Maandag 33 April. GOESSCIIE COURANT. j\°. 33. Ï4 HL ÉHMMla ■HM ttOBl V" De Uitgave dezer Courant geschiedt Maandags Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal I isf J,75; Franco per Post f .1.90. J M'ix Gewone Advertenti'èn worden a W ets. dé regm\ geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en DoodberigtCn A van J 6 regels a f J,20, behalve het Zegelreg fïJ^ y r 1 1 n :r 6 NIEÜ VFSTJJDINU EN. DUÏTSCHL AND Hamburg, den 17 April. Uit SLeswijk verneemt men volgens zekere bronnendat er tusscheii de oor logvoerende partijen, onderhandelingen zijn aangeknoopt, volgens welke de oorlog slechts onder de volgende be pal Ine en zo» worden voortgezet De Duitsche rijkstroepen blijven in Sleeswijk, doch onthouden zich van ietieren aanval op Alsenterwijl de daar liggende Deensche bezetting zich verbindt aan geene verdere krijgsoperatie!! deel te nemende blokkade der Duitsche havens zal opgeheven worden en den strijd in Jutland alleen door Deenen en S'eeswijk- Uolsreiners gestreden worden. Frankfort, den 17 April. Kaar men verneemt, is de uiterste linkerzijde, de zoogenaamde Donnersberg, willens een republikeinsche klub op te rigten. Zij schijnt er op te rekenen, dat bij de heerschende onzekerheid nopens bet daarstellen van een erfelijk keizerschap, de republikeinen weder talrijker dan ooit in bet veld zullen verschijnen, en wil als dan de beweging derzelve, van hier uit leiden. Frankfort, den 18 April. Vrijoalgemeên is hier Stdrri eenige dagen bet gerucht in ontloop'"nopens eene -ophanden zijnde hoogst gewigtige gebeuniiiis te Berlijn, die. indien zij werkelijk plaats greep, ;.an allen verderen twijfel nopens de keizer-k westie een einde zou maken» Men wil wetendat de koning van Pruissen voorne. mens isafstand te doen van den troon, ENGELAND. Londen, den 17 April. Op t5 Mei vertrekt de nieuwe zeilpaketboot Constellation van Liverpool naar New-York; men houdt haar voor het grootste koop vaardijschip dat ooit te water gebragt is, als metende 2000 ton en hebbende alle afmetingen van een linie «chip der eerste klasse. FRANKRIJK. Parijs, den 14 April. In de zitting der Nationale Vergadering van gisteren heeft de beruchte socialist Considérant (de bekende tegenstander van Proudhon beweer», „dat, indien men de staatkundige grond stellingen, die door de zoogenoemde Fouriëristen wor den beleden, in toepassing bragt.de maatschappij daarvan al spoedig de voordeelen zou ondervinden." Considérant heeft verzocht, zijne denkbeelden na der te ontwikkelen eu de meerderheid heeft dit toe gestaan, hetzij uit nieuwsgierigheid, hetzij om andere redenen. Dientengevolge heeft de heer Considérant lieden aan de afgevaardigden, in het bestek van 4 uren, een kort overzigt gegeven van de beginselen der aanhangers van Fourierthans meer in liet bijzonder bekend onder den naam van de Phalanteristenen verkon digddat deze lieden in de hoofdzaak niets anders bedoelendan de verwezenlijking van de leer van Je zus Christusdie het menschdom heeft bevolen, het Koningrijk Gods op aarde te zoeken." Hij heeft aan het slot van zijn betoog de afgevaar digden aangespoord, om hem in de gelegenheid te stellen tot het nemen van proeven met zijn stelsel, op eene eenigzins uitgebreide schaal, en verkondigd, dat hij zóó zeker was, den duivel der omwentelingen te zullen verslaan, dat hij gerustelijk er in toestemde, om in een krankzinnigen gesticht te worden opgesloten indien zijne proeven onverhoopt mislukken mouten." (Wij behoeven niet te zeggendat Considérant al zijne woorden voor niet verspild heeften dat men niet verlangend is, tot het nemen van zulke proeven de gelegenheid te geven. Met en in Frankrijk zijn trouwens ook reeds zulke soort van proeven genoeg genomen Het Journal des Débats is zeer ingenomen met de visite der Engelschen in de stad en voorspelt veel goeds uit deze wedetkeerige bezoeken Voorheen deden alleen Vorsten zulke visiteszegt het maar nu het Volk zich Souverein noemt, wisselen de burgers van elk land bewijzen van hoffelijkheid en goede verstandhouding. In een' tijdtiu meer dan ooit de opinie Koningin der wereld ik, hebben vreedzame ont moetingen van twee groote Völkeren veel beteekenis." De 300 geinviteerde Engelschen, bijgestaan door circa 200 Franschen, hebben op de soiréevan den Pre fect van de Seine 8000 glazen punsch en 800 flesseheo Champagne gedionken. (!j Heden is het eerste nomtner van Lamartine's dagblad le Conseiller du Peuple, verschenen. De schrijver geeft er een verhaal in van den 24Sten Febru arij, en doet de wroeging blijken, welke op zijn geweten rust, dat hij de republiek, in plaats van het regentschap der hertogin van Orleansheeft doen uitroepen. De Assemblee Nationale berigt, dat de Hertog van Aumale eene visite brengt aan de Hertogin van Orleans te Eisenach, en hecht aan die reis een gewig- tig politiek doel in 't belang der partijendie thans Frankrijk verdeden. Parijs, den 18 April. Volgens de geruchten, he den ier dezer stede in omloop, zou het gouvernement per telegraaf de tijding hebben ontvangen, dat de Paus weder te Rome en Mazzini op de vtugt was. Deze geruchten verdienen evenwel nadere bevestiging. Parijs, den 19 April. Gisteren heeft een twee gevecht plaats gehad tusschen Lacombe redacteur van de Assemblee Nationaleer. Ch. Blancbroeder van L. Blanc. De eerste heeft een kogel tegen de dij ontvangen die echter afgestuit is op eene porte mom naie die hij in den zak droeg. De getuige Méry maakte daarbij de geestige opmerking, dat dit geld ten minste goed geplaatst was. De rijke collectien van medailles welke zich te dezer stede op de Louvre bevinden, zijn aan een voor bedachte plundering ontsnapt, die deze reize niet door een ontvlugten galeiboef was beraamdmaar wel door een kunstminnend reiziaer, die zijne aanzienlijke mid delen bezigde, 0111 Europa rond te reizen en aide musea te bezoeken; zoo als hij beweerde, alleen met het doel om zijnen hartstogtvoor antiquiteiten in het algemeen en voor penningkunde in het bijzonder, te voldoen. Ongeveer een maandof zes weken geledenver toonde een Griek van Salonica zich aan de Louvre van recommandatie brieven van de best ter naam staande kooplieden en de aanzienlijkste personen van Salonica en Smyrna, voorzien. In deze brieven, werd van hem gezegddat hij tot een der rijkste en edelste familien van Griekenland behoorde, en zich zoowel door zijne opvoeding en manieren als door zijne kundigheden en zijne edele gevoelens onderscheidde. Op het eerste gezigt scheen de reiziger al deze lof tuitingen te regtvaardigen. Hij was een uiterst beleefd man met elegante manierenzeer zuiver Fransch Italiaansch en Engelsch sprekende en in zijn geheelen persoon zoo veel adel en vriendelijkheid ten toon sprei dende dat hij geene andere recommandatie scheen te behoeven. Men verleende hem vrijen toegang tot de Louvre en hij bezocht het museum, Waarop hij de beambten aldaar zijnen dank betuigde en hen beloofde, binnen eene maand weder te keerenten einde naauw- keuriger te bezigtigenwat hl? thans oppervlakkig in oogenschon w had genomen. Uwe Fransche collectien, mijne heetvn." zeide hij, behooren rtiet tot diegenen, welke men in éénen dag kan beschouwen. Ik vertrek naar Engeland, waar ik slechts korten tijd verblijven zalwanneer ik terug komzal ik aan uwe collectie al den tijd wijden, welke zij verdient." Hij vertrok ook inderdaad naar Londen. Onder de recommandatie brieven, welke men hem voor personen in deze stad gegeven had i was een aan den generaal Foxden neef van den beroemden staatsmangerigt, welke een der fraaiste colkctien van medailles van ge hee' Engeland bezit. Daar de Engelschen zeer gastvrij zijn, vergenoegde de heer Fox zich niet alleen met de schatten zijner collectie voor zijne beschermeling open te stellen, maar verschafte hij, door zijnen invloed, hem ook den vrijen toegang rot de col'ectie van het Britsche museum en tor die van de Bank. Deze laatst gemelde collectie kan nimmer door iemand bezocht worden, tenzij de bezoeker zich door drie beambten doe vergezellen. Op zekeren dag bemerkten generaal Fox, dè directeurs van het Brirsch museum en de con- servateurs van de collectie der bank. dat zij een aantal hunner medailles vermisten. Onmiddelijk kwamen zij bijeen, en deelden elkander hunne verliezen. Op nie mand kon 'nuh vermoeden vallen, tot dat zij ten laatste op het denkbeeld kwamen of ook de Grieksche lief hebber de dief kon zijn. Dien ten gevolge dienden zij een aanklagt tegen hem inhet hotel van den vei ziger werd onderzocht en men vond daar voor ongeveer 8300 p. st. aan gestolen medailles. Ongetwijfeld zou de Grieksche kunstliefhebber, in dien hij zonder argwaan in Engeland op te wekken naar Frankrük had kunnen teruakeerenzijne belofte gehouden hebben en teruggekomen zijnom eenige dagen aan Frankrijks penning-collectien en musea te wijdep NEDERLANDEN. 'sGkavrnidvoe, den 19 April In het liótel het Heeren Logement zijn aangekomen de heeren jhr.'/V«- poort van Grijpskerkeburgemeester van Middelburg, en jhr. P. D. van Cilterslid van de gedeputeerde staren van Zeeland, om zich bij Z. M. op audiëntie te begeven op Zaturöag aanstaande, wanneer er aan verschillende coin missiën gehoor zal worden verleend. Rotterdam, den 21 April. In den avond van den 18 en in den nacht van 19 op 20 dezer is er in en om de stad 's Hage zoo veel sneeuw gevallendat de straten en wegen niet meer dan met moeite konden worden gepasseerd. Het jonge plantsoen heeft veel geleden. Boomen van eene redelijke dikte zijn zeifs door de zwaarte der sneeuw door midden gebrok.n. Op sommige plaatsen lag zij meer dan een voet hoog. Ook binnen deze stad heeft het in datzelfde tijdsver loop buitengewoon sterk gesneeuwd, ofschoon deze gure weêrsgesteldheid thans weder voor fraai lenteweder heefr plaats gemaakt. Te Amsterdam en omstreken is mede ontzagchelijk veel sneeuw gevallen, dat thans door net dooiweder bijna geheel weder verdwenen is. (_N. Rott. Cour.") Een der dagbladen door de laatste overland- mail naar Europa gebragt, deelt ons een merkwaardig voorbeeld mede, van den voortgang, die de stoomvaar! in alle wereiddeelen maakt. Er is in dat blad sprake van stoom booten, zonder da hulp van eenigEuropeescii ingenieur of werkman door een der prinsen van den koninklijken bloede van Siam gebouwd. In eenen brief, gedateerd van Bangkok, de hoofdstad van het koningrijk Siam, en aan de Singapore Free Press ge rigt, ieest men liet volgende „Sedert eenigen rijd liep het gerucht, dat Z. K. H. T. N. Chauta liromakhun Isaret Rangsanzich met de constructie van eene kleine stoommachine bezig hield. Dank zij zijne aanhoudenden ijver, zoo is de piin- in zijne oud rne u»ig geslaagd en hebben de Siamezen thans het genoegenop de rivier Menam eene stoomboot te zien, waarvan alle deelen, tot zelfs de machine, door inbooilingen is vervaardigd geworden. Deze stoomboot is 26 voet lang, 3! voet breed eu heeft eene machine van twee paardenkrachten. Deze kleine boot heeft reeds verschillende togten op de rivier gemaakt. Gewoonlijk is het de prins zelf, die bij di rgelijke gelegenheden, tot verbazing van honderden aanwezigen, de boot bestuurt. Zoo als men ligt zal gelooven, is de prins zeer trots op zijne boot en deed hij Laar eenige dagen geleden voor het paleis des ko- nings manoeuvreren, welke daarop zijnen bloedverwant verscheidene complimenten gemaakt, hem een prachtig geschenk heeft gegeven, en den prins heeft opgedragen eene vrij groote stoomboot te vervaardigenwelke de dienst tusschen Siam en Singapore zal waarnemen. Reeds heeft de prins de noodige bladen koper ont a3' tskepstr

Goessche Courant | 1849 | | pagina 1