iV. 11. GOESSCIIE COC J5flE U W;ST 1.11>8 IN ik KN Besturen en Administratien. Maandag 5 :|li# - »r De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag* en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal I is/J,75; Franco per Post f .1,90. J '■'33 Gewone Advert'enliën worden a °20 its jde :rege/\ geplaatstGeboorte-, Huwelijks- en Dpodherig/efi I van J óregels a f d ,20behalve heiiZdg.el.regt.J DUïTSCHLANDv Berlijn den 31 Januarïj. De vesting Spandau iseven als de meeste var. onze oostelijke vestingen, geheel op den voet van oorlog grbragt. Hetzelfde zal weldra met al de overigen bet geval worden; Maagden burg ligt bet eerst aan de beurt. Onder de aanhangers der volkspartij wordt een fonds bijeengebragtom onbemiddelde personen van deze partij, die voor de eerste kamer niogten gekozen worden, te ondersteunen. Te Maagdenburg moeten tot dat einde reeds 2000 tb. verzameld zijn. Ten opzigte van onze positie tegenover Dene marken, verneemt men, dat de wapenstilstand tusschen Pruissen en dit rijk, door tusschenkomst van Engeland verlengd zal worden, doch dat men liet aan Sleeswijk zelf zal overlaten, zijn twist mei Denemarken met de wapens te beslechten. Men hoopt dat Sleeswijk, on der de leiding van Pruissische officieren en met de hulp van Duitsche vrijkorpsen, in staat zal zijn, zijne onafhankelijkheid te bevechten. Men verzekert, dat door de regering de noodige militaire maatregelen genomen zijn. om tegen de gevoi gen van eene mogelijke uitbarsting van onlusten inliet koningrijk Saksen, op zijne hoede te zijn. Van wege het ministerie van fiuantien is bevolen, dat bij de verkoop der domeinen geene onde kasteelen, ruïnen, kloosters, kerken, enz., die als gedenkstukken der kunst of der geschiedenis cenige waarde hebben, zullen mogen verkocht worden alvorens de kooper zich verbonden heeft deze Overblijfselen behoorlijk in stand te zullen houden. FRANKRIJK. Parijs, den a February. Om ren? de zamenspan ningdie dsn 29 Januari] door de militaire maatrege len der regering onderdrukt werd, leest men in de Ga zette des Tribunaux nog het volgende „Het gttal der inhechtenisnemingen wegens de za menspanning van den 29, beloopt thans meer dan twee honderd, en de justitie is, ten gevolge van huiszoekingen bij eenige der beschuldigden, van hoogst belangrijke bewijsstukken meestér geworden. Sedert gisteren zijn de verhooren begonnen en men kan het ais zeker be schouwen dat de regterlijke autoriteit de noodige be wijsmiddelen erlangen zal, om het bestaan der zamen spanningdie de voorzitjtigheid der regering en de krachtige houding der nationale garde en der troepen verijdeld heeft, te staven. „Het zou onvoorzigtig zjjn reeds nu bijzonderheden mede te deelenen wij zullen dus niet gewagen van de verschillende, dikwijls tegenstrijdige geruchten, die omtrent deze zaak in omloop zijn. De jongste sluiting van verscheidene clubs had de opgewondenheid en het ongeduld van eenige der hoofden gaande gemaakt en het was hunne bedoeling om partij te trekker, van de botsingen die er konden omstaan bij de sedert eenigen tijd aangekondigde opening eener nieuwe club. Uit stukken, die men in beslag genomen beeft, zon blijken, dat er tamboers aangeworven waren, die, in geval van zoodanige botsingen, de aanhangeis dier hoofden bijeen zouden roepen. Ook zou men een vrij groot aantal roode vaandels gevonden hebben. Volgens de gedane ontdekkingen, zon de beweging zich uier, even als in Jur.ij, tot de wijken waar de lagere volksklasse het talrijkste isbepaald hebbef. Omtrent den dag der uitbarsting schijnt nog niets be paald te zijn geweest; naar de gisting, die onder de mobile garde heerschte, scheen eene geschikte gelegen heid 0111 het oproer te doen uitbarsten. Men herin nert zich, dar des Zaturdags en des Zondags een hon derdtal mobile gardes voor het Elysée National eene Oproerige gezindheid aan den dag legden. Men wil dat er onder de in beslag genomen stuk ken één zou zijn, waaruit blijkt wat de hoofden van den voorgenomen opstand beoogden, Zie hier eenige punten van hetgeen op hun programma vermeld stond ontbinding der nationale vergadering en instelling van een comité van algemeen welzijn; vernietiging der con stitutie; gevangenneming djr familie Bonaparteop heffing der vrijheid van drukpers gedurende twee jaren; opheffing der persoonlijke vrijheid gedurende drie maan» den; teregisïelling van allen, die deel genomen hebben aan de veroordeeling der getransporteerde opstandelin gen, voor eene commissie; invoering van eene papie ren munt voor de uitbe'aling der rentenher stellen in staat van beschuldiging van al de ministers sedert 1830; her regt op arbeid; ontbinding der nationale gardeenz." NEDERLANDEN. Rotterdam, den 1 February. Men verneemt, dat door de Duitsche centrale magt aan onze regering is aangeboden, om van haar eenige onzer oorlogsche pen te knopen. Deze moet dit aanbod van de hand gewezen hebben. De Kamper Courant zegt, dat veertien dagen, nadat prof. des /Imoric van der Hoeven, te Amsterdam, zijne gemeente voorging met eene bede voor den ver drukten Pius IX, in liet armzakje eene gift van 100, in 10 goudstukken, gevonden is met de volgende woor den „Uit hartelijke dankbaarheid, dat ik den tij.) heb mogen beleven waarop in eene protestantsche keik op eene christelijke wijze gebeden is, voor den door luchtigen balling, dien vele christenen vereeren als hun zigtbaar opperhoofd, van een lidmaat der gereformeerde kerk die in eene heilige algerneene christelijke Kerk gelooft." Rotterdam, den 4 Februari]. Zijn wij wel on derrigt, dan worden er, door de daarbij betrokken autoriteitensedert eenigen tijd maatregelen genomen, en verordeningen daargesteld, waaruit wij niet eenigen grond het verblijdend bewijs meeiien te zien, dat ook de Nederlandsche regering er ernstig op bedacht is, om eerlang eene verbetering in het brieven vervoer hier te landedaar te stellen hoofdzakelijk bestaande in het invoeren eener lang gewenschte vermindering van het porto. (Ned. St oom p. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad GOES, voldoende aar. het Besluit van Zijne Excellentie den Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 26 Janttarij 1849, A No. 636 te afdeeling (Provinciaal Blad No. 10}, brengen ter kennis van de Ingezetenen. Dat uithoofde van de afschaffing van het Districts- Commissariaat te Goes, en de overgang der daartoe betrekkelijke werkzaamheden, aan het provinciaal Gou vernement van Zeeland de toestemming tot den ver deren vervoer van het in dit District aangebragt wor dend Rundvee, welke tot dus ver, volgens het voor geschrevene bij de 2e zinsnede van Art. 4 van het Reglement tot voorkoming van de verspreiding der LONGZIEKTE onder het Rundvee in de provincie (Provinciaal Blad No. 15 van 184a) door den Di stricts Commissaris te Goes, pleegt te worden afge geven, te rekenen van den r Februari} 1849. bij Zijne Excellentie den Staatsraad Gouverneur voornoemd, zal belmoren te worden aangevraagd en verkregen terwijl de Hoofden der Plaatselijke Besturen van Goes, Batht Colynsplaat 'r Heer Arendskerke voor het Sloe PVissenkerke voor KamperlandCortgene en Wul- phaarsdyk, in wier havens, naar luid van Art. 2 der zelfde verordening, en van de deswege, volgens Art. 18 van het Reglement door Heeren Gedeputeerde Staten, toegestane uitzonderingenvoor dit District alieen de invoer van Runderen mag plaats hebben, in het bijzonder niet de zotg voor de opvolging dezer beschikking zijn belast. En zal deze worder. gepubliceerdgeaffigeerd eti geplaatst in de Stads-Couraut. G edaan ten Stadhuize van Goes den 1 Februarij 1849 Burgemeester en Wethouders voornoemd, J.. C. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris, L. de F O U W Jz. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES, brengen ter kennis van de daarbij be langhebbenden Dat de beschrijving over het loopende jaar 1S49 voor de Stedelijke Belasting op de HONDEN, afge- loupen en dien conform het kohier opgemaakt is, als mede dat hetzelve, ter voldoening aan het bepaalde bij Art. 2 vanher Reglement, door den Raad dezer Stad Vastgesteld den 9 April 1830, en goedgekeurd bij Ko - niuklijk Besluit van den 5 Augustus daaraanvolgende, No. 11 van Leden af, gedurende veertien dagen, in den voormiddag, ter Stads-Griffie ter visie zal liggen, ten einde ieder belastingschuldige in de gelegenheid te stdlen om zijne reclames gedurende deze veertien dagen, aan den Stedelijken Raad in te dienen. Wordende een iegelijk, die bij deze beschrijving mogt zijn overgeslagen, aangemaand, 0111 zicli dien tijd te nutte te maken tot het doen van zijne aangifte, ten Kantore van den Ontvanger der Stedelijke Belastingen, zoo en gelijk in meergemeld art. 2 van het Reglement is voorgeschreven. Terwijl de Ingezetenen re dezer gelegenheid worden herinnerd aan de bepalingen van art. 5 des meergewaag» den ReglementsDat die gene, wi-tke 11a den afloop der beschrijving, een of meer Mondei; zal willen hou „den, boven die waarvoor hij beschreven is, daarvan insgelijks schriftelijk aangifte zal moeten doenten Kantore van voornoemden Ontvanger." En ten einde een ieder hiervan kennis drage, zal deze worden afgekondigd en geplaatst in dezer Stads courant. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 3 Februarij 1849. Burgemeester en Wethouders voornoemd J, C. van der MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris L. de FOUW, Jz, BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES, ontvangen hebbende, het Besluit van de Edel Groot Achtbare Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den 12 Januarij 1849, N°. 11 Provinciaal B'ad no. 6met bijgevoegden Staat houdende opgave van de Stierenhoudersen van den uitslag der in de maand September des vorigen jaars, plaats gehad hebbende Keuring der Springstiefen ill deze Provincie, brengen ter kennis van een ieder die het aangaat: dal de personen van Jan Krxeicaard Paulus Geense en Adriaan de Dreu, in deze Gemeente, houders zijn, de eerste van eeneti twee en een halfjarigen Zwart bonden, en de tweede en derde ieder van eeneti drie en een halfjarigen vaalbonten Stier, bij de keuring de eerste en tweede als zeer goed en de laatste als goed erkend. Wordende voorts de belanghebbenden vermaand, tot de getrouwe naleving der bepalingen van het Pro- vii.ciaal Reglement'op de Springstieren goedgekeurd bij Zijner Majesteits besluit van den 13 Augustus 1835, no. 87 (Provinciaal Blad no. 87.) En zal hieraan op de gebruikelijke wijze publiciteit gegeven worden. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 3 Februarij 1849. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris, L. de FOUW, Jz. 1

Goessche Courant | 1849 | | pagina 1