MIDDENPRIJZEN, Met inbegrip der Landelijke en Plaatselijke Belastingen. Koninklijke Nederlandsche Loterij. punt van oudheidkunde. Men vindt ev verscheidene steenenin, met opschriften, die nog geen geleerde heeft kunnen ontcijferen. Eene antieke kapel van zeer tij nen en sierlijken bouw, is thans iogerigt w em stal voor de garde te paard De arbeiders, die thans aan de zjjde der kade werkendelven er dagelijks eene menigte beenderen uil den grond. De Gazette de Lyon van 30 November verhaalt, dat Rome, volgens reizigers, die den vorigen dag te Lyon aangekomen waren en Rome den 16 verlaten had- den, alstoen ten prooi was aan eene stnke gisting. De weldenkende burgers waren in groote verslagenheid alle kardinalen hadden de vlugr genomen en je Paus was door zijne vrienden verlaten. Alleen de amhassa deins spreidden nog eenige geestkracht ten toon. De Paus had kalm en gelaren verklaard, dat zijn voorne. men vtas, op zijnen posi te blijven. Oe Cotfttituiivnneldit berigt overnemende, maakt daarbij de volgende opmeiking: Onze consul :e Civita Vecchia zegt bepaald in zijne depêche, dat de Paus Rome den 24 had verlaten. Wie vergist zich nu de consul of de te Lyon aangekomen reizigers Er zijn bevelen gezonden aan de Fransche con suls in Italië zoo mede aan de autoriteiten in de kust departementen van Frankrijk otn den vereischten bij stand te bieden aan de kardinalen en andere personen van het paiisselyk hof, die zich naar Frankrijk begeven willen. Men is op dit ongenbük nog in het onzekere over het lot van Pius IX en den staat van zaken te Rome, na 25 November. Volgens berigten uit Marseille van den 29 en 30 dier maand, zou de paus zich den 26 te Gaëta ingescheept hebbenwaar hij over Albano, Velletri, Ferracina en Foudiaangekomen was. Alvorens Rome te verlatenheeft Z. H. door tusschenkomst vaD den markies Sachetti, aan den mi nister van binnenlandsche zaken. Galletttzijn wil doen kennen, zonder echter de plaats zijner bestem ming op te geven, zoadat men op dit oogenblik van zijn verblijf nog onkundig is. Men verneemt nog, dat de revolutionnaire beweging te Romeop den 25een meer dreigend karakter aannam. De prinsen Canino en Borghesein plaats van het volk te doen bedaren, bragten het hunne er toe hij, om het nog meer aan te vuren. De volks woede ging zoo ver, dat men op leden van het corps diplomatique dat de vlugt van Pius IX begunstigde, geschoten beeft. Men verhaalt dat een rijtuig van den fleer d'Harcourt den Paus naar Ostia gebragt heeftwaar de boot op hem wachtte die opzettelijk daartoe van Civita Vecchia gekomen was. Men heeft opgemerktdat graaf Rossi juist op dezelfde plaats is vermoord, waar ruim achttien eeuwen geleden Julius Casar met dolksteken werd ontzield. Volgens berigten uit Turin, zou het volk eischen de vijandelijkheden tegen Oostenrijk te hernieuwen, en zou Karei Albert zijns ondanks genoodzaakt worden aan dien eisch toe te geven. - Er wordt gezegd,, dat de Keizer van Rusland zijnen vertegenwoordiger alhier, den heer van Kissclefy gelast heeft aan het fransche gouvernement te verkla Ten dat hijna de benoeming van den presidentde fransche republiek zou erkennen indien de president iemand anders was dan prins Lodewijk Bonaparte maar dat, indien de keus van het fransche volk op een lid van de gewezeue keizerlijke familie viel, de tractaten van 1815 hem in de verpügting zouden brengen, om het tijdstipwaarop hij Frankrijk zijne goede gezind beid zou betoonen, uit te stellen. Een blad meldt, dat het gouvernement, naar aanleiding vau het zeer ongunstige weder, drie fregat ten beeft uitgezonden otn het stoomschip Tenare te gaan opzoeken. Tot nog toe weet men niets zekers van de-reis van den paus; het wordt meer en meer twijfelachtig of hij in Frankrijk komen zal. Zeker schijnt liet te zijn, dat het Engelscli vaartuig John Buil den Tenare in de wateren van Gaëta is vooruitges'evend er, men voegt daarbij, dat de paus, om te vermijden, dat de katho licke natiën elkander de eer herwisten 0111 hem gast vrijheid aan te bieden, eene schuilplaats op Malta zou gezocht hebben. Anderen meenen wederom dat de Paus zich te Napels bevindt. Vrij algemeen begint men echter te geloovendat liet Fransche gouverne ment zich zeiven te veel gevleid heeft, door te ver moeden. dat de Paus zich (ten minste onmiddelij;) naar Frankrijk zou begeven. Volgens de gissingen van anderesoms wèl onderrigte personen zou de Paus niet gaarne in F>ankri|k zijn tijdens de verkiezing van den president der republiek vooral uierzoo dit uitliep op den triomf van den vollen neef des prinsen van Canino. die een der voornaamste bewerkers is van den leeenwoordigen toestand des Kerlcel'jken Staats, Önta-agchelijken toeloop- verwerft het Thé at re du Vaudeville door de opvoering van een geestig stukje, getiteld Eigendom is Diefstalwaarin de grondstel lingen der Socialisten en Communisten op geestige wijze bespot en gegispt worden. De directeur van dien schouwburg heeft aan dat stuk enorme ontvang sten te dankenmaar krijgt te gelijker tijd dagelijks anonyme brieven, waarin men dreigt zijnen schouw burg inbrand te steken, wanneer hij liet wagen tnogt, zulke verdienstelijke burgers als Proudhon en Pierre Leroux nog verder op zijn tooneel aan de openbare bespotting prijs te geven. De beweging in Italië schijnt overal toe te ne men. Het gerucht heeft zich verspreid, dat de groot hertog van Toscane zich met de vlugt uit zijne Staten verwijderd heeft. Te Napels neemt de gisting meer en meer toe en de gcëxalteerden hadden het gerucht verspreid, dar de koning aan de democratische rege ringen van Rome en Toscane den oorlog wilde ver klaren. t De volgende bijzonderheden worden nog nopens het vertrek des pausendoor de Corrière Mercantile een tadicaal dagblad, medegedeeld Men vernam het vertrek van den Paus eerst uit den brief, dien hij aan den kardinaal Sachetti geschreven heeft. Waar de Paus zich bevindt, weet men nog niet. Maar wat men weet, is, dat hij vergezeld is van den Spaanschen gezant en dar beiden zich waar schijnlijk naar Civita Vecchia begeven hebbenwaar zij zich op eene oorlogsstoomboot hebben kunnen in schepen, die daar sedert eenigen tijd in de haven lag. Men zegt, dat al de andere gezanten ook vertrokken zijn. Er heerscht de meest volmaakte eenstemmigheid tusschen het volk de nationale garde en de troepen. De stad geniet de meeste rust; ieder doet zijne bezig heden als ware er niets bijzonders gebeurd en ieder is overtuigd, dat de paus zich door de Camarilla heeft laten overhalentot het doen van een Coup d'Etat ten einde alzoo eene reactie te bewerkstelligen, NEDERLANDEN. Rotterdam den 5" DecemberWij hebben de tijding ontvangen, dat Z. Exc. de minister BAUD, wegens ongesteldheidzijn ontslag heeft ingediend. Maastricht den 3 December. De uitslag der verkiezingen in Limburg is zeer belangrijk, omdat daar mede het bewijs nu daar is dat de meerderheid der bevolking geen afscheiding van Nederland verlangt. Nitttegensiaar.de alle middelen in het werk gesteld zijn, om den lieer van Scherpenzeel in de vijf kiesdistricten te doen kiezen, is uien alleen geslaagd in het district Heerjenalwaar de meesr invloed uitoefenende grond eigenaars Puitschgezind zijn. De vrije volkskeuze heeft dus ten vo'le gelogenso-aft, liet onlangs door den onrustigen Geldersman te Frankfort aangevoerde, be treffende den volksgeest in Limburg. Goes, den 7 December. De 56ste Verjaardag van Z. M. onzen geëerbiedigde» Koningwerd op giste, teren ook alhierdoor het spelen der klokken het uitstéken der vlaggen en verdere betooning van volks vreugde, op de hartelijkste wijze herdacht en gevierd. EXTRACT uit de Registers van den Bur gerlijken Stand der Stad Goes, gedu rende de maand November 1848. Gehuwd Cornells Adriaan Maartense en Jannetje Ver- keeke. Johannes Car el Haffener en Elizabeth van Lieren. Gerrit de Joode en Anna de Wee. Andries Snoep en Maria Dronkers. Vineent Anthonij van Dolder en Cornelia Adri- ana Kleeuwens. Dingenis Verplakke en G eer trui d ff ousels. Leijn van Lou en Pieternella Jacoba van de Velde. Geboren Den Jsten. Pieler, zoon van Willem Verplakke en Querina van Fraassen. den 2den. Saartje dochter van Levie Abraham Blits en Dijna van der Hart. den 6den. Pieterzoon van Maarten Reijnhout en Klazina Kloosterman, den Iden Adriana, dochter van Adriaan de Beste en Adri ana Maatje van den Brandhof. Adriaan, zoon van Marinus Ktemkerk en Theuntje de Heer. den J2den. Tannetje, dochter van Adriaan Wille' boer en Maria de Jonge, den .14den, Adam, zoon van Elias van OJJenbeek en Jacoba ffarthoorn. den22sfen. Adriaan, zoon van G'eraardt de Jonge en Elisabeth Pieternella Remijn. Constantia Ceciliadochter van Josephus de Witte en Maria Jacoba Kerkhof. Johannes zoon van Marijn Bakker en Tannetje Marina Gaossen, den 23sten. Nicolaas, zoon van Jan Schouwenburg en Johanna Pieternella de LangeMarinuszoon van Johannes Pieter Magie!'se en Elisabeth Schrijver, den 24sten. Elisabethdochter van Geeraard Ni- kolaas Nagel kerke en Jannetje de Wagter. den 26sten. Cathariria. dóchter van Johannes de Jonge en Janna F isser. den 2Hsten. Johannes Marinus, zoon van Maiinus de Munck en Dingena Vaiij. den 30sten. Suzanna Jozinadochter van Job Dronkers en Maria Catrina van Stri.en Dus 9 van hef mannelijk- en 7 van het vrou- welijk geslachtin het geheel 36. Overleden Den 2den, Willem\naoud 5 weken, dochter ran Johann Frehner en Cornelia van Arbeid. den4den. Abigail den.Boer, oud 53 jaren, huisvr. van Johannes Goossen. den 5den. johannondó weken, zoon van Johann Frehner en Cornelia van Arbeid, den 6den. Saartjeoud 4 dagen dochter van Levie Abraham Blits en Dijna van der Hart. den JOden. ffubertus oud 33 dagen zoon van Marinus Johannes Bakker en Maria Lablans. den 34den. Matthijs, oud 2 jaren, zoon van Ruijhregt Duijvewaard en Elena Noordhoek (overi.) den 35den Willem F oorbeijteloud 15 jaren, den 23sten. Helena Prieloud 75 jaren weduwe van Cornells Somer. Laurentius Op perman, oud 63 jaren, den 22sten. fohanna Maria oud 4 jaren, dochter van Adriaan Francois van Calsteren en Pieternella Geertruid de Hond. den 23 sten. Marinus Johannes oud 7 maanden, zoon van Cornells Jloelands en Cornelia Brik. Weijntjeoud 9 maanden dochter van Johan- nis Sinke en Alida Adriana Delnij. den 24sten. Maria Barbera Rijnars oud 34 jaren huisvr. van Theodorus Adrianus Mol. den 27sten. Adam oud 33 dagenzoon van Elias van Ojfenbeek en Jacoba ffarthoorn. Dus 7 van het mannelijk- en 7 van het vrou welijk geslachtin het geheel 34. v*n bc uoJgenbe Clrüfcclcu te <&oc$, Van den ,16 tot den 30 November 3848. Tarwe/ 779. Rogge 4,77. Vroege Gerst 3,95. Late Gerst ƒ3,75. Boekweit 0.00. Haver f 2,20. Witte Boonen 7,0c. Witte Erwten/ 00,00. Groene Erwten 6,85. Graauwe Erwten t 7,50. Tarwe Meel f 9,79. Rogge Meel ƒ6,42. allenper Mudde. Boter f 0,72. Noord-Hollandsche Kaas 50 cs. Stolk- sclieKaas 40 cs. Leidsche Kaas 30 cs. Witte Brood 29s cs. Tarwe Brood 17 c>. Rogge Brood 12s cs. Osse- Vleescli 60 cs. Koei-Vleesch 60 cs. Kalfs-Vleesch 60 cs. Schapen-VL-esch 35 cs. Lams-Vleescli 35 cs. Versch Varken-Vleescli 90 cs. GerooktVarken-Vieesch 1,00 cs. allen per Ned. Pond. Vroege Aardappelen, ƒ2,50. Late Aardappelen 3,00. deMuddc. Jenever 60,00. per Vat. IJpen Hout 7,50. Essclien Hout f 7s5°- Per Wisse, Groote Takkebossen f 14,50. Kleine Takkebossen 7,00. de Honderd. Steenkolen f 2,50. de 100 Ponden. Turf 70 de dubb. Mudde. Kool O'ie f 39,00. Lijn Olie 40,00. het Vat Koolzaad f 00,00. Lijnzaad 0,00. de Mudde Kaarsen 65 cs. het Ned. Pond. PRIJZEN VAN lOOQ EN DAARBOVEN. Trekking der Vijfde Klasse. 9de Lijst. No. 15172 17607 en 5622 ieder een Prijs van 1000. 10de Lijst. No. 3327, een Prijs van 50,000. No. 12090 en 13438 ieder een Prijs van f 1000. 11de Lijst. Geene. ADV ER TENTIEN UgfiMk UIT de HAND te KOOP, een feü HOSSFTJIS in de Gemeente ffoede- kenskerke groot 36 Gemeten. Te bevragen bij den Eigenaar en bewoner PIETER HVOE. Te Goes, bii F. Kleeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1848 | | pagina 2