden der provisioneele regering zijn er slechts drie gekozennamelijk de Iteeren Ledru Rol/in, Cré mieux en Arago. Men telt in de wetgevende verga dering een maarschalk van Frankrijk. 26 generaals en (zonder de tusschenliggende rangen te rellen) drie ser geamen. De marine is er vertegenwoordigd door drie admiralen en de geestelijkheid door een bisschop en vier priesters. Parijs den 28 Mei. De Pntrie meent te weten dat een volkshoop morgen voor liet hotel der wetge vende vergadering komen en vorderen zal, dat de ver tegenwoordigers voor de 'Weede maal de republiek ten aanhoore des volks zullen proclameren. De heer Proudbonr de beruchte socialist, heeft Genèvewaar hij onder een vreemde naam woonde verlaten en begeeft zich naar Lausanne. Men zegt dat hij een cursus voor socialisme A la Proudhon wil openen, zoo de overheid van het kanton hem daartoe magiigt. NEDERLANDEN. 's Hertogenbosch den 25 Mei. lieden pas seerde hier een detachement lansiers, bestemd om in de nabijheid der Pruissische grenzen ie verblijven. Een bataillon infanterie en eene halve batterij vi ld aitfi- lerie houden zich reisvaardig. Het schijnt dat men aan de grenzen veel last begint te kriigen van zwer vende personen en vlugtelir.gi nen dar zij zelfs in kleine benden hier en daar het platte land onvrij maken. Nijmegen den 27 Mei. Heden arriveerde alhier eene conipag. ie lansiers, komende uit Tilburg, welke voorloopig hier garnizoen zal houden zoo rnen ver neemt verwacht men eers'dnags nog meerdere troepen alhier. Ook is in tie afgeloopen week de vesting door den generaal Nepvcu geinsp. cteerd. Rotterdam, den 28 Mei. Te Mnus'richt was op 25 dezer het gcruchr in omloop als zoude Venlo en Roermond in oproer zijnde oproerlingen waren, zoo zeide men, aanhangers var. den lieer deherpenzeel llevsch en wilden thans hunne door diens ontslag 111 rook verdwenen hoop bloedig wreken. Barricaden waren opgerigtkasteden verbrand en wat dies meer zij. Niets van dit alles is echter waar en schijnen deze 'geruchten alleen hunnen oorsprong te vinden in Int oprukken van troepen naar de grenzen, ten einde de uit Elberfeld, DusseldorfCrefeld en Geldern vlugter.de revolutionairen den doortogt te beletten. Ook in het arrondissement Maastricht lieersclit de beste orde. Alleen heeft de club te Heerlenvolgens het Jotirtial du Limbourg de Duitsche vlag weder uitge stoken zonder dat daarbij ecluer ongeregeldheden p'aats hadden. Die in dit jaar verlangen te worden toegelaten op de volle der studenten aan eene der Hoogescholen of aan het Athenaeum te Amsterdam of' te Deventer, zijn ingevolge art. 8 van het Koninklijk besluit van 23 Mei 1845 (.Staatsblad n°. 25), opgeroepen, om zich voor het einde van de maand Juni)bij gefran keerde brieven, aan te melden bij den voorzitter der Commissie, A. W. Engelente 'sGravenhagedie door Zijne Majesteit, bij besluit van 19 dezer, voor dit jaar benoemd is tot afneming van het examen ter toelating, met naauwkeurige opgave van hunnen naam. woonplaats ouderdom. Tevens is voorloopig bekend gemaakt, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken, krachtens art. 4 van eerstgemeld besluit, heeft bepaald, dat voor dirjaar de bedoelde commissie hare vergade» ringen zal houden te Haarlem als mede dat de dag, waarop ieder der belanghebbendenin den lonp der maand Augustus, aldaar zal worden verwacht, vooraf zal worden medegedeeld. Het bevestigt zicji dat de Minister van Koloniën, de Heer G. L. Baud, zijne demissie heeft ingediend. Men heeft echter tot dusverre nog niet vernomen dat dit ontslag door Z. M. den Koning is aangenomen. Ook de Minister van Justitie, de Heer Donker Cur tius heeft mede zijn ontslag ingediend het is evenmin bekend of Z. M. dit ontslag heeft aangenomen. Kampen, den 29 Mei. Gisteren avond onisueeks 6 uur, verhief zich op het alleronverwachtst boven onze stad, eene zware wintihoos, vergezeld van hevige don derslagen en weerlichten, die als het ware in één oogen» blik, onze rivier de IJsscl zoodanig in beweging buigt, dat dezelve op da: moment veel op eene zee geleek; wij vernemen dan ook dat op een afstand van a uur van bier, op dat oogenbiik eene boot roet vijf mannen entwee vrouwen, is omgeslagen, met het ongelukkige gevolg, dat drie der mannen en eene der twee vrouwen zijn verdronkenterwijl de drie andere®, zich door zwemmen hebben gered; van andere ongelukken ver- nemen wij niet. (Ook te Breda heeft zich dit verschrikkelijke weder, vergezeld van zwate stortregens, die ieder voor eene wolkbreuk hield, doen gevoelen; ook daar is aan onderscheidene gebouwenenz. aanmerkelijke schade toegebragt.) 's Gravenhage den 29 Mei. Er is tot op dit oogenbiik nog niets naders bekend omtrent de beslis sing des kor.ings, op her gedaan verzoek tot ontslag door de ministers Donker Curtius en Baud. lieden heeft eerstgenoemde nog zijne gewone audiëntie gege ven. Dezen avond zal er ministerraad gehouden worden. 's Gravenhage den 30 Mei. Het ontslag van den heer Donker Curtius, als minister van justitie, is door Z. M. den Koning aangenomen. Tot op eene nader re doene benoeming, blijft hij ecluer belast met de potte» feuille. Als vermoedelijk opvolger van den heer Baud, wordt door velen de lieer Wicherr gedoodverwd; andere» noemen ook den heer Rulofsgewezen directeur van cultures op Java. Goes, den 31 MeiOnder de gemeente Cats, in Noord-Beveland is op Zondag den 27 dezer, op «'e hofstede van jhr. nir. J. van Reigersberg Versluïjs brand ontstaan in de schuurwelke in weerwil d< r stilte van den wind met al liet aanwezige bouwgereed schap in korten tijd totaai is verbrand. Door de spoe dig in werking gebragte spuit der gemeente heeft men Iter woon- en wagenhuis mogen behouden, niettegen staande de goor van laatstgemeld gebouw ook reeds in vlam stond. Dé spuiten van Cortgeen en Kolijnsp'aat zijn ook nog werkzaam geweest, maar konden zich echter tot niets anders bepalen dan tot het blusschen der brandende stukken hout en lioopen stroowaar mede zij tot laat in den avond zijn bezig geweest. Van het vee waren in de schuur alleen de varkens aanwe zig, waarvan men de twee grootste nog heeft kunnen redden, terwijl er 5 jongen in den brand zijn omge komen. Overigens zijn er geen andere ongelukken te betreuren; de oorzaak schijnt niet bekend te ziir. MiddelbC-our.j De Toekomst deelt mede, dar door den Mitns- ter van Oorlog aan de resp etive kommanJanten der korpsen bevel gezonden isvoorloopig aan hunne onderhonrigeii geen verlof toe te staan. Men verneemt, dat Z. M. de Koning voorne mens is, om uit verschillende corpsen een onder-officier te kiezendie ten minste 24 jaren dienst en dus de zilveren medailje heeft. Deze onder-officieren moeren bij Z. M. de dienst verrigten van lijfgarden. Zond.-BI. j - Naar men verneemt is er bevel gegeven, dat een viertal kanonneerbooten zich op de Waal moeten gaan posteren en kruissen tusschen Gorinchem en Nijmegen. Deze maatregel staat in verband met de '.voelingen in Duitschland. Zond.-BI.j De miliciens van 1847 worden niet huiswaarts gezonden, maar integendeel de met verlof zijnde wc-er oniier de wapens geroepen. Blijkens onderscheidene berigten uit Gelderland en Limburg, wordt aldaar langs de Pruissische grenzen de militaire magt versterkt. De Heer van Srhcrpctizecl llcuseh verklaart in de Limburgerdat hij als lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal beef' bedankt, omdat zijne tegen woordigheid te huis w.irdt vereischt en zijne verkie zing als zoodanig slechts als demonstratie is geschied, llti is bii zijne terugkomst in Limburg, alles behalve vriendelijk ontvangen. prijzen van IOOG en daarboven. Trekking der Eerste Klasse. lste Lijst. No. 19116, een Prijs van 1250. No. 5887 en 1058 ieder een Prijs van f 1000. 2de Lijst. No. 14202, een Prijs van f 20,000. No. 11350, een Prijs van f 5000. No. 18123, 6272, 17380 en 9255, ieder een Prijs van lOOO. A DVERTENTf EN. Heden overleed tot onze bittere droefheid, ons geliefd oudste Dochtertje JACOBA JOHANNA ELISABETH, in den jeugdigen leeftijd van slechts drie en een half jaren. Goes Mr. P. J. van VOORST VADER. 30 Mei 1S49. J. A. van VOORST VADER, geb. Fook. Te Goes, rii F. Kleeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1849 | | pagina 2